انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه ابونتو تحصیلی فارسی  (دفعات بازدید: 4741 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amin2_23

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پروژه ابونتو تحصیلی فارسی
« : 27 امرداد 1394، 10:44 ب‌ظ »
سلام خدمت دوستان لینوکسی
ما یه گروه آموزشی هستیم که در مناطق محروم به دانش آموزان در خصوص پیشرفت آموزشی و تحصیلی کمک میکنیم.
برای آموزش تکنولوژی و خصوصا علوم کامپیوتر گروه به فکر استفاده از نسخه فارسی شده ای از ابونتو adubunto افتاد که روی لبتاپ های سیستم پایین کار کند.
اهدافی که این سیستم عامل باید برآورده کند شامل
محیط فارسی و روان برای دانش آموز ایرانی
نصب روی سیستم های پایین
آموزش تدریجی زبان انگلیسی در خود سیستم
همراه با آموزش نرم افزارهای کاربردی گرافیکی برنامه نویسی و .....
دوستانی که میتونند کمک کنند یا در خصوص مسائل تخصصی سیستم عامل و ساخت آن مشاوره بدن میتونند با شماره تلفن 09373931777 ملک رئیسی تماس بگیرند.

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
پاسخ : پروژه ابونتو تحصیلی فارسی
« پاسخ #1 : 28 امرداد 1394، 01:42 ق‌ظ »
سلام خدمت دوستان لینوکسی
ما یه گروه آموزشی هستیم که در مناطق محروم به دانش آموزان در خصوص پیشرفت آموزشی و تحصیلی کمک میکنیم.
برای آموزش تکنولوژی و خصوصا علوم کامپیوتر گروه به فکر استفاده از نسخه فارسی شده ای از ابونتو adubunto افتاد که روی لبتاپ های سیستم پایین کار کند.
اهدافی که این سیستم عامل باید برآورده کند شامل
محیط فارسی و روان برای دانش آموز ایرانی
نصب روی سیستم های پایین
آموزش تدریجی زبان انگلیسی در خود سیستم
همراه با آموزش نرم افزارهای کاربردی گرافیکی برنامه نویسی و .....
دوستانی که میتونند کمک کنند یا در خصوص مسائل تخصصی سیستم عامل و ساخت آن مشاوره بدن میتونند با شماره تلفن 09373931777 ملک رئیسی تماس بگیرند.

هزارآفرین. امیدوارم موفق باشین. یکی از دوستان من معلم هستن و دارن این کار رو انجام میدن در یک منطقه محروم با همون اوبونتو. منم یه بار رفتم و از نزدیک دیدم. چه استعدادهای فوق العاده و بکری که فقط به خاطر نبود امکانات ...

اما من توی دسترو-واچ پیدا نکردم این توزیع رو که گفتین. منظورتون اینه که میخواین یه توزیع بسازین و اسمش رو بذارین adubuntu? به نظر من وقت رو موهبت بدونید و با همون اوبونتو این کار رو انجام بدین. میشه فارسیشم کرد.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #2 : 28 امرداد 1394، 01:50 ق‌ظ »
edubuntu

اوبونتو ۱۲.۰۴ تقریبا کامل فارسی میشه. یکبار امتحانش کردم. در مورد ۱۴.۰۴ نمی دونم و جدیدترها نمی دونم.
نرم افزارهای موردنیاز رو روی اوبونتو نصب کنید.
بعد ازش ایزوی نصب بسازید
مشکل اوبونتو نباز به سیستمم با رم بیشتر از ۱ است. مثلا رم ۲.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #3 : 28 امرداد 1394، 05:38 ق‌ظ »
امکان استفاده از رزبری پای با توزیع رزبیان را دارید؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 28 امرداد 1394، 09:27 ق‌ظ »
من به آقای رئیسی پیامک دادم که با ای‌میل در تماس باشیم. طرح خوبیه و شایستهٔ حمایت ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین amin2_23

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 28 امرداد 1394، 01:25 ب‌ظ »
بسیار ممنون از پاسخ های دوستان
حالا من نسخه فارسی ابونتو رو با نرم افزار های که میخایم رو نصب میکنم و ازش ایمیج میگیرم
اما من تو این فکر بودم که از نرم افزارهایی که مشهورن برای کارهای تخصصی  گرافیکی برنامه نویسی و ....
مثل بلندر و اینا رو آیا میشه فارسی کرد و همچنین این ایده که کاربر با استفاده زیاد از یک گزینه فارسی نوشته گزینه تبدیل به انگلیسی بشه یعنی به مرور به انگلیسی عادت کنه
دوستان بفرمایند که آیا امکان پذیر هست ؟
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1394، 01:35 ب‌ظ توسط amin2_23 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 28 امرداد 1394، 09:02 ب‌ظ »
تعداد زیادی از برنامه‌ها که خودشون فارسی هستن. می‌شه در روال عادی، بقیه‌شون رو هم فارسی کرد و مشکلی وجود نداره. ولی روش خودکار انگلیسی شدن با استفادهٔ زیاد چندان مورد استفقاده نیست و به این راحتی‌ها نمی‌شه پیاده‌سازی‌اش کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MR. NJ#

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #7 : 28 امرداد 1394، 09:35 ب‌ظ »
بسیار طرح خوب و قابل احترامیه اتفاقا من هم ایدشو با یکی مطرح کرده بودم ولی دستمون باز نبود در کل خدا خیرتون بده موفق باشید
تلاش برای به پرواز در آمدن در آسمان دنیای آزاد

آفلاین amin2_23

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 28 امرداد 1394، 10:16 ب‌ظ »
اصلا شاید لزومی هم نداره بر پایه اوبونتو باشه .
ببینید دوستان ما که در مناطق محروم نیروی حرفه ای که به این مسائل باشند نداریم . بنابراین به روند برنامه سازی و پیاده سازی و امور فنی آشنایی نداریم .
اما چیزی که مد نظر هست یک سیستم کارآمدتر هست یعنی اینکه دانش آموز رو مجبور به یادگیری کنه نه اینکه از سیستم به صورت اینترتیمنت استفاده کنه مثلا من چندتا ایده میدم شما ببینید از نظر فنی چقدر  قابل پیاده سازی هست و چقدر هزینه و زمان میبره .

مثلا بعضی از قسمت ها به مرور زمان و مرحله به مرحله که دانش آموز یک سری از مهارت ها در سیستم بهرمند شد براش باز بشه و کل سیستم در واقع یک جور بازی یا یک جور کلاس باشه البته من قبلا نرم افزار هایی رو در ویندوز اکس پی دیدم که از کاربر تست مهارت میگرفت مجبور بود چند عمل عمومی در سیستم انجام بده مثلا یه نیوفولدر درست کنه تا بهش امتیاز برسه
حالا اگه مثلا دانش آموز یک مقدار با نرم افزار های گرافیکی کار کرد بعد براش یک قسمت بازی باز بشه که دانش آموز تشویق به استفاده ازش بشه
دوستان از نظر فنی و تخصصی چقدر کار و هزینه میبره
ممنون از حمایت شما
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1394، 10:22 ب‌ظ توسط amin2_23 »

آفلاین Arcush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
« پاسخ #9 : 29 امرداد 1394، 12:34 ق‌ظ »
بستر گرافیکی اوبونتو خیلی ساده و روان هست. مخصوصا یونیتی و (گ)نوم که یادگیریشون خیلی سریع اتفاق میفته. گرچه فارسی سازی و کلا بومی سازی از جهاتی قابل تامل و شایسته تقدیر هست؛ منتها در درجه چندم اهمیته نسبت به یادگیری نحوه یک کاربر خوب و مسلط بودن. مخصوصا اینکه ترجمه ها و معادل سازی هایی من حداقل می بینم، گاهی برای اینکه بدونم به چه چیزی اشاره می کنن، باید برگردم و همون معادل انگلیسیش رو پیدا کنم. پیشنهادم این هس که یه اولویت بندی انجام بدین با محوریت مهارت ها و نرم افزارهایی که قراره آموزش داده بشن.
pacman -Rs ubuntu

آفلاین amin2_23

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 29 امرداد 1394، 01:21 ق‌ظ »
منم با دوستمون موافقم   از نظر رابط کاربری اوبونتو فکر نکنم چیز سختی برای یادگیری باشه
از نظر زبان هم که که خودش داره
از اهدافی که مد نظرماست  یادگیری آسان  نرمافزار های تخصصی مثله گرافیکی و برنامه نویسی و... هست که اگه فارسی بشن خیلی خوب میشه یا یه نرم افزار آموزش برنامه نویسی برای فارسی زبانان یه جور ide که نوشتن دستور و کد نویسی رو برای دانش آموز راحت کنه .
مبحث بعدی اینه که سیستم عامل مرحله به مرحله و به صورت تشویقی برای دانش آموز گسترده تر بشه یا میشه گفت اولش یه سری امور براش غیر قابل دسترس باشه و به مرور زمان سایر بخش ها براش باز بشن
حالا بنده امیدوارم از همینجا این ایده  گسترش پیدا کنه و با نظرات و کمک دوستان جامع عمل بپوشه

