انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: میز کار اوبونتو ۱۴.۰۴ چیه و چطور می‌شه توی سبک‌ترین حالت ازش استفاده کرد؟  (دفعات بازدید: 9908 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • I am a dead man.
    • ورگ (ادبیات و فرهنگ گیلک)
خوب گمونم سوالم توی عنوان معلومه.
۱. میز کار اوبونتو ۱۴.۰۴ چیه؟
۲. اصلا از کجا میتونم بفهمم میزکار توزیعم چیه؟
۳. چطور میتونم توی سبک‌ترین حالت از این میز کار استفاده کنم؟
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام
اوبونتو به صورت پیش‌فرض از میزکار یونیتی استفاده می‌کنه.

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
سلام
۱ و ۲. اگه فایل iso که دانلود کردی فقط نوشته اوبونتو ۱۴.۰۴ میزکارت یونیتی هست
اگر نوشته زوبونتو xfce اگر نوشته کوبونتو kde و ...
۳. می‌خوای همون یونیتی رو در حالت سبکتر اجرا کنی؟ -> جوابش رو نمی‌دونم
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
سلام
۱ و ۲. اگه فایل iso که دانلود کردی فقط نوشته اوبونتو ۱۴.۰۴ میزکارت یونیتی هست
اگر نوشته زوبونتو xfce اگر نوشته کوبونتو kde و ...
۳. می‌خوای همون یونیتی رو در حالت سبکتر اجرا کنی؟ -> جوابش رو نمی‌دونم

بله. چون از نصب xfce روى اوبونتو پشيمون شدم. فقط دردسر درست کرد. گفتم شايد راهى باشه که همين ميزکار کمى سبک‌تر شه.
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
چون میزکار lxde رو ممکنه دوست نداشته باشی و نتونستی با زوبونتو کار کنی بهتره میزکار های mate (ماته) و cinnamon رو توی اوبونتو نصب کنی.
اگه اینم برات سخته لینوکس مینت رو امتحان کن.پیشفرض این دو میزکار رو  داره.پیشنهاد میکنم نسخه debian رو دانلود کنی

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63

اول شما بگو برای چی سبک میخوای؟سیستمت ضعیفه یا کلا سبک دوس داری؟
من خودم لوبونتو نصب کردم(ubuntu+lxde) و به سلیقه ی خودم درستش کردم و خیلی ازش راضیم.البته بگم قبلا یه لپتاپ ۴ هسته ای داشتم که اوبونتو با میزکار یونیتی نصب بود و خیلی بهش عادت کرده بودم.اما بعدا مجبور شدم لپتاپم رو عوض کنم و یه دو هسته ای خریدم که اوبونتو توش هنگ میکرد.بعد رفتم سراغ لوبونتو!اولاش خیلی سخت بود چون یونیتی رو دوست داشتم اما کم کم عادت کردم و الان یه کیس خیلی قوی دارم و همچنان لوبونتو نصب کردم.
اینارو گفتم که بدونی اگرواست سخته تو یه میز کار دیگه کار کنی واسه اینه که عادت کردی به یونیتی!

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.

اول شما بگو برای چی سبک میخوای؟سیستمت ضعیفه یا کلا سبک دوس داری؟
من خودم لوبونتو نصب کردم(ubuntu+lxde) و به سلیقه ی خودم درستش کردم و خیلی ازش راضیم.البته بگم قبلا یه لپتاپ ۴ هسته ای داشتم که اوبونتو با میزکار یونیتی نصب بود و خیلی بهش عادت کرده بودم.اما بعدا مجبور شدم لپتاپم رو عوض کنم و یه دو هسته ای خریدم که اوبونتو توش هنگ میکرد.بعد رفتم سراغ لوبونتو!اولاش خیلی سخت بود چون یونیتی رو دوست داشتم اما کم کم عادت کردم و الان یه کیس خیلی قوی دارم و همچنان لوبونتو نصب کردم.
اینارو گفتم که بدونی اگرواست سخته تو یه میز کار دیگه کار کنی واسه اینه که عادت کردی به یونیتی!

