انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: reset کردن display settings و bug در unity  (دفعات بازدید: 934 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
reset کردن display settings و bug در unity
« : 07 تیر 1394، 05:18 ب‌ظ »
http://i61.tinypic.com/2iqbrd1.png
چن وقت پیش مشکل بالا برا من پیش اومد.لپتابم احساس میکرد که یه مانیتور دیگه هم بهش وصله(هنوزم همین حسو داره) واسه همین دو تا نمایشگرو اونجا نشون داده و تو screen shot هم از دوتا نمایشگر عکس انداخته.منم میخواستم درستش کنم ولی اشتباهی built in display رو off کردم.
حالا اول می خوام یه جوری display set رو reset کنم یا کاری کنم که built in display فعال شه دوما میخام یه جوری از شر این bug دوتا نمایشگر راحت شم.در ضمن من الان به tty ها دسترسی دارم و حتی اکانت guest همم فعاله و کار میکنه ولی اون ایراد دو تا نماشگرو هنوز داره.
« آخرین ویرایش: 07 تیر 1394، 05:28 ب‌ظ توسط bat »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : reset کردن display settings و bug در unity
« پاسخ #1 : 07 تیر 1394، 07:01 ب‌ظ »
برای ریست کردن پیکربندی صفحه نمایش:
http://askubuntu.com/questions/261122/how-to-reset-monitor-settings-to-default-through-terminal

این مشکل وقتی پیش میاد که راه انداز کارت گرافیک به درستی نصب نشده باشه، برای نصبش:
Software Sources -> Additional drivers
و اونجا راه انداز مناسب(اونی که آخرش tested, recommended زده) رو انتخاب و نصب کنید.
« آخرین ویرایش: 07 تیر 1394، 07:03 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین bat

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 08 تیر 1394، 04:20 ق‌ظ »
متشکرم بابت جوابتون ولی کاری رو از پیش نتونست ببره.تو این صفحه راجب به script ای صحبت شده که display setting رو reset میکنه.متاسفانه اینو رو سایت قرار نداده بودند کسی میتونه راهنمایی کنه که اینو کجا میتونم پیدا کنم یا چطوری بنویسمش؟
You could thus a) add a reset script in /etc/X11/Xreset.d
and b) make a script attached to a launcher that sets your dual external displays up.
As such, you would log off and everything would be back to normal, you would log on to your laptop, hit the launcher for the displays and enjoy life.
در ضمن هنوز مشکل اصلی حل نشده که یعنی به علاوه script هنوزم دنبال جواب برای سوالای اولیه ام هستم.
« آخرین ویرایش: 08 تیر 1394، 04:28 ق‌ظ توسط bat »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 08 تیر 1394، 07:15 ب‌ظ »
راه‌انداز انحصاری nvidia رو نصب کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bat

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 تیر 1394، 01:13 ق‌ظ »
نصب کردن درایور nvidia خودش کلی دردسر داره و کلی احتمالش هس ایراد بر بخوره و سیستم crash کنه حالا من که الان خروجی مانیور هم ندارم بیام درایور نصب کنم؟
راهی نیست که با terminal باشه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 11 تیر 1394، 04:48 ق‌ظ »
خیر. روش قظعی حل این مشکل نصب راه‌انداز انحصاری انویدیا به همراه بسته‌ی nvidia-prime است. بعد می‌تونی چیپ انویدیا رو خاموش کنی اصلاً که چنین مشکلی پیش نیاد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bat

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 تیر 1394، 02:30 ق‌ظ »
حالا راه حلی واسه reset کردن display setting نداریم؟ یا اون اسکریپته یا یه همچین چیزی؟