انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: هارد لپتاپم قفل شده  (دفعات بازدید: 8433 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
پاسخ : هارد لپتاپم قفل شده
« پاسخ #15 : 29 فروردین 1394، 11:11 ب‌ظ »
میگم اگه یک بار دیگه هارد رو فریمور بزنن مشکلشون حل نمیشه؟

بله، می‌تونن ببرن به یک مرکز تخصصی و این کار رو براشون انجام بدن (البته همه متخصص نیستن، چون تجربشو داشتم، فقط سرمایه خرید همچین دستگاه‌هایی رو دارند و همچنین نفوذ و توان تبلیغاتی). رایت firmware فقط از طریق دستگاه‌های بسیار گران قیمت مثل PC-3000 امکانپذیره، که خرید و البته موارد استفاده‌اش حتی در حد خدمات دهنده‌های ساده کامپیوتر نیست.

پ.ن: اینکه از کلمه firmware استفاده کردم و نه معادل فارسیش این بود که یه زمانی frimware رو در کتاب‌ها «میان‌افزار» ترجمه کرده بودن، اما حالا اسم اون شده «سفت‌افزار» که خوشم نمیاد! و «میان‌افزار» رو برای اصطلاح middleware به کار می‌برند.
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1394، 01:06 ق‌ظ توسط userb »

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #16 : 30 فروردین 1394، 09:23 ب‌ظ »
سلام به شما دوستان عزیز

نقل‌قول
خواهش می‌کنم دوست عزیز؛ راهنمایی من به شما کمک به خود من هم هست.
بالاخره همین که وقت مزارید خیلی لطف می کنید

وقتی که اون فلش رو برای ویروس اسکن کردم این ویروس توش بود
PUA.WIN32.Packer.UpxProtectorمن که نتونستم توی اینترنت در موردش چیزی بفهمم بعد هم به خاطر اینکه این ویروس مال ویندوز بود ولی لپتاپ من که کوبونتو بود به خاطر همین هم فرضیه ویروس رو کلا بیخیال شدم

در مورد سفت افزار - یا میان افزار یا Firmware - خودم هم به فکرش افتادم ولی نتونستم ارتقا بدم در مورد فورمت کردن هم حق با شماست نتونستم کلی نرم افزار رو امتحان کردم ولی یا اصلا هارد و نمی شناسه یا خطا می ده

نقل‌قول
به این سایت هم یک سر بزنید، چون می‌تونه برای بعضی از بایوس‌هایی که کد ۸ کاراکتری ایجاد می‌کنند، پسورد ایجاد کنه، لیست نکرده چه مدل‌هایی، امتحان کنید. (امیدوارم این همون سایت آنلاینی نباشه که امتحان کردید)
توی این سایت نرفته بودم عدد ۷۶۴۷۳۹۴۵ رو بهش دادم پدر سوخته  :oبه من عدد ***۶۹۵۵۱ میگه یا سه رقم آخر رو از ۰۰۰ تا ۹۹۹ امتحان کن یا ده دلار بریز به حساب ما من هم گفتم فوتینا  :P رفتم از همون UnlockHD.EXE امتحان کردم ۳۸۱ بود ولی مثل دفعه های قبل بود  ???

اون دوتا سایت یکیشون هیتلر بود  ](*,) از اون یکی یه فایل گرفتم به اسم hddpw.exe که چهارتا رمز به من داد که هیچ کدوم کار نکرد  :'(

نقل‌قول
اگه این دو راه بالا کمکی به شما نکرد، با پشتیبانی زنده ایسر گفتگو کنید؛ پشتیبانی‌های زنده معمولا خیلی خوب راهنمایی می‌کنند.
آخه نمی دونم چی بگم
حقیقتش اینه که من یه مدتی رفته بودم ژاپن پیش برادرم این لپتاپ مال اون بود دادش این ژاپنی ها که خدا بگم چیکارشون کنه همه چیزشون فرق داره با همه مدل اصلی این لپتاپ هم E1-531-F12C روش نوشته شده که انگار فقط برای استفاده توی ژاپن طراحی شده توی سایت های اینگلیسی هیچی نیست هرچی پیدا میشه به زبون ژاپنیه که من حالیم نمیشه بعدشم من چجوری ثابت کنم که این لپتاپ مال منه و ندزدیدمش  :-X
حالا همه اینها بکنار اینگلیسی در حد اکابرم رو چه کار کنم  :oops:

نقل‌قول
پ.ن: HDAT2 و MHDD رو هم به عنوان آخرین گزینه از دست ندید  :)
HDAT2 رو دانلود کردم یه دی.وی.دی  :o هم حرومش کردم رایت کردم ولی نمی دونم چرا نیومد
نسخه غیر سی.دی رو هم دانلود کردم ولی چون از Mini Windows Xp استفاده می کنم به من گفت باید از داس خالص استفاد کنی.

MHDD رو هم نتونستم دانلود کنم

نقل‌قول
پیشنهاد میکنم یک بار هاردتون رو انلاک کنید بعد محتویات اون رو به هارد دیگه ای منتقل کنید و از نو پارتیشن بندی یا فرمت سطح پایین کنید.
البته نمیدونم تا چه حد ممکنه ریسک داشته باشه ولی فکر میکنم مشکلتون رو حل کنه.
من اصلا چیز مهمی ندارم که بخوام نگهدارم اگه فورمت بشه دیگه مشکلی ندارم

باز هم خیلی از همکاریتون ممنونم
ET

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 31 فروردین 1394، 12:45 ب‌ظ »
سلام؛ اینکه راهنمایی می‌کنم و نمیشه خودم هم شرمنده می‌شم؛ البته گفته بودم که این مشکلات یک راه حل مستقیم نداره و البته یه سری نکات هم هست که توضیح دادنش بصورت جزئی سخته، یعنی فقط دستگاه باید در اختیارم باشه تا بتونم کاری بکنم.

نقل‌قول

درمورد فلش مموری هم همینطوره، شاید برنامه‌های زیادی باشه چه نرم‌افزار شرکت سازنده و چه third-party software؛ مثلا ممکنه برنامه‌ای رو که شرکت سازنده ارائه داده به روز نشده باشه و روی محصولات جدید کار نکنه؛ به همین تنها خود شما باید جستجو کنید و شاید مجبور بشید ۱۰ برنامه رو دانلود و امتحان کنید تا ببینید کدوم جواب میده. اما فلش مموری رو هم چند نمونه امتحان معرفی می‌کنم، امیدوارم که کارتون راه بیفته؛ موضوع دیگه اینه که گاهی اوقات وقتی با جستجوهای معمولی (مثل نام یا مدل فلش مموری) نمیتونید برنامه مورد نظر رو پیدا کنید، اونوقت باید از طریق شماره تراشه فلش مموری جستجو کنید، به همین دلیل گاهی اوقات ممکنه برای شما هم خسته کننده بشه. اینو گفتم، چون وقتی کسی درمورد یک مشکل در لینوکس راهنماییم می‌کنه که کمی پیچیده میشه و من فقط کدها رو کپی و پیست میکنم و چیزی از کدها سر در نمیارم، کلافه میشم و میگم نمیشه، چون متوجه جریان کار نمیشم.
نقل‌قول
در مورد سفت افزار - یا میان افزار یا Firmware - خودم هم به فکرش افتادم ولی نتونستم ارتقا بدم در مورد فورمت کردن هم حق با شماست نتونستم کلی نرم افزار رو امتحان کردم ولی یا اصلا هارد و نمی شناسه یا خطا می ده

بله همینطوره. اگر هم برنامه‌ای بتونه این کار رو بکنه، یقینا حسابی به هارددیسک آسیب میرسونه و یا از سایز دیسک کم میکنه. بنابراین باید اول هارددیسک رو آنلاک کنید. من متوجه نشدم که آیا وقتی با برنامه unlockhd کد رو وارد می‌کنید و کد قبول میشه، شما می‌تونید حداقل یک بار وارد کوبونتو بشید یا نه؟

نقل‌قول
اون دوتا سایت یکیشون هیتلر بود  ](*,) از اون یکی یه فایل گرفتم به اسم hddpw.exe که چهارتا رمز به من داد که هیچ کدوم کار نکرد  :'(
این راهنما رو ببینید، مانند همین عمل کردید؟

نقل‌قول
حقیقتش اینه که من یه مدتی رفته بودم ژاپن پیش برادرم این لپتاپ مال اون بود دادش این ژاپنی ها که خدا بگم چیکارشون کنه همه چیزشون فرق داره با همه مدل اصلی این لپتاپ هم E1-531-F12C روش نوشته شده که انگار فقط برای استفاده توی ژاپن طراحی شده توی سایت های اینگلیسی هیچی نیست هرچی پیدا میشه به زبون ژاپنیه که من حالیم نمیشه بعدشم من چجوری ثابت کنم که این لپتاپ مال منه و ندزدیدمش 
حالا همه اینها بکنار اینگلیسی در حد اکابرم رو چه کار کنم

قفل شدن ربطی به دزدی بودن نداره، و میتونه یه ایراد یا بد عملکردن دستگاه باشه. من هم فقط می‌تونم منظورم رو برسونم و انگلیسیم خوب نیست، اما اگر مایل باشید، شماره سریال و SNID دستگاه رو بدید که من گفتگو کنم، شاید جواب گرفتیم.
Acer is not responsible for lost or forgotten personal passwords. When sending in a system for service, the password should be removed, as charges will be required for Acer to remove HDD passwords

آیا وارد بایوس می‌تونید بشید؟ اگر بله، آیا پسوردی که برنامه unlockhd به شما داده رو در قسمت Change HDD Password به کار بردید؟ بعد از قبول پسورد، HDD Password رو غیرفعال کنید.

اگر هیچ کدام از این روش‌ها به کار شما نیومد، یا دوباره جستجو کنید و بپرسید و یا دستگاه رو به یک مرکز تعمیر ببرید. موفق باشید  :)
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1394، 01:42 ب‌ظ توسط userb »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #18 : 31 فروردین 1394، 03:44 ب‌ظ »
سلام؛ اینکه راهنمایی می‌کنم و نمیشه خودم هم شرمنده می‌شم؛ البته گفته بودم که این مشکلات یک راه حل مستقیم نداره و البته یه سری نکات هم هست که توضیح دادنش بصورت جزئی سخته، یعنی فقط دستگاه باید در اختیارم باشه تا بتونم کاری بکنم.

نقل‌قول

درمورد فلش مموری هم همینطوره، شاید برنامه‌های زیادی باشه چه نرم‌افزار شرکت سازنده و چه third-party software؛ مثلا ممکنه برنامه‌ای رو که شرکت سازنده ارائه داده به روز نشده باشه و روی محصولات جدید کار نکنه؛ به همین تنها خود شما باید جستجو کنید و شاید مجبور بشید ۱۰ برنامه رو دانلود و امتحان کنید تا ببینید کدوم جواب میده. اما فلش مموری رو هم چند نمونه امتحان معرفی می‌کنم، امیدوارم که کارتون راه بیفته؛ موضوع دیگه اینه که گاهی اوقات وقتی با جستجوهای معمولی (مثل نام یا مدل فلش مموری) نمیتونید برنامه مورد نظر رو پیدا کنید، اونوقت باید از طریق شماره تراشه فلش مموری جستجو کنید، به همین دلیل گاهی اوقات ممکنه برای شما هم خسته کننده بشه. اینو گفتم، چون وقتی کسی درمورد یک مشکل در لینوکس راهنماییم می‌کنه که کمی پیچیده میشه و من فقط کدها رو کپی و پیست میکنم و چیزی از کدها سر در نمیارم، کلافه میشم و میگم نمیشه، چون متوجه جریان کار نمیشم.
نقل‌قول

بله همینطوره. اگر هم برنامه‌ای بتونه این کار رو بکنه، یقینا حسابی به هارددیسک آسیب میرسونه و یا از سایز دیسک کم میکنه. بنابراین باید اول هارددیسک رو آنلاک کنید. من متوجه نشدم که آیا وقتی با برنامه unlockhd کد رو وارد می‌کنید و کد قبول میشه، شما می‌تونید حداقل یک بار وارد کوبونتو بشید یا نه؟

نقل‌قول
این راهنما رو ببینید، مانند همین عمل کردید؟

نقل‌قول
حقیقتش اینه که من یه مدتی رفته بودم ژاپن پیش برادرم این لپتاپ مال اون بود دادش این ژاپنی ها که خدا بگم چیکارشون کنه همه چیزشون فرق داره با همه مدل اصلی این لپتاپ هم E1-531-F12C روش نوشته شده که انگار فقط برای استفاده توی ژاپن طراحی شده توی سایت های اینگلیسی هیچی نیست هرچی پیدا میشه به زبون ژاپنیه که من حالیم نمیشه بعدشم من چجوری ثابت کنم که این لپتاپ مال منه و ندزدیدمش 
حالا همه اینها بکنار اینگلیسی در حد اکابرم رو چه کار کنم

قفل شدن ربطی به دزدی بودن نداره، و میتونه یه ایراد یا بد عملکردن دستگاه باشه. من هم فقط می‌تونم منظورم رو برسونم و انگلیسیم خوب نیست، اما اگر مایل باشید، شماره سریال و SNID دستگاه رو بدید که من گفتگو کنم، شاید جواب گرفتیم.
Acer is not responsible for lost or forgotten personal passwords. When sending in a system for service, the password should be removed, as charges will be required for Acer to remove HDD passwords

آیا وارد بایوس می‌تونید بشید؟ اگر بله، آیا پسوردی که برنامه unlockhd به شما داده رو در قسمت Change HDD Password به کار بردید؟ بعد از قبول پسورد، HDD Password رو غیرفعال کنید.

اگر هیچ کدام از این روش‌ها به کار شما نیومد، یا دوباره جستجو کنید و بپرسید و یا دستگاه رو به یک مرکز تعمیر ببرید. موفق باشید  :)

متاسفانه بدترین قسمت اینه که من وقتی میبینم نتونستم مشکل یکی از دوستان اینجا رو حل کنم اعصابم خورد میشه چون بالاخره همه ما شرایط سخت رو داشتیم و میدونیم که امیدمون به همین راهنمایی هایی هست که دوستان فقط و فقط از روی مهربانی و علاقه انجام میدن.
در ضمن من اینقدر در مورد این مشکل خوندم و خوندم که الان دیگه نمیدونم چی به چیه! ](*,)
یک سوال کوچیک دارم: شما آپدیت کردید این مشکل پیش اومد؟ چون آخرین صفحاتی که خوندم یکی از کاربران معتقد بود بعد از آپدیت کوبونتوش این مشکل پدید آمده چون تو اون آپدیت ظاهرا برای فریمور هارد به‌روزآوری آمده بود و بعد از نصب این مشکل پدید آمد! میخوام مطمئن بشم که شما در آپدیتتون به گزینه ای مینی بر به روزآوری فریمور هارد برنخوردید که؟؟؟
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1394، 03:46 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #19 : 01 اردیبهشت 1394، 11:50 ق‌ظ »
نقل‌قول
متاسفانه بدترین قسمت اینه که من وقتی میبینم نتونستم مشکل یکی از دوستان اینجا رو حل کنم اعصابم خورد میشه چون بالاخره همه ما شرایط سخت رو داشتیم و میدونیم که امیدمون به همین راهنمایی هایی هست که دوستان فقط و فقط از روی مهربانی و علاقه انجام میدن.

فدای سرت بابا  ;)
جونت سلامت صدتا لپتاپ ارزش اینو نداره که یک لحظه اعصابت خورد بشه داداشم  8)
الآن هم درسته که لپتاپم هارد نداره ولی کار میکنه یه فلش داشتم روش کوبنتو ریختم الآن از اون بجای هارد استفاده میکنم  ;) :D همه کاری میشه باهاش کرد فقط بعضی مواقع یه دو ثانیه ای توقف می کنه دیگه هیچ مشکلی نداره
وقتی که اینجوری شد اولش خیلی ناراحت شدم گفت وای هاردم  :'(
بعد یه کمی فکر کردم گفتم  ::) اون فایلا که بدرد نمی خودند  ??? اون یکها هم که جای دیگه دارم  :o بقیش رو هم که باید خودم پاک می کردم  8) فقط می مونه شرح مذاکرات لوزان که اشکالی نداره میرم از آقای ظریف می گیرم  :o یه سلفی هم با جان کری گرفته بودم که خودش برام ایمیل می کنه ;D نقشه چند نسل جدید سانتروفیوژ هم بود که اشکال نداره دوباره طراحی میکنم

مهم اینکه فهمیدم اینجا یه سری دوست خوب دارم که موقع مشکلات تمام سعیشون رو می کنن که کمک کنن

نقل‌قول
توی بایوس که می تونم برم اتفاقا خودم یه بار پاسورد گذاشتم باطری بایوس رو درآوردم پاک شد دوباره گذاشتم جامپرش رو جامپوندم دوباره پاک شد امتحان