سیستمم اغلب هنگ میکنه. دو گیگ رم دارم. i3. کافىه تعداد تب‌هاى فاىرفاکسم از هفت هشت تا بىشتر شه که ىک دفعه کبود شه و هنگ کنه!
مسأله اينه که توى يونيتى رنگ‌ها و سايه‌ها و ساختار خيلى خوب و حرفه‌ايه. امکان سرچش توى همه فايلها و برنامه‌ها عاليه.
توى خيلى از ميرکارهاى سبک اين خودتى که بايد همه چى رو درست کنى و من وقت و سليقه و ذوقش رو ندارم.
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
چون میزکار lxde رو ممکنه دوست نداشته باشی و نتونستی با زوبونتو کار کنی بهتره میزکار های mate (ماته) و cinnamon رو توی اوبونتو نصب کنی.
اگه اینم برات سخته لینوکس مینت رو امتحان کن.پیشفرض این دو میزکار رو  داره.پیشنهاد میکنم نسخه debian رو دانلود کنی

بالاخره نصب يه ميزکار ديگه روى اوبونتو خوبه يا نه؟ خيلى‌ها مى‌گن اگه مثلن xfce ميخواى به جاى نصبش رو اوبونتو برو xubuntu استفاده کن.
ميخوام بدونم جريان چيه؟
ضمن اينکه من وقتى xfce نصب کردم توی میزکار یونیتی‌م هم یه سری تغییرات به وجود اومد. مگه اینا مستقل نیستن؟ الان هنوز هم خیلی از تنظیمات میزکار یونیتی‌م تغییر کرده و مثل اولش نمیشه با اینکه میزکار زوبونتو رو پاک کردم.
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
کلا نصب چند میزکار اشتباه باعث کرش های زیاد و ناپایداری میشه چندتا میزکار میخوای چندتا دیسترو نصب کن  :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
کلا نصب چند میزکار اشتباه باعث کرش های زیاد و ناپایداری میشه چندتا میزکار میخوای چندتا دیسترو نصب کن  :)

موافقم. الان چى کار کنم به حالت قبل برگرده!
مثلا قبلا با کم و زياد کردن صداى لپتاپ (Fn+بالا يا پايين) سمت راست بالا نشون مى‌داد صدا چقدره. الان نشون نمى‌ده فقط از طريق گوش بايد فهميد!
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *

موافقم. الان چى کار کنم به حالت قبل برگرده!
مثلا قبلا با کم و زياد کردن صداى لپتاپ (Fn+بالا يا پايين) سمت راست بالا نشون مى‌داد صدا چقدره. الان نشون نمى‌ده فقط از طريق گوش بايد فهميد!

توی اینترنت دستورات تعمیر یونیتی هست بگیر ریپیر کن

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
دوست خوبم ورگ عزیز
به نطر می‌رسه مشکل ناپایداری یونیتی در سیستم شما علت دیگه‌ای غیر از رم ۲ گیگ و نصب Xfce داشته باشه
مشخصات سیستمم رو قبلا گفتم و شما هم خوندی، می‌دونی که از سیستم شما خیلی ضعیف‌تره ولی من روی یونیتی در ۱۵.۰۴ که ۶۴ بیتی هم بود هیچ وقت چنین مشکلاتی نداشتم (توجه داری که سیستم ۶۴ بیتی رم بیشتری نسبت به ۳۲ بیت مصرف می‌کنه)

شاید دوباره تأکید می‌کنم شاید سیستم شما سازگاری خوبی با اوبونتو نداره اگه برات مقدوره یکی دیگه از خانواده‌های اوبونتو مثلا کوبونتو - اوبونتو گنوم - ابونتو میت - زوبونتو رو هم امتحان کن
یادمه علیرضا امیرصمیمی هم گفته بود سیستمش با کامپیز مشکل داره و خوب می‌دونی یونیتی با کامپیز هست شاید برای شما هم بحث کامپیزه
فکر کنم شما ۱۴.۰۴ داری ‍۱۵.۰۴ رو هم یه امتخانی بکن

در نهایت اگر نتونستی مشکل رو پیدا کنی و تو شهرتون لاگ دارین سیستم رو ببرش لاگ یکی نگاش کنه

توصیه فعلی من اینه که
۱. امتحان کردن یک عضو دیگه از خانواده اوبونتو (کوبونتو - اوبونتو گنوم - ابونتو میت - زوبونتو - لوبونتو )
۲. امتحان کردن یک عضو دیگه از خانواده گنو/لینوکس (مینت - دبیان - فدورا و ...)
۳. اگر هم واقعا محیطی غیر از یونیتی برات سخته ۱۵.۰۴ رو نصب کن و سیستم رو انگولک نکن ببین دوباره مشکل به هم ریختگی و کندی پیش میاد
۴. نشون دادن سیستم به کسی که از خودت تجربه بیشتری داره

-------------------
سیستم خودم قاطی کرده تاچ‌پد کلا از کار افتاده mousepad فونت رو عوض نمی‌کنه برم ببینم چشه
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1394، 11:05 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
توصیه فعلی من اینه که
۱. امتحان کردن یک عضو دیگه از خانواده اوبونتو (کوبونتو - اوبونتو گنوم - ابونتو میت - زوبونتو - لوبونتو )
۲. امتحان کردن یک عضو دیگه از خانواده گنو/لینوکس (مینت - دبیان - فدورا و ...)
۳. اگر هم واقعا محیطی غیر از یونیتی برات سخته ۱۵.۰۴ رو نصب کن و سیستم رو انگولک نکن ببین دوباره مشکل به هم ریختگی و کندی پیش میاد
۴. نشون دادن سیستم به کسی که از خودت تجربه بیشتری داره

خیلی متشکرم.
۱. يک جور پيش‌فرض توی ذهنمه که انگار کوبونتو و زوبونتو و... به خوبی اوبونتو نيستند! دليل منطقی و علمی براش ندارم فقط یک جور حسه که شاید از عادتهای ذهنی دنیای ویندوز مونده باشه.
۲. از قضا قصد دارم فدورا رو نصب کنم و ببینم چطوره.
۳. چطور از همین اوبونتو به ۱۵.۰۴ ارتقا بدم؟
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
خیلی متشکرم.
۱. يک جور پيش‌فرض توی ذهنمه که انگار کوبونتو و زوبونتو و... به خوبی اوبونتو نيستند! دليل منطقی و علمی براش ندارم فقط یک جور حسه که شاید از عادتهای ذهنی دنیای ویندوز مونده باشه.

زوبونتو و کوبونتو و لوبونتو هم همون اوبونتو هستند بگی این بده و اون خوبه مثل اینه که بگی مثلا پراید بده و پراید سایپا خوبه در صورتی که همه ی پراید ها سایپا هستند خوب فدورا هم هیچ جوری نیست گنوم روش هست شما در واقع میخوای میزکار را امتحان کنی پس برو اوبونتو گنوم نصب کن

اوبونتو را هم نمیشه به فدورا ارتقاء داد باید بری فایل ایزوی اون را از سایت فدوراپراجت  دانلود کنی  :)
سوال دیگه باشه در خدمتم  :)

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
خیلی متشکرم.

زوبونتو و کوبونتو و لوبونتو هم همون اوبونتو هستند بگی این بده و اون خوبه مثل اینه که بگی مثلا پراید بده و پراید سایپا خوبه در صورتی که همه ی پراید ها سایپا هستند خوب فدورا هم هیچ جوری نیست گنوم روش هست شما در واقع میخوای میزکار را امتحان کنی پس برو اوبونتو گنوم نصب کن

اوبونتو را هم نمیشه به فدورا ارتقاء داد باید بری فایل ایزوی اون را از سایت فدوراپراجت  دانلود کنی  :)
سوال دیگه باشه در خدمتم  :)

۱. مرسی از توضیحات درباره تفاوت بین اعضای خانواده اوبونتو.
۲. من کی گفتم میخوام اوبونتو رو به فدورا ارتقا بدم؟! درسته کم‌سوادم ولی دیگه نه این‌قدر! عرض کردم خیلی دلم میخواد فدورا رو هم تست کنم و به زودی کنار اوبونتوم نصبش می‌کنم.
۳. سوالم این بود که چطور از اوبوتویی که دارم (۱۴.۰۴) به اوبونتو ۱۵.۰۴ ارتقا بدم؟

www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک