انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: يك سوال تخصصي  (دفعات بازدید: 1760 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.jack

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
يك سوال تخصصي
« : 20 آبان 1388، 06:23 ب‌ظ »
سلام
سوالي كه دارم ارتباطي با اوبونتو نداره اما چون ميدونم اكثر دوستاني كه به اين انجمن ميان لينوكس كار هستن حدس زدم كه شايد بتونن كمكم كنن.

داستان از اين قراره كه يك برنامه 235 كيلوبايتي توسط گروهي خارجي پچ شده است
هم برنامه اصلي را دارم هم برنامه پچ شده را
اما برنامه پچ شده نه روي سيستم من و نه روي هيچ سيستم ديگري اجرا نميشه البته هيچ ارور خاصي هم نميده اما زماني كه ps -ef|grep esme-barnem را تايپ ميكنم ميبينم كه برنامه اجرا نشده.
امروز با يكي از افراد اين گروه صحبت كردم و به بهانه اينكه ميخوام برنامه رو بخرم اطلاعاتي ازش گرفتم كه برام خيلي جالب بود.
با زبان انگليسي دست و پا شكسته متوجه شدم كه اين دوستان برنامه پچ شده را با مك آدرس كامپيوتري كه قراره روي اون اجرا بشه قفل ميكنند

حالا سوال من اينه كه آيا راهي هست كه بشه در برنامه پچ شده مك آدرس خودم رو وارد كنم يا نه؟

خود برنامه حجمش 235 كيلو بايته و برنامه پچ شده 130 كيلو بايته

چند باري با برنامه هاي hex workshop و IDA روي يكي دو تا برنامه تغييرات كوچكي كه مورد نيازم بوده ايجاد كردم اينبار هم ميخواستم ببينم روي اين برنامه ميشه اينكارو كرد يا نه
اما وقتي برنامه پچ شده را با hex workshop يا IDA باز ميكنم هيچ كلمه آشنايي نميبينم كه از روي اون بفهمم كه مثلا مك آدرس كجاي برنامه قرار گرفته
درصورتيكه وقتي برنامه اصلي رو با IDA باز ميكنم كلمات زيادي رو ميشه با string text پيدا كرد.
بعبارتي ديگر فكر ميكنم برنامه پچ شده بنوعي فشرده شده كه نمتوان با برنامه هايي كه نام بردم سورس آنرا مشاهده كرد

اگر توضيحاتي كه دادم خيلي مبتديانه بود لطفا بهم نخنيديد چون نميتونستم بهتر از اين منظورم رو بيان كنم.
خواهش ميكنم اگر كمكي از دستتون برمياد راهنماييم كنيد.
ممنونم

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1604
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ به: يك سوال تخصصي
« پاسخ #1 : 20 آبان 1388، 08:21 ب‌ظ »
دوست عزیز این انجمن‌ها برای ارتقای آزادی نرم افزار هستن نه دزدی نرم افزار (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Dr.jack

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 20 آبان 1388، 10:02 ب‌ظ »

ايكاش وقتي درباره چيزي اطلاعات دقيق نداريد اظهار نظر نميكرديد

جنابعالي داري جايي زندگي ميكني كه از ويندوز گرفته تا آنتي ويروس از كتابهاي دانشگاهي گرفته تا فيلمهاي خارجي همگي و همگي كپي شده ميباشد و اتفاقا همه دارن از آنها استفاده ميكنند من جمله خود شما.
پس اول بخودتون نگاه كنيد بعد ديگران رو متهم به دزدي كنيد.

چون ميخواستم مساله روشن باشه ،بطور كامل ماجرا را تعريف كردم و اگر ميدونستم كسي كه جواب رو بلد نيست اما ميخواد فقط يه جوابي داده باشه منو متهم به دزدي ميكنه اصلا كل ماجرا را بازگو نميكردم.

