انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی برای خرید TV  (دفعات بازدید: 3470 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
راهنمایی برای خرید TV
« : 16 خرداد 1394، 11:42 ب‌ظ »
سلام دوستان

قصد خرید یک دستگاه TV داریم، اما از اونجایی که فعلا Ubuntu TV تو بازار نیست، لطفا راهنمایی کنید که چی بخریم؟

چند مورد برای انتخاب TV مناسب:

۱- قصد استفاده از YouTube و منابع دیگر را داریم، اما بعضی TV ها امکان تنظیم Proxy ندارند. لطفا TV هایی معرفی کنید که امکان تنظیم Proxy داشته باشند.
۲- آیا TV هایی که Android هستند، امکان نصب برنامه های Mobile مثل Orbot را دارند؟ یا حتما باید برنامه مخصوص به TV باشه؟
۳- بدلیل براق بودن Plasma و مشکل بازتاب نور، لطفا TV هایی معرفی کنید که Plasma نباشند. ۹۰ درصد استفاده برای تماشای Movie هست.
۴- خیلی دیدم و خوندم که بیشتر TV ها با زیرنویس فارسی مشکل دارند، لطفا TV هایی معرفی کنید که مشکل با فارسی نداشته باشد.
۵- آیا TV وجود دارد که امکان تغییر سیستم عامل داشته باشد؟ ( می خوام سیستم عامل Ubuntu TV نصب کنم. )
۶- لطفا TV هایی معرفی کنید که از بیشتر زاویه ها قابل مشاهده باشند.
۷- 3D و قیمت و موارد کم کاربرد اهمیت ندارند. به طور کلی الویت با کیفیت و امکان اتصال به Internet هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : راهنمایی برای خرید TV
« پاسخ #1 : 17 خرداد 1394، 02:07 ق‌ظ »
گول اسم تلویزیون هوشمند رو به هیچ‌وجه نخور.
یه تلویزیون ساده و ارزون LED بگیر که ورودی HDMI داشته باشه. ترجیح با برند‌های ژاپنی مثل پاناسونیک، JVC و شارپ.
با ماالتفاوت قیمتش یه رزبری‌پای بخر و اون رو با HDMI به تلویزیون وصل کن.
روی رزبری‌پای OSMC یا OpenELEC نصب کن.
زبون Kodi رو روی فارسی و قلمش رو روی Arial بذار.
از زندگی لذّت ببر (:
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1394، 07:56 ق‌ظ »
یه تلویزیون ساده و ارزون LED بگیر که ورودی HDMI داشته باشه. ترجیح با برند‌های ژاپنی مثل پاناسونیک، JVC و شارپ.
از زندگی لذّت ببر (:
خیلی ممنون از راهنمایی و پیشنهاد عالی  \\:D/

فقط یه زحمت
اگر یک مدل LED با کیفیت هم معرفی کنید ممنون میشم. ( چون اصلا سر در نمیارم  :P )

راستی تصمیم گرفتم تا خودم هم بخرم، البته من محدودیت بودجه دارم نهایت ۲ میلیون تومان بتونم هزینه کنم.

و یه سوال: اگر Raspberry Pi بگیرم، باید براش تجهیزات جانبی مثل IR هم بگیرم؟

آفلاین حامد مصافی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
« پاسخ #3 : 17 خرداد 1394، 10:05 ق‌ظ »
من تلویزیون هوشمند ال‌جی دارم. و بهت توصیه می‌کنم گول اسم WebOS رو نخوری و ال‌جی نخری. بقیه هم همینطور.
در مورد رسبپری‌پای من هم شدیدا نظر مثبتمو اضافه می‌کنم. کمی دردسر و گیک‌بازی داره. اما می‌ارزه. خود من منتظر یه دریچه کوچیکم لابلای مشغله‌های کاری تا سریع برم سمت رسبپری‌پای.
LED با کیفیت زیاد مفهومی نیست. اکثر تلویزیون‌های موجود از یک پنل ips به همراه نور بک‌لایت LED استفاده می‌کنند. برخی تلویزیون‌ها واقعا LED هستند که با نام تجاری ELED و OLED عرضه شده‌اند.
ضمنا این که سه‌بعدی برات اهمیت نداره ایده خوبیه. من مدتی چند تا فیلم سه بعدی با عینک پلاریزه نگاه کردم.اولا اینکه سه بعدی واقعا مسخرست و دوم اینکه برای ماهایی که همینطوریشم ساعات زیادی پشت کامپیوتر هستیم واقعا پدر چشمو در میاره.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #4 : 17 خرداد 1394، 10:13 ق‌ظ »
از زندگی لذّت ببر (:
خیلی ممنون از راهنمایی و پیشنهاد عالی  \\:D/

فقط یه زحمت

راستی تصمیم گرفتم تا خودم هم بخرم، البته من محدودیت بودجه دارم نهایت ۲ میلیون تومان بتونم هزینه کنم.

من این مدل http://m.lg.com/in/tvs/lg-42LB5610
یک میلیون و دویست ازش خیلی راضی هستم
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 خرداد 1394، 11:42 ق‌ظ »
من این مدل http://m.lg.com/in/tvs/lg-42LB5610
یک میلیون و دویست ازش خیلی راضی هستم
میتونید بگین کجا و کی خریدید؟؟؟

چون قیمتش بالاتر از چیزیه که شما اعلام کردید.
http://digikala.com/Product/DKP-39392/LG-42LB56100GI-LED-TV/%D8%AA%D9%84%D9%88%D9%8A%D8%B2%D9%8A%D9%88%D9%86-LED-%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D9%84-42LB56100GI/keyword-lg-42LB5610

من تلویزیون هوشمند ال‌جی دارم. و بهت توصیه می‌کنم گول اسم WebOS رو نخوری و ال‌جی نخری. بقیه هم همینطور.
...
LED با کیفیت زیاد مفهومی نیست. اکثر تلویزیون‌های موجود از یک پنل ips به همراه نور بک‌لایت LED استفاده می‌کنند. برخی تلویزیون‌ها واقعا LED هستند که با نام تجاری ELED و OLED عرضه شده‌اند.
...
ممنون از توضیحاتتان

...
در مورد رسبپری‌پای من هم شدیدا نظر مثبتمو اضافه می‌کنم. کمی دردسر و گیک‌بازی داره. اما می‌ارزه. خود من منتظر یه دریچه کوچیکم لابلای مشغله‌های کاری تا سریع برم سمت رسبپری‌پای.
...
امیدوارم به Raspberry Pi برسید

...
ضمنا این که سه‌بعدی برات اهمیت نداره ایده خوبیه. من مدتی چند تا فیلم سه بعدی با عینک پلاریزه نگاه کردم.اولا اینکه سه بعدی واقعا مسخرست و دوم اینکه برای ماهایی که همینطوریشم ساعات زیادی پشت کامپیوتر هستیم واقعا پدر چشمو در میاره.
والا من خیلی اهل دیدن Movie هستم. اما حجم 3D بیشتر از BluRay هست. برای همین 3D برام اهمیت نداره.
شاید برای بازی کاربرد داشته باشه، اما خوشبختانه اهل بازی نیستم.

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #6 : 17 خرداد 1394، 06:34 ب‌ظ »
از زندگی لذّت ببر (:
پیشنهاد هوس برانگیزی بود !‌عکس هم داری ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 18 خرداد 1394، 02:14 ق‌ظ »
من پاناسونیک گرفتم و عالیه

نه، به دلیل وجود libcec روی رزبیان (و دبیان) می‌تونید با کنترل خود تلویزیون مثل معجزه به راحتی با رزبری کار کنید :)
البته اگه نیاز به گیرنده‌ی دیجیتال هم داشته باشی خب باید یه مدل usbاش رو بخری. من Xvision گرفتم و بد نیست

پیشنهاد هوس برانگیزی بود !‌عکس هم داری ؟
بله: https://twitter.com/danialbehzadi/status/555992927063654400
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 خرداد 1394، 07:22 ق‌ظ »
من پاناسونیک گرفتم و عالیه
ممنون
اگر دقیقا Model را هم اعلام کنید ممنون میشم

نه، به دلیل وجود libcec روی رزبیان (و دبیان) می‌تونید با کنترل خود تلویزیون مثل معجزه به راحتی با رزبری کار کنید :)
آیا TV هم باید خصوصیت خاصی داشته باشه تا بتونه با libcec کار کنه؟ یا همه TV ها این خصوصیت را دارند؟

البته اگه نیاز به گیرنده‌ی دیجیتال هم داشته باشی خب باید یه مدل usbاش رو بخری. من Xvision گرفتم و بد نیست
احتمالا باید یدونه بگیرم.
چون اگه هوا طوفانی بشه، receiver نمی تونه کارایی داشته باشه، یا باید از Internet استفاده کرد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 18 خرداد 1394، 01:56 ب‌ظ »
ممنون
اگر دقیقا Model را هم اعلام کنید ممنون میشم
مدلی که من دارم اینه: TH-L32D25R
هرچند یه مقدار قدیمیه دیگه و فکر نمي‌کنم الآن بتونی دقیقاً همین رو پیدا کنی، ولی مشابه‌هاش هستن. من این رو از سه‌راه امین‌حضور با قیمت خیلی خوبی خریدم.

آیا TV هم باید خصوصیت خاصی داشته باشه تا بتونه با libcec کار کنه؟ یا همه TV ها این خصوصیت را دارند؟
هر تلویزیونی که قابلیت CEC دارشته باشه می‌تونه این کار رو بکنه. تقریباً همه‌ی تویزیون‌هایی که توسّط برندهای معروف در این شیش هفت سال گذشته ساخته شدن این قابلیت رو دارن.