انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: يه مشگل خوردم فجيع  (دفعات بازدید: 2177 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wookman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
يه مشگل خوردم فجيع
« : 08 آبان 1388، 06:39 ب‌ظ »
سلام دوستان والا من تازه كار در مورد لينوكس هستم و من لينوكس رو نصب كردم ولي هر فايل exe رو كه ميخام اجرا كنم اين ارور رو ميده خواهشا كمكم كنيد

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
پاسخ به: يه مشگل خوردم فجيع
« پاسخ #1 : 08 آبان 1388، 07:15 ب‌ظ »
فرمت فایل اجرایی در لینوکس با ویندوز متفاوته. در نتیجه شما برای اجرای فایل‌های exe ویندوز تو لینوکس به ابزار خاصی به نام wine احتیاج دارید.
با یه کم جستجو تو همین فروم نتایج زیادی در مورد wine پیدا می‌کنید.
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین wookman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #2 : 09 آبان 1388، 12:13 ب‌ظ »
سلام دوسته عزيز من wine رو نصب كردم و چون من بيشتر كارم توي دانلود آفلاينه و براي اونم يه فايلي هست به نام اسكاي نت كه بايد اجراش كنم و يه برنامه براي دي وي بيم هست خيلي از بچه ها اونو اجرا كردن من wine رو ريختم وقتي دستورconfigure/. همشون no هست و در آخر هم اين ارور رو ميده
کد:

configure: error: no suitable flex found. Please install the 'flex' package.

وقتي دستور make depend هم ميدم هيچ عملي انجام نميشه راستي اين ترمينال ابونتو جديد مثله يه نوت پد ميمونه
يه سوال ديگه: من چطوري ميتونم به دستور root برم آخه همش با دستور يوزر كاربريمه

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
« پاسخ #3 : 09 آبان 1388، 07:33 ب‌ظ »
من متوجه نمی‌شم. برنامه‌ای که شما می‌خواید نصب کنید برای لینوکس نوشته شده یا ویندوزیه؟ اگه سورس برنامه‌ی لینوکسیه چه نیازی به wine دارید؟
برای سورس برنامه لینوکس باید اول configure رو اجرا کنید، که ظاهرا شما این کارو انجام دادید. ولی اگه بسته‌های مورد نیازشو پیدا نکنه نمی‌تونید build کنید. باید تمام dependency ها رو نصب کنید بعد configure کنید.
به نظر میاد که شما به بسته‌ی flex نیاز دارید. با دستور sudo apt-get install flex ابتدا بسته‌ی flex رو نصب کنید. بعد دوباره configure .

در مورد کاربر root هم می‌تونید با دستور sudo -s داخل terminal به سطح root برید.
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #4 : 09 آبان 1388، 09:51 ب‌ظ »
با سلام
یکی از مدیران جای این پست رو عوض کنه  \\:D/
پست منم پاک کنه
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #5 : 10 آبان 1388، 11:18 ق‌ظ »
سلام دوستان والا من تازه كار در مورد لينوكس هستم و من لينوكس رو نصب كردم ولي هر فايل exe رو كه ميخام اجرا كنم اين ارور رو ميده خواهشا كمكم كنيد

با نصب واین مشکل شما حخ می شود
لطفا از کلمه خواهشا استفاده نکنید این واژه درست نیست
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #6 : 15 آبان 1388، 05:45 ق‌ظ »
من متوجه نمی‌شم. برنامه‌ای که شما می‌خواید نصب کنید برای لینوکس نوشته شده یا ویندوزیه؟ اگه سورس برنامه‌ی لینوکسیه چه نیازی به wine دارید؟
برای سورس برنامه لینوکس باید اول configure رو اجرا کنید، که ظاهرا شما این کارو انجام دادید. ولی اگه بسته‌های مورد نیازشو پیدا نکنه نمی‌تونید build کنید. باید تمام dependency ها رو نصب کنید بعد configure کنید.
به نظر میاد که شما به بسته‌ی flex نیاز دارید. با دستور sudo apt-get install flex ابتدا بسته‌ی flex رو نصب کنید. بعد دوباره configure .

در مورد کاربر root هم می‌تونید با دستور sudo -s داخل terminal به سطح root برید.
منظور ایشون این بوده که نمی تونن wine را کامپایل کنن نه برنامه مدنظرشون را.

برای نصب wine نیاز نیست خودتون کامپایلش کنید (دستورات configure و make و اینا!). از بسته هایی که توسعه دهندگان اوبنتو براتون آماده کردن و در مخازن گذاشته اند استفاده کنید! با این دستور wine را نصب کنید (سیستم باید به اینترنت متصل باشه تا حدود ۱۸ مگ بسته دانلود کنه!):
sudo apt-get install win
بعد از پایان کار روی فایل exe مورد نظر راست کلیک کنید و از open with با wine بازش کنید.

البته احتمالا wine برای اجرای برنامه ای نظیر dvb کار نمیده. اگر می خواهید از همان برنامه تحت ویندوز در لینوکس استفاده کنید باید یکی از نرم افزارهای شبیه سازی کامپیوتر برای نصب و بالا آوردن لینوکس در داخل اوبونتو (مثل VirtualBox) را نصب کنید و بعد از نصب ویندوز داخل اون و بالا آوردن آن کارت dvbتان را به ویندوز مجازی متصل کنید و همانند ویندوز واقعی با نصب درایور کارت و سپس نصب برنامه ازش استفاده کنید. البته این روش هم معایبی از قبیل کندی کار در مقایسه با ویندوز واقعی و نیاز به مشخصات سخت افزاری قوی را دارد. راه ساده تر در صورتی که به موفقیت برسد این است که دنبال نرم افزارهای مشابه تحت لینوکس برای کار با dvb باشید.

موفق باشید.
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم