انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تفاوت ورژن نصب شده پایتون با لینک دانلود سورس!  (دفعات بازدید: 2255 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
دوستان سلام.
من امروز سورس پایتون ۳.۴.۳ رو دانلود کردم ولی بعد از کامپایل و نصب توی ترمینال دیدم که ورژن ۲.۷.۶ نصب شده!!!
مگه چنین چیزی ممکنه؟ راستش هیچ جای اینترنت هم هیچ اشاره ای به چنین موضوعی نشده :)))). آخه اگه اشتباهی توی دانلود کرده بودم یه چیزی، ولی اینکه سورس ۳.۴.۳ رو بگیری بیاری کامپایل کنی ۲.۷.۶ نصب شه خیلی عجیبه!
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1394، 02:03 ق‌ظ توسط Yahya Janani »
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
سلام
خوب معمولا چندتا پایتون رو سیستم نصبه و بیشتر توزیع ها پایتون 2.7 رو دارن، مثلا برای من:

masoud@lini:~$ ls /usr/bin/python*
/usr/bin/python   /usr/bin/python2.7  /usr/bin/python3.4   /usr/bin/python3m
/usr/bin/python2  /usr/bin/python3    /usr/bin/python3.4m

هم ۳.۴ دارم هم ۲.۷ !

masoud@lini:~$ python --version
Python 2.7.9

masoud@lini:~$ /usr/bin/python3 --version
Python 3.4.2
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
مسعود جان خیلی ممنون از جوابت.
بعد از نصبش به دلایلی چون خرابکاری کردم و با یه دستور اشتباه کل سیستمو به فنا دادم دوباره اوبونتو نصب کردم.
الان با توجه به کدهایی که دادی ورژنهایی که روی سیستم دارم ۲.۷.۶ و و ۳.۴.۰ هست.  ولی چیزی که برام عجیبه اینه که چرا اون موقع وقتی سورس ۳.۴.۳ رو کامپایل و نصب کردم ۲.۷.۶ نصب شد!!!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
نسخه ۲.۷ به صورت پیش‌فرض نصبه.

آفلاین ا م

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
برو به محل دانلود فایل را از حالت فشرده با راست کلیک extract here باز کن بعد ترمینال را باز کن با دستور CD در ترمینالذبرو محل نصب
sudo ./configure
sudo make
sudo make install

حالا کافیه برای دسترسی به پایتون از طریق ترمینال بنویسی
./python

البته شما اوبونتو کار ها یک راه حل بسیار ساده تر دارید می توانید در اوبونتو software center با تایپ idle و نصب پایتون ۳ براحتی محیط برنامه نویسی را داشته باشید باز اگر مشکلی بود بگید در زیر من در یک مسیر دلخواه مراحل نصب را می زنم
/home/username/Downlodws/python-3.4.3
cd /home/username/Downloads
sudo chmod 777 python-3.4.3
sudo ./confugure
sudo make
sudo make install
./python

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
برو به محل دانلود فایل را از حالت فشرده با راست کلیک extract here باز کن بعد ترمینال را باز کن با دستور CD در ترمینالذبرو محل نصب
sudo ./configure
sudo make
sudo make install

حالا کافیه برای دسترسی به پایتون از طریق ترمینال بنویسی
./python

البته شما اوبونتو کار ها یک راه حل بسیار ساده تر دارید می توانید در اوبونتو software center با تایپ idle و نصب پایتون ۳ براحتی محیط برنامه نویسی را داشته باشید باز اگر مشکلی بود بگید در زیر من در یک مسیر دلخواه مراحل نصب را می زنم
/home/username/Downlodws/python-3.4.3
cd /home/username/Downloads
sudo ./confugure
sudo make
sudo make install
./python
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز از کمکتون.
منم دقیقا طبق همین مراحل پیش رفتم و اتفاقا اصلا هم مشکلی پیش نیومد. در قسمت آخر آموزش خودتون که شما بعد از نصب، پایتون رو راه اندازی کردین و ورژن ۳.۴.۳ نمایش داده شد و شما سلکتش کردین که یعنی این ورژن باید نصب شده باشه واسه من ۲.۷.۶ رو نشون داد!! و از این تعجب کردم.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1394، 11:53 ق‌ظ توسط Yahya Janani »

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
برای استفاده از پایتون نسخه ی ۳ باید از دستور python3 استفاده کنید.
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
البته همیشه باید نرم‌افزارها رو از مخازن نصب کرد، غیر از اینکه دلیل خیلی موجهی برای عدم اینکار داشته باشید.

و هر جا دیدید که chmod 777 نوشته شده (مثل اینجا)، بدونید که به احتمال ۹۹.۹۹ درصد، دستورات اشتباهه و دارید به امنیت سیستمتون ضربه می‌زنید :)

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
نقل‌قول
برای استفاده از پایتون نسخه ی ۳ باید از دستور python3 استفاده کنید.
مرسی دوست عزیز همین کارو کردم مشکل برطرف شد. پس اشتباهی توی نصب نبوده در حقیقت من باید نسخه ۳ رو اجرا میکردم که نکردم و در نتیجه نسخه ۲ اجرا شده. عمل کاملا مبتدیانه ای بود  :oops: :oops: :oops:
نقل‌قول
البته همیشه باید نرم‌افزارها رو از مخازن نصب کرد، غیر از اینکه دلیل خیلی موجهی برای عدم اینکار داشته باشید.

نقل‌قول از: ا م در امروز ساعت 11:35 ق‌ظ

و هر جا دیدید که chmod 777 نوشته شده (مثل اینجا)، بدونید که به احتمال ۹۹.۹۹ درصد، دستورات اشتباهه و دارید به امنیت سیستمتون ضربه می‌زنید :)
نه خدا رو شکر این یکی رو انجام ندادم :) در حالت پیشفرض این عدد چنده؟ البته اینو بگم با rwx آشنایی دارم ولی خوب مقادیر پیشفرض رو نمیدونم.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
نه خدا رو شکر این یکی رو انجام ندادم :) در حالت پیشفرض این عدد چنده؟ البته اینو بگم با rwx آشنایی دارم ولی خوب مقادیر پیشفرض رو نمیدونم.
به صورت پیش‌فرض این عدد برای دایرکتوری‌ها 755 و برای فایل‌ها 644 هستش، ولی خوب برای نصب یک برنامه تقریبا هیچ‌وقت نیازی به chmod نیست.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
نقل‌قول
به صورت پیش‌فرض این عدد برای دایرکتوری‌ها 755 و برای فایل‌ها 644 هستش، ولی خوب برای نصب یک برنامه تقریبا هیچ‌وقت نیازی به chmod نیست.
خیلی خیلی ممنون از لطفت دوست عزیز.