انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه چیز مثل kl codec برای اوبونتو  (دفعات بازدید: 5045 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mesi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
یه چیز مثل kl codec برای اوبونتو
« : 11 آذر 1388، 08:37 ب‌ظ »
سلام حتما klcodec ویندوز رو دیده اید  ;D تقریبا هر نوع فایل صوتی تصویری رو در نگارشهای جدیدش اجرا میکنه  :)
آیا همچین چیزی برای اوبونتو وجود داره ؟؟؟

چون من کاربر تازه اوبونتو هست و امروز اولین روز من با لینوکس هست  \\:D/ و این پست رو با فایر فاکس از درون اوبونتو میزنم
ممنون میشم اگر کمکم کنید  ::)
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1388، 11:36 ق‌ظ توسط mesi »

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
پاسخ به: یه چیز مثل kl codec برای اوبونتو
« پاسخ #1 : 11 آذر 1388، 09:44 ب‌ظ »
سلام حتما کودک kl ویندوز رو دیده اید  ;D تقریبا هر نوع فایل صوتی تصویری رو در نگارهاشهای جدیدش اجرا میکنه  :)
آیا همچین چیزی برای اوبونتو وجود داره ؟؟؟

چون من کاربر تازه اوبونتو هست و امروز اویلن روز من با لینوکس هست  \\:D/ و این پست رو با فایر فاکس از درون اوبونتو میزنم
ممنون میشم اگر کمکم کنید  ::)
مبارک باشه. خوش اومدید. :)
از منوی Applications > Accessories برنامه Terminal را اجرا کنید و با وارد کردن دستور زیر بسته ubuntu-restricted-extras را نصب کنید:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1388، 09:46 ب‌ظ توسط SOULTE »
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین mesi

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 12 آذر 1388، 12:48 ق‌ظ »
اون خط فرمانی رو که گفتی نوشتم و نفهمیدم چی شد  ???

کلی فایل دانلود شد که نمیدونم کجا دانلود شد نصب شد یا نشد چی بود چی نبود !!! ؟؟؟

حالا این پیغام رو میده
Processing triggers for libc6 ...
ldconfig deferred processing now taking place
چه کار کنم ؟

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #3 : 12 آذر 1388، 09:05 ق‌ظ »
اون خط فرمانی رو که گفتی نوشتم و نفهمیدم چی شد  ???

کلی فایل دانلود شد که نمیدونم کجا دانلود شد نصب شد یا نشد چی بود چی نبود !!! ؟؟؟

حالا این پیغام رو میده
Processing triggers for libc6 ...
ldconfig deferred processing now taking place
چه کار کنم ؟
‏now taking place‏ حال استمراریه! یعنی داره یه کاری انجام میشه. وقتی که تموم میشه کارش برمی گرده به همون خط اولیه که نام یوزرت را @ نام سیستم نشون میده.
تا حالا دیگه تموم شده. یه فایل ویدیویی را امتحان کنید ببینید پخش می کنه.

وطنم

آفلاین mesi

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 12 آذر 1388، 11:17 ق‌ظ »
مرسی دوست عزیز
بله codec ها نصب شدند و همینطور فونت arial  \\:D/ خیلی ممنون ولی من تازه کار از کجا شروع کنم
اگر امکان داره جایی غیر از انجمن بهم معرفی کنید

مثلا من هنوز نمیدونم فایلها کجا نصب میشوند و اینکه چرا هر بار هر درایو ویندوزی رو که باز میکنم شورتکاتش روی دسکتاپ میاد
ممنون میشم اگر جایی رو معرفی کنید که من جواب سوالاتم رو بگیرم  :)

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #5 : 12 آذر 1388، 04:04 ب‌ظ »
سلام. به دنیای گنو/لینوکس خوش اومدید  ;)

- برای نصب کدک های بیشتر میتونید از مخزن medibuntu استفاده کنید. اینجا رو بخونید.

- با استفاده از برنامه ی Ubuntu Tweak میتونید تنظیمات و کارهای مختلفی رو در اوبونتو انجام بدید که شاید انجام آنها به طور عادی کمی سخت باشه !

- شما با مطالعه ی ویکی و همین انجمن به جواب خیلی از سوالاتتون میرسید !

- اگر هم مشکل یا سوالی داشتید که خودتون نتونستید حلش کنید میتونید به کانال ubuntu-ir در irc مراجعه کنید.

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #6 : 12 آذر 1388، 04:13 ب‌ظ »
منبع تحت وب فارسی ای که بهتون معرفی می کنم ویکی همین گروه اوبنتو فارسیه به نشانه http://wiki.ubuntu.ir/. مستنداتی برای شروع کار داره. کتاب های آموزش اویونتو یا توزیع های دیگه لینوکس را هم می تونید از بازار تهیه کنید. اگر هم با زبان انگلیسی مشکلی ندارید که منابع و مستندات بسیار زیادی توی اینترنت پیدا می کنید. فقط کافیه کمی بگردید! بیشتر سوال ها و مشکلاتی که هم براتون پیش میاد قبلا برای کسی دیگه پیش اومده و با جستجو در انجمن و یا گوگل به نتیجه می رسید. ;)

وطنم

آفلاین mesi

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 13 آذر 1388، 11:30 ق‌ظ »
ممنون از راهنماییهاتون فکر میکنم دیگه یواش یواش دارم میرم رو لینوکس به اینترنت وصل هستم فایل دانلود میکنم تورنت میگیرم فرمتهای مختلف از جمله hd ها رو میبینم فکر میکنم تا 1 ماه آینده برای همیشه به لینوکس مهاجرت کنم  \\:D/ و از دست این ویندوز لعنتی  ](*,) مجانی  :D خلاص بشم

باز هم ممنون :oops:

راستی قبلا هم تو گوگل با صفحه http://wiki.ubuntu-ir.org مواجه شده بودم اما هر بار پیغام زیر میاد  :'(

Warning:
You triggered the wiki's surge protection by doing too many requests in a short time.
Please make a short break reading the stuff you already got.
When you restart doing requests AFTER that, slow down or you might get locked out for a longer time!

حالا چه کار کنم  ???
« آخرین ویرایش: 13 آذر 1388، 11:32 ق‌ظ توسط mesi »

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • LONG LIVE FREEDOM
« پاسخ #8 : 13 آذر 1388، 01:48 ب‌ظ »
ممنون از راهنماییهاتون فکر میکنم دیگه یواش یواش دارم میرم رو لینوکس به اینترنت وصل هستم فایل دانلود میکنم تورنت میگیرم فرمتهای مختلف از جمله hd ها رو میبینم فکر میکنم تا 1 ماه آینده برای همیشه به لینوکس مهاجرت کنم  \\:D/ و از دست این ویندوز لعنتی  ](*,) مجانی  :D خلاص بشم

باز هم ممنون :oops:

راستی قبلا هم تو گوگل با صفحه http://wiki.ubuntu-ir.org مواجه شده بودم اما هر بار پیغام زیر میاد  :'(

Warning:
You triggered the wiki's surge protection by doing too many requests in a short time.
Please make a short break reading the stuff you already got.
When you restart doing requests AFTER that, slow down or you might get locked out for a longer time!

حالا چه کار کنم  ???
آفرین. خیلی خوبه. ورودتون را به دنیای آزاد و هیجان انگیز گنو/لینوکس تبریک می گم. موفق باشید. :)

در مورد ویکی هم راهبرهای عزیز شفاف سازی می کنن!‌ منم چند بار این ارور را دیده ام.

وطنم