انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: Dual Boot کردن اوبونتو 15.04 با Win 8.1 در حالت UEFI  (دفعات بازدید: 2001 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین miladm007

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام دوستان
میخواستم اوبونتو 15.04 ــو با وین 8.1 از قبل نصب شده دوال بوت کنم.
ویندوز تو حالت MBR نصب شده و یه پارتیشن Primary برای بوت لودر ــش و یه پارتیشن Primary هم برای روت ـش دارم.
طبق این آموزش : http://www.pcsteps.com/961-install-ubuntu-linux-windows/
3 تا پارتیشن برای نصب اوبونتو در نظر گرفتم.
20 گیگ برای روت - 30 گیگ برای /home و 4 گیگ هم برای swap.
سوالی که دارم اینه که تو بخش device for bootloader installation کدوم پارتیشن رو انتخاب کنم که بتونم ویندوز رو از طریق GRUB بوت کنم ؟!؟؟ ( باید یه پارتیشن دیگه واسه /boot بسازم !؟ )
(( یه سوال کلی : این پارتیشن های /home و / و /boot هر کدوم باید چه نوعی باشند ؟!؟؟ Primary یا Logical ؟؟! ))
+ اینکه فکر کنم اوبونتو وین 8.1 از قبل نصب شده رو نشناخته چون در منوی قبلی این پارتیشن بندی ها ( جایی که s'thing else رو انتخاب کردم :دی ) رو انتخاب کردم هیچ OS ــی از قبل نصب شده ای رو نشناخته بود :-؟
خیلی خیلی ممنون پیشاپیش :)
But My Smile Still Stays On :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بارکنندهٔ راه‌اندازی باید روی MBR دیسک اصلی نصب شه، نه هیچ پارتیشنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین |Om!D|

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
سلام
من الان Windows8.1 رو با Kubuntu 15.04 رو همزمان دارم و کار هايي که من کردم اين ها هستند .
يه 30 گيگ فضاي خالي براي نصب کوبونتو در نظر گرفتم ، بعد موقع نصب کوبونتو :
4 گيگ براي boot/
4 گيگ براي swap
بقيه رو هم براي /
انتخاب کردم بعد موقع انتخاب بوت لودر براي من دو تا حالت ايجاد شد دفعه ي اول که رو همون sda بود منم بهش دست نزدم و موقع بالا اومدن سيستم بوت گراب نمايش داده شد و هم لينوکس راحت اجرا ميشد هم ويندوز .

ولی دفعه ی بعد که من بوت لودر رو پارتیشن bootای که درست کرده بودمو انتخاب کردم ، این بار اول ویندوز بالا میومد بعدش بوت لودر ویندوز رو تعمیر کردم با کد bootrec/fixboot bootrec/fixmbr . بعدش تو ویندوز با easy bcd کوبوتو رو اضافه کردم و این جوری سیستم بالا میاد .

بر ما گذشت، آنچه نباید می گذشت .