انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)  (دفعات بازدید: 21741 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
پاسخ : تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)
« پاسخ #45 : 22 امرداد 1394، 11:09 ب‌ظ »
https://www.genymotion.com

با این کلش بازی کردم ! خود شخص من ! کلا من گوشی اندروید یه سال داشتم که فروختمش کلش رو تا لول ۷۷ با همین بازی کردم
(اینو گفتم نیای بگی نمیتونه اجرا کنه و ضعیفه و این حرفا !‌)
Open source for ever

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
« پاسخ #46 : 22 امرداد 1394، 11:14 ب‌ظ »
اما اما آزادی زیاد مانع پیشرفته ؟‌ با کدوم پشتوانه علمی این حرف رو دارید میزنید ؟

آزادی شرط و پیش نیاز اصلی خلاقیت و پیشرفت بشره ! هرچه فکر آزاد تر باشه و از قید و بند های بی خود آزاد تر باشه میتونه بهتر و دقیق تر موضوعات رو ببینه و از زوایای مختلف مسائل رو بررسی کنه و راه حل های جدید و خلاقانه تر ارائه بده
اگر این آزادی نبود الان باید با خیلی از کمبود های سیستم عامل ها میساختی ! بخش اعظم پیشرفت دنیای کامپیوتر مدیون جنبش نرم افزار آزاد و متن بازه !

ضمنا خوشحال میشم حد و حدود آزادی از نگاه شما رو بدونم
Open source for ever

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #47 : 22 امرداد 1394، 11:18 ب‌ظ »
تو دانشگاه سر کلاس برای دوستان 2 توزیع بردم مینیت و اوبنتو از 10 نفر 8 نفر مینیت رو برداشتن میگفتن فالهای تصویری mp3  رو پخش میکنه یا نه رو اون ملاک میگم دوستانی که تازه میان لینوکس کار کنن طبیتا از توزیع راحت تر استفاده میکنن شاید بعدا به توزیع های مثل فدورا یا اوبنتو مهاجرت کنن البته خودم شخصا اوبنتو رو توزیع خوب و راحتی میدونم ولی مینیت همونطور که گفتم موقع نصب بعضی برنامه ها و کدیکها و فلش پلیر و غیره رو نصب میکنه که کار رو برای کاربر راحت میکنه اگه کاربر تازه کاری باشه
طبق روشی که خودت نتیجه‌گیری می‌کنی، پس باید بگم شما که بلد نیستی معرفی کنی باعث شدی مینت انتخاب بشه؟ من اگه بودم فوق‌العاده‌بودن کار با صفحه‌کلید توی unity و نرم‌افزارهای دیگر اوبونتو را با cinamon و بقیهٔ نرم‌افزارای مینت مقایسه می‌کردم، یا اول از آزادی نرم‌افزار و گستردگی گنو می‌گفتم و بعد نتیجهٔ vrms روی این دو توزیع یا خیلی چیزای دیگه.
یا وسعت سرورهای اوبونتو را با مینت مقایسه می‌کردم. چقدر سرور تو همین ایران برای مینت و اوبونتو میشناسی؟

و در کل هرکس باید از چیزایی که مطمئنه دفاع کنه، فقط مثال بزنم: شما که اشتباه گفتی ۶ ماه یک‌بار «مجبور»ی از اول لینوکس نصب کنی و «از اول» آپدیتش کنی و «باید» از پرونده‌هات پشتیبان بگیری و الآن میگی «می‌پرسیدند فایلای تصویری mp3 پخش می‌کنه» و «راحت» اوبونتو را رد می‌کنی نباید انتظار غیرازاین داشته‌باشی که مینت انتخاب بشه.
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 11:22 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #48 : 22 امرداد 1394، 11:18 ب‌ظ »
نقل‌قول
تو دانشگاه سر کلاس برای دوستان 2 توزیع بردم مینیت و اوبنتو از 10 نفر 8 نفر مینیت رو برداشتن میگفتن فایلهای تصویری mp3  رو پخش میکنه یا نه رو اون ملاک میگم دوستانی که تازه میان لینوکس کار کنن طبیتا از توزیع راحت تر استفاده میکنن شاید بعدا به توزیع های مثل فدورا یا اوبنتو مهاجرت کنن البته خودم شخصا اوبنتو رو توزیع خوب و راحتی میدونم ولی مینیت همونطور که گفتم موقع نصب بعضی برنامه ها و کدیکها و فلش پلیر و غیره رو نصب میکنه که کار رو برای کاربر راحت میکنه اگه کاربر تازه کاری باشه

ما داریم راجع به نرم افزار آزاد حرف میزنیم. کدک Mp3 آزاد نیست. پس توی اوبونتو هم پیشفرض نصب نیست. کاملا طبیعیه. بعد از نصب اوبونتو، میشه از اینا هم استفاده کرد یا موقع نصب اون تیک رو گذاشت. خود اوبونتو پیشفرض هرچیزی که نصب میکنه، آزاده. و این برای ما ارزش داره.
اوبونتو راحت تر از مینت هست برای یه تازه کار. چون دردسرش کمتره و کاربر رو کمتر توی محیط گیج میکنه. مینت چون شبیه ویندوزه همه فکر میکنن بهتره. دقیقا تفکر ویندوزی دارن اون افراد. در صورتی که ما اینجا توی جامعه ی آزاد، تفکر گنو/لینوکسی داریم. نه ویندوز. لینوکس ویندوز نیست.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #49 : 22 امرداد 1394، 11:24 ب‌ظ »
تو دانشگاه سر کلاس برای دوستان 2 توزیع بردم مینیت و اوبنتو از 10 نفر 8 نفر مینیت رو برداشتن میگفتن فالهای تصویری mp3  رو پخش میکنه یا نه رو اون ملاک میگم دوستانی که تازه میان لینوکس کار کنن طبیتا از توزیع راحت تر استفاده میکنن شاید بعدا به توزیع های مثل فدورا یا اوبنتو مهاجرت کنن البته خودم شخصا اوبنتو رو توزیع خوب و راحتی میدونم ولی مینیت همونطور که گفتم موقع نصب بعضی برنامه ها و کدیکها و فلش پلیر و غیره رو نصب میکنه که کار رو برای کاربر راحت میکنه اگه کاربر تازه کاری باشه
طبق روشی که خودت نتیجه‌گیری می‌کنی، پس باید بگم شما که بلد نیستی معرفی کنی باعث شدی مینت انتخاب بشه؟ من اگه بودم فوق‌العاده‌بودن کار با صفحه‌کلید توی unity و نرم‌افزارهای دیگر اوبونتو را با cinamon و بقیهٔ نرم‌افزارای مینت مقایسه می‌کردم، یا اول از آزادی نرم‌افزار و گستردگی گنو می‌گفتم و بعد نتیجهٔ vrms روی این دو توزیع یا خیلی چیزای دیگه.
یا وسعت سرورهای اوبونتو را با مینت مقایسه می‌کردم. چقدر سرور تو همین ایران برای مینت و اوبونتو میشناسی؟

و در کل هرکس باید از چیزایی که مطمئنه دفاع کنه، فقط مثال بزنم: شما که اشتباه گفتی ۶ ماه یک‌بار «مجبور»ی از اول لینوکس نصب کنی و «از اول» آپدیتش کنی و «باید» از پرونده‌هات پشتیبان بگیری و الآن میگی «می‌پرسیدند mp3 پخش می‌کنه» و «راحت» اوبونتو را رد می‌کنی نباید انتظار غیرازاین داشته‌باشی که مینت انتخاب بشه.
دوست من فقط 1 مثال زدم وقتی تحصیل کرده ما دانشجوها از ویندوز خسته شدن ولی باز به دنبال راحتی استفاده هستن من چه کاره ام بشینم 1 ساعت توزیح بدم بهشون از خوبیهای اوبنتو میگم منیت هم لینوکس هستش بگیر استفاده کن
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #50 : 22 امرداد 1394، 11:27 ب‌ظ »
https://www.genymotion.com

با این کلش بازی کردم ! خود شخص من ! کلا من گوشی اندروید یه سال داشتم که فروختمش کلش رو تا لول ۷۷ با همین بازی کردم
(اینو گفتم نیای بگی نمیتونه اجرا کنه و ضعیفه و این حرفا !‌)
ممنون دوست عزیز از معرفی نرم افزار در ضمن من نگفتم نمیتونه اجرا کنه گفتم برنامه معرفی کنین راستش برای همین بازی کلش میخواسم برنامه رو ;)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 22 امرداد 1394، 11:36 ب‌ظ »
دوست من فقط 1 مثال زدم وقتی تحصیل کرده ما دانشجوها از ویندوز خسته شدن ولی باز به دنبال راحتی استفاده هستن من چه کاره ام بشینم 1 ساعت توزیح بدم بهشون از خوبیهای اوبنتو میگم منیت هم لینوکس هستش بگیر استفاده کن
من که می‌گم روش استدلالت اشتباهه برای همینه. از ویندوز خسته شدن ولی باز به دنبال راحتی استفاده هستن ...!
اول همون‌قدر کاره‌ای که جواب کامل و درست بدی. نه مثل جواب‌های قبلیت در همین موضوع.
دوم رسول و من و بقیه که داریم می‌گیم اوبونتو راحت‌تره.
سوم کسی که از ویندوز خسته شده حتماً از یه ویژگیش خسته شده، اون چی بوده؟ جواب چی را بده و بعد با حرفای رسول و بقیهٔ ما بسنج.
چارم وقتی نرم‌افزار نصب کردن با یه خط انجام میشه، install 1 , 2 , 3 , .... چه فرقی می‌کنه اوبونتو یا مینت؟ این حرفم یک پیش‌فرض [!] داره و اون اینه که کسی که مینت یا اوبونتو داره در ادامهٔ کارش به تعدادی نرم‌افزار دیگه هم نیاز داره که اختلافشون خیلی نیست. اگه یان پیش‌فرض را که برای عموم تقریباً صادقه قبول نداری بیخیال چارم شو.

* حالا که شبیه‌ساز اندروید بهت معرفی شد صادقانه بگو چه احساسی داری؟ ما هم از خوشحالی تو خوشحالیم ولی ناراحتم هستیم که قراره توزیع خوبت را کمی بد کنی!

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #52 : 22 امرداد 1394، 11:46 ب‌ظ »
من که می‌گم روش استدلالت اشتباهه برای همینه. از ویندوز خسته شدن ولی باز به دنبال راحتی استفاده هستن ...!
اول همون‌قدر کاره‌ای که جواب کامل و درست بدی. نه مثل جواب‌های قبلیت در همین موضوع.
دوم رسول و من و بقیه که داریم می‌گیم اوبونتو راحت‌تره.
سوم کسی که از ویندوز خسته شده حتماً از یه ویژگیش خسته شده، اون چی بوده؟ جواب چی را بده و بعد با حرفای رسول و بقیهٔ ما بسنج.
چارم وقتی نرم‌افزار نصب کردن با یه خط انجام میشه، install 1 , 2 , 3 , .... چه فرقی می‌کنه اوبونتو یا مینت؟ این حرفم یک پیش‌فرض [!] داره و اون اینه که کسی که مینت یا اوبونتو داره در ادامهٔ کارش به تعدادی نرم‌افزار دیگه هم نیاز داره که اختلافشون خیلی نیست. اگه یان پیش‌فرض را که برای عموم تقریباً صادقه قبول نداری بیخیال چارم شو.

* حالا که شبیه‌ساز اندروید بهت معرفی شد صادقانه بگو چه احساسی داری؟ ما هم از خوشحالی تو خوشحالیم ولی ناراحتم هستیم که قراره توزیع خوبت را کمی بد کنی!
دوست عزیز من که مثل شما بیکار نیستم بشینم به 10 نفر از توزیع اوبنتو تعریف کنم جای تعریف داره ولی ارزش وقتم رو نداشت لینوکس منیت رو بهشون دادم که به نظرم بهتر بود شما هم فکر میکنی کامنتات بره بالا وارد تری از من  :D دنبال رسول میگردی آره حرف شما صحیح این دوستمون این نرم افزار رو معرفی نمیکرد که الان هم تست نکردمش ببینم درست کار میکنه یا نه کسی نمیدونست همچین نرم افزاری هستش حتا خودت  ;)
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1394، 11:48 ب‌ظ توسط shahramlok »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #53 : 22 امرداد 1394، 11:50 ب‌ظ »
کسی نمیدونست جنی موشن وجود داره؟
هر لینوکس کاری میدونه جنی موشن چیه. و خیلیا هم استفاده میکنن.
موضوع اینه اوبونتو به چه دلیل باید کاری کنه که پیشفرض اپ های اندروید روش اجرا بشن؟ اگه اندروید آزاد بود، یه حرفی. نه وقتی سیستم عامل غیرآزاد محسوب میشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
« پاسخ #54 : 22 امرداد 1394، 11:58 ب‌ظ »
https://jadi.net/

سری به وبلاگ جادی بزنید و دو پست اول رو ببینید که انفاقا در مورد ویندوزه ! (این لینک راحت کار میکنه عبور از تحریم نمیخواد استفاده کنید)

اگر اون مشکلات ویندوز براتون مهمه اون وقته که می فهمید چرا آزاد بودن اوبونتو اینقدر واسه ما مهمه ! اگر هم باهاشون مشکل ندارید کلا بحثی باقی نمی مونه دوست عزیز !‌

ضمنا حتما مقاله "لینوکس ویندوز نیست" رو بخونید اگر تا حالا نخوندید

https://jadi.net/2009/01/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84/
Open source for ever

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #55 : 22 امرداد 1394، 11:59 ب‌ظ »
تاپیک که منحرف شده :دی
یه آمار کوچولو
forums.linuxmint.com - Total members 136,578
ubuntuforums.org - Members:1,986,115
اینکه مینت دو تا مخزن داره که یکیشس برنامه‌های خودش داخلش هستن و دیگری برنامه‌هایی میثل opera و بقیه برنامه‌ها رو مستقیم از مخازن اوبونتو (برای مینت معمولی) و دبیان (برای مینت دبیان) می‌گیره هم که محل بحث نیست و فکر نمی‌کنم به دلیل وضوح نیاز به مدرک داشته باشه.
دوست عزیز من که مثل شما بیکار نیستم … کسی نمیدونست همچین نرم افزاری هستش حتا خودت  ;)
۱. کسی حق نداره به دیگران بگه «بیکار» (جدا از حق داشتن یا نداشتن شما علم غیب داری که بیکاره؟)
۲. پاسخ ندادن به سؤال شما دلیل بر بی اطلاعی نیست می‌تونه کلی علت داشته باشه
ما داریم راجع به نرم افزار آزاد حرف میزنیم. کدک Mp3 آزاد نیست. پس توی اوبونتو هم پیشفرض نصب نیست. کاملا طبیعیه. بعد از نصب اوبونتو، میشه از اینا هم استفاده کرد یا موقع نصب اون تیک رو گذاشت. خود اوبونتو پیشفرض هرچیزی که نصب میکنه، آزاده. و این برای ما ارزش داره.
۱. البته اوبونتو هم کرنلش به طور کامل آزاد نیست (درایور وایرلس لبتاپ من آزاد نیست ولی اوبونتو بدون هیچ برنامه اضافه‌ای اون رو می‌شناسه)
۲. و اینکه تریسکوئل که fsf هم تأییدش کرده، پیش فرض mp3 پخش می‌کنه
این مورد آخر رو به دلیل نشناختن درایور وایرلس که نتیجش استفاده ۱۰۰٪ از cpu در تریسکوئل، تجربه نکردم فقط شنیدم.

پ.ن- ارسال‌ها در صفحه ۳ بودن که می‌خواستم جواب بدم، نوبت نمی‌شد، ارسال رو ارسال:دی
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1394، 12:05 ق‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 23 امرداد 1394، 12:03 ق‌ظ »
عزیز من که مثل شما بیکار نیستم بشینم به 10 نفر از توزیع اوبنتو تعریف کنم جای تعریف داره ولی ارزش وقتم رو نداشت لینوکس منیت رو بهشون دادم که به نظرم بهتر بود شما هم فکر میکنی کامنتات بره بالا وارد تری از من  :D دنبال رسول میگردی آره حرف شما صحیح این دوستمون این نرم افزار رو معرفی نمیکرد که الان هم تست نکردمش ببینم درست کار میکنه یا نه کسی نمیدونست همچین نرم افزاری هستش حتا خودت  ;)
عزیزم، جواب بیکار بودن و ... را تو نوشتهٔ قبلی دادم خودبخود (اول قبلی).
تعداد بالای دیدگاه‌ها برام ارزشی نداره.
منظورت را از دنبال رسول و اینا نفهمیدم ولی منظور خودم حرفاش بود، نه خودش!
این نرم‌افزار را هم خودم می‌شناختم. تازه اینکه تو انجمن هم معرفی شده بود. بهتر نبود اول یه جستجوی خوب انجام می‌دادی؟ https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87+%D8%B3%D8%A7%D8%B2+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF+site%3Aforum.ubuntu.ir&ie=utf-8&oe=utf-8
اولین نتیجه!
به سؤالامم جواب ندادی. بیخیال. شب بخیر
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1394، 12:11 ق‌ظ توسط اوbوnتو »

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #57 : 23 امرداد 1394، 12:16 ق‌ظ »
عزیز من که مثل شما بیکار نیستم بشینم به 10 نفر از توزیع اوبنتو تعریف کنم جای تعریف داره ولی ارزش وقتم رو نداشت لینوکس منیت رو بهشون دادم که به نظرم بهتر بود شما هم فکر میکنی کامنتات بره بالا وارد تری از من  :D دنبال رسول میگردی آره حرف شما صحیح این دوستمون این نرم افزار رو معرفی نمیکرد که الان هم تست نکردمش ببینم درست کار میکنه یا نه کسی نمیدونست همچین نرم افزاری هستش حتا خودت  ;)
عزیزم، جواب بیکار بودن و ... را تو نوشتهٔ قبلی دادم خودبخود (اول قبلی).
تعداد بالای دیدگاه‌ها برام ارزشی نداره.
منظورت را از دنبال رسول و اینا نفهمیدم ولی منظور خودم حرفاش بود، نه خودش!
این نرم‌افزار را هم خودم می‌شناختم. تازه اینکه تو انجمن هم معرفی شده بود. بهتر نبود اول یه جستجوی خوب انجام می‌دادی؟ https://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87+%D8%B3%D8%A7%D8%B2+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF+site%3Aforum.ubuntu.ir&ie=utf-8&oe=utf-8
اولین نتیجه!
به سؤالامم جواب ندادی. بیخیال. شب بخیر
:D این پست رو خوندم ولی برنامه کار نمیکنه درست روی اوبنتو

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #58 : 23 امرداد 1394، 12:19 ق‌ظ »
https://jadi.net/

سری به وبلاگ جادی بزنید و دو پست اول رو ببینید که انفاقا در مورد ویندوزه ! (این لینک راحت کار میکنه عبور از تحریم نمیخواد استفاده کنید)

اگر اون مشکلات ویندوز براتون مهمه اون وقته که می فهمید چرا آزاد بودن اوبونتو اینقدر واسه ما مهمه ! اگر هم باهاشون مشکل ندارید کلا بحثی باقی نمی مونه دوست عزیز !‌

ضمنا حتما مقاله "لینوکس ویندوز نیست" رو بخونید اگر تا حالا نخوندید

https://jadi.net/2009/01/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84/
دوست عزیز شما انگار اصلا تو باغ نیستین موضوع سر 2 توزیع لینوکس هستش اوبنتو و مینیت شما برای من مقاله معرفی میکنید ؟؟ این برنامه رو هم میخواستم که به ویندوز سر نزنم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 23 امرداد 1394، 12:28 ق‌ظ »
@shahramlok موضوع اصلی همون ویندوز بوده و هست و ملاکی که گفتیم آزادی بود. بعد از اوبوتتو بخاطر نداشتن اندرویدباز (!) دفاع شد. مینت را خودت در حاشیه مطرح کردی.
یه موضوع هم می‌تونی برای مشکلت با geny باز کنی شاید کسی جوابت را داشت. چطور samanparsi توی توزیع خودش با کلش بازی کرده، پس حتما توی توزیع‌های دیگه هم میشه. برای اجرای اندروید بگرد و اگه جواب نگرفتی کلا یه موضوع جدا باز کن. چون میگی فقط خواستی یه نرم‌افزار معرفی کنند منم میگم اصلاً اینجا نباید این سؤال را مطرح می‌کردی!

کمی هم به بحث دیگران بها بدی بد نیستا! همش نکته روی نکته میاری، خب ما هم آدمیم. مثلاً بحث خسته‌شدن از ویندوز و یا حد آزادی و ... را که پرسیده‌شد بیخیالش شدی؟