انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51962 بار)

0 کاربر و 26 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
بنظر شما اونا نباید بدونن که سیستم عامل دیگه ای هم هست ؟
نمیگم بلد باشن ، حداقل در حد پیشنهاد رو بلد باشن !
خدا وکیلی چند نفر از بچه های اینجا از طرف دوستان خدماتی ما به سمت گنو/لینوکس کشیده شدن ؟
من اینو میگم !
تاپیک زدن بیاین مشکل رو حل کنیم ، خوب ما بیشتر تو جامعه و ترویج فرهنگ متن باز دخیلیم یا خدمات کامپیوتری ها بیشتر میتونن موثر باشن بخاطر ارتباط مستقیم و مداوم با انواع مشتری؟
باید بدونند ، ولی تقصیر اون ها نیست که نمیدونند ! اینکه بهشون درست اطلاع رسانی نشده ، تو محیط مدرسه فقط از ویندوز شنیدن و ... .
ما بیشتر دخیلیم . چون ما باید به بقیه بگیم همچین چیزی هم هست .

آفرین قربون آدم چیز فهم !
خوب ما کجاییم ؟
در حال حاضر پشت سیستممون حالا یا تو شرکت یا تو خونه یا تو دانشگاه !
الآن فی الواقع اونا بیشتر از ما با جامعه کاربرا در ارتباطن ;)

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
در مورد سرعت کم اینترنت گفتید.
خب مگر کاربران ویندوز اینترنت شاتل دارن همشون؟!
وقتی میری داخل فروشگاه نرم افزاری سطح شهر و اونجا حتی یک دونه سی دی از نرم افزار های لینوکس نیست اونوقت چی؟!
دلیل همونطور که گفتید زیاده ولی اگر راه حل می خواید اینجا رو مطالعه کنید بد نیست:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,124021.0.html
هر چند که کاملا با این مطلب مرتبط نیست...

نه فقط بحث اینترنت نیست
گاهی بعضی از دوستان لینوکسی برای ویندوزی ها انقدر ژست میگیرن که اون بندگان خدا فکر میکنن چه چیز غولی باشه کار کردن با لینوکس !
در حالی که همون بحث نرم افزارها ، خیلی هم راحت تره توی گنو/لینوکس !
یکیش همین شناسایی سخت افزار ها و درایورها !
طرف روی پنتیوم 4 ده سال قبل میخواست سون بریزه کارت صداش خفه میشد  ](*,)
خوب راحت با یه توزیع متن باز این مشکل حل شد و تونست به کارهای روزمرش برسه حالا یکم یادگیریش زمان برتره از ویندوز !
ما نباید دنبال این باشیم که به جای ویندوز برن سمت لینوکس !
اصلش اینه یه هدف خاص داشته باشن برای اینکار نه فقط تبعیت از بقیه
خود من دلیلی که رفتم سمت اوبونتو برنامه نویسی بود
کرش های بی معنای ویندوز بود
حجم آپدیت اطلاعات به ناکجا آباد بود ( از ترافیک اینترنتم که گزارش میگرفتم میدیدم 1 گیگ تو یه روز آپلود داشتمتو ویندوز اونمSe7en در حالی که شخصا شاید اون روز فقط 100 مگ دانلود داشتم ، پرایویسی ضعیفی داره خدایی ! )
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1394، 02:09 ب‌ظ توسط امیــــــر »

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
وقتی میری داخل فروشگاه نرم افزاری سطح شهر و اونجا حتی یک دونه سی دی از نرم افزار های لینوکس نیست اونوقت چی؟!
دلیل همونطور که گفتید زیاده ولی اگر راه حل می خواید اینجا رو مطالعه کنید بد نیست:
برنامه‌های مورد نیاز اولیه همراه این سیستم عامل هست ولی که واقعا به نت دسترسی ندارین میتونین مخازن‌نرم‌افزاری رو بخرین
البته اگه کابر این سیستم عامل باشین میدونین نوع نگاه ویندوزی رو گنولینوکس درست نیست
کتاب لینوکس ویندوز نیست رو بخونین

منظورم این بود که اگر این شرکت های نرم افزاری ایرانی چهارتا سی دی از کد های منبع نرم افزار ها برای نصب یا از پکیچ های deb یا rpm میدادند بیرون و راهنما میزاشتن(همونطور که برای نرم افزار های ویندوزی میزارن) نیاز به اینترنت نبود(یا کمتر بود)
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
برنامه‌های مورد نیاز اولیه همراه این سیستم عامل هست ولی که واقعا به نت دسترسی ندارین میتونین مخازن‌نرم‌افزاری رو بخرین
البته اگه کابر این سیستم عامل باشین میدونین نوع نگاه ویندوزی رو گنولینوکس درست نیست

منظورم این بود که اگر این شرکت های نرم افزاری ایرانی چهارتا سی دی از کد های منبع نرم افزار ها برای نصب یا از پکیچ های deb یا rpm میدادند بیرون و راهنما میزاشتن(همونطور که برای نرم افزار های ویندوزی میزارن) نیاز به اینترنت نبود(یا کمتر بود)
می‌دونم ولی تصور کنین بعضی از برنامه‌ها ممکن نیاز به پیش‌نیازهای داشته باشن که توی دی‌وی‌دی نباشه وباید دانلودش کرد...

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق

می‌دونم ولی تصور کنین بعضی از برنامه‌ها ممکن نیاز به پیش‌نیازهای داشته باشن که توی دی‌وی‌دی نباشه وباید دانلودش کرد...

خب میشه اون پیش نیاز ها رو هم ریخت روی لوح فشرده.
مثلا اوبونتو داخل آدرس packages.ubuntu.com هم نرم افزار ها و هم کتاب خانه ها رو بصورت پکیچ های deb واسه دانلود گذاشته.

حداقل نیاز به اینترنت میاد پایین
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
دوستان اینترنت دخیله اما نه انقدر !
اصلا امروز کسی که اینترنت نداشته باشه نه تنها تو گنو/لینوکس بلکه تو همه کارهاش لنگ میمونه !

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
فکر نمیکنم الان همه چی درست شده باشه ، و ما فقط تنها مشکلمون اینترنت باشه !!
اینترنت رو در اون اندازه همه دارند .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
منظور من اینه که واسه ادامه کار توی بیشتر لینوکسها باید اینترنت باشه(ولی توی ویندوز نرم افزار رو از هر جا که گیر بیاری نصب میکنی ،که درسته که اشتباست ولی خب به کارت ادامه میدی)ولی اینجا بیشتر توزیعها کدک ها رو هم ندارن.یا هزاران چیز دیگه.
بحث این نیست که توزیعها مشکل دارن،بحث  اینه که زیاد با شرایط اینترنت ما همخوانی ندارن به نظر من.
این یکی از سه تا دلیلی بود که به نظر من آدما استفاده از ویندوز رو به لینوکس ترجیح میدن.
نمیدونم چقدر درستن ولی خب اینا تو ذهن من شاخص ترینان.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
من اینترنت ندارم! ;D ;D
کانال IRC

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
من اینترنت ندارم! ;D ;D
الان رو چه حسابی کامنت گذاشتی

آفلاین sam.seven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
سلام
من تازه عضو شدم و تازه این موضوع رو دیدم.از نظرات اخیر اینطور برداشت کردم که یه سری از عزیزان اینترنت نامناسب رو دلیل عدم استفاده از لینوکس دونستند. ولی به نظر من اینترنت نامناسب یکی از کم اهمیت ترین موضوعات برای عدم استفاده از لینوکسه.
استفاده از ویندوز به جای لینوکس دلایل زیادی داره. به نظر من عمده دلایل مربوط به نرم‌افزارهاست. خصوصا در ایران که برای نرم‌افزارها پول واقعی رو پرداخت نمی‌کنیم.
مثلا خود من که تازه لینوکسو نصب کردم، نمی‌تونم زندگی بدون ویندوز رو تصور کنم.گذشته از اینکه درایور بعضی از قطعاتم برای لینوکس وجود نداره و من به سختی از اونا استفاده می‌کنم، برای کارهای دیگه مثلا کارهای طراحی به نرم‌افزار فتوشاپ نیاز دارم که در لینوکس مشابه این نرم‌افزار که هیچ حتی نزدیک به این نرم‌افزار هم وجود نداره.

یه حقیقتی وجود داره،‌ نرم‌افزارهایی که برای اون‌ها پول پرداخت می‌شه با سرعت خیلی بیشتری نسبت به نرم‌افزارهای رایگان پیشرفت و توسعه پیدا می‌کنند. دلایلش هم مشخصه

به نظر من اگه بخوایم مشکل عدم استفاده از لینوکس رو حل کنیم، باید فرهنگ Donate رو جا بیاندازیم تا کسایی که در حوزه‌‌ی لینوکس فعالیت می‌کنند از نظر مالی ساپورت بشن و وقت بیشتری رو برای توسعه لینوکس صرف کنند. گذشته از اون حتی افراد بیشتری هم به توسعه دهندگان نرم‌افزارهای لینوکس می‌پیوندند. (در ضمن تحریم‌ها باید برداشته بشه تا ما بتونیم کارت‌های بین المللی تهیه کنیم تا به توسعه کنندگان کمک کنیم  :) )
لینوکس خوبه ...
ولی آموزش‌هاش به زبون ساده و در عین حال کامل، -به زبان فارسی- خیلی کمه.
مخصوصا برای کسانی که یه عمر با DOS و ویندوز خو گرفتند.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
برای کارهای دیگه مثلا کارهای طراحی به نرم‌افزار فتوشاپ نیاز دارم که در لینوکس مشابه این نرم‌افزار که هیچ حتی نزدیک به این نرم‌افزار هم وجود نداره.
پس تاحالا اسم گیمپ رو نشنیدید :‌ http://wiki.ubuntu.ir/wiki/%DA%AF%DB%8C%D9%85%D9%BE

یه حقیقتی وجود داره،‌ نرم‌افزارهایی که برای اون‌ها پول پرداخت می‌شه با سرعت خیلی بیشتری نسبت به نرم‌افزارهای رایگان پیشرفت و توسعه پیدا می‌کنند. دلایلش هم مشخصه
اصلا قبول ندارم . نمونه ای که کل دنیا دارن روش کار میکنن چطوری میتونه از برنامه ای که صرفا چندتا مهندس روش متمرکزن سریعتر توسعه داده بشه ؟ نمونمش تو مقایسه گنو/لینوکس و ویندوز فکر کنم واضح باشه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
ولی در مورد درایور ها با sam.seven موافقم.
با اینکه لینوکس در بسیاری از مواقع نیازی به درایور نداره اما دستگاه هایی که خاص هستند و حتما باید درایور داشته باشند(مثلا یک قطعه دست ساز خاص یا یک پروگرامر AVR) سازنده های اون و برنامه نویس ها داخل اکثرمواقع برای ویندوز درایور مینویسند و برای لینوکس نمی نویسند.
کانال IRC

آفلاین sam.seven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
نقل‌قول از: koosha
اصلا قبول ندارم . نمونه ای که کل دنیا دارن روش کار میکنن چطوری میتونه از برنامه ای که صرفا چندتا مهندس روش متمرکزن سریعتر توسعه داده بشه ؟ نمونمش تو مقایسه گنو/لینوکس و ویندوز فکر کنم واضح باشه .

دقیقا همونطور که خودتون گفتید کل دنیا دارن رو نمونه کار می‌کنند (برای کسب درآمد مجبورن تمرکزشون روی کارهای درآمد زا باشه) ولی برنامه‌های پولی چندتا مهندس روش متمرکزن و از اون طریق کسب درآمد می‌کنند.
لینوکس خوبه ...
ولی آموزش‌هاش به زبون ساده و در عین حال کامل، -به زبان فارسی- خیلی کمه.
مخصوصا برای کسانی که یه عمر با DOS و ویندوز خو گرفتند.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
دقیقا همونطور که خودتون گفتید کل دنیا دارن رو نمونه کار می‌کنند (برای کسب درآمد مجبورن تمرکزشون روی کارهای درآمد زا باشه) ولی برنامه‌های پولی چندتا مهندس روش متمرکزن و از اون طریق کسب درآمد می‌کنند.
و اون کل دنیا دارن با تمام عشق و علاقشون کار میکنند . برای همین نتیجه بهتره .
ضمن اینکه دو تا کله بهتر از یکی کار میکنه . کل دنیا ایده های بیشتری دارن یا یه شرکت با تعداد مهندس های محدود ؟
واضحه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM