انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ای کسانی که تا کنون کنکور ارشد کامپیوتر داده اید... (لطفا بحث منابع درسی نکنید)  (دفعات بازدید: 1968 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
- به ویژه برای کنکور کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر  8)
- بخصوص اونهایی که تجربه شکست در کنکور رو دارند  :o :-X
لطفا تجربه ها تون رو برامون بگید.
آزمون آزمایشی دادن خوبه  یا نه (بدون بحث روی اسم موسسات  تاپیک قفل نکنند)
چه روش برنامه ریزی؟
اونهایی که پشت کنکور موندن، چرا موندن؟ (اگر دوست داشتن بگن)
و هر چیزی که لازمه بدونیم
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1394، 07:27 ق‌ظ توسط dorf »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظر من بهتره قبلش صحبت بشه که چرا ارشد مهندسی کامپیوتر؟ من به عنوان کسی که دارم تو دانشگاه تهران ارشد مهندسی نرم‌افزار می‌خونم پشیمونم از این که اومدم. اگه بعد از گرفتن مهندسی می‌رفتم سربازی الآن خیلی موقعیت‌های بهتری داشتم!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
به نظر من بهتره قبلش صحبت بشه که چرا ارشد مهندسی کامپیوتر؟ من به عنوان کسی که دارم تو دانشگاه تهران ارشد مهندسی نرم‌افزار می‌خونم پشیمونم از این که اومدم. اگه بعد از گرفتن مهندسی می‌رفتم سربازی الآن خیلی موقعیت‌های بهتری داشتم!
من خودم بعد کارشناسی رفتم سربازی بعدشم سریع یه جا کارآموزی و بعد سرکار وبعدش هم مدارک بین المللی لینوکس رو گرفتم
اما تو این سال‌ها به خاطر نداشتن مدرک ارشد کارهایی رو هم نتونستم بگیرم مخصوصا توی شرکت‌های نفتی
ولی انصافا الان راضیم از اینکه ارشد نخوندم
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

اگر بری دکترا هم بخونی بعدش هم می تونی بری ماکروسافت یا اوراکل کار کنی،‌اگر اشتباه نکنم سالی هم ۱۰۰،۰۰۰ دلار می دهند :).
ردهت نمی دونم سالی چند دلار می ده؟

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317

اگر بری دکترا هم بخونی بعدش هم می تونی بری ماکروسافت یا اوراکل کار کنی،‌اگر اشتباه نکنم سالی هم ۱۰۰،۰۰۰ دلار می دهند :). (فقط امیدوارم حسابم نپرد :) )

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگر بری دکترا هم بخونی بعدش هم می تونی بری ماکروسافت یا اوراکل کار کنی،‌اگر اشتباه نکنم سالی هم ۱۰۰،۰۰۰ دلار می دهند :).
سالی ۱۰۰٫۰۰۰ دلار می‌خوام چی‌کار؟ D:
وقتی بری جایی مثل گوگل و… دیگه وقت نداری از این پول استفاده کنی که…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
می خوام ادامه تحصیل بدم و مدرک بالا بگیرم که برم درس بدم. به توسعه نرم افزار علاقه ندارم!

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
می خوام ادامه تحصیل بدم و مدرک بالا بگیرم که برم درس بدم. به توسعه نرم افزار علاقه ندارم!

موفق باشی.
رشته‌ام فیزیکه پس در مورد منابع درسیتون راهنمایی نمی‌تونم داشته باشم ولی کلی می‌تونم بگم من کتب درسی خودم و تمام تمرینات اخر فصل‌شونو نشستم حل کردم و از حل کردنش اذت بردم، جواب داد.
قبلش وقتمو با کتب انتشارت مختلف که همه شون رو میشناسین تلف کردم.
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1394، 09:19 ب‌ظ توسط Spirits »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
من هم دیگه از مدرک گرفتن خسته شدم
فکر میکنم مقصر خودمون هستیم که جامعه مدرک گرا شده
من برای ارشد IT خوندم و به نظر خودم علت عدم موفقیت ام کمالگرایی افراطی و خوندن کتاب های رفرنس به شکل افراطی و منابع زبان اصلی !!!
به نظر من باید به آزمون ارشد کاسبانه نگاه کرد.چون که منابع به درد بخوری نداره انتظار نداشته باش با خوندن اونها با سواد بشی.چون منابع قدیمی و پراکنده انتخاب شدن.
مثلا مهندسی نرم افزار پرسمن(واقعا پرست میکنه) رو باید بچه های IT بخونن؟؟؟!!! یا کتاب هوش مصنوعی ؟؟؟!!! من با این انتخاب منابع برای آزمون مشکل دارم.
از طرف دیگه:من هم تدریس را دوست دارم.ولی نه هر تدریسی رو.استادی که تخصصی نداره و فقط چند درس دانشگاهی رو پاس کرده بهتره که تدریس نکنه و وقت دانشجوها رو تلف نکنه
من ترجیح میدم هدفی داشته باشم.تخصصی داشته باشم.بعد ارشد بخونم.چون ارشد دیگه مثل کارشناسی نیست که یه نقشه راه مشترک بین همه دانشجوها باشه.در ارشد نقشه راه رو باید خودت بشینی بکشی و هر کسی طبق تخصص و نیاز و خواسته ای که داره به صورت جهت دار درس ها رو از چارت انتخاب میکنه و سمینارو تحقیقات اش هم هدف دار میشه و در نهایت تحقیقات اش برای جامعه اش مفید خواهد بود.

برای ارشد من اگه بخوام بخونم.مطالعه معکوس میکنم.اشتباه سال های قبل رو نمیکنم.فقط نسبت به سوالهای پرتکرار و مهم سراغ مطالعه خوب منابع زبان اصلی و رفرنس میرم.و رفرنس ها رو گزینشی میخونم.و تست های مهم رو حل میکنم.و همه درس ها رو نمیخونم.و درسهایی رو که دوست ندارم حذف میکنم(البته فقط 2 الی 3 درس )

آزمون های آزمایشی خوبند.ولی باید کل مطالب رو خونده باشی و بعد آزمون آزمایشی بدی.وگرنه وقت تلف کردنه و این آزمون ها باعث میشه روحیه ات رو از دست بدی.چون میری و هیچی بلد نیستی . و نا امید میشی  ](*,)
مثلا برای آزمون اول ( 25 درصد اول ) فقط یک ماه فرصت داری.در این یک ماه نمیتونی یک چهارم اول تمام کتاب ها رو بخونی.پس باید قبلا این 25 درصد رو خونده باشی و توی این فرصت فقط مرور کنی و تست حل کنی.
همین طور 25 درصد دوم و سوم و چهارم ...
برنامه ریزی هر کس باید برای خودش باشه.هر کسی با هر چیزی که راحته.مثلا من برای 6 ساعت در روز برنامه ریزی میکنم.ولی شما میتونی تا 8 ساعت در روز برنامه ریزی کنی.من با مطالعه در صبح زود راحت ترم ولی شما با مطالعه در آخر شب.من میخوام همه کتاب ها رو با هم بخونم.شما میخوای سریالی بخونی یا 3 کتاب 3کتاب بخونی.پس سوالاتی مثل اینکه روزی چند ساعت درس بخونم و چند تا تست حل کنم و چند تا کتاب رو با هم بخونم جوابی ندارند.میشه گفت جواب این سوال ها به طور کلی اینه که هر چقدر بیشتر بهتر هر چقدر که توان داری و طوری که خسته نشی و کم نیاری.
پس بهتره هر کسی برای خودش برنامه ریزی کنه.مثل برنامه بدنسازیه.نمیشه یه برنامه نوشت برای همه.هر کسی یه استعدادها و نقاط ضعفی داره.و باید اونها رو شناسایی کنه و طبق اون برنامه ریزی کنه.چون که شما با برنامه من راحت نیستی و من هم با برنامه شما و درنتیجه کارایی مون پایین میاد.
موفق باشی ما رو هم دعا کن.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft