انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کند نصب شدن نرم افزار ها در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1557 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین distrowatch

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
کند نصب شدن نرم افزار ها در اوبونتو
« : 27 اردیبهشت 1394، 11:01 ب‌ظ »
درود دوستان !

من دو هفته ی پیش با جامعه ی آزاد و گنو/لینوکس (البته به طور عمیق تر از چیزی که از قبل میدونستم) و .... به واسطه ی سایت یوزز دیس آشنا شدم و به اهمیت اون پی بردم ! و بعد با خوندن مصاحبه های جادی عزیز و حرف های ایشون درباره ی گنو.لینوکس مصمم شدم که تا حداکثر یک ماه دیگه به اوبونتو مهاجرت کنم ! الان هم به صورت آزمایشی اوبونتو را روی یک کامپیوتر پکیده نصب کردم ..... الآن مهمترین مشکل من اینه که چرا موقع نصب نرم افزار اینقدر ضعیف عمل میکنه ؟ مثلا موقع نصب بعضی اوقات سرعتش به 5B میرسید و این در صورتی بود که اون موقع کسی از اینترنت استفاده نمیکرد ! این مشکل طبیعی نیست چون من تو ویندوز در هر شرایطی سرعت بالا 50 KB دارم !

ممنون میشم پاسخ بدید !
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1394، 11:03 ب‌ظ توسط distrowatch »

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
پاسخ : کند نصب شدن نرم افزار ها در اوبونتو
« پاسخ #1 : 28 اردیبهشت 1394، 12:13 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز :)
برای سرعت بیشتر میتونید به جای apt-get از apt-fast استفاده کنید که به نسبت سرعت بهتری داره
البته چند وقته که دوستان ظاهرا با سرورهای لانچپد که مخازن روی اونها قرار داره مشکل پیدا کردن ، شاید عوض کردن مخازن هم کمکتون کنه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 28 اردیبهشت 1394، 02:02 ب‌ظ »
این مشکل همیشگی نیست و یکی دو هفته‌است که این‌جوری شده. می‌تونی با عوض کردن سرور مخازن تا حدودی بهترش کنی فعلاً. سرور خود ایران سرعت بالایی داره، ولی به همون دلیلی که مخازن اصلی کند شده، مدّتیه نتونسته به‌روز رسانی بشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین siyavash2015

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #3 : 28 اردیبهشت 1394، 07:51 ب‌ظ »
مشکل من هم دقیقا همین موضوع هست. وقتی میخوام نرم افزارهایی رو نصب کنم، حتی اگر 6 مگابایت باید دانلود کنه، اینقدر کند عمل میکنه که داغون میشم. من اولش فکر کردم به خاطر این هست که ابونتو ورژن 15.04 نصب کردم. پس مشکل کلی هست.
چطوری میشه آدرس سایت منبع رو عوض کرد؟ (آدرس پیشفرض سایت منبع برای من این هست: http://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/

البته لازم به ذکر است که من اوبونتو رو روی vmware و به صورت مجازی نصب کرده ام، چون به هر حال نرم افزارهایی هستند که منحصرا در ویندوز هستند و مجبورم هر دو سیستم عامل را داشته باشم.
« آخرین ویرایش: 28 اردیبهشت 1394، 07:57 ب‌ظ توسط siyavash2015 »

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #4 : 28 اردیبهشت 1394، 09:30 ب‌ظ »
می‌تونید از این سایت برای جایگزین کردن مخازن اوبونتو استفاده کنید.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 28 اردیبهشت 1394، 11:13 ب‌ظ »
مشکل من هم دقیقا همین موضوع هست. وقتی میخوام نرم افزارهایی رو نصب کنم، حتی اگر 6 مگابایت باید دانلود کنه، اینقدر کند عمل میکنه که داغون میشم. من اولش فکر کردم به خاطر این هست که ابونتو ورژن 15.04 نصب کردم. پس مشکل کلی هست.
چطوری میشه آدرس سایت منبع رو عوض کرد؟ (آدرس پیشفرض سایت منبع برای من این هست: http://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/

البته لازم به ذکر است که من اوبونتو رو روی vmware و به صورت مجازی نصب کرده ام، چون به هر حال نرم افزارهایی هستند که منحصرا در ویندوز هستند و مجبورم هر دو سیستم عامل را داشته باشم.

شما می تونی لیست سورس رو بیاری و جای us بنویسی ir
با دستور زیر فایل کانفیگ سورس لیست رو باز می کنی
$ sudo gedit /etc/apt/sources.listبعد از تولبار gedit گزینه ی Replace‌رو انتخاب می کنی. بعد توی فیلد اول می نویسی us.archive و توی فیلد دوم می نویسی ir.archive و بعد replace all یا چیزی شبیه به این رو میزنی تا جایگزین بشن. بعد هم اوکی و سیو اون فایل. بعد هم مخازن رو با
$ sudo apt-get updateآپدیت می کنی  ;)
« آخرین ویرایش: 28 اردیبهشت 1394، 11:15 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #6 : 29 اردیبهشت 1394، 06:21 ق‌ظ »
راه حل ساده‌تر
software & update رو اجرا کن تب اول روی لیست کلیک کن و انتخاب other و گزینه select best server و صبر تا اتمام کارش بعد گزینه choose server
اگه سرور ایران رو برات انتخاب کرد  همون‌طور که آقای بهزادی گفتن سرور چند روزه که نتونسته خودش رو آپدیت کنه
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1394، 06:24 ق‌ظ توسط صدراله »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.