انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بوت نشدن لینوکس .... یکم فوری ....  (دفعات بازدید: 5078 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
  • هیچی ... :-p
بوت نشدن لینوکس .... یکم فوری ....
« : 08 اردیبهشت 1394، 02:43 ق‌ظ »
لینوکس خیلی دردسر داره متاسفانه یا شایدم من واقعا سر در نمیارم و کمی برام سخته کار کردن باهاش .

به هر حال هر کار کردم نمیتونم از ویندوز استفاده نکنم . من اینجا به فتوشاپ و برنامه های گرافیکی و کد نویسی نیاز دارم . و کار کردن با برنامه های جایگزین تو لینوکس که بعضی هاش و نداشت هر چی سرچ کردم جالب نبود .

این لعنتی هام اینقد سخت میگیرن نمیذارن یه ویندوز کپی نصب کنیم . شرکت به اون بزرگی انگار فقط به پول ویندوز من محتاجه :|

منم از تو نت یکی ویندوز 8 دانلوذ کردم و حالا میخام نصب کنم . بوت نمیشه این لینوکس . چیکار باید بکنم ؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : بوت نشدن لینوکس .... یکم فوری ....
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1394، 10:16 ق‌ظ »
ما تو لینوکس به جای فتوشاپ از گیمپ استفاده میکنیم برای کد نویسی هم برامه داریم ولی چه زبانی میخوای مثلا پایتون یه برنامه ی تحت ترمینال اسکریپت نویسه

بعدش هم الان دقیقا مشکلت چیه مشکلت با نصب ویندوز 8 سوالت را گنگ پرسیدی یا بوت نشدن لینوکس ؟؟
مشکل چیه؟
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین dhm_blogger

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • FTS :-r
« پاسخ #2 : 08 اردیبهشت 1394، 03:22 ب‌ظ »
سوالتون را درست بپرسین افراد نوب مثل من متوجه بشن :-سوت
X بالا نمیاد یا چی؟ چرا live بوت نمی کنین و مشلکتون رو حل کنید؟
اگه دقیق بپرسین جوا دقیق هم می گیرین :‌ )
FTS :-r

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1394، 06:21 ب‌ظ »
ببینید من طبق اموزش های تو نت پیش رفتم .
اول برنامه yumi را برای لینوکس نصب کردم و فایل iso ویندوز 8 رو دانلود و تو فلش بوت ریختم طبق اموزش و قبلا این کارو از تو ویندوز برای لینوکس کرده بودم .

مرحله بعد ویندوز و ریستارت کردم . بیوس را روی اکسترنال فعال کردم و ریستارت و کلید f11 رو زدم . ( قبلا موقع نصب لینوکس صفحه سیاه که مال برنامه بوتیبل yumi بود میامد با این کار ) اما الان اون نمیاد یه صفحه مربوط به لینوکس میاد و مینویسه
ubuntu
advace ubuntu
recovery advance
va ...

باقیش که کار نکرد ولی روی ادونس کلیک کردم و رفت تو قسمتی به اسم grub مثل صفحه ترمینال بود و نوشته بود
grub >
اونجا نوشتم boot
پیغام خطا میده و مینویسه قبل از بوت باید کرنل نصب باشه الان موجود نیست .

منم رفتم دوباره تو لینوکس و ترمینال و طبق یه سری اموزش عمل کردم که grub رو رینستال و اپکرید کنم و حذفش کنم .
همه اون اموزش ها با موفقیت انجام شد و لینوکس کفت کراپ پاک شده و الان مینونم برای نصب دیکر سیستم ها اقدام کنم .

ریستارت کردم . بوتیبل ویندوز را از رو یو اس بی نمیشناسه و نمیاره . لینوکسم دیکه بالا نمیاد .

و فقط یک صفحه مشکی میاد که 3 خط متن نوشته بالا و پاینشم فقط نوشته :
grub >

خراب خراب شد . پلیز یکی بهم بکه جیکار کنم . میخام کل درایو هاردیسکمو فرمت و از اول پارتیشن بندی کنم موقع بوت و ویندوز 8 اورجینال نصب کنم .

ممنونم

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1394، 06:29 ب‌ظ »
ببینید من طبق اموزش های تو نت پیش رفتم .
اول برنامه yumi را برای لینوکس نصب کردم و فایل iso ویندوز 8 رو دانلود و تو فلش بوت ریختم طبق اموزش و قبلا این کارو از تو ویندوز برای لینوکس کرده بودم .

مرحله بعد ویندوز و ریستارت کردم . بیوس را روی اکسترنال فعال کردم و ریستارت و کلید f11 رو زدم . ( قبلا موقع نصب لینوکس صفحه سیاه که مال برنامه بوتیبل yumi بود میامد با این کار ) اما الان اون نمیاد یه صفحه مربوط به لینوکس میاد و مینویسه
ubuntu
advace ubuntu
recovery advance
va ...

باقیش که کار نکرد ولی روی ادونس کلیک کردم و رفت تو قسمتی به اسم grub مثل صفحه ترمینال بود و نوشته بود
grub >
اونجا نوشتم boot
پیغام خطا میده و مینویسه قبل از بوت باید کرنل نصب باشه الان موجود نیست .

منم رفتم دوباره تو لینوکس و ترمینال و طبق یه سری اموزش عمل کردم که grub رو رینستال و اپکرید کنم و حذفش کنم .
همه اون اموزش ها با موفقیت انجام شد و لینوکس کفت کراپ پاک شده و الان مینونم برای نصب دیکر سیستم ها اقدام کنم .

ریستارت کردم . بوتیبل ویندوز را از رو یو اس بی نمیشناسه و نمیاره . لینوکسم دیکه بالا نمیاد .

و فقط یک صفحه مشکی میاد که 3 خط متن نوشته بالا و پاینشم فقط نوشته :
grub >

خراب خراب شد . پلیز یکی بهم بکه جیکار کنم . میخام کل درایو هاردیسکمو فرمت و از اول پارتیشن بندی کنم موقع بوت و ویندوز 8 اورجینال نصب کنم .

ممنونم

آهان حالا شد این میشه توضیح حسابی خب کسی هست که اون طرف ها بشناسیش اوبونتو داشته باشه اگه کسی باشه می تونی رو لپ تاپش با برنامه ی unetbootin یه لینوکس بریزی بعد رو سیستم خودت live بیای بالا تمام پارتیشن هات را پاک کنی لینوکس را از اول نصب کنی اگه لینوکس نمی خوای بعد از این که اون لینوکس را نصب کردی با همون برنامه ی unetbootin فایل ایزوی ویندوز 8 را بریز توش نصب کن تازشم از سایت های ایرانی شما می تونی ویندوز کرک شده از اینترنت دانلود کنی نه ارجینال که بخای پول بدی ولی خب اینکار از نظر شرعی یکم مشکل داره ;D ;D
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1394، 06:31 ب‌ظ توسط jinux »

آفلاین dhm_blogger

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1394، 06:52 ب‌ظ »
علاوه بر حرف jinux عزیز اکثر distro ها وقتی می ریزی رو یه چیز bootable موقع بوت یه live boot هم دارن یه لینوکس live boot کن بعد با fdisk یا Gparted کارایی که می خوای بکن

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 08 اردیبهشت 1394، 07:30 ب‌ظ »
یه راه دیگه هم هست شما دستورات تعمیر گراب را گیر بیاری گراب را با کد تعمیر کنی از اونجایی که نوشته grub> و از همون سیستم عامل های قبلی استفاده کنی اما خب دردسرش زیاده 10٪ احتمال عملی شدنش هم است  :)

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 08 اردیبهشت 1394، 08:02 ب‌ظ »
تشکر از دوستان .

میشه بکید این لایو بوت که میکید جطوری عمل میکنه . من تو فلشم میریزم از طریق اون برنامه که کفتین عمل نمیکنه

آفلاین کامروا

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • ایالات متحده جهرم
« پاسخ #8 : 08 اردیبهشت 1394، 08:16 ب‌ظ »
این لعنتی هام اینقد سخت میگیرن نمیذارن یه ویندوز کپی نصب کنیم . شرکت به اون بزرگی انگار فقط به پول ویندوز من محتاجه :|
داداش ویندوز اونقدارم گرون نیستا...

آفلاین dhm_blogger

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 08 اردیبهشت 1394، 08:28 ب‌ظ »
وقتی لایو بوت کنید سیستم عامل جلوتونه هر کاری بخواین می تونین بکنین دیگه :-"
کار با fdisk و اینا هم سخت نیست گوگل کنید راحت در میاد حالا اگه پیدا نشد اینجا بپرسید هستن دوستان می گن :دی
 ;) ;)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 اردیبهشت 1394، 06:53 ق‌ظ »
تشکر از دوستان .

میشه بکید این لایو بوت که میکید جطوری عمل میکنه . من تو فلشم میریزم از طریق اون برنامه که کفتین عمل نمیکنه

خب معلومه که عمل نمیکنه اگه همین طوری بریزیش تو فلش حتما باید فلش بوتیبل باشه و می تونی اگه کسی ویندوز داره با برنامه ی linux live creator 3.2 یه لینوکس را روی یه فلش بوتیبل کنی وقتی بوتیبل کردی میزی هر چی تو درایو هات داری خالی می کنی همه را پاک می کنی وقتی پاک کردی یه ویندوز تقلبی (تو سایت های ایرانی فراوونه) نصب کن ولی لینوکس نصب کنی بهتره از هر نظر من تو ایرانم اینترنت ایران داغونه و لینوکس را بیشتر از ویندوز می پسندم شما تو اتریشی ویندوز می خوای !!!! ??? ??? :o :o

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 09 اردیبهشت 1394، 03:02 ب‌ظ »
داداش ویندوز اونقدارم گرون نیستا...

onja iran bale ba 1000 toman windows 8 nasb mikoni .

ama inja raftam ye windows 8.1 begiram 120 euro :|

az koja biyaram 120 euro

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 09 اردیبهشت 1394، 03:05 ب‌ظ »
تشکر از دوستان .

خب معلومه که عمل نمیکنه اگه همین طوری بریزیش تو فلش حتما باید فلش بوتیبل باشه و می تونی اگه کسی ویندوز داره با برنامه ی linux live creator 3.2 یه لینوکس را روی یه فلش بوتیبل کنی وقتی بوتیبل کردی میزی هر چی تو درایو هات داری خالی می کنی همه را پاک می کنی وقتی پاک کردی یه ویندوز تقلبی (تو سایت های ایرانی فراوونه) نصب کن ولی لینوکس نصب کنی بهتره از هر نظر من تو ایرانم اینترنت ایران داغونه و لینوکس را بیشتر از ویندوز می پسندم شما تو اتریشی ویندوز می خوای !!!! ??? ??? :o :o

rastesh man ta hala kar nakrde bodam ba linux . ye bar to iran bodam nasb karde bodam .

alan ke kar kardam didam ziyad jaleb nit bara man . adamo khaste mikone az bas abzarak nasb mikoni bara ye copy pest ya dastesi dadan o ... bayad beri terminal o code benevisi ye amali anjam beshe dar hali ke to windows rahat tar bod .

آفلاین dhm_blogger

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 09 اردیبهشت 1394، 04:57 ب‌ظ »
خوب هر سیستم عاملی برای هدفی تعیین شده است. اما اگه سخته ساخت فلش bootable فایل ایزو رو بریزین رو یه dvd راحته... یا حتی می تونین یه لینوکس که روی یه device قابل بوت هست رو لایو بوت کنید و کارایی که می خواین بکنین.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #14 : 09 اردیبهشت 1394، 05:51 ب‌ظ »
سلام به عزیز دل

فکر کنم yumi قبلا خیلی بهتر بود و روزبروز افت میکنه چند وقت پیش میخواستم چندتا سیستم‌عامل رو با فلش بوتیبل کنم ولی موقع بوت در صفحهٔ سیاه میموند . آخرش هم از cd/dvd استفاده کردم . ویندوز ۸ و اوبونتو بعضی وقتها قاطی‌پاطی میشن و نمیتونن کنار هم بمونن که چند وقت پیش برای سیستم خودم اتفاق افتاد و واقعا کلافه شدم : خرابی پی‌درپی بوت‌لودر ویندوز ۸ و اوبونتوگنوم ۱۴.۰۴.۲
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست