انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکوک بودن فایلهای sourceforge در ویندوز  (دفعات بازدید: 2035 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
مشکوک بودن فایلهای sourceforge در ویندوز
« : 17 خرداد 1394، 07:55 ب‌ظ »

سلام
مطلب عجیبی خوندم که قابل توجه همگانه و آنهم خطر دانلود از SourceForge هست که ممکنه به غیر از فایل اصلی چیزهای دیگه هم در سیستم نصب بشه :

Warning: Don’t Download Software From SourceForge If You Can Help It

در لینوکس چی ؟؟؟ اساتید فن درفشانی کنن ........
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : مشکوک بودن فایلهای sourceforge در ویندوز
« پاسخ #1 : 17 خرداد 1394، 08:10 ب‌ظ »
سلام. راست میگیا.
مشکوکه.
بعد اسم Gimp برای چی اومده؟
من یه متن طولانی انگلیسی می بینم یاتاغان میزنم  ;D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1394، 08:45 ب‌ظ »
سلام. راست میگیا.
مشکوکه.
بعد اسم Gimp برای چی اومده؟
من یه متن طولانی انگلیسی می بینم یاتاغان میزنم  ;D

سلام به عزیز دل برادر
آقاجون مفتخر فرمودین ;)
آقو من یاتاق‌سرسیلندر شکستم :o ;D

البته گیمپ نسخهٔ ویندوزی هم داره ولی عجیبه که این سایت یه همچین کاری بکنه که از سال ۲۰۱۳ بعضا بدون اجازهٔ توسعه‌دهنده فایل junkware رو با نصاب به سیستم منتقل کنه حالا این junkware چقدر خطرناکه به کنار ولی مهمتر از اون اصل عمل هست که واقعا عجیبه !
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 17 خرداد 1394، 09:36 ب‌ظ »
آره نسخه ی ویندوزی Gimp‌ رو دیدم.

خب می دونی موضوع چیه؟؟ کلا نصاب ساختن واسه ویندوز تحت قوانینی هست که فایل مخرب هم جزوش حساب میشه  ;D
توی عکس ها کاملا مشخصه که سورس فورج یه installer برای برنامه ها داره که چون ویندوزیه می تونن هر جوری خواستن ازش استفاده کنن و کسی هم به این زودیا متوجه نشه (که بالاخره شدن).
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #4 : 17 خرداد 1394، 09:58 ب‌ظ »
آره نسخه ی ویندوزی Gimp‌ رو دیدم.

خب می دونی موضوع چیه؟؟ کلا نصاب ساختن واسه ویندوز تحت قوانینی هست که فایل مخرب هم جزوش حساب میشه  ;D
توی عکس ها کاملا مشخصه که سورس فورج یه installer برای برنامه ها داره که چون ویندوزیه می تونن هر جوری خواستن ازش استفاده کنن و کسی هم به این زودیا متوجه نشه (که بالاخره شدن).
طوری میگی انگار اگه یک فایل باینری لینوکس بهت بدن میفهی فایل مخرب داره یا نه.
توی ویندوز هم باید نرم افزار هارو با سورس کد نصب کنیم(آزاداشو!)تا بجز ویروس ها و backdoor های مایکروسافتی کامپیوترمون به چیز دیگه ای
آلوده نشه!!
ازکجا معلوم شاید فایل های .deb یا .rpm که از سورسفورج دانلود کردیم هم آلوده باشه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 خرداد 1394، 11:32 ب‌ظ »
طوری میگی انگار اگه یک فایل باینری لینوکس بهت بدن میفهی فایل مخرب داره یا نه.
توی ویندوز هم باید نرم افزار هارو با سورس کد نصب کنیم(آزاداشو!)تا بجز ویروس ها و backdoor های مایکروسافتی کامپیوترمون به چیز دیگه ای
آلوده نشه!!
ازکجا معلوم شاید فایل های .deb یا .rpm که از سورسفورج دانلود کردیم هم آلوده باشه

خب من از این سورس فورج چیزی نصب نمی کنم یا اگه بخوام نصب کنم باید امن بودنش رو کاملا مطمئن بشم.
من فقط از مخازن رسمی اوبونتو برنامه نصب می کنم. نه PPA نه سورس فورج. یه چندتایی گیت هاب نصب کردم که یا کدهاش رو تونستم بخونم و بفهمم یا کسی که کد رو خونده بهم تضمین داده.
نکته ی بعدی اینه که کاربرای لینوکسی با هر درصدی هم که حساب کنی بازم نسبت به ویندوزیا روی کدها حساس ترن. درسته که Gimp ویندوزی هم اپن سورسه. ولی دلیل نمیشه که ویندوزیا مثل ما نگران امنیتشون باشن. چون همین جور Agree میزنن میره همیشه. پس سوء استفاده هم ازش زیاد میشه. ولی توی لینوکس اینجوری نیست.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #6 : 03 تیر 1394، 01:16 ب‌ظ »
البته گیمپ چیزی به اسم «نسخه‌ی ویندوزی» نداره تا اونجایی که من می‌دونم. یه نفر گیمپ رو واسه ویندوز «پورت» کرده.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 03 تیر 1394، 01:55 ب‌ظ »
البته گیمپ چیزی به اسم «نسخه‌ی ویندوزی» نداره تا اونجایی که من می‌دونم. یه نفر گیمپ رو واسه ویندوز «پورت» کرده.
گیمپ با gtk نوشته شده(هرچند گیمپ قدیمی تر از gtk هستش!)و نرم افزار نوشته شده با gtk به صورت native پرتابله
پس نیازی به پورت کردن نیست

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #8 : 03 تیر 1394، 09:50 ب‌ظ »
گیمپ با gtk نوشته شده(هرچند گیمپ قدیمی تر از gtk هستش!)و نرم افزار نوشته شده با gtk به صورت native پرتابله
یعنی چی اونوقت؟

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 03 تیر 1394، 10:51 ب‌ظ »
یعنی چی اونوقت؟
یعنی چی یعنی چی؟؟
اگه منظورتون قدیمی بودن گیمپ باشه که ماجرا اینه که اول گیمپ رو ساختن.بعد با اون فریم ورکی که باهاش گیمپ رو ساختن توسعه دادن
و کاملش کردن و با نام gtk منتشر کردن

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #10 : 04 تیر 1394، 08:45 ق‌ظ »
یعنی چی اونوقت؟
یعنی چی یعنی چی؟؟
اگه منظورتون قدیمی بودن گیمپ باشه که ماجرا اینه که اول گیمپ رو ساختن.بعد با اون فریم ورکی که باهاش گیمپ رو ساختن توسعه دادن
و کاملش کردن و با نام gtk منتشر کردن
مرسی
خب من رشته نرم‌افزاری نخوندم