انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فراخوان کمک برای ترجمه‌ی راهنمای اوبونتو  (دفعات بازدید: 3911 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین inception

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
فراخوان کمک برای ترجمه‌ی راهنمای اوبونتو
« : 09 اردیبهشت 1394، 05:09 ب‌ظ »
سلام دوستان
امیدوارم حال همگی خوب باشه.
من چند ماهی هست با گنو/لینوکس آشنا شدم و البته چند روزی هم میشه که به این انجمن ملحق شدم. پروژه‌ی راهنمای اوبونتو (https://ubuntu-manual.org) نظرم رو به خودش جلب کرد. چیزی که برداشت کردم این بود که هیچ‌کدام از نسخه‌های این کتاب برای زبان فارسی بصورت کامل ترجمه نشده و هرنسخه تا چند درصد پیشرفت و بعد رها شده است. تصمیم‌گرفته‌ام بصورت جدی در امر ترجمه‌ی این پروژه مشارکت کنم تا بالاخره این کار به سرانجام برسه. من روزانه بطور متوسط میتونم 5-10 مورد از آیتم‌ها رو ترجمه کنم. این بود که دیروز یک اکانت لانچ‌پد ساختم و چند قسمت از راهنما را ترجمه و بصورت پیشنهاد ارسال کردم. جناب بهزادی هم که از اعضای تیم ترجمه و بازبینی اوبونتو هستند، لطف‌کردند و ترجمه‌ها رو ویرایش و اصلاحات لازم رو به‌عمل آوردند. دوستان اگر امکانش هست آمادگی خودشون رو برای کمک در این پروژه‌ی ترجمه اعلام کنند و با اکانت لانچ‌پد و مراجعه به صفحه‌ی پروژه، ترجمه‌های خودشون رو بصورت پیشنهاد در باکس های طراحی‌شده ارسال کنند (با رعایت اصول نگارشی صحیح) تا تیم بازبینی اونها رو قرار بدند.
پروژه تا الان در حدود 12٪ پیشرفت داشته‌است. اگر دوستان همیاری کنند در زمان کوتاهی به ثمر میرسه. از دوستانی هم که در تیم ترجمه‌ی اوبونتو هستند مثل آقایان بهزادی، علینقیان و ... درخواست دارم نکات لازم رو اینجا گوشزد کنند.
ممنون از همه‌ی دوستان
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1394، 06:11 ب‌ظ توسط inception »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : فراخوان کمک برای ترجمه‌ی راهنمای اوبونتو
« پاسخ #1 : 10 اردیبهشت 1394، 02:38 ب‌ظ »
خیلی کار خوبیه. فقط پیش از شروع به ترجمه سعی کنید یه مدّت با اوبونتوی فارسی کار کنید تا ترجمه‌هاتون با ترجمه‌ی خود اوبونتو یکی باشه. در غیر این صورت، ترجمه‌ی این راهنما باعث سردرگمی بیش‌تر خواننده می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #2 : 10 اردیبهشت 1394، 11:49 ب‌ظ »
سلام. دمتون گرم.
موفق و سربلند باشید
:) :)

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
« پاسخ #3 : 29 اردیبهشت 1394، 12:30 ب‌ظ »
سلام
واقعاً دمتون گرم. به نظرم پروژهٔ خیلی خوبیه. :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 29 اردیبهشت 1394، 01:32 ب‌ظ »
این پروژه به دمت گرم احتیاج نداره، به کمک شما در ترجمه نیاز داره :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
« پاسخ #5 : 29 اردیبهشت 1394، 04:01 ب‌ظ »
این پروژه به دمت گرم احتیاج نداره، به کمک شما در ترجمه نیاز داره :D
مشکل اینجاست که با اینکه دوست دارم انگلیسی یاد بگیرم، ولی انگلیسی من ضعیفه.
راستی چند درصد پروژه جلو رفته؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
من انگلیسیم قوی دوست دارم ترجمه کنم ولی خب اینرنتم داغونه تازه خود لانچ پد هم مشکل داره مگه این که من یه قسمت را براغم مشخص کنید ترجمه کنم بزارم همین جا یا .....
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین khorsand14

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
  • WE ARE UNITED, WE'LL NEVER DIE
با عرض سلام و خسته نباشید.به انگلیسی مسلط هستم اگر دوستان کمکی خواستید و پروژه ای بود خوشحال میشم در مورد ترجمه کمک کنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
با عرض سلام و خسته نباشید.به انگلیسی مسلط هستم اگر دوستان کمکی خواستید و پروژه ای بود خوشحال میشم در مورد ترجمه کمک کنم
خب همون پروژه‌ی بالا هست دیگه!

آفلاین khorsand14

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
  • WE ARE UNITED, WE'LL NEVER DIE
الان اکانت میسازم و کمک زیادی هم میکنم تو ترجمه فقط نمیدونم چطوری به عضویت گروه ترجمه در بیام اونجا
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1394، 04:37 ق‌ظ توسط khorsand14 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
الان اکانت میسازم و کمک زیادی هم میکنم تو ترجمه فقط نمیدونم چطوری به عضویت گروه ترجمه در بیام اونجا
با افزودن خودتون به این گروه: https://launchpad.net/~ubuntu-l10n-fa-contributors