انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

نحوه اشتراک اینترنت بین شبکه ویندوز  و ابونتو

0 (0%)
0 (0%)

مجموع آرای اعضا: 0

نویسنده موضوع: نحوه اشتراک اینترنت بین شبکه ویندوز و ابونتو  (دفعات بازدید: 2089 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
سلام دوستان
من یه سیستم هام روش ویستا هست یکی هم ابونتو این ها را به هم شبکه کردم و مشکلی هم نبود حالا میخوام اینتنرنت ویندوز ویستا را برای ابونتو شیر کنم هر کار میکنم نمیشه

مشکلی از نظر ویستا نیست چون با یه ویندوز دیگه که به شبکه ویستا وصل شدم براحتی هم شبکه بود و هم اینرنت داشت

ولی در ابونتو فقط شبکه را دارم و اینترنت را ندارم gat way هم ای پی سیستم ویستا را دادم ولی باز اینرنت اون برای ابونتو شیر نمیشه؟!

ممنون میشم کمک کنید

سپاس

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
DNS Server چه طور؟ برای اون هم سیستم ویستا را دادید؟ اگر سیستم های دیگه شبکه تون می تونن از اینترنت شیر شده استفاده کنن قاعدتا اوبونتو هم نباید مشکلی داشته باشه. gateway و dns server را بهش می دید و تموم. گرچه من به شخصه هیچ وقت نتونستم اینترنت را تو اون ویستا شیر کنم ولی توسط xp بارها به اشتراک گذاشته ام و هر سیستم عاملی هم بوده تونسته استفاده کنه.
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین m e h d i

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
پاسخ به: نحوه اشتراک اینترنت بین شبکه ویندو&
« پاسخ #2 : 28 آبان 1388، 04:21 ب‌ظ »
DNS Server چه طور؟ برای اون هم سیستم ویستا را دادید؟ اگر سیستم های دیگه شبکه تون می تونن از اینترنت شیر شده استفاده کنن قاعدتا اوبونتو هم نباید مشکلی داشته باشه. gateway و dns server را بهش می دید و تموم. گرچه من به شخصه هیچ وقت نتونستم اینترنت را تو اون ویستا شیر کنم ولی توسط xp بارها به اشتراک گذاشته ام و هر سیستم عاملی هم بوده تونسته استفاده کنه.

من هم مشکلی با سییستم عامل های دیگه ندارم و به راحتی به ویستا وصل میشن ولی ابونتو توش اینترنت شیر نمیشه؟!

dns server ؟ اینو که تو ابونتو نداره و فکر نکنم نیازی هم باشه؟

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
اتفاقا خیلی خوب هم نیازه!  :) شما تو همون network manager اوبونتو وقتی کانکشن شبکه را ادیت می کنین تو زبانه آخر که نوع IP را روی Manual می ذارین یه باکس اون پایین می بینین که ازتون DNS Server می خواد. تا اونحا هم IP سرور اینترنت شبکه تون (سیستم تحت ویستا) را نزنید نمی تونید از اینترنت استفاده کنید.
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم