انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست درایور کارت شبکه Gigabit روی مادر برد Asus برای ubuntu 9.1 64bit  (دفعات بازدید: 27778 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
۱۱. برو به مرورگر اینترنت (فایرفاکس) و اون 192.168.1.1 را بزن.
اگه یه پنجره باز شد که ازت یوزر و پس می خواست یعنی تا اینجا تونستیم با موفقیت ارتباط مودم را با کامپیوتر برقرار کنیم. (:
حالا برای ادامه دو تا راه داری:
تا این مرحله اومدم، ولی وقتی IP رو توی فایر فکس زدم باز هم هیچی نیومد :(

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
۱۱. برو به مرورگر اینترنت (فایرفاکس) و اون 192.168.1.1 را بزن.
اگه یه پنجره باز شد که ازت یوزر و پس می خواست یعنی تا اینجا تونستیم با موفقیت ارتباط مودم را با کامپیوتر برقرار کنیم. (:
تا این مرحله اومدم، ولی وقتی IP رو توی فایر فکس زدم باز هم هیچی نیومد :(
عجب! خیلی عجیبه!

مشکل اینجاست که تو حالت کانکشن pppoe روی ویندوز یا همان bridged امکان dhcp server مودم خاموشه و باید IP را به طور دستی وارد کنی. حالا نمی دونم چرا نمیشه و نمی تونی این کار را انجام بدی. کارت شبکه ات که شناخته شده و network manager هم که مشکلی نداره و IP را که هم که دستی وارد کنی به هیچ وجه نباید مشکل دیگه ای باشه.

این کارها را بکن:

با سوراخ ریست پشت مودم، اون را ریست کن. یه ۱ دقیقه ای سوییچه را نگهش دار تا ۱۰۰ درصد ریست شده باشه تا مطمین باشیم IP مودم همون 192.168.1.1 هست. از توی خط فرمان با دستورهای زیر به طور دستی سیستم را به مودم کانکت کن:

sudo service network-manager stop
دستورات زیر هیچ خروجی ای ندارن:

sudo ifconfig eth0 up
sudo ifconfig eth0 192.168.1.20 netmask 255.255.255.0

حالا با فایرفاکس 192.168.1.1 را باز کن. دیگه این دفعه باید حتما باز بشه! باز که شد همون آموزش b را برو تا هم کانکشن را بذاری روی pppoe و هم dhcp server روشن بشه. بعد از این هم برو تو همون edit connections و حالت IP را بذار روی همون Automatic (DHCP). امیدوارم واقعا دیگه حل بشه/
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
با ریست کردن مودم برای اتصال به اینترنت در ویندوز مشکلی پیدا نمی کنم؟ یا اینکه در ویندوز هم باید تنظیماتی روی مودم انجام بدم؟
یادآری: من اوبونتو 9.10 رو از روی ویندوز 7 نصب کردم.

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
با ریست کردن مودم برای اتصال به اینترنت در ویندوز مشکلی پیدا نمی کنم؟ یا اینکه در ویندوز هم باید تنظیماتی روی مودم انجام بدم؟
یادآری: من اوبونتو 9.10 رو از روی ویندوز 7 نصب کردم.
نه مشکلی نیست. راهنمای تنظیمات را گذاشتم.

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
ای بابا مودم من که ترکید. ( بعد از اینکه کارهایی رو که گفتی انجام دادم و برگشتم تو ویندوز دیگه نتونستم به اینترنت وصل بشم )
الان بعد از کلی بد بختی یه مودم دیال آپ گیر آوردم و گذاشتم رو کامپیوترم و الان با دیال آپ از تو ویندوز وصل هستم.
از لینوکس هم نشد که نشد، همه کارهایی رو که گفتی کردم، این دفعه تونستم تو فایرفکس وارد تنظیمات مودم بشم.
ولی وقتی خواستم از روش a برم، بعد از ساختن کانکشن dsl وقتی روی آیکون نتورک منیجر کلیک چپ کردم هیچ کانکشنی موجود نبود.
روش b رو هم از توی ویندوز اجرا کردم، ولی نمیتونم به اینترنت وصل بشم. ( حالا تو ویندوز بتونم بعد میرم سراغ لینوکس )
حالا چیکار کنم؟ به ISP زنگ زدم میگه فردا مودم رو بردار بیار اینجا تا درستش کنیم. چیکار کنم که مثل اولش بشه؟
اون قسمت آبی رنگ رو هم متوجه نمیشم، وقتی لازم نیست کانکشن بسازم چجوری باید به pppoe کانکت بشم!؟
a) روی همون آیکن Network Manager راست کلیک کنی و Edit Connection را بزنی و بری به زبانه DSL و Add را بزنی و یوزر و پسوردت را وارد کنی و Apply کنی و پنجره Edit Connection را ببندی و این دفعه روی آیکن Network Manager کلیک چب کنی و کانکشن DSLی که ساختی را انتخاب کنی. (این روش برای وقتی خوبه که کاربر شرکت هایی مثل صبانت باشی که برای روزانه و شبانه ۲ تا پسورد جدا بهت میدن که اگه اینطور نیست پیشنهاد میکنم راه بعدی را بری و خیال خودت را راحت کنی!).
b) این PDF را دانلود کن: http://shatel.ir/docs/Modem%20Asus%20AM%20602%20.pdf
برای شروع برو به صفحه ۱۶ و تا صفحه ۲۴ کارهایی را که گفته انجام بده. حالا می تونی بدون ساختن کانکشن توی سیستم عامل (هم ویندوز و هم لینوکس) و به وسیله کانکت شدن به pppoe توسط مودم به اینترنت متصل بشی.

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
ای بابا مودم من که ترکید. ( بعد از اینکه کارهایی رو که گفتی انجام دادم و برگشتم تو ویندوز دیگه نتونستم به اینترنت وصل بشم )
الان بعد از کلی بد بختی یه مودم دیال آپ گیر آوردم و گذاشتم رو کامپیوترم و الان با دیال آپ از تو ویندوز وصل هستم.
از لینوکس هم نشد که نشد، همه کارهایی رو که گفتی کردم، این دفعه تونستم تو فایرفکس وارد تنظیمات مودم بشم.
ولی وقتی خواستم از روش a برم، بعد از ساختن کانکشن dsl وقتی روی آیکون نتورک منیجر کلیک چپ کردم هیچ کانکشنی موجود نبود.
روش b رو هم از توی ویندوز اجرا کردم، ولی نمیتونم به اینترنت وصل بشم. ( حالا تو ویندوز بتونم بعد میرم سراغ لینوکس )
حالا چیکار کنم؟ به ISP زنگ زدم میگه فردا مودم رو بردار بیار اینجا تا درستش کنیم. چیکار کنم که مثل اولش بشه؟
اون قسمت آبی رنگ رو هم متوجه نمیشم، وقتی لازم نیست کانکشن بسازم چجوری باید به pppoe کانکت بشم!؟
a) روی همون آیکن Network Manager راست کلیک کنی و Edit Connection را بزنی و بری به زبانه DSL و Add را بزنی و یوزر و پسوردت را وارد کنی و Apply کنی و پنجره Edit Connection را ببندی و این دفعه روی آیکن Network Manager کلیک چب کنی و کانکشن DSLی که ساختی را انتخاب کنی. (این روش برای وقتی خوبه که کاربر شرکت هایی مثل صبانت باشی که برای روزانه و شبانه ۲ تا پسورد جدا بهت میدن که اگه اینطور نیست پیشنهاد میکنم راه بعدی را بری و خیال خودت را راحت کنی!).
b) این PDF را دانلود کن: http://shatel.ir/docs/Modem%20Asus%20AM%20602%20.pdf
برای شروع برو به صفحه ۱۶ و تا صفحه ۲۴ کارهایی را که گفته انجام بده. حالا می تونی بدون ساختن کانکشن توی سیستم عامل (هم ویندوز و هم لینوکس) و به وسیله کانکت شدن به pppoe توسط مودم به اینترنت متصل بشی.
خونسردی خودت را حفظ کن. من شاید بیش از صد بار تنظیمات این مودم را تغییر داده ام!

منظورم هم از اونجایی که گفتی این بود که خود مودم به pppoe کانکتت می کنه.

بی خیال شما همونجوری که کنسول setting مودم را باز کردی بازش کن و روی bridged بذارش تا مثل قبل با خود سیستم عامل کانکت بشی. ip شبکه تو نتورک منیجیر را هم بذار روی حالت دستی. با یه ریستارت باید بتونی هم به شبکه مودم وصل بشی هم dsl.

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
سلام
صبح شد و باز زنگ زدم آی اس پی، این دفعه گفتش که عدد vpi و vci رو چند وارد کنم و درست شد.
خب الان با adsl وصل شدم. الان دیگه از نظر اینکه مودمم باز مشکل پیدا نکنه خیالم راحته چون فهمیدم چجوری باید درستش کنم.
خب حالا برای لینوکس چیکار کنم؟
راستی، دیشب اون تنظیمات رو روی لینوکس چند بار با دقت انجام دادم و هر بار که به نتیجه نمیرسیدم همه چیز رو پاک می کردم و باز...
ولی فقط دفعه اول توی فایر فکس اون صفحه یوزر و پسورد باز شد و از دفعه بعد این صفحه که عکسش رو در زیر گذاشتم میومد

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
سلام
صبح شد و باز زنگ زدم آی اس پی، این دفعه گفتش که عدد vpi و vci رو چند وارد کنم و درست شد.
خب الان با adsl وصل شدم. الان دیگه از نظر اینکه مودمم باز مشکل پیدا نکنه خیالم راحته چون فهمیدم چجوری باید درستش کنم.
خب حالا برای لینوکس چیکار کنم؟
راستی، دیشب اون تنظیمات رو روی لینوکس چند بار با دقت انجام دادم و هر بار که به نتیجه نمیرسیدم همه چیز رو پاک می کردم و باز...
ولی فقط دفعه اول توی فایر فکس اون صفحه یوزر و پسورد باز شد و از دفعه بعد این صفحه که عکسش رو در زیر گذاشتم میومد

خب این هم که صفحه آپدیت نرم افزار مودمه. کدوم تنظیمات؟ با خط فرمان کانکت شدی یا از طریق network manager؟ اگه با network manager کانکت شده باشی که فکر کنم مشکلت حله. اگر مودمت روی bridged هست با کانکشن dsl به اینترنت وصل میشی و اگر هم روی pppoe هست که دیگه کانکشن dsl هم نمی خوای. ببین یه قاعده کلی هم هست همونطور که قبلا گفتم: اگر حالت مودم روی bridged باشه باید IP کامپیوتر را به صورت دستی وارد کنی. اگر هم مودم را روی pppoe تنظیم کرده باشی خود مودم به کامپیوتر ip میده و روی حالت اتوماتیک هم می تونی بذاری.
اون روش خط فرمانی هم که برای کانکت شدن بهت گفتم برای مواقع ضروریه و کلا به این خاطر گفتم انجام بدی که هم ارتباط صحیح مودم با لینوکس را تست کنی و هم بتونی تنظیمات مودم را انجام بدی. شما اگه راه حلی دایمی می خوای با همون نتورک منیجیر کانکت بشی.

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
من از توی ویندوز کانکت شدم D:
توی لینوکس هم سعی کردم از طریق نتورک منیجر وصل بشم ولی کانکشن dsl که درست میکردم، وقتی روی آیکن نتورک منیجر چپ کلیک میکردم وجود نداشت.
وقتی هم که میخوام pppoe رو ببرم روی مودم دیگه کلا نه تو لینوکس و نه تو ویندوز نمیتونم وصل بشم و کلا خودمم میخوام با نتورک منیجر وصل بشم.

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
بالاخره تونستم با کمک دستورات زیر به اینترنت وصل بشم، بعد از اتصال به خیال اینکه با آپدیت شدن اوبونتو میتونم از نتورک منیجر برای اتصال استفاده کنم، 184 پک آپدیت رو با یه حجم صد و خورده ای مگابایتی گرفتم و نصب کردم ولی بعد از ری استارت روز از نو و روزی از نو، دیگه با این دستورات هم وصل نمیشه!
توی ترمینال مثل قبل عمل میکنه و با وقتی که این دستور به اینترنت وصلم میکرد فرقی نکرده ولی در نهایت به اینترنت وصل نمیشم.
یه بار دیگه این تنظیمات رو انجام دادم ولی فایده ای نداشت.
اول این کار رو کردم:
sudo service network-manager stopدستورات زیر هیچ خروجی ای ندارن:
sudo ifconfig eth0 up
sudo ifconfig eth0 192.168.1.20 netmask 255.255.255.0
و بعد این کار رو:
اگه مودمتون پورت شبکه داره اون رو به کارت شبکه کامپیوتر وصل کنید (دقت کنید از RJ45 استفاده کنید و اگه پورت usb هم داره از اون استفاده نکنید)
1- ترمینال رو باز کنید دستور زیر رو وارد کنید
sudo pppoeconfحالا پسورد رو وارد کنید
2- اگه بسته pppoeconf نصب باشه یه صفحه آبی می آد yes رو انتخاب کنید
حالا سرچ میکنه
3- حالا اگه مراحل درست انجام شده باشه پیغام زیر رو میده
If you continue with this program, the configuration file          │
     │ /etc/ppp/peers/dsl-provider will be modified. Please make sure     │
     │ that you have a backup copy before saying Yes.                     │
     │                                                                    │
     │ Continue with configuration?
بازم yes رو انتخاب کنید
بازم yes
4- حالا username که باش به اینترنت وصل میشی رو وارد کن
5- حالا پسورد رو وارد کن
7-..... هر چی پیغام داد yes رو انتخاب کن

خوب تو الان کانکشن رو ساختی و به اینترنت باید وصل باشی

از این به بعد برای وصل شدن به اینترنت دستور زیر رو تو ترمینال بزن:
sudo pon dsl-providerکه اگه پسورد می خواد همون پسورد root رو بهش بده 

برای قطع کردن اینترنت هم از دستور زیر استفاده کن:
sudo poff dsl-provider

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
این کارهایی که شما با خط فرمان می کنی همون کارهایی که نتورک منیجر می کنه و شما را کانکت می کنه. یعنی الان شما تو نتورک منیجیر به کارت شبکه که IP میدی کانکت نمیشه؟ یا کانکت میشه و به کانکشن DSL نمی تونی کانکت بشی؟ آپدیت هایی که حسین داده را دوباره نصب کن. نمی دونم تو مخازن خود karmic هستن یا نه. شاید وقتی کل سیستم را آپدیت کردی دوباره ورژن مشکل دار را نصب کرده. بعد هم به کارت شبکه IP دستی بده و DSL را کانکت کن. من هم همین آپدیت های حسین را نصب کرده ام و الان همین کارو می کنم. ببین آن... کانکت شد! به کارت شبکه IP دادم و DSL را کانکت کردم!

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
باشه، دوباره آپدیت ها رو نصب میکنم ببینم چی میشه، کلا نمیدونم چرا با اینکه کانکشن DSL میسازم ولی وقتی روی آیکن نتورک ( بالای صفحه نمایش سمت راست همون آیکنی که شبیه آنتن هست ) کلیک چپ میکنم کانکشن DSL وجود نداره! مشکل اصلی من الان اینه، چیکار کنم که درست بشه؟

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
باشه، دوباره آپدیت ها رو نصب میکنم ببینم چی میشه، کلا نمیدونم چرا با اینکه کانکشن DSL میسازم ولی وقتی روی آیکن نتورک ( بالای صفحه نمایش سمت راست همون آیکنی که شبیه آنتن هست ) کلیک چپ میکنم کانکشن DSL وجود نداره! مشکل اصلی من الان اینه، چیکار کنم که درست بشه؟
ریست هم می کنی دیگه سیستم را بعد از نصب آپدیت ها؟ والا من بعد از نصب آپدیت ها هیچ مشکلی ندارم!

وطنم

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
آره، آپدیت ها رو دوباره نصب کردم، ریست هم کردم، کل کار ها رو هم دوباره و دوباره و دوباره امتحان کردم ولی دیگه به اینترنت وصل نمیشه! نتورک منیجر هم هنوز همون مشکل نیاوردن کانکشن DSL رو داره.

آفلاین soooot

• Full Member
  • *
ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووووون
بالاخره مشکل حل شد. الان با DSL وصل هستم البته از طریق نتورک منیجر و مشکل حل شده.
با استفاده از این تاپیک تونستم مشکل رو حل کنم.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11561.0/topicseen.html
بابت این همه وقتی که گذاشتید و حوصله ای که به خرج دادید ممنونم.
حالا یه مشکل دیگه دارم من میخوام بعد از اتصال با ADSL با VPN وصل بشم ولی توی قسمت کانکشن ها دکمه ADD برای اضافه کردن کانکشن VPN غیر فعال هست! چیکار کنم که فعال بشه بتونم با vpn هم کانکت بشم؟