انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اوبونتوم هنگ كرد!!!  (دفعات بازدید: 6013 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
اوبونتوم هنگ كرد!!!
« : 13 آبان 1388، 10:56 ب‌ظ »
سلام
اوبونتوي من درست مثل ويندوز :-X هنگ كرده و بالا نمياد.
يعني بعد از اينكه يوزر و پسورد رو وارد مي كنم، كامپيوتر هنگ مي كنه و وارد محيط گرافيكي نميشه.
ميشه بدون اينكه اوبونتو رو از اول نصب كنم درستش كنم؟

آفلاین mozhdeh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
پاسخ به: اوبونتوم هنگ كرد!!!
« پاسخ #1 : 13 آبان 1388، 11:52 ب‌ظ »
وقتی بعد از وارد کردن رمز از محیط گرافیکی خارج می‌شید پیغام خاصی روی صفحه دیده نمی‌شه؟
آیا می‌تونید دستوری تایپ کنید؟
اگه می‌تونید این دستور رو بزنید و خروجی رو بذارید:
sudo /etc/init.d/gdm start

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #2 : 14 آبان 1388، 03:38 ق‌ظ »
فکر کنم لازم باشه درایور کارت گرافیکتون رو مجددا نصب کنید

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #3 : 14 آبان 1388، 09:51 ق‌ظ »

هنگ کردن ویندوز و لینوکس زمین تا آسمون با هم فرق دارن (: درست مثل هم هنگ نمی کنن (: گنو/لینوکس اگر براش مشکلی پیش بیاد کلی لاگ درست می کنه که می تونی باهاشون خطایابی کنی و در عین حال، لینوکس یک سیستم کاملا ماجولاره و تا وقتی کرنل کار می کنه و می تونی شل اجرا کنی، به سیستم دسترسی داری و می تونی بری سراغ بخش های خراب و تعمیرشون کنی. حتی اگر کرنل هم کار نکنه می تونی با یک سیستم زنده بوت کنی و کرنل ور تغییر بدی.

این ایده ویندوزی که باید سیستم رو از اول نصب کنیم، خب معلومه که کار می کنه چون در واقع مشکل رو پاک می کنه. گاهی هم می تونه راه حل مناسبی باشه ولی دو تا چیز رو یادمون نره:
۱- گنو/لینوکس همیشه قابل تعمیره و اگر نتونیم تعمیر کنیم یعنی سواد کافی براش نداریم (که خب اشکالی هم نداره)
۲- در حین تعمیر لینوکس، چیز یاد می گیریم و چیزی که یاد گرفتیم برای همیشه باهامون می مونه. یعنی دفعه بعد که این مشکل پیش بیاد دقیقا بلدی چطوری حل کنی. این هم یک اختلاف بزرگ با ویندوز است: توی لینوکس از طریق حل مشکل، با سوادتر می شیم.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #4 : 14 آبان 1388، 10:59 ق‌ظ »

هنگ کردن ویندوز و لینوکس زمین تا آسمون با هم فرق دارن (: درست مثل هم هنگ نمی کنن (: گنو/لینوکس اگر براش مشکلی پیش بیاد کلی لاگ درست می کنه که می تونی باهاشون خطایابی کنی و در عین حال، لینوکس یک سیستم کاملا ماجولاره و تا وقتی کرنل کار می کنه و می تونی شل اجرا کنی، به سیستم دسترسی داری و می تونی بری سراغ بخش های خراب و تعمیرشون کنی. حتی اگر کرنل هم کار نکنه می تونی با یک سیستم زنده بوت کنی و کرنل ور تغییر بدی.

این ایده ویندوزی که باید سیستم رو از اول نصب کنیم، خب معلومه که کار می کنه چون در واقع مشکل رو پاک می کنه. گاهی هم می تونه راه حل مناسبی باشه ولی دو تا چیز رو یادمون نره:
۱- گنو/لینوکس همیشه قابل تعمیره و اگر نتونیم تعمیر کنیم یعنی سواد کافی براش نداریم (که خب اشکالی هم نداره)
۲- در حین تعمیر لینوکس، چیز یاد می گیریم و چیزی که یاد گرفتیم برای همیشه باهامون می مونه. یعنی دفعه بعد که این مشکل پیش بیاد دقیقا بلدی چطوری حل کنی. این هم یک اختلاف بزرگ با ویندوز است: توی لینوکس از طریق حل مشکل، با سوادتر می شیم.

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 14 آبان 1388، 08:27 ب‌ظ »
وقتی بعد از وارد کردن رمز از محیط گرافیکی خارج می‌شید پیغام خاصی روی صفحه دیده نمی‌شه؟
آیا می‌تونید دستوری تایپ کنید؟
اگه می‌تونید این دستور رو بزنید و خروجی رو بذارید:
sudo /etc/init.d/gdm start
بعد از وارد كردن رمز عبور، فقط همون صفحه Login نشون داده ميشه.
با فشار دادن دكمه هاي Ctrl+Alt+F1 وارد ترمينال شدم و دستور بالا رو وارد كردم ولي پيغام داد كه به جاي اون دستور بايد دستور زير رو وارد كني (نسخه من 9.10 هست)
service gdm startكه با وارد كردن اون پيغام زير اومد:

start: rejected send message, 1 matched rules; type="method_call", sender=":1.54" (uid=1000 pid=2016 comm="start) interface="com.ubuntu.upstar0-6:job" member="start" error name="(unset)" requested-reply=0 destination="com.ubuntu.upset" (uid=0 pid=1 comm="/sbin/init))

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 آبان 1388، 08:29 ب‌ظ »
از راهنماييتون خيلي ممنونم. ولي راستش من تازه با دنياي لينوكس آشنا شدم و توي محيط ترمينال نمي تونم كار كنم.
ميشه يكم بيشتر توضيح بدين كه چجوري اين كار رو بكنم؟

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 14 آبان 1388، 08:36 ب‌ظ »

باور كن من قصد توهين به لينوكس رو نداشتم. فقط مي خواستم به عنوان يه تازه وارد، ظاهر مشكلي رو كه واسم پيش اومده توصيف كنم. كه خوب البته .... :-X
بسيار خوب اميدوارم بتونم اين مشكل رو با كمك دوستان حل كنم و يه چيز جديد ياد بگيرم :biggrin:

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #8 : 14 آبان 1388، 09:10 ب‌ظ »
از راهنماييتون خيلي ممنونم. ولي راستش من تازه با دنياي لينوكس آشنا شدم و توي محيط ترمينال نمي تونم كار كنم.
ميشه يكم بيشتر توضيح بدين كه چجوري اين كار رو بكنم؟

بخشی از روند یادگیری جستجو کردنه مثلا در این مورد از گزینه بالا "جستجو" استفاده کن  :)

موفق باشی

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #9 : 14 آبان 1388، 09:39 ب‌ظ »
فایل نصبش را از سایت سازنده چیپست کارت (nvidia یا ati یا ...) دانلود کنید. در منوی بوت وارد recovery mode بشید. گزینه ای هست برای ریست تنظیمات گرافیکی که اون را باید انتخاب کنید (دقیقا عنوانش یادم نیست. یه چیزی تو مایه های Repair graphical problems مثلا!). در مرحله بعد از همان منوی recovery mode گزینه Drop too root shell prompt without networking را انتخاب کنید تا وارد ترمینال بشید. دستور زیر را تایپ کنید:
sudo telinit3با دستور cd وارد مسیری که فایل را ذخیره کرده اید بشید (اگر روی فلش هست که باید درایو را mount کنید.)
و حالا تایپ کنید:
sudo sh name_of_driver_filename_of_driver_file هم که اسم فایل دانلود شده درایوره. (لیست فایل های را با دستور ls ببینید!!). اگر در حین نصب در مورد تنظیم خودکار فایل کانفیگ X سوال کرد بله را انتخاب کنید. البته فکر نکنم درایور ati این کار را بکنه و باید از برنامه گرافیکی که به همراه کارت نصب میشه استفاده کنید.
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 14 آبان 1388، 11:50 ب‌ظ »
آقا شرمنده!!!
يادم رفته بود sudo رو قبل از service gdm start بزنم.  :oops:وقتي دستور sudo service gdm start رو وارد مي كنم، پيغام ميده كه اين سرويس در حال اجراست: jop is already running:gdm
من درايور كارت گرافيكي رو هم از اول با موفقيت نصب كردم ولي بازهم مشكلم حل نشد .

راستي چرا نمي تونم وارد ويكي بشم؟
وقتي مي خوام يه صفحه ويكي رو باز كنم پيغام زير مياد:
Warning:
You triggered the wiki's surge protection by doing too many requests in a short time.
Please make a short break reading the stuff you already got.
When you restart doing requests AFTER that, slow down or you might get locked out for a longer time!
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1388، 11:57 ب‌ظ توسط pooria892 »

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #11 : 14 آبان 1388، 11:58 ب‌ظ »
خوب حالا gdm رو بکشش!
sudo killall gdm
و بعد دوباره اجراش کن. ببین پیغامی که موقع شروع به کار gdm ظاهر می‌شه چیه

آفلاین sudotux

• *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #12 : 15 آبان 1388، 12:16 ق‌ظ »
آقا شرمنده!!!
يادم رفته بود sudo رو قبل از service gdm start بزنم.  :oops:وقتي دستور sudo service gdm start رو وارد مي كنم، پيغام ميده كه اين سرويس در حال اجراست: jop is already running:gdm

این دستور رو اجرا کنید:

sudo service gdm restart
کارت گرافیکتون چیه ؟

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #13 : 15 آبان 1388، 05:19 ق‌ظ »
اون گزینه رفع مشکلات گرافیکی در منوی recovery mode را امتحان کردی؟
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 15 آبان 1388، 10:17 ق‌ظ »
خوب حالا gdm رو بکشش!
sudo killall gdm
و بعد دوباره اجراش کن. ببین پیغامی که موقع شروع به کار gdm ظاهر می‌شه چیه
نمي تونم بكشمش!