انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تور راه اندازی نمیشه !!! (با کمک رسول حل شد )  (دفعات بازدید: 5355 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سلام !

من کامل طبق لینک آموزشی راه اندازی تور در ویکی جلو رفتم, اما هنوز تور راه نمیفته !

خروجیه tor:
Jul 09 16:34:07.016 [notice] Tor v0.2.5.10 (git-43a5f3d91e726291) running on Linux with Libevent 2.0.21-stable, OpenSSL 1.0.1f and Zlib 1.2.8.
Jul 09 16:34:07.016 [notice] Tor can't help you if you use it wrong! Learn how to be safe at https://www.torproject.org/download/download#warning
Jul 09 16:34:07.016 [notice] Read configuration file "/etc/tor/torrc".
Jul 09 16:34:07.021 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Jul 09 16:34:07.021 [warn] Could not bind to 127.0.0.1:9050: Address already in use. Is Tor already running?
Jul 09 16:34:07.021 [warn] Failed to parse/validate config: Failed to bind one of the listener ports.
Jul 09 16:34:07.021 [err] Reading config failed--see warnings above.

در پایان خطا داده که نمیدونم مال چیه!

و وقتی هم دستور tail -f /var/log/tor/log را وارد میکنم در آخر Done میده اما خب یه سری خطای دیگه هم هست مثل :

I learned some more directory information, but not enough to build a circuit: We have no usable consensus
و وقتی هم تور بروزر را ران میکنم تا loading network status جلوتر نمیره !!! بعضی قت ها هم اصلا شروع نمیشه یا از connecting to relay directory جلو تر نمیره !!!

مشکل چیست ؟؟؟

چندتا سوال هم دارم :

1: آیا وقتی من اینترنتم را وصل میکنم تور به صورت خودکار ران میشه ؟؟اگه میشه چطوری کنم نشه؟؟؟ یا از کجا بفهم میشه یا نمیشه ؟؟
2:تور با چه دستوری کاملا وصل و کاملا قطع میشه ؟؟؟؟
3:خب آیا فقط با باز کردن تور بروزر تور راه اندازی میشه؟؟
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1394، 09:15 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
پاسخ : تور راه اندازی نمیشه !!!
« پاسخ #1 : 18 تیر 1394، 05:39 ب‌ظ »
نقل‌قول
و وقتی هم تور بروزر را ران میکنم تا loading network status جلوتر نمیره !!! بعضی قت ها هم اصلا شروع نمیشه یا از connecting to relay directory جلو تر نمیره !!!

مشکل چیست ؟؟؟
من تور بروزر دارم اخرین نسخه و پل های نسخه ۴ خیلی هم خوب داره کار میکنه گاهی سرعت دانلودش به ۲۵۰ هم میرسه اما گاهی هم تا ۵۰ هم میاد پایین.حتما اخرین نسخه را دانلود کنید. برای گرفتن پل ها هم به سایت زیر بروید
https://bridges.torproject.org/
نقل‌قول
: آیا وقتی من اینترنتم را وصل میکنم تور به صورت خودکار ران میشه ؟؟اگه میشه چطوری کنم نشه؟؟؟ یا از کجا بفهم میشه یا نمیشه ؟؟
اگر تور را به صورت دیمون نصب و اجرا کرده باشید خودش به صورت اتوماتیک وصل میشه و روی ای پی 127.0.0.1 و پورت 9050 اگر اشتباه نکنم سرویس میده
نقل‌قول
:تور با چه دستوری کاملا وصل و کاملا قطع میشه ؟؟؟؟
من اوبونتو ندارم اما باید با دستور زیر باشه
sudo service tor start/stop/restart
نقل‌قول
:خب آیا فقط با باز کردن تور بروزر تور راه اندازی میشه؟؟
بله راه‌اندازی میشه

در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #2 : 18 تیر 1394، 07:14 ب‌ظ »
سلام.
اولا تور که با نوشتن اسمش توی ترمینال کار نمی کنه! تور یه سرویس هست. که توی پیش زمینه اجرا میشه.
به جای خروجی تور (که کلا کاری به تور نداره) خروجی لوگش رو بذار ببینیم مشکل از کجاست.

نقل‌قول
1: آیا وقتی من اینترنتم را وصل میکنم تور به صورت خودکار ران میشه ؟؟اگه میشه چطوری کنم نشه؟؟؟ یا از کجا بفهم میشه یا نمیشه ؟؟

تور 24 ساعته ران هست. مگه اینکه خودت دستی خاموشش کنی. با دستوری که بهروز جان داد  ;)
برای اینکه وقتی سیستم رو روشن می کنی تور اجرا نشه باید نرم افزار bum رو نصب کنی و بعد با اون برنامه جلوی اجرا شدن خودکارش رو بگیری. روش متنیش هم که باید بری توی کانفیگ های ران لول های مختلف و فایل لینک شده ی تور رو از توشون پاک کنی.

نقل‌قول
2:تور با چه دستوری کاملا وصل و کاملا قطع میشه ؟؟؟؟
کاملش یکی از اون دو راه بالاس. استارت و استوپ کردن تور با دستور آپ استارت هیچ وخ کامل انجام نمیده. چون بعد از ریبوت همه چیز برمیگرده سر جاش.

نقل‌قول
3:خب آیا فقط با باز کردن تور بروزر تور راه اندازی میشه؟؟
داخل تور براوزر یه تور هست که کاری به تور (راهنمای ویکی) نداره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #3 : 18 تیر 1394، 08:24 ب‌ظ »
مشکل حل شد تور وصل شد !!!!

اما حالا یه سوال دیگه, شما که میگی تور 24 ساعته وصله, من تا وقتی تور بروزر را باز کنم, و ازش استفاده کنم از شارژ‌ کم میکنه, یا در حالت معمولی و استفاده از فایرفاکس در حالتی که سرویس تور وصل باشه بازم از شارژم کم میشه ؟؟

منظورم اینه که اضافه از شارژ کم میکنه چون استفاده از قندشکن ها از شاٰرژ‌ اضافه کم میکنه :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #4 : 18 تیر 1394، 09:01 ب‌ظ »
اول اینکه تور براوزر توی خودش پروکسی ست شده. ولی تور معمولی خودش به تنهایی به هیچ جا وصل نیست. مگه اینکه برای برنامه ای پروکسیش رو ست کنی.
تور 24 ساعته توی سیستم فعاله ولی تا زمانی که از 127.0.0.1:9050 توی هیچ برنامه ای استفاده نکنی، تور هم هیچ فعالیتی نداره. تور هم قندشکن نیست که مثل اونا هی ریکوئست بده و دانلود کنه. اون قندشکنا که اصلا معلوم نیست دارن دقیقا چکار میکنن. کل زندگیت رو دارن جا به جا میکنن توی محیط اینترنت.
تا زمانی که برنامه ای از پروکسی تور استفاده نکنه، تور هیچ فعالیتی نداره.
فعالیتش هم در همون حد هست که بتونه با پل ها ارتباط خودش رو نگه داره. هرچند دقیقه ای یه درخواست میفرسته که ببینه همه چیز اوکی هست یا نه. ولی مثل قندشکنا ترافیک نمیخوره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت