انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چند مشکل آزار دهنده با VLC [حل شد با مهاجرت به SMplayer]  (دفعات بازدید: 2562 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
سلام دوستان

معمولا موقع پخش با VLC چندتا مشکل بوجود میاد.که در دیگر پخش کننده ها ندیدم اما خوب اونا امکانات VLC رو ندارن. (PotPlayer روحت شاد :'()

۱- معمولا ۴-۵ ثانیه اول پخش صدایی موجود نیست.

۲-وقتی داخل فیلم عقب یا جلو میرم گاها صدا میره و یا نویز دار میشه و باید چند ثانیه جابه جا کنم تا حل بشه.

۳-برای Rotate فیلم ها قابلیت تنظیم برای پخش فعلی رو پیدا نکردم و تنظیمات روی همه پخش ها اعمال میشه.

۴-کلا یکم کند هست.

سیستم:
Ubuntu 14.04 x64
Core i7 MQ
Ram 8GB
Graphic 2GB up to 4GB
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1394، 08:48 ب‌ظ توسط سینوسی »
طوطی ها برای آزادی خود را به مردن میزنند
ما به نفهمی

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
پاسخ : چند مشکل آزار دهنده با VLC
« پاسخ #1 : 19 خرداد 1394، 06:45 ب‌ظ »
نسخه vlc در مختزن ۱۴.۰۴ نسخه ۲.۱.۶ هست که شاید با نصب ۲.۲.۱ مشکلاتتون حل بشه
جستجو کنید
how to install vlc 2.2.1 on ubuntu 14.04
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #2 : 19 خرداد 1394، 07:40 ب‌ظ »
من همین همین مشکلات رو دارم.بخصوص در مورد فایلهای HD و کدک MP4

یجایی خونده بودم تغییر خروجی صدا و فعال کردن شتاب سخت افزاری د قسمت کدک تصویری تا حدودی مشکلو حل

میکنه.برای من که زیاد محسوس نبود.

پیشنهاد من اینکه از یه پلیر دیگه مثله SMPLAYER , mpv, bomi ,qmplay2 استفاده کنی.

نه مشکل لگ داری نه چیز دیگه. smplayer عالیه.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #3 : 19 خرداد 1394، 07:58 ب‌ظ »
VLC زشت ترین و پر از باگترین پلیر دنیا است!
اجرا VLC در ترمینال برای من این هشدارها رو میده:
[084738f8] core libvlc warning: cannot load module `/usr/lib/vlc/plugins/access/libgnomevfs_plugin.so' (libgnomevfs-2.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory)
[084738f8] core libvlc warning: cannot load module `/usr/lib/vlc/plugins/access/libvcdx_plugin.so' (libvcdinfo.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory)
[084738f8] core libvlc warning: cannot load module `/usr/lib/vlc/plugins/codec/libtwolame_plugin.so' (libtwolame.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory)
[084738f8] core libvlc warning: cannot load module `/usr/lib/vlc/plugins/visualization/libprojectm_plugin.so' (libprojectM.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory)

از bomi استفاده کنید.
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1394، 08:03 ب‌ظ توسط dorf »

آفلاین سینوسی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
دوستان به شدت ممنون واقعا SMplayer عالیه.
طوطی ها برای آزادی خود را به مردن میزنند
ما به نفهمی

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #5 : 19 خرداد 1394، 08:51 ب‌ظ »
سلام دوستان

معمولا موقع پخش با VLC چندتا مشکل بوجود میاد.که در دیگر پخش کننده ها ندیدم اما خوب اونا امکانات VLC رو ندارن. (PotPlayer روحت شاد :'()

۱- معمولا ۴-۵ ثانیه اول پخش صدایی موجود نیست.

۲-وقتی داخل فیلم عقب یا جلو میرم گاها صدا میره و یا نویز دار میشه و باید چند ثانیه جابه جا کنم تا حل بشه.

۳-برای Rotate فیلم ها قابلیت تنظیم برای پخش فعلی رو پیدا نکردم و تنظیمات روی همه پخش ها اعمال میشه.
بله همین طوره حتی متاسفانه جدید ترین نسخه ی اون
۴-کلا یکم کند هست.
با این یکی موافق نیستم فیلم را کند نشون نمیده ولی خیلی دیر فایل فیلم های سنگین 1080 را باز میکنه

پیشنهاد از وی ال سی برای فایل های صوتی استفاده کنید و از smplayer برای فایل های تصویری که مشکل کندی به اضافه ی صدا را به خوبی حل کرده

سیستم:
Ubuntu 14.04 x64
Core i7 MQ
Ram 8GB
Graphic 2GB up to 4GB

خوشبحالت : دی
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
من قبلا فقط از vlc  استفاده میکردم. ولی به پیشنهاد حسین دیباپور smplayer  رو هم امتحان کردم. درمقایسه علیرغم اینکه smplayer کمتر کرش میکنه، از نظر کیفیت پخش نظرم رو بیشتر جلب کرده. ضمن اینکه خروجی صدای vlc به نظرم کمتر از smplayer هست. البته شاید تو سیستم من اینجوریه. ولی این تفاوت صدا خیلی برای من محسوسه.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
والا شما نمیدونم کدوم نسخه رو دارید اما من بدون مشکل با سرعتی بالا فایل های ۱۰۸۰ با حجم۱۲ گیگ تا ۵۰ گیگ رو اجرا میکنم و متاسفانه با هیچ کدوم از مشکلاتی که دوستان اشاره کردن روبه رو نشدم.
تغییر پلیر به smplayer هم فقط پاک کردن صورت مساله است.
باید دید مشکل از کجاست.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
والا شما نمیدونم کدوم نسخه رو دارید اما من بدون مشکل با سرعتی بالا فایل های ۱۰۸۰ با حجم۱۲ گیگ تا ۵۰ گیگ رو اجرا میکنم و متاسفانه با هیچ کدوم از مشکلاتی که دوستان اشاره کردن روبه رو نشدم.
تغییر پلیر به smplayer هم فقط پاک کردن صورت مساله است.
باید دید مشکل از کجاست.

خب شما باید خوشوقت باشید که vlcتون مشکلی نداره.

برای من "مساله" اینه که میخوام ویدیو ها رو با کیفیت و صدای عالی ببینم. تغییر پلیر دراینصورت یه راه حل هست؛ نه پاک کردن صورت مساله.  وقتی این همه تنوّع توی پلیرها هست، پس مناسب می بینم که ازشون استفاده کنم و به دنبال بهترینشون باشم که برام کار کنه.  :) 
pacman -Rs ubuntu