انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با مخازن  (دفعات بازدید: 2381 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M3LUX

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
مشکل با مخازن
« : 14 آبان 1388، 12:52 ق‌ظ »
سلام دوستان
من کاربر قدیمی سایتتون هستم.
من ۶تا دی.وی.دی ابونتورو گرفتم.....
اما ..............هر جا تو انجمن دنبال راهکار از استفاده کردن ازشون بودم چیزی بیدا نکردم.
با دستور sudo apt-cdrom add بعضی یس دی هاره راه انداختم ولی بشترشون رو Failed داد...
من چه کنم دوستان متن باز....؟؟ ???

آفلاین M3LUX

• Newbie
  • *
پاسخ به: مشکل با مخازن
« پاسخ #1 : 14 آبان 1388، 10:25 ب‌ظ »
 ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
?????Help!! MEEEE ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین M3LUX

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 16 آبان 1388، 12:29 ق‌ظ »
کسی نمیتونه به سوال من جواب بده!!!!
دوستان.....
احتمالا مثل وی.بی.ان باید خودم دست به کار بشم. چون برای این مشکل من کسی راه حلی بیدا نکردش.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 16 آبان 1388، 07:50 ب‌ظ »
دی‌وی‌دی‌های مخازنی که گرفتید دقیقاً چی بوده؟ روی چه سیستمی می‌خواید ازش استفاده کنید؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین M3LUX

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 17 آبان 1388، 10:57 ب‌ظ »
همونی که تو فروشگاه سی تو هم هستش. دقیقترش ۶تا دی.وی.دی هست به نام مخازن ابونتو.......

لپ تاپم: دل ۱۵۳۰
سیستم عاملم: کوبونتو کارمیک   ۹.۱۰  ...... 8)
 :'(

آفلاین hassan19

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • ساکت دارم اوبونتو کار می کنم!!
« پاسخ #5 : 18 آبان 1388، 04:45 ب‌ظ »
سلام..من وقتی می خوام بسته های اپدیتی در update manager را نصب کنم با خطای زیر مواجهه می شم ..دوستان لطفا بگید مشکل چیه؟

E: Could not get lock /var/cache/apt/archives/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)E: Unable to lock the download directory

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #6 : 18 آبان 1388، 05:00 ب‌ظ »
همونی که تو فروشگاه سی تو هم هستش. دقیقترش ۶تا دی.وی.دی هست به نام مخازن ابونتو.......

این DVD ها برای نسخه ۹٫۰۴ اوبونتو یعنی Jaunty هستند و فکر نکنم بشه ازشون در کارمیک استفاده کرد و اگر هم بشه فکر کنم اذیت‌تون بکنه :)

سلام..من وقتی می خوام بسته های اپدیتی در update manager را نصب کنم با خطای زیر مواجهه می شم ..دوستان لطفا بگید مشکل چیه؟

E: Could not get lock /var/cache/apt/archives/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)E: Unable to lock the download directory

این یعنی یک نرم‌افزار دیگهٔ مدیریت بسته باز هست. مثلا Synaptic. باید اون رو ببندید. اگر هم چیزی پیدا نکردید، یه ترمینال باز کنید و توش بزنید:
sudo rm /var/cache/apt/archives/lockاگر باز هم ارور داد، متن ارور رو بذارید.

آفلاین hassan19

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • ساکت دارم اوبونتو کار می کنم!!
« پاسخ #7 : 18 آبان 1388، 09:59 ب‌ظ »

این DVD ها برای نسخه ۹٫۰۴ اوبونتو یعنی Jaunty هستند و فکر نکنم بشه ازشون در کارمیک استفاده کرد و اگر هم بشه فکر کنم اذیت‌تون بکنه :)

این یعنی یک نرم‌افزار دیگهٔ مدیریت بسته باز هست. مثلا Synaptic. باید اون رو ببندید. اگر هم چیزی پیدا نکردید، یه ترمینال باز کنید و توش بزنید:
sudo rm /var/cache/apt/archives/lockاگر باز هم ارور داد، متن ارور رو بذارید.

خیلی ممنون بله همان مورد اول بود..ولی این رو من یاد گرفتم که چرا نباید همزمان دو برنامه مدیریت دانلود باز باشد.. :D