می خواستم هاردم رو ببرم تعمیرگاه بعد جوابم رو بزنم ولی دیگه نشد حالا هر وقت که وقت شد خبرش رو میدم

باز هم خیلی ممنون از همه دوستان
ET

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #20 : 03 اردیبهشت 1394، 01:39 ب‌ظ »
 \\:D/
دوستان عزیز سلام
آقا حل شد همین الآن از تعمیرگاه میام با PC3000
رفتم یه جایی همین نزدیکا یه پاساژی بود رفتم یکی از مغازه دار ها منو برد پیش یکی دیگه گفت این از همکارهاست  ;) 8) باهاش نرخ همکاری حساب کن اون هم گفت ۳۰ هزار تومن - خودم حاضر بودم تا ۵۰ هزار هم بدم - ۱۰ دقیقه درست میشه ولی خالی بست ۳ دقیقه ای گفت درست شد
توی راه که داشتم برمیگشتم همش با خودم میگفتم نکنه درست نشته باشه  ::) الکی پول رو دادم به یارو >:( چند بار می خواستم برگردم PC3000 رو با پانکراس مرده یکی کنم >:( ولی خوب نمی دونستم پانکراسش دقیقا کجاش میشه :o ;D اومدم خونه دیدم درست شده هیچی هم پاک نشده همه چی همونطوری هست که بود

حالا ما همه جا میگیم خودمون درستش کردیم شوما هم بگید خودش درست کرده آره خوبیت نَره O0
دست آخر از اینکه به من کمک کردید یه بار دیگه هم تشکر میکنم  =;
ET

• Sr. Member
  • *
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #21 : 03 اردیبهشت 1394، 01:48 ب‌ظ »
فقط یه سؤالی:
همین الآن به خودم گفتم میرم توی بایوس یه پاسورد توپ برای هارد میزارم که فقط خودم بدونم  8)
ولی وقتیکه رفتم توی بایوس جلوی پاسورد هارد نوشته بود Frozen  :o ??? این یعنی چی؟

اگه به این معنی باشه که دیگه هیچ کس یا نرم افزاری نتونه روش پاسورد بزاره که خیلی خوبه دمش هم گرم
اگه نه این به چه معنی می تونه باشه
ET

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #22 : 03 اردیبهشت 1394، 02:58 ب‌ظ »
\\:D/
دوستان عزیز سلام
آقا حل شد همین الآن از تعمیرگاه میام با PC3000
رفتم یه جایی همین نزدیکا یه پاساژی بود رفتم یکی از مغازه دار ها منو برد پیش یکی دیگه گفت این از همکارهاست  ;) 8) باهاش نرخ همکاری حساب کن اون هم گفت ۳۰ هزار تومن - خودم حاضر بودم تا ۵۰ هزار هم بدم - ۱۰ دقیقه درست میشه ولی خالی بست ۳ دقیقه ای گفت درست شد
توی راه که داشتم برمیگشتم همش با خودم میگفتم نکنه درست نشته باشه  ::) الکی پول رو دادم به یارو >:( چند بار می خواستم برگردم PC3000 رو با پانکراس مرده یکی کنم >:( ولی خوب نمی دونستم پانکراسش دقیقا کجاش میشه :o ;D اومدم خونه دیدم درست شده هیچی هم پاک نشده همه چی همونطوری هست که بود

حالا ما همه جا میگیم خودمون درستش کردیم شوما هم بگید خودش درست کرده آره خوبیت نَره O0
دست آخر از اینکه به من کمک کردید یه بار دیگه هم تشکر میکنم  =;

بسیار عالی :) اما نرخش همین بود  ;) ایران دیگه و این زبون بازی‌ها.

فقط یه سؤالی:
همین الآن به خودم گفتم میرم توی بایوس یه پاسورد توپ برای هارد میزارم که فقط خودم بدونم  8)
ولی وقتیکه رفتم توی بایوس جلوی پاسورد هارد نوشته بود Frozen  :o ??? این یعنی چی؟

اگه به این معنی باشه که دیگه هیچ کس یا نرم افزاری نتونه روش پاسورد بزاره که خیلی خوبه دمش هم گرم
اگه نه این به چه معنی می تونه باشه

دلیل frozen شدن در سیستم‌ها متفاوت با هم هست. اما برای ایسر اینطور گفته شده + راه پاک کردنش. اما به نظر من اگه مشکلی نداری دست نزن!  :P