انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه ساخت دانلود منیجر گرافیکی برپایه aria2  (دفعات بازدید: 15489 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
سلام.چند وقتی هست که تو فکر ساخت دانلود منیجری گرافیکی برای لینوکس هستم بوسیله pyqt یا QT/C++.چیزی شبیه به idm روی ویندوز.طرح اولیه اش رو هم حدودا ریختم که بر اساس aria2 کار کنه .و اکثر قابلیت هایی که دانلود منیجر های دیگه دارن رو توی این دانلود منیجر پیاده سازی کنیم.

برنامه نویسانی که علاقه مند به همکاری هستند اعلام کنند تا برنامه اولیه رو بسازم و روی گیتهاب بزارمش و شروع به توسعه کنیم. ;)

جزئیات بیشتر رو بعدا اعلام میکنم.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
پاسخ : پروژه ساخت دانلود منیجر گرافیکی برپایه aria2
« پاسخ #1 : 23 امرداد 1394، 05:51 ب‌ظ »
سلام.چند وقتی هست که تو فکر ساخت دانلود منیجری گرافیکی برای لینوکس هستم بوسیله pyqt یا QT/C++.چیزی شبیه به idm روی ویندوز.طرح اولیه اش رو هم حدودا ریختم که بر اساس aria2 کار کنه .و اکثر قابلیت هایی که دانلود منیجر های دیگه دارن رو توی این دانلود منیجر پیاده سازی کنیم.

برنامه نویسانی که علاقه مند به همکاری هستند اعلام کنند تا برنامه اولیه رو بسازم و روی گیتهاب بزارمش و شروع به توسعه کنیم. ;)

فکر بسیار عالی هست. اما ای کاش امکانش بود این علاقه و انرژی روی pdmt متمرکز بشه تا دوستانی دستی در کد نویسی دارند بتونن کمک علیرضا بدن تا pdmt به جاهای خوبتر برسه.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #2 : 23 امرداد 1394، 06:18 ب‌ظ »

فکر بسیار عالی هست. اما ای کاش امکانش بود این علاقه و انرژی روی pdmt متمرکز بشه تا دوستانی دستی در کد نویسی دارند بتونن کمک علیرضا بدن تا pdmt به جاهای خوبتر برسه.

PDMT برپایه بش هست. من دوست دارم با زبان C++/QT یا  Py/qt درستش کنم . چون روشی که میخوام بوسیله اون دانود ها رو کنترل کنم باید با یکسری کتابخونه هایی باشه که من تا حالا توی بش ندیدم.و البته دستم در برنامه نویسی بازتر هست.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
« پاسخ #3 : 23 امرداد 1394، 06:30 ب‌ظ »
pdmt هم بر مبنای aria2 کار میکنه دقیقا ! فقط یک سری امکانات رو بهش اضافه کرده که خارج از فلسفه کاریه (یک کار انجام بده و درست انجامش بده!)

شما بیا برای pdmt یک پوسته بساز همین کافیه به نظر من !‌ هرچند تلاشتون برای ساختن برنامه های مختلف شدیدا قابل تقدیره
Open source for ever

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #4 : 23 امرداد 1394، 06:39 ب‌ظ »
pdmt هم بر مبنای aria2 کار میکنه دقیقا ! فقط یک سری امکانات رو بهش اضافه کرده که خارج از فلسفه کاریه (یک کار انجام بده و درست انجامش بده!)

شما بیا برای pdmt یک پوسته بساز همین کافیه به نظر من !‌ هرچند تلاشتون برای ساختن برنامه های مختلف شدیدا قابل تقدیره

ممنون از لطفتون.همونطور که در پست قبل توضیح دادم PDMT بر پایه بش هست و برای هر کاری یک صفحه باز میشه (بیشتر از این نمیشه با بش ساخت). ولی اگر  IDM رو دیده باشید یک صفحه اصلی داره که درون اون به بقیه اجرا دسترسی دارید و برای هر دانلود یک صفحه جدا گونه  هست.
HamidRezaKP.ir

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 23 امرداد 1394، 06:50 ب‌ظ »
یه رابط کاربری براش نمیشه ساخت که دستورات رو بفرسته به بش !

رابط کاربری -> pdmt -> بش

یه همچین چیزی
Open source for ever

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #6 : 23 امرداد 1394، 06:58 ب‌ظ »
یه رابط کاربری براش نمیشه ساخت که دستورات رو بفرسته به بش !

رابط کاربری -> pdmt -> بش

یه همچین چیزی
بله میشه ولی کار رو سخت تر میکنه ولی من میخوام مستقیما با aria2 ارتباط برقرار کنم.که خیلی ساده تر میشه کار و البته خیلی هم امکانات بیشتری میشه گذاشت
HamidRezaKP.ir

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 23 امرداد 1394، 09:23 ب‌ظ »
من تمایل دارم که کمک کنم ولی تا حالا خیلی کار نکردم ! زبان های مختلف هم آشنا هستم
پیشنهادم هم py/qt هستش چون نیازی به توانایی های c++ تو ساختن یه رابط گرافیکی نیست به نظرم
Open source for ever

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #8 : 23 امرداد 1394، 09:52 ب‌ظ »
من تمایل دارم که کمک کنم ولی تا حالا خیلی کار نکردم ! زبان های مختلف هم آشنا هستم
پیشنهادم هم py/qt هستش چون نیازی به توانایی های c++ تو ساختن یه رابط گرافیکی نیست به نظرم
خودمم نظرم PY/QT بود ولی چون بیشتر c++ کار کردم فعلا دارم با اون یه نسخه دمو میسازم . اگر استقبال بشه و همه کمک بدن خیلی قوی میشه.فعلا دارم روش کار میکنم.
HamidRezaKP.ir

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #9 : 23 امرداد 1394، 11:36 ب‌ظ »
PDMT یک Front-End (پیش-ته) خط فرمانه و فقط دسترسی به ویژگی‌ها نرم‌افزار رو از با استفاده API اون (JSON-RPC/XML-RPC) ساده‌تر می‌کنه.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #10 : 24 امرداد 1394، 07:51 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز

تبریک میگم بابت کاری که میخواهید انجام دهید.

چند وقت پیش بود که در Telegram به آقای امیرصمیمی ( سازنده PDMT ) پیشنهاد دادم که ساختار برنامه را عوض کنند. اما به دلایلی فعلا امکان پذیر نیست.

من دارم سعی می کنم که PDMT را بازسازی کنم :-X به شکلی که بشه قابلیت هاش رو بیشتر کرد، اما متاسفانه یک کار بهم خورده و فعلا PDMT را گذاشتم کنار.  :(

قول میدم به محض تمام شدن کارم اگر شما کار را شروع کرده باشید، در این مورد کمکتون میکنم.

اما یک نکته را پیش از اینکه بخواید شروع کنید بهتون پیشنهاد میکنم تا بعدا دچار مشکل نشوید، حتما از RPC استفاده کنید.
با توجه به بررسی ساختار Aria2 در مدت ۱ هفته و بررسی انواع روشهای برنامه نویسی برای ساخت رابط های کاربری و کاربردی مناسب Aria2 این پیشنهاد را میدم.

یکی از امتیازات RPC اینه که میشه در هر جایی ازش استفاده کرد.
مثلا WebUI Aria2 یک رابط Aria2 تحت مرورگر هست که خیلی خوب کار میکنه. اما چند نقص داره که باید درستشون کرد.
حتی UGet هم برای کار با Aria2 از RPC استفاده می کنه.

پیشنهاد میکنم حتما http://aria2.sourceforge.net/manual/en/html/aria2c.html#rpc-interface را مطالعه کنید.

اگر کاری از دستم بر بیاد در خدمتم.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #11 : 24 امرداد 1394، 08:02 ق‌ظ »
PDMT یک Front-End (پیش-ته) خط فرمانه و فقط دسترسی به ویژگی‌ها نرم‌افزار رو از با استفاده API اون (JSON-RPC/XML-RPC) ساده‌تر می‌کنه.
سلام دوست عزیز

تبریک میگم بابت کاری که میخواهید انجام دهید.

چند وقت پیش بود که در Telegram به آقای امیرصمیمی ( سازنده PDMT ) پیشنهاد دادم که ساختار برنامه را عوض کنند. اما به دلایلی فعلا امکان پذیر نیست.

من دارم سعی می کنم که PDMT را بازسازی کنم :-X به شکلی که بشه قابلیت هاش رو بیشتر کرد، اما متاسفانه یک کار بهم خورده و فعلا PDMT را گذاشتم کنار.  :(

قول میدم به محض تمام شدن کارم اگر شما کار را شروع کرده باشید، در این مورد کمکتون میکنم.

اما یک نکته را پیش از اینکه بخواید شروع کنید بهتون پیشنهاد میکنم تا بعدا دچار مشکل نشوید، حتما از RPC استفاده کنید.
با توجه به بررسی ساختار Aria2 در مدت ۱ هفته و بررسی انواع روشهای برنامه نویسی برای ساخت رابط های کاربری و کاربردی مناسب Aria2 این پیشنهاد را میدم.

یکی از امتیازات RPC اینه که میشه در هر جایی ازش استفاده کرد.
مثلا WebUI Aria2 یک رابط Aria2 تحت مرورگر هست که خیلی خوب کار میکنه. اما چند نقص داره که باید درستشون کرد.
حتی UGet هم برای کار با Aria2 از RPC استفاده می کنه.

پیشنهاد میکنم حتما http://aria2.sourceforge.net/manual/en/html/aria2c.html#rpc-interface را مطالعه کنید.

اگر کاری از دستم بر بیاد در خدمتم.
من هم به عنوان برنامه نویس PDMT به شما توصیه میکنم از JSON-RPC/XML-RPC استفاده کنید!کار باهاش راحت تره و دستتون هم بازتره!uget هم همین کار رو میکنه
من با QT کار نکردم وگرنه خوشحال میشدم کمک میکردم
موفق باشید :)

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #12 : 24 امرداد 1394، 08:53 ق‌ظ »
ممنون از همه دوستان . خودم هم تو فکر استفاده از XML/RPC هستم .اینشا الله بزودی یه نسخه دمو میسازم تا بقیه هم بتونن کمک کنن تا برنامه کامل بشه.
HamidRezaKP.ir

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #13 : 24 امرداد 1394، 09:45 ق‌ظ »
ممنون از همه دوستان . خودم هم تو فکر استفاده از XML/RPC هستم .اینشا الله بزودی یه نسخه دمو میسازم تا بقیه هم بتونن کمک کنن تا برنامه کامل بشه.
هرچند برنامه نویسی بلد نیستم اما به عنوان یه کاربر معمولی هر کاری در توانم باشه برای بهبود وضعیت این پروژه انجام میدم.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #14 : 24 امرداد 1394، 10:12 ق‌ظ »
هرچند برنامه نویسی بلد نیستم اما به عنوان یه کاربر معمولی هر کاری در توانم باشه برای بهبود وضعیت این پروژه انجام میدم.
خیلی خوشحال میشم که اینقدر کاربرا مشتاق به همکاری و کمک اند. واقعا ممنون از همه.
HamidRezaKP.ir