انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درآمد مهندسین نرم افزار و برنامه نویس ها در ایران چقدره؟  (دفعات بازدید: 13000 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
سلام به همه دوستان.

من یک سال دیگه باید انتخاب رشته کنم و به برنامه نویسی و نرم افزار خیلی علاقه دارم،و همین طور فیزیک به خصوص از نوع نجوم.

میخواستم بدونم درآمد یک برنامه نویس یا مهندس نرم افزار در ایران چقدره؟؟ و از چه راه هایی میتونه درآمد کسب کنه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
درآمد افتضاح!!
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
درامد برنامه نویسی در ایران درحدیه که فردا عکس یه خانوم برنامه نویس رو میذارن تو شبکه های اجتماعی زیرش
مینویسن (به افتخار دختری که رفت برنامه نویس شد اما حاظر نشد تن به هرکاری بده)‌!

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
درامد برنامه نویسی در ایران درحدیه که فردا عکس یه خانوم برنامه نویس رو میذارن تو شبکه های اجتماعی زیرش

یعنی چی اونخ ؟؟؟

یه چارتا دیگه از این تاپیک ها ایجاد بشه و چارتا جواب مثل جواب زیر داده بشه من هم از IT منصرف میشم !

نقل‌قول
درآمد افتضاح!!

به نظرم تاپیک خوبی ایجاد شد !!

خب اصلا شغل گیر نمیاد یا شغل گیر میاد درآمدش خوب نیست ؟؟؟

دیگه یه مشت ..... دوتا دونه خط میکشن روی برگه مثلا مهندسن خداتومن پول میگیرن کامپیوتر که دیگه بچه بازی هم نیست و کار هر کس نیست.

یعنی واقعا از IT و نمیدونم نرم افزار و ..... منصرف شم ؟؟؟

به نظرتون از چه رشته ی دبیرستانی وارد شم و رشته ی دانشگاهی چی بخونم که به کامپیوتر مربوط بشه و پول توش باشه ؟؟؟
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

یعنی چی اونخ ؟؟؟

یه چارتا دیگه از این تاپیک ها ایجاد بشه و چارتا جواب مثل جواب زیر داده بشه من هم از IT منصرف میشم !

نقل‌قول
درآمد افتضاح!!

به نظرم تاپیک خوبی ایجاد شد !!

خب اصلا شغل گیر نمیاد یا شغل گیر میاد درآمدش خوب نیست ؟؟؟

دیگه یه مشت ..... دوتا دونه خط میکشن روی برگه مثلا مهندسن خداتومن پول میگیرن کامپیوتر که دیگه بچه بازی هم نیست و کار هر کس نیست.

یعنی واقعا از IT و نمیدونم نرم افزار و ..... منصرف شم ؟؟؟

به نظرتون از چه رشته ی دبیرستانی وارد شم و رشته ی دانشگاهی چی بخونم که به کامپیوتر مربوط بشه و پول توش باشه ؟؟؟
اصولا در ایران ، تحصیلات جزء اسباب لوکس هست و باید اونو در حاشیه داشت : حیف در انجمن نمیشه بعضی چیزارو گفت که خصوصی به رسول گفتم
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین sajjadsec

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
مدرکو بذار دم کوزه ابشو بخور :-| (بستگی به کوزه هم داره خوب شاید توش اب نباشه )
اما در کل شما کارتو بلد باشی چند تا هم مدرک بین مللی انلاین امتحان بدی بگیری خیلی در امدش بیشتر میشه کارت تا اینکه از دانشگاه های ایران بگیری مدرکو مگه حالتی  که مثلا شریف نرم افزار بزنی بعد بری مثلا هوش مصنوعی هم برا ارشد بزنی که دیگه خوب کار هر کسی نیست ...
(الان مثلا شما lpic1-2-3 بگیری با یه مدرک redhat +  مدرک فنی cpanel میتونی با همینا و ازمون انلاین دادن و خوندن منابعشون بشی مثلا مدیر سرور و بدون استخدام پروژه ای کار کنی)

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
علایق من هم درست مثل خودته به نجوم و برنامه نویسی علاقه دارم.
الان دوم دبیرستانم و رشته ریاضی میخونم.این تابستون هم 4 تا سایت php. و چند تا هم برنامه ویندوز نوشتم که جمعا یک میلیونی درامد داشتم.بنظر من اگر واقعا توی کارت خبره باشی کار هست.بعضی ها با مدرک لیسانس هستند که حتی یک خط کد تا حالا نزدند بعد میگن کار نیست.به هرحال تصمیم با خودته اگر به چیزی علاقه داری برو دنبالش.(منم میرم رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار)
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
دانشجوی خوب نرم افزار می تونه از سال دوم هم سر کار بره. اما باید خوب کار کنه. تا حد زیادی هم به دانشگاه ربط نداره. مهم خوب کار کردنه. بهتره با ارشد های شریف یا تهران حرف بزنی تا اینجا... با یکیشون حرف میزدم می گفت اگه دانشجوی خوب سراغ دارین معرفی کنید، من همین الان حداقل 10 تاشون رو استخدام می کنم.

آفلاین احسان 2

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
ممنون از همه
من با نظر حمیدرضا خیلی موافقم.

بعضی ها فکر میکنن دانشگاه رو که تموم کردن میان میبرنشون سر کار و پول تو جیبشون میکنن،در حالی که طرف اصن یه برنامه به دردبخور ننوشته

آفلاین ngc0der

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
چیزی که خودم به عینه دیدم پرداخت از 700 هزار تومن تا 5 میلیون تومن بوده که این میزان بر حسب سابقه کار بین دانشجوی فارغ التحصیل با آشنایی کافی با برنامه نویسیه تا سابقه بیش از 5 سال.
اگه هدفتون کلا کسب درآمد بالاست سعی کنین راه واردات آشغال از چین و فروش با بالاترین قیمت رو یاد بگیرین به جای رفتن دنبال هر کار دیگه! اگه این جور کارها به روحیتون نمی خوره خب مجبور به دنبال کردن علاقه تون هستین حالا هر نتیجه ای که بخواد بده و اگه نهایتا دیدین که همه چیز داره شما رو می کشونه به سمت نرم افزار و برنامه نویسی لازمه اش اینه که زبان انگلیسی رو در حد نیاز یاد بگیرین که به نظر من اهمیتش هم تراز با یادگیری زبانهای برنامه نویسی و سایر مفاهمیه.
چند سال پیش Marc Andreessen یه مطلب نوشت با این عنوان Why Software Is Eating The World که در مجموع اشاره اش به اهمیت نرم افزار در سالهای پیش رو هست.این لینک pdf مقاله : http://www.aberdeeninvestment.com/wp-content/uploads/2009/11/Why-Software-Is-Eating-The-World-8-20-111.pdf
می تونین سرچ کنین ببینین طرف کی هست و مقاله رو هم بخونین ببینین چی میگه، ظرف این 4 سالی که از نوشتن مقاله گذشته به نظر میاد بد هم پیش بینی نکرده