شما اگر ميشه براي من توضيح بده چطوري ميتوان از يك برنامه فشرده شده به سورس آن رسيد
اينكه ديگه دزدي نيست

اگر درست پست منو بخوني ميبيني كه گفتم هم خود برنامه رو دارم هم پچ شده اونو
برنامه اي كه فقط سه الي 4 نفر دارن چطوري بدست من رسيده؟؟؟؟؟
نكنه فكر ميكنيد اونو هم دزديدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين اقاي خارجي پچ برنامه رو بهم داد كه بهم ثابت كنه تا مك آدرس روي برنامه ست نشه نميشه ازش استفاده كرد
و براي همين ميخوام بدونم راهي هست كه بشه برنامه رو باز كرد مك آدرس رو عوض كرد و دوباره اونو كامپايل كرد يا خير
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1388، 10:13 ب‌ظ توسط Dr.jack »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #3 : 20 آبان 1388، 10:12 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز این انجمن و تمام انجمنهای همکار مثل تکنو تاکس و KDE و اوپن سوزه و ...... همه در مورد نرم افزار های ازاد و یا حداقل متن باز ( open source ) هستند نه نرم افزارهای متن بسته ( close source ) وقتی سازنده اون نرم افزار معتقده که نباید سورسش رو مطالعه کنید مطمئنا نباید اینکار رو انجام بدید

پس لطفا در مورد نرم افزار های غیر ازاد ( جز بررسی و مقایسه فنی ) در این انجمن صحبت و یا تقاضایی نکنید

موفق باشید

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #4 : 20 آبان 1388، 11:56 ب‌ظ »
با سلام
من همنوز متوجه نشدم
خوب کاری نداره که مجوز برنامه رو بنویس اگه آزاد بود همه کمک می‌کنن  \\:D/
اگر هم نبود که دیگه مسئله حله  :-X
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Dr.jack

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 21 آبان 1388، 02:43 ق‌ظ »
با سلام
من همنوز متوجه نشدم
خوب کاری نداره که مجوز برنامه رو بنویس اگه آزاد بود همه کمک می‌کنن  \\:D/
اگر هم نبود که دیگه مسئله حله  :-X
یا علی

مجوز برنامه چي هست؟
از كجا بايد پيداش كرد؟

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #6 : 21 آبان 1388، 03:58 ق‌ظ »
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران
نقل‌قول
۲. شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال ناقض قوانین حق نشر و طبع (Copyright) بدون اجازه رسمی از صاحبان آن حق نخواهید داشت.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #7 : 21 آبان 1388، 10:14 ق‌ظ »
ايكاش وقتي درباره چيزي اطلاعات دقيق نداريد اظهار نظر نميكرديد
جنابعالي داري جايي زندگي ميكني كه از ويندوز گرفته تا آنتي ويروس از كتابهاي دانشگاهي گرفته تا فيلمهاي خارجي همگي و همگي كپي شده ميباشد و اتفاقا همه دارن از آنها استفاده ميكنند من جمله خود شما.
پس اول بخودتون نگاه كنيد بعد ديگران رو متهم به دزدي كنيد.
چون ميخواستم مساله روشن باشه ،بطور كامل ماجرا را تعريف كردم و اگر ميدونستم كسي كه جواب رو بلد نيست اما ميخواد فقط يه جوابي داده باشه منو متهم به دزدي ميكنه اصلا كل ماجرا را بازگو نميكردم.
شما اگر ميشه براي من توضيح بده چطوري ميتوان از يك برنامه فشرده شده به سورس آن رسيد
اينكه ديگه دزدي نيست
اگر درست پست منو بخوني ميبيني كه گفتم هم خود برنامه رو دارم هم پچ شده اونو
برنامه اي كه فقط سه الي 4 نفر دارن چطوري بدست من رسيده؟؟؟؟؟
نكنه فكر ميكنيد اونو هم دزديدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين اقاي خارجي پچ برنامه رو بهم داد كه بهم ثابت كنه تا مك آدرس روي برنامه ست نشه نميشه ازش استفاده كرد
و براي همين ميخوام بدونم راهي هست كه بشه برنامه رو باز كرد مك آدرس رو عوض كرد و دوباره اونو كامپايل كرد يا خير
بله راجع به فیلم ها حق با شماست یا برخی کتاب ها اما در این انجمن به دلیل عدم استفاده از ویندوز اصولا و عموما از نرم افزارهای سورس بسته و دارای مجوزی غیر از مجوزهای آزاد استفاده نمی شود بهتر نیست با همان آقای خارجی مکاتبه کنید و با پرداخت حق مادی برنامه را خریداری کنید؟؟
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم