انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)  (دفعات بازدید: 21720 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
پاسخ : تماشای ویندوز 10 (لینک در پست اول)
« پاسخ #60 : 23 امرداد 1394، 12:33 ق‌ظ »
این  دو مقاله دقیقا در مورده موضوعه آزادیه ! و تفاوت ابونتو و مینت هم در همین آزادیه برای من !

ناظر لطفا تاپیک رو ببند که این آقا فقط میخواد حرف خودش به کرسی بنشونه !‌
(تا پست در خوری نبینم دیگه جوابی به شما نخواهم داد )
Open source for ever

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #61 : 23 امرداد 1394، 12:38 ق‌ظ »
@shahramlok موضوع اصلی همون ویندوز بوده و هست و ملاکی که گفتیم آزادی بود. بعد از اوبوتتو بخاطر نداشتن اندرویدباز (!) دفاع شد. مینت را خودت در حاشیه مطرح کردی.
یه موضوع هم می‌تونی برای مشکلت با geny باز کنی شاید کسی جوابت را داشت. چطور samanparsi توی توزیع خودش با کلش بازی کرده، پس حتما توی توزیع‌های دیگه هم میشه. برای اجرای اندروید بگرد و اگه جواب نگرفتی کلا یه موضوع جدا باز کن. چون میگی فقط خواستی یه نرم‌افزار معرفی کنند منم میگم اصلاً اینجا نباید این سؤال را مطرح می‌کردی!

کمی هم به بحث دیگران بها بدی بد نیستا! همش نکته روی نکته میاری، خب ما هم آدمیم. مثلاً بحث خسته‌شدن از ویندوز و یا حد آزادی و ... را که پرسیده‌شد بیخیالش شدی؟
درسته بحث دیگه بی فایده هستش بهتر هستش کشش ندیم در هر صورت ممنون از اطلاعاتی که بهم دادین از دوستان تشکر میکنم 1 تایپک جدا برای این نرم افزار باز میکنم شاید مشکلم حل بشه
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1394، 12:40 ق‌ظ توسط shahramlok »
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #62 : 23 امرداد 1394، 01:01 ق‌ظ »
لطفا چت نکنید
یک عده نظرهاشون رو دادن (و حتی بیشتر) دیگه سکوت! تا بقیه خودشون قضاوت کنند

آفلاین babakj

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #63 : 23 امرداد 1394، 01:26 ق‌ظ »
من ۴ تا کامپیوتر دارم .. خوب بگو به سلامتی
آره داشتم می گفتم ۴ تا دستگاه دارم که اومدم یکی رو از ویندوز ۸ (همون ۸.۱)به ویندوز ۱۰ ارتقا دادم یعنی کلا ۸ رو پاک کردم ۱۰ رو از اول نصب کردم ... خدا سر شاهده ۱۰ دقیقه طول نکشید که دوباره هارد رو فرمت کردم ۸ نصب کردم . اینو میخوام بگم حتی اگه کامپیوتر اضافی هم داشته باشم ارزش نداره .. اون ویندوز ۸ هم به خاطر کارم که با محصولات مایکروسافت هست نصب کردم

و دو تا دیگه از دستگاهام یکیش روش ubunto نصب کردم و یکی دیگه هم Cent os  , و فعلا مجبورم به خاطر ویژوال استودیو ۲ تا از دستگاهام ویندوز نصب باشه روش ولی واقعا حاضر نشدم سراغ ویندوز ۱۰ برم و امیدوارم هیچ وقت هم کارم بهش نخوره .

واقعا یادگیری یک سیستم عامل متن باز از چیزهای ضروری است و اینکه ویندوز توی این سالها درسته که برای خیلی ها ضروری و لازم بوده ولی اگر چون توی ایران به صورت مجانی قابل دسترس است مردم کمتر تمایل دارند به سراغ سیستم های متن باز بروند .

بهر حال ویندوز ۱۰ هم خیلی چیزهای خاصی نداشت که کاربری مثل من رو راضی نگه دارد . 

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #64 : 23 امرداد 1394، 03:39 ب‌ظ »
من رو سیستمم 2 تا هارد دارم ویندوز 10 رو دانلود کردم  :-X ولی موقع نصب از پارتیشنهام ایراد میگرفت از خیرش گذشتم الان رو سیستمم مینیت و ویندوز 7  :-X دارم ویندوزم فقط بخاطر بازی کلش نصب هستش وگرنه لینوکس کارم رو راه میندازه از هر جهت
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین OrchidDev

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
    • برنامه نویسی ارکید
« پاسخ #65 : 23 امرداد 1394، 11:12 ب‌ظ »
درود...لینک مشکل دانلود داره....لطفا لینک دانلود دیگه جایگزین کنید...
برنامه نویسی ارکید
https://orchiddev.ir

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #66 : 24 امرداد 1394، 03:04 ق‌ظ »
کلا تایپک منحرف شد
من میگم اندروید آشغاله به خاطر تعصب نیست
من خودم گوشی اندرویدی دارم
ولی شما میای آی او اس رو با اون ساختار استاندارد یونیکسی با اندروید که یه شبیه ساز جاوا هست رو یکی میکنی ؟
اگر گوشی های اوبونتویی بیاد که قزعا میخرم چون هم آزاد هست و هم نرم افزارش استاندارده
ولی اگر به این زودی ها نیاد میرم سراغ آیفون چون نرم افزارش خیلی خیلی بهتر از چیز سرهم بندی شده ای مثل اندروید هست
ویندوز هم هرچند در مقابل ساختار یونیکسی اوبونتو و آی او اس کم میاره ولی بهتر از اندروید هست
از نظر خود سیستم عامل اندروید واقعا افتضاح هست ولی برنامه هاش زیاده
علاوه بر ساختاز داغون داخلیش این که روی هزار مدل سخت افزار ارائه شده و بهینه سازی نشده برای سخت افزار
مثالش کنسول های بازی
که با نصف قدرت یک رایانه میتونن به همون اندازه بازی رو اجرا کنن حتی بهتر چون بهینه سازی شده بازی برای همون سخت افزار و سازنده میدونسته برای چه مقدرا رم برای چه مقدار سی پی یو داره میسازه و مدام روش تست میکرده
و این هست تفاوت نرم افزار های آی او اس و اندروید
با 4 گیگ رم و پردازنده 8 هسته ای اندازه 1 گیگ رم آیفون جواب نمیده
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
« پاسخ #67 : 24 امرداد 1394، 05:35 ب‌ظ »
http://itsfoss.com/windows-10-inspired-linux/

چند اقتباس مبتذل.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #68 : 24 امرداد 1394، 10:22 ب‌ظ »
همونطور که قبلا هم گفتم با توزیع های فعلی لینوکس هم قابل مقایسه نیست با توجه به این که توزیع ها با سرعت بالا در حال پیشرفتن به زودی در مقابلشون واقعا با تفاوت فاحش کم خواهد اورد . البته تنها نکته مثبتش زیاد بودن نرم افزارهاش هست

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #69 : 24 امرداد 1394، 11:07 ب‌ظ »
همونطور که قبلا هم گفتم با توزیع های فعلی لینوکس هم قابل مقایسه نیست با توجه به این که توزیع ها با سرعت بالا در حال پیشرفتن به زودی در مقابلشون واقعا با تفاوت فاحش کم خواهد اورد . البته تنها نکته مثبتش زیاد بودن نرم افزارهاش هست

این موضوع زیاد بودن نرم افزارهای ویندوزی رو( که احتمالا منظور شما زیادتر بودن نرم افزارهاش هست نسبت به گنو/لینوکس)  من چندبار هم شنیدم. خیلی مایلم که برای اطّلاع عمومی خودم بدونم آیا منبع رسمی وجود داره که این ها رو بشماره یا اینکه اشخاص برمبنای مشاهده و شناخت شخصیشون چنین نتیجه ای می گیرن. البته من مطمین ام منظور شما تفکر سطحی که نسبت به برخی نرم افزارهای خاص وجود داره و مثلا توی همین انجمن خیلی هم دیده میشه، نیست. یه مثال میتونه چه میدونم فیلترشکن و دانلود منیجر و این قبیل نرم افزارها باشه که خب بحثش تکراریه. یا نرم افزارهای تخصصی معمولا مهندسی که تعدادشون شاید اونقدر نباشه که باعث اختلاف فاحش توی شمارش بشه و ازین جهت برتری برای ویندوز بوجود بیاره.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #70 : 25 امرداد 1394، 02:09 ق‌ظ »

این موضوع زیاد بودن نرم افزارهای ویندوزی رو( که احتمالا منظور شما زیادتر بودن نرم افزارهاش هست نسبت به گنو/لینوکس)  من چندبار هم شنیدم. خیلی مایلم که برای اطّلاع عمومی خودم بدونم آیا منبع رسمی وجود داره که این ها رو بشماره یا اینکه اشخاص برمبنای مشاهده و شناخت شخصیشون چنین نتیجه ای می گیرن. البته من مطمین ام منظور شما تفکر سطحی که نسبت به برخی نرم افزارهای خاص وجود داره و مثلا توی همین انجمن خیلی هم دیده میشه، نیست. یه مثال میتونه چه میدونم فیلترشکن و دانلود منیجر و این قبیل نرم افزارها باشه که خب بحثش تکراریه. یا نرم افزارهای تخصصی معمولا مهندسی که تعدادشون شاید اونقدر نباشه که باعث اختلاف فاحش توی شمارش بشه و ازین جهت برتری برای ویندوز بوجود بیاره.
بازی های وبندوز از کل نرم افزار های اوبونتو بیشتره
اصلا قابل قیاس نیست تعداد و تعدد نرم افزار ها و حتی در بسیاری موارد کیفیتشون

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #71 : 25 امرداد 1394، 11:07 ق‌ظ »

اصلا منظور من این نبود. بالاخره یا بیشتره یا نیست. صریح اینکه بر چه مبنایی این حرف رو میزنید؟ از یک منبع معتبر یا تجربه و شناخت خودتون؟
pacman -Rs ubuntu

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #72 : 25 امرداد 1394، 11:27 ق‌ظ »

اصلا منظور من این نبود. بالاخره یا بیشتره یا نیست. صریح اینکه بر چه مبنایی این حرف رو میزنید؟ از یک منبع معتبر یا تجربه و شناخت خودتون؟
نيازي به ارايه سند و مدرك نيست تجربه كاربري هممون اين رو اثبات ميكنه كه تعدد نرم افزار در ويندوز بيشتره
يكي از دلايلي كه نياز هست من ويندوز رو دم دست داشته باشم نرم افزار هاي مهندسي مكانيك هست كه برادرم ازشون استفاده ميكنه از طرفي بازي ها هم هستند به غير از اينا تو هر زمينه اي تعداد نرم افزارها در ويندوز بيشتره تقريبا تمام برنامه هاي ازاد نسخه ويندوزي دارند ولي بالعكسش اينطور نيست
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #73 : 25 امرداد 1394، 12:01 ب‌ظ »

نيازي به ارايه سند و مدرك نيست تجربه كاربري هممون اين رو اثبات ميكنه كه تعدد نرم افزار در ويندوز بيشتره
يكي از دلايلي كه نياز هست من ويندوز رو دم دست داشته باشم نرم افزار هاي مهندسي مكانيك هست كه برادرم ازشون استفاده ميكنه از طرفي بازي ها هم هستند به غير از اينا تو هر زمينه اي تعداد نرم افزارها در ويندوز بيشتره تقريبا تمام برنامه هاي ازاد نسخه ويندوزي دارند ولي بالعكسش اينطور نيست

صددرصد نیازه. چون موضوع بدیهی نیست. تجربه کاربری حداقل من که چنین چیزی رو اثبات نمی کنه. شمارش شما صحیح هم نیست. دراینمورد مثال میزنم. blender3d کاملا آزاده. معادل ویندوزی هم داره. شما نمیتونید این رو هم برای ویندوز بشمارید و هم برای گنولینوکس. چون آزاده، فقط برای گنو/لینوکس شمرده خواهد شد. تازه به عقیده من چیزی مثل firefox رغم اینکه کاملا آزاد نیست، باز فقط برای گنو/لینوکس شمرده خواهد شد. چراکه بیشتر اصول آزاد بودن رو داره. بنابراین موضوع اصلا بدیهی نیست و این جمله که "نرم افزارهای ویندوزی تعدد بیشتری دارن"، هم خیلی غیردقیقه و هم اثباتش خیلی سخت.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #74 : 25 امرداد 1394، 12:23 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان

نمی دونم چرا اما وقتی اسم Windows می یاد به بازار ارسال ها میشه دل آزار

همان طور که هزاران بار گفته شده و عملا یک شعار هم محصوب میشه: لینوکس ویندوز نیست.

مثلا شما وقتی Windows نصب میکنید، هنوز هیچی نشده باید نگران Virus و برنامه های مخرب باشی. در نتیجه باید Anti Virus نصب کنی.
اما در Linux چی؟ آیا نیاز به Anti Virus هست؟ خیر.

یک مثال خیلی ساده، اگر شما یک فرد تازه کار باشی و ندونی Virus، برنامه مخرب و ... چیه. خیلی راحت میشه کاری کرد که یک فایل اجرای را با عکس اشتباه بگیرید.
حالا شما که این فایل اجرایی را با عکس اشتباه گرفتید، دوست دارید ببینید عکس چی هست و اجراش می کنید. عکس را می بینید و در نهایت سیستم خودتون رو بدونه اینکه روحتون هم باخبر بشه مشکل دار می کنید.
اما در Linux اینطوری نیست. Linux خیلی باهوشه و خیلی راحت به شما میگه که فایل عکس نیست و...

یا همین Anti Virus: به نظر شما Windows نمی تونه مثل Linux کاری کنه که نیازی به Anti Virus نباشه؟ خیلی راحت می تونه. چراشم خودتون خوب می دونید ( پول )

کلا Windows از اول به شکلی ساخته و طراحی شده که بشه ازش پول در آورد.
پس در نتیجه خیلی شرکت ها میان سراغ Windows و براش برنامه درست می کنند. مثل Anti Virus و Game و...
خیلی راحت هم میگن پول بده تا اجازه بدیم بتونی بهتر و راحت استفاده کنی.

اما Linux از پایه طوری طراحی شده که همه توش آزاد باشن و هر کاری بکنند.
حالا اگر شما بخوای یک برنامه ای درست کنی بذاری برای فروش، خیلی ها میگن اینجا دنیای آزاده میرم از یکی دیگه که رایگان باشه استفاده می کنم و... یا خودم می نویسم.

بخاطر همین ذهنیت خیلی از برنامه ها یا ساخته نشدن یا به اندازه کافی توسعه پیدا نکردند/نمی کنند.

فقط و فقط بخاطر پول

شمایی که میگی در Windows بازی هست و کیفیتش عالیه و غیره. آیا بابت اون بازی پول دادی که اینقدر راحت اظهار نظر میکنی؟ ( قصد جسارت ندارم، لطفا بد برداشت نکنید. )

اصلا آیا Windows که نصب کردی را از خوده Microsoft خریدی؟

اگر آره پس به دیگران هم یاد بدید که بابت این همه زحمت باید هزینه پرداخت بشه.

حالا اگر همین هزینه ها جمع بشه و همه بیان سمت Linux مطمئن باشید که دیگه مشکلی بنام کمبود برنامه وجود نخواهد داشت.

بزرگترین مشکلی که در دنیای آزاد وجود داره اینه که خیلی ها فکر می کنند آزاد یعنی رایگان. در حالی که اینطور نیست.