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #11 : 29 امرداد 1394، 06:07 ب‌ظ »
منم با دوستمون موافقم   از نظر رابط کاربری اوبونتو فکر نکنم چیز سختی برای یادگیری باشه
از نظر زبان هم که که خودش داره
از اهدافی که مد نظرماست  یادگیری آسان  نرمافزار های تخصصی مثله گرافیکی و برنامه نویسی و... هست که اگه فارسی بشن خیلی خوب میشه یا یه نرم افزار آموزش برنامه نویسی برای فارسی زبانان یه جور ide که نوشتن دستور و کد نویسی رو برای دانش آموز راحت کنه .
مبحث بعدی اینه که سیستم عامل مرحله به مرحله و به صورت تشویقی برای دانش آموز گسترده تر بشه یا میشه گفت اولش یه سری امور براش غیر قابل دسترس باشه و به مرور زمان سایر بخش ها براش باز بشن
حالا بنده امیدوارم از همینجا این ایده  گسترش پیدا کنه و با نظرات و کمک دوستان جامع عمل بپوشه
من فکر می‌کنم بهتره به جای اینکه اینقدر برنامه‌ریزی و صحبت بشه اول ببینیم چه امکاناتی در دست داریم...
می‌شه اول یکم معرفی کنید که شما از طرف چه گروه یا شرکت یا نهادی هستید؟ زمینه‌ی تخصصی گروه چی هست؟ قراره چه‌کاری بکنن؟ پشتیبانی مالی وجود داره؟ اگه آره، از کجا؟ و اگه نه، چه فکری براش دارید؟
در زمینه‌ی کمک به دانش‌آموزان محروم توجه دارید که مشکل مهم کار کردن با سیستم‌عامل نیست، بلکه تهیه‌ی سخت‌افزار هست چون خیلی از دانش‌آموزان این مناطق اصلا کیس و نمایشگر و صفحه‌کلید هم ندارن!! در این مورد فکری کردید؟
...
یکم این موارد رو بیشتر تشریح کنید بعد می‌شه در مورد ایده‌هایی که به ذهن می‌رسه بیشتر حرف زد.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #12 : 30 امرداد 1394، 01:12 ق‌ظ »
سخت افزار: رزبری+مانیتور دست دوم!
200+50=250هزارتومان ???

آفلاین amin2_23

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 30 امرداد 1394، 02:00 ق‌ظ »
بله ما از دانشجویان و دانشگاهیان سیستان و بلوچستان هستیم که در مناطق بلوچستان به صورت اردوهای جهادی فعالیت میکنیم . اینجا متاسفانه سطح آموزش خیلی افتضاحه تا دبیرستان دانش آموز abcd بلد نیست واسه همین خیلی تاکید روی فارسی داریم در زمینه سخت افزار هم مشکل داریم که پیگرش هستیم واسه همین روی  لبتاپ های قدیمی که به صورت دست دوم موجود هست فکر کرده بودیم .
و چون مشکل اشتغال در اینجور مناطق خیلی زیاده و همچنین بازار مشاغل تکنولوژی به خصوص به خاطر منطقه آزاد چابهار و همچنین و درخواست زیاد کارآفرینان برای اینجور مهارت ها یکی از بهترین فرصت ها برای ساخت آینده ای بهتر برای این بچه هاست.
من سیستم edubunto 14 رو که بررسی کردم یک سیستم آموزشی کامل بود و همچنین نرمافزارهای جالبی  برای برنامه نویسی و گرافیک  الکترونیک و ... برای کودکان به زبان انگلیسی داشت اما متاسفانه منابع آموزشی فارسی زیادی پیدا نکردم .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 30 امرداد 1394، 11:03 ق‌ظ »
ادوبونتو چیزی جدا از اوبونتو نیست و خود اوبونتو هم چیزی جز مجموعه‌ای از نرم‌افزارها که اون رو ساختن نیست. باید دید کدوم نرم‌افزار مدنظرتونه و برای اون به دنبال منابع فارسی گشت یا براش منابع فارسی ایجاد کرد.