انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در تغییر ساعت NTP Server  (دفعات بازدید: 5441 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
مشکل در تغییر ساعت NTP Server
« : 05 اردیبهشت 1394، 12:31 ب‌ظ »
باسلام

چند وقتی هست که داخل شرکت یک ntp server بر پایه ردهت راه اندازی کرده ام ولی مشکلی که دارم این هستش که به دلیل فعال بودن daylight saving زمان هر شش ماه تغییر میکند و تمام کاربران به مشکل میخورند و به اشتباه یک ساعت جابه جا میشند.
به نظر شما آیا راهی وجود دارد تا کلا به صورت اتومات هیچ تغییری در زمان سرور و کاربر به وجود نیاید؟

چند نکته فقط:

1. سرور به اینترنت دسترسی داشت و با time serverهای اینترنت همگام سازی میشد که به دلیل همین مشکل، زمانش اتومات تغییر میکرد، ارتباطش رو قطع کردم ولی درست نشد.
2.کاربرانم همه ویندوزی هستن و گزینه daylight time saving برای همه غیر فعال کردم تا اتومات تغییر نکنند.
3.time zone سرور لینوکس را روی تهران تنظیم کردم
4.وقتی روی کابر گزینه daylight time saving فعال باشد با سرور زمانش یکی میشه ولی وقتی غیر فعال میکنی یک ساعت عقب می افته

اگر بخوام به صورت خلاصه براتون بگم اینه که به هیچ وجهی نمیخوام روی کاربر و سرورم به صورت اتومات تایمی تغییر کنه. یعنی یکبار تنظیم بشه و وقتی که روی کاربر اعمال شد همون بمونه تا زمانی که خودم دوباره برم دستی تایم سرور رو تغییرش بدم.

***ممنون میشم اگر راهنمایی کنید***

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
پاسخ : مشکل در تغییر ساعت NTP Server
« پاسخ #1 : 05 اردیبهشت 1394، 12:53 ب‌ظ »
ممنونم از راهنمایی شما.

1.مسیرش این فایل داخل etc هستش(NTP.conf)؟   و کلا حذفش کنم؟
2.مطمئن هستین هیچ مشکلی برای سرویس ntp پیش نمیاد و مثل قبل کار میکنه؟ چون کاربرا خیلی حساسن؟
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1394، 12:56 ب‌ظ توسط lamantrra »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1394، 09:47 ب‌ظ »
می‌شه دقیق توضیح بدید قراره چه‌کار کنید. ntp برای اینه ساعت‌ها دقیق، هماهنگ و درست باشن. ولی شما نمی‌خوای درست باشن لزوماً؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 اردیبهشت 1394، 11:56 ب‌ظ »
سلام آقای بهزادی.ممنون از راهنماییتون.

در واقع میخوام که سرور و کلاینت باهم همگام سازی بشن ولی هر شش ماه یکبار زمان ها عقب یا جلو نشه و همونی که بوده بمونه تا وقتی که من دستی برم و زمان سرور رو تغییر بدم تا کلاینت بگیره.
به طور مثال اگر الان روی سرور میزارم 13 بعداز ظهر به طور عادی به کار خودش ادامه بده ولی به هیچ عنوان هر شش ماه یک ساعت عقب یا جلو نشه و با همون روال قبلش ادامه بده.
روی کاربرای های ویندوزی با برداشتن گزینه daylight saving این مشکل حل میشه ولی داخل لینوکس رو نمیدونم.
فکر میکنم که با برداشتن time zone  از روی سرور و کلاینت درست بشه تا هر شش ماه عقب یا جلو نشن.فکر میکنم کامل توضیح داده باشم.ممنون
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 11:59 ب‌ظ توسط lamantrra »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 07 اردیبهشت 1394، 01:35 ق‌ظ »
نکته‌ای که هست اینه که در گنو/لینوکس تغییر ساعت تابستانی یا مناطق زمانی  مختلف واقعاً‌ وجود نداره، فقط نشون داده می‌شه. همه‌ی محاسبات با زمان خالص انجام می‌شن و فقط در زمان نمایش با توجّه به شرایط محیطی، مقداری که در اون زمان و مکان درست هست محاسبه و نمایش داده می‌شه. ntp هم کاری که می‌کنه اینه که اون زمان خالص رو هم‌گام می‌کنه و ربطی به تغییر ساعت تابستانی نداره.
کاری که باید بکنی اینه که روی تک‌تک رایانه‌ها، تغییر ساعت تابستانی رو خاموش کنی. چون این رایانه‌ها هستند که ساعتی که نمایش داده می‌شه رو عوض می‌کنند، نه ntp
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین eXtrem0us

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #5 : 07 اردیبهشت 1394، 02:03 ق‌ظ »
فایل /etc/adjtime رو پیدا کن و در اون عبارت LOCAL رو با حروف بزرگ و در یک خط مجزا بنویس.
من این کار رو برای تغییر پیدا نکردن ساعت توسط NTP Server انجام دادم. اما نتیجه‌ش این شد که این عید، ساعت لپ‌تاپم جابجا نشد!  ;D

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 07 اردیبهشت 1394، 09:36 ق‌ظ »
نکته‌ای که هست اینه که در گنو/لینوکس تغییر ساعت تابستانی یا مناطق زمانی  مختلف واقعاً‌ وجود نداره، فقط نشون داده می‌شه. همه‌ی محاسبات با زمان خالص انجام می‌شن و فقط در زمان نمایش با توجّه به شرایط محیطی، مقداری که در اون زمان و مکان درست هست محاسبه و نمایش داده می‌شه. ntp هم کاری که می‌کنه اینه که اون زمان خالص رو هم‌گام می‌کنه و ربطی به تغییر ساعت تابستانی نداره.
کاری که باید بکنی اینه که روی تک‌تک رایانه‌ها، تغییر ساعت تابستانی رو خاموش کنی. چون این رایانه‌ها هستند که ساعتی که نمایش داده می‌شه رو عوض می‌کنند، نه ntp
آخه مشکل اینه که وقتی روی کاربر ساعت تابستانی رو غیر فعال میکنم و تایمش رو دوباره با سرور همگام میکنم یک ساعت از سرور عقب میافته و لی اگر ساعت تابستانی فعال باشه با سرور دقیقا یک زمان رو نشون میدن.
از طرفی دیگه اگر بخواد همیشه این ساعت تابستانی روی کاربر فعال باشه دوباره همون مشکل تغییر ساعت هر شش ماه یکبار رو داریم

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 07 اردیبهشت 1394، 09:43 ق‌ظ »
فایل /etc/adjtime رو پیدا کن و در اون عبارت LOCAL رو با حروف بزرگ و در یک خط مجزا بنویس.
من این کار رو برای تغییر پیدا نکردن ساعت توسط NTP Server انجام دادم. اما نتیجه‌ش این شد که این عید، ساعت لپ‌تاپم جابجا نشد!  ;D

سلام.مرسی بابت راهنمایی.
حالا امتحان میکنم.ایشاا.. که برای ntp مشکل پیش نمیاد