انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرابی پی‌درپی بوت‌لودر ویندوز ۸ و اوبونتوگنوم ۱۴.۰۴.۲ ( موقتا حل شد )  (دفعات بازدید: 2491 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام به همه

من ویندوز ۸ رو نصب و گزینهٔ fastboot رو غیرفعال کردم سپس اوبونتوگنوم ۱۴.۰۴.۲ رو هم نصب کردم و تمام .

پس از ری‌استارت منوی گراب اومد و اوبونتوگنوم رو تست کردم همه‌چی درست بود دوباره ری‌استارت کردم که وارد ویندوز ۸ بشم دیدم که انگار بوتش خراب شده و در همون صفحهٔ اول موند و آخرش مجبور شدم که دوباره ری‌استارت کنم و دوباره در منوی گراب وارد اوبونتوگنوم شدم که بدون اشکال هم انجام شد ولی وقتی که دوباره خواستم وارد ویندوز ۸ بشم دیدم که بازم انجام نمیشه ! بالاجبار با dvd ویندوز ۸ بوت‌لودر رو تعمیر کردم و ری‌استارت نمودم ;Dولی این بار گراب پریده بود و مستقیما وارد ویندوز ۸ میشد و مجبور شدم در حالت لایو اوبونتوگنوم رو با ‌boot-repair احیا کنم که انجام هم شد ولی پس از ری‌استارت در منوی گراب فقط اوبونتوگنوم وارد میشد و ویندوز ۸ دوباره بیحرکت میموند . دوباره بوت‌لودر ویندوز رو تعمیر کردم که بازهم فقط ویندوز قابل دسترسی بود و دوباره در حالت لایو boot-repair رو نصب کردم و گراب دوباره اومد ولی خبری از ویندوز نمیشد .
گفتم که boot-repair رو در خود اوبونتوگنوم نصب کنم که در اونجا هم در دسترس باشه و نصبش کردم ولی پس از ری‌استارت در منوی گراب علاوه بر گزینه‌های لینوکسی دو گزینهٔ :
Windows 8 (loader) on /dev/sda1
 Windows 8 (loader) on /dev/sda2

هم اومد که فقط sda2 کار میکرد یعنی وقتی sda2 رو میزدم وارد ویندوز میشد ولی sda1 مثل قدیم مرخص میشد و جالبتر اینکه کلا بوت‌لودر ویندوز رو خراب میکرد و دیگه حتی sda2 هم کار نمیکرد و مجبور میشدم دوباره ویندوز رو تعمیر کنم . خلاصه دوسه‌بار دیگه هم درگیر sda2 و sda1 موندم و الان دیگه بیخیالش شدم و تعمیرات رو به بعد موکول کردم که ببینم مشکل چیه ؟ چرا بوت‌لودرها با هم کنار نمیان ؟ چطور میتونم گزینه ٔ Windows 8 (loader) on /dev/sda1 رو از منوی گراب حذف کنم که میانبر بزنم ؟ اصلا با میانبر زدن مشکل حل میشه یا اینکه فقط خودمو گول میزنم ؟

« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1394، 08:17 ب‌ظ توسط narayana »
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام
اینجوریشو ندیده بودم. میدونستم ویندوز خنگه ولی نه دیگه تا این حد  ;D
از EasyBCD استفاده نکردی؟
اگه پارتیشن بوت داری، یه بار با EasyBCD یه بوت لودر گراب برای پارتیشن بوت درست کن و بذار موقع روشن شدن سیستم، بوت لودر مسخره ی ویندوز پیشفرض باشه. فکر کنم اینجوری حل بشه قضیه.
اگه قرار بود ویندوز روی سیستم من از این ادا و اطفار در بیاره، خیلی شیک کلکش رو می کندم. والا.. با کسی که رودروایسی نداریم ما  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام
اینجوریشو ندیده بودم. میدونستم ویندوز خنگه ولی نه دیگه تا این حد  ;D
از EasyBCD استفاده نکردی؟
اگه پارتیشن بوت داری، یه بار با EasyBCD یه بوت لودر گراب برای پارتیشن بوت درست کن و بذار موقع روشن شدن سیستم، بوت لودر مسخره ی ویندوز پیشفرض باشه. فکر کنم اینجوری حل بشه قضیه.
اگه قرار بود ویندوز روی سیستم من از این ادا و اطفار در بیاره، خیلی شیک کلکش رو می کندم. والا.. با کسی که رودروایسی نداریم ما  ;D

یعنی خداییش از دیروز اسیر موندم :
یه پارتیشن بوت جداگونه درست کردم جواب نداد از ویکی برای تعمیر گراب استفاده کردم بازم نشد و موقع استارت‌آپ در صفحهٔ سیاه میموند . گفتم شاید جایی چیزی رو اشتباه ثبت کردم پس دوسه بار کلا از اول هردو سیستم‌عامل رو نصب کردم ولی بازم ادا داشتن !؟ بوت رو انداختم روی پارتیشن روت بازم ادا داد .
تصور بوت ویندوز فاجعه است و از اونجاییکه اوبونتوگنوم رو تازه کشف کردم نمیتونم بیخیالش بشم . تاحالا از ماشین مجازی استفاده نکردم ولی از اونجاییکه اشکالاتشون زیاد بوده حوصلهٔ دردسرهاشو ندارم . از سویی دیگه نمیدونم امکانات مجازی کامل هست یا نه ... چون قرار نیست خودم ازش استفاده کنم و درواقع برای کسی‌دیگه باید اونو نصب کنم :'( ](*,)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
8 مال کیه؟ دی وی دیش از خودته؟ یا از اون بنده خدا؟
8 هست یا 8.1؟
کی خریده؟‌ بعضی از نسخه های 8 خیلی افتضاحن.
چرا 8.1 نصب نکردی براش؟ اصن میواس 7 بریزی. 8 چیه خداوکیلی.
ویندوز رو توی ویرچوال باکس اوبونتو گنوم نصب کن  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
8 مال کیه؟ دی وی دیش از خودته؟ یا از اون بنده خدا؟
8 هست یا 8.1؟
کی خریده؟‌ بعضی از نسخه های 8 خیلی افتضاحن.
چرا 8.1 نصب نکردی براش؟ اصن میواس 7 بریزی. 8 چیه خداوکیلی.
ویندوز رو توی ویرچوال باکس اوبونتو گنوم نصب کن  ;D

dvdهای پک گردو هست که قبلن‌ترها هم از همونا استفاده میکردم و اونا درستن . lenovo z510 دارم که پیش فرضش ویندوز ۸ هست و برای ۷ اگه بشه که قدیمیه و یا ۸.۱ جدید باید درایور جدید بگیرم که واقعیتش برای ویندوز اصلا ارزش نداره . ولی در کل بعید میدونم که از اونا باشه . تنها چیزی که در این چند روزه تغییر کرده اینه که هارد جدید ssd 256 GB گرفتم و دارم از اون استفاده میکنم .

اگه ویرچوال‌باکس جوابگو باشه که با کله میرم ;Dچون هم گراب از اجنبی‌ها بدور خواهد بود و هم اوبونتو همیشه درحال اجرا میمونه =D>

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
گردو؟؟  ;D
من حتی اون سیستم عامل بوووق رو که میخواستم نصب کنم حتما میواس نسخه ی اصلی از سایت مایکی (میکی موس رو باب کرده "ا م" جدیدا ;D) رو دانلود کنم و نصب کن
من آخرش نفهمیدم. واسه خودت میخوای بنصبی یا واسه یکی دیگه؟
برای یه کاربر عادی ویندوزی، ویرچوال باکس کاملا کافیه. مشکلی پیدا نمی کنی. لااقل اگه ویروس هم گرفت دیگه کاری به کل هاردت نداشته باشه.  ;D

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
گردو؟؟  ;D
من حتی اون سیستم عامل بوووق رو که میخواستم نصب کنم حتما میواس نسخه ی اصلی از سایت مایکی (میکی موس رو باب کرده "ا م" جدیدا ;D) رو دانلود کنم و نصب کن
من آخرش نفهمیدم. واسه خودت میخوای بنصبی یا واسه یکی دیگه؟
برای یه کاربر عادی ویندوزی، ویرچوال باکس کاملا کافیه. مشکلی پیدا نمی کنی. لااقل اگه ویروس هم گرفت دیگه کاری به کل هاردت نداشته باشه.  ;D

عزیزوم ;Dیه لپتاپ و فقط یه لپتاپ بیچاره هست که چند نفر ازش استفاده میکنیم : کارهای ویندوزی مثل ویرایش فیلم‌وعکس و فیلم دیدن و استفادهٔ آفیس و وب‌گردی هست ولی در انجمن دیدم که مثلا در ویرچوال‌باکس نیازی به نصب درایور نیست و dvd رو نمیشه استفاده کرد و usb رو بایستی با فلان دستور شناسوند ووو این چیزا و این موارد هست که نمیدونم جوابگو هست یا نه ؟ برای اون کارهای ویندوزی فوق‌الذکر ;Dمیشه امیدوار بود ؟

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
نه دی وی دی هم میشه آورد بالا. توی گزینه هاش حتی آیکن CD‌هم هست. پس باید بشه (من تست نکردم)
کلا توی ویرچوال باکس میشه همه کار کرد. فقط کارهایی که نیاز به نهایت پردازش CPU و گرافیک و باقی سخت افزار دارن، توی ویرچوال باکس با کندی پیش میرن. وگرنه مشکلی نداره  ;)

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
narayanaی عزیز، من از ویرچوال باکس که توش ویندوز ۷ نصب هست، برای چک کردن یه ایمیل محلی که فقط IE بازش میکنه به اضافه ویرایش پرونده های فارسی آفیس ویندوز استفاده می کنم. مشکلی هم با به اشتراک گذاری فایل ها با اوبونتو و خوندن محتویات فلش مموری توی ویرچوال باکس ندارم. البته امروز توی یه پست انجمن دیدم که میشه توی wine یه کاری کرد که حروف پرونده های فارسی آفیس ویندوز جدا جدا نشون داده نشن. منتها تمام صحبتم اینه که بالاخره اون ویندوز ویرچوال کندتر از ویندوزیه که مستقیم در کنار اوبونتو نصب شده و اگر زمان استفاده از ویندوز، نسبتا بالا هست، پیشنهاد من اینه که مستقیما نصبش کنید. به نظرم حلّ اون مشکل بوت که اشاره کردید، ساده تر از کنار اومدن با کندی ویندوز توی ویرچوال باکس هست.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام

قاطی کردم زدم همه چی رو پاک کردم و بدون هیچ منتی اوبونتوگنوم رو نصب کردم و چند روز دیگه اگه زورم برسه ;Dآرچ رو درکنارش نصب خواهم کرد که یه تجربهٔ اون‌طرفی هم داشته باشم و ویندوز همممممم ... خدا بزرگه ;D :o ::)
رسول بعضی وقتها پاک کردن صورت مساله هم حالی داره‌هااااااا

البته از من که گذشت ولی حل نشده بمونه که ببینیم کسی برای بقیه راه‌حلی داره ;)

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *

سلام

قاطی کردم زدم همه چی رو پاک کردم و بدون هیچ منتی اوبونتوگنوم رو نصب کردم و چند روز دیگه اگه زورم برسه ;Dآرچ رو درکنارش نصب خواهم کرد که یه تجربهٔ اون‌طرفی هم داشته باشم و ویندوز همممممم ... خدا بزرگه ;D :o ::)

بهترین کار رو کردی. مسئله ای که توی صورتش اسم ویندوزه، همون پاک بشه بهتره  ;D
وقتی ویندوز نمی تونه ext4 رو بشناسه و نمی تونه با سایر سیستم ها ارتباط برقرار کنه (از بس خنگه) دلیلی نداره ما خودمون رو به خاطرش اذیت کنیم. دندش نرم میواس مثل آدم برنامه نویسیش کنن. اینهمه پول گرفتن چکار کنن پس؟  :-X
ویندوز مثل یه بچه ی ناخلفه که درست تربیتش نکردن. بچه ناخلف رو نمیشه با زبون خوش درست کرد. باید زد تو سرش تا آدم بشه  ;D
حق ویندوز همینه که توی ویرچوال باکس نصب و زندونیش کنی تا بفهمه دنیا دست کیه. شما وقتی کارای خیلی کمت توی ویندوز هست (حتی خونواده) بهتره توی ماشین مجازی لودش کنی که نه جوش خراب شدن بوت لودرت رو بزنی نه جوش ویروسی شدن نه جوش جاسوسی کردن (البته میشه نت ورک رو قطع کرد توی ماشین مجازی) و نه به نفرین استالمن دچار بشی  ;D (اون انحصاری رو توی زندون نگهش داشتی)

ولی خب بدون شوخی.
اگه با EasyBCD تست نزدی، یه بار تست کن. ضرری نداره.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام

بهترین کار رو کردی. مسئله ای که توی صورتش اسم ویندوزه، همون پاک بشه بهتره  ;D
وقتی ویندوز نمی تونه ext4 رو بشناسه و نمی تونه با سایر سیستم ها ارتباط برقرار کنه (از بس خنگه) دلیلی نداره ما خودمون رو به خاطرش اذیت کنیم. دندش نرم میواس مثل آدم برنامه نویسیش کنن. اینهمه پول گرفتن چکار کنن پس؟  :-X
ویندوز مثل یه بچه ی ناخلفه که درست تربیتش نکردن. بچه ناخلف رو نمیشه با زبون خوش درست کرد. باید زد تو سرش تا آدم بشه  ;D
حق ویندوز همینه که توی ویرچوال باکس نصب و زندونیش کنی تا بفهمه دنیا دست کیه. شما وقتی کارای خیلی کمت توی ویندوز هست (حتی خونواده) بهتره توی ماشین مجازی لودش کنی که نه جوش خراب شدن بوت لودرت رو بزنی نه جوش ویروسی شدن نه جوش جاسوسی کردن (البته میشه نت ورک رو قطع کرد توی ماشین مجازی) و نه به نفرین استالمن دچار بشی  ;D (اون انحصاری رو توی زندون نگهش داشتی)

ولی خب بدون شوخی.
اگه با EasyBCD تست نزدی، یه بار تست کن. ضرری نداره.

زدم ناکارش کردم تموم شد رفت ولی برای بعدها اگه ویرچوال اذیت کرد شاید حرکتی کنم قول نمیدم ولی ببینم چی میشه ;D ;)

خخخخخ البته همون ویرچوال هم هنوز نصب نکردم و در پیچوندن بسر میبرم 8)

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
سلام
به شخصه من چندین بار این کار رو کردم و مشکلی نداشتم:
اول گنو لینوکس مورد نطر رو نصب میکردم
بعدش ویندوز ۷ رو نصب میکردم
خب در این حالت گراب بالا نمیومد  :)
بعد توی ویندوز با برنامه ی EasyBCD گراب رو اضافه میکردم  8)

بدون هیچ مشکلی کار میکنه
ولی با ویندوز هشت زیاد کار نکردم ( زیاد ازش خوشم نمیاد ولی ده رو حتما تست میکنم و اول با ماشین مجازی )

شما هم همین کار رو با ویندوز ۷ انجام بدید حتما نتیجه میگیرید

« آخرین ویرایش: 26 فروردین 1394، 10:12 ق‌ظ توسط ُSaeidR »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام به همه

متاسفم که اعلام میکنم راه‌حل لینوکسی نتونستم پیدا کنم و مجبور شدم ](*,)با EasyBCD در ویندوز مشکل رو حل کنم.یعنی نمیشه گراب رو نگه‌داشت ؟

لینوکس‌ ویندوز نیست