انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کشتن ویروس های ویندوز به وسیله آنتی ویروس avast در اوبونتو؟؟؟  (دفعات بازدید: 1616 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین persian007

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • اگه اولش به فکر آخرش نباشی آخرش به فکر اولش میفتی
با سلام
من یه سوال برام به وجود اومد که روی سیستم هایی که هم لینوکس و هم ویندوز دارن میشه ویروس های ویندوز به وسیله آنتی ویروس avast  لینوکس از بین برد ؟
« آخرین ویرایش: 22 آبان 1388، 11:06 ق‌ظ توسط pershian007 »

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
تو سیستم عامل گنو/لینوکس نگران ویروس نباش. ولی اگه میخوای یک آنتی ویروس تو گنو/لینوکس داشته باشی هم میتونی از avast یا چندین آنتی ویروس دیگه در گنو/لینوکس استفاده کنی که آزاد نیستند و فقط مجانی هستند ولی اگه از clamav استفاده کنی علاوه بر مجانی بودن، آزادی رو برای خودت حفظ کردی. clamav فقط یک backend است. راه های مختلفی برای استفاده از این آنتی ویروس وجود داره من خودم از افزونه nautilus استفاده می کنم. بعد از نصب این افزونه در منوی nautilus شما یک گزینه به نام Scan Virus هم ظاهر میشه. پس ابتدا باید clamav رو نصب کنید:
apt-get install clamavخوب حالا برای نصب extension ناتیلوس هم از دستور زیر استفاده می کنیم:
apt-get install nautilus-clamscanبرای به روز بودن دیتابیس clamav هم از دستور زیر استفاده میشه:
freshclam
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین persian007

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • اگه اولش به فکر آخرش نباشی آخرش به فکر اولش میفتی
خیلی ممنون
ولی آخرش نگفتید که اگه یه ویندوز ویروسی داشته باشم و یک اوبونتو با آنتی ویروس می تونم ویروس هایی رو که تو ویندوز اجرا میشن بکشم یا نه ؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
خیلی ممنون
ولی آخرش نگفتید که اگه یه ویندوز ویروسی داشته باشم و یک اوبونتو با آنتی ویروس می تونم ویروس هایی رو که تو ویندوز اجرا میشن بکشم یا نه ؟

پست بالا خیلی قشنگ گفته که !!!! اره بسادگی میشه در این مورد Avast به خاطر دیتابیس خیلی بزرگش و اینکه هی اونو اپدیت میکنه خیلی خوب اینکار رو میکنه