انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درک مفاهیم سیستم عامل  (دفعات بازدید: 1230 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
درک مفاهیم سیستم عامل
« : 15 امرداد 1394، 11:24 ق‌ظ »
سلام .
چند وقت بود دنبال پاسخ این پرسش ها بودم :
۱ - برای درک مفاهیم سیستم عامل چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟ اینکه بفهمیم سیستم عامل چگونه کار میکنه ، ساختار هاش به چه صورت هست و  ... .
چه منابعی ، کتاب هایی و ... رو توصیه میکنید ؟
۲ - آیا کتاب اصول طراحی و پیاده سازی سیستم عامل نوشته ی اندرو اس.تانن باوم رو پیشنهاد میکنید ؟ چون من دوست دارم توی لینوکس دقیق بشم ، این کتاب هم طبق مینیکس آموزش داده (میدونم مینیکس تا حد زیادی همون یونیکس هست و درنتیجه مشابهت های زیادی با لینوکس داره) تداخلی پیش نمیاد ؟ چون از نظر ساختاری این دو سیستم عامل تفاوت هایی دارند .
۳ -  به طور کلی میخوام به مفاهیم سیستم عامل و به خصوص لینوکس مسلط بشم . خیلی ممنون .
ممنون
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
پاسخ : درک مفاهیم سیستم عامل
« پاسخ #1 : 15 امرداد 1394، 01:41 ب‌ظ »
واقعا دوستان نظری ندارند ؟؟!!
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
« پاسخ #2 : 15 امرداد 1394، 03:17 ب‌ظ »
برایدرک ممفهوم سیستم عامل اول کتاب سیستم عاملرو بخون یک کتاب سیاه با عکس دایناسور اون خیلی خوبه

اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #3 : 15 امرداد 1394، 06:27 ب‌ظ »
سلام .
چند وقت بود دنبال پاسخ این پرسش ها بودم :
۱ - برای درک مفاهیم سیستم عامل چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟ اینکه بفهمیم سیستم عامل چگونه کار میکنه ، ساختار هاش به چه صورت هست و  ... .
چه منابعی ، کتاب هایی و ... رو توصیه میکنید ؟
۲ - آیا کتاب اصول طراحی و پیاده سازی سیستم عامل نوشته ی اندرو اس.تانن باوم رو پیشنهاد میکنید ؟ چون من دوست دارم توی لینوکس دقیق بشم ، این کتاب هم طبق مینیکس آموزش داده (میدونم مینیکس تا حد زیادی همون یونیکس هست و درنتیجه مشابهت های زیادی با لینوکس داره) تداخلی پیش نمیاد ؟ چون از نظر ساختاری این دو سیستم عامل تفاوت هایی دارند .
۳ -  به طور کلی میخوام به مفاهیم سیستم عامل و به خصوص لینوکس مسلط بشم . خیلی ممنون .
ممنون
۱-هیچ کاری نکنی. همینطور با لینوکس و ... ور بری خودش به مرور زمان دستت میاد. مگر بخوای مثلا درایور بنویسی

۲-تردوالز هسته لینوکس رو بر پایه این کتاب نوشته.(در ضمن باید بگم احتمالا شما مینیکس رو تست و یا حتی دربارش درست مطالعه نکردید.مینیکس  همونقدر  یونیکسه که لینوکس یونیکسه!و همونقدر هم از کد یونیکس به ارث برده که ویندوز ازش به ارث برده!)

۳-جمله سوالی نبود

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 15 امرداد 1394، 07:37 ب‌ظ »
ابتدا کتاب‌های LPI، بعد LFS و بعد هم کتاب‌های پایه‌ای‌تر مثل کتابی که خودتون معرفی کردید.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 15 امرداد 1394، 09:35 ب‌ظ »
(در ضمن باید بگم احتمالا شما مینیکس رو تست و یا حتی دربارش درست مطالعه نکردید.مینیکس  همونقدر  یونیکسه که لینوکس یونیکسه!و همونقدر هم از کد یونیکس به ارث برده که ویندوز ازش به ارث برده!)
ممنون از نظرتون دوست عزیز :)
درمورد این نکته ای هم که عرض کردید باید بگم منظور من ساختار سیستم عامل هست که برخلاف لینوکس که از کرنل یکپارچه استفاده میکنه ، مینیکس از ساختار میکرو کرنل بهره میبره . درمورد شباهتش به یونیکس و در نتیجه لینوکس اشاره کرده بودم  ;)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 15 امرداد 1394، 09:37 ب‌ظ »
ابتدا کتاب‌های LPI، بعد LFS و بعد هم کتاب‌های پایه‌ای‌تر مثل کتابی که خودتون معرفی کردید.
ممنون از نظر شما :)
LPI 1 آزمون ۱۰۱ رو از طریق ویدیو های جادی عزیز دنبال کردم . اما آزمون ۱۰۲ موند که میخونم .
ممنون از معرفی کتاب و توصیه تون  :)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM