انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هک از طریق مک ادرس  (دفعات بازدید: 42499 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
هک از طریق مک ادرس
« : 29 امرداد 1394، 07:43 ب‌ظ »
سلام...ما یه مودم داریم که چن نفر استفاده میکنن و از طریق مک ادرس وصل میشه میخواستم بدونم اونا با داشتن مک ادرس من و دسترسی به مودم میتونن سیستم من رو هک کنن...درباره مک ادرس هیچی نمیدونم(راستی در مورد مک ادرس گوشی چه طور؟)
اوبونتو دارم   14.04

آفلاین samanparsi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 122
  • کامپیوتر همان ویندوز نیست !
پاسخ : هک از طریق مک ادرس
« پاسخ #1 : 29 امرداد 1394، 07:51 ب‌ظ »
مک آدرس شما ، در واقع شناسه کارت شبکه شماست که کاملا مخصوص شماست ! هرچی که وای فای یا کارت شبکه داره یک مک آدرس واسه وای‌فایش داره مخصوص خودش . بله با دسترسی به مودم میتونن شما رو هک کنن ولی امنیت اوبونتو اونقدر ضعیف نیست که هر کسی بتونه دست به این کار بزنه ! افراد نه چندان حرفه‌ای در هک نهایتا بتونن بفهمن شما به چه سایت هایی سر میزنین
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1394، 07:53 ب‌ظ توسط samanparsi »
Open source for ever

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #2 : 29 امرداد 1394، 08:42 ب‌ظ »
سلام...ما یه مودم داریم که چن نفر استفاده میکنن و از طریق مک ادرس وصل میشه میخواستم بدونم اونا با داشتن مک ادرس من و دسترسی به مودم میتونن سیستم من رو هک کنن...درباره مک ادرس هیچی نمیدونم(راستی در مورد مک ادرس گوشی چه طور؟)
اوبونتو دارم   14.04
اگر منظورت اینه که توی مودم مک آدرس‌ها رو فیلتر کردین و فقط به مک آدرس‌هایی که مشخص کردین اجازه اتصال میده (و در عوض برای اتصال وای-فای گذرواژه نمی‌گیره) در صورتی که شخصی یکی از اون مک آدرس‌ها رو بدونه، می‌تونه مک آدرس دیوایس خودش رو Spoof کنه و به مودم شما وصل بشه. ضمنا فرقی نمی‌کنه که مک آدرس مربوط به گوشی باشه یا هر چیز دیگه‌ای.

اما در هر حال فقط می‌تونه به مودم وصل بشه، چه ریطی به هک شدن سیستمت داره؟!  ???

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 30 امرداد 1394، 12:19 ب‌ظ »
نه منظورم اینه که یکی از اونایی که  به مودم وصل و مک ادرس من رو داره چه کار هایی میتونه بکنه؟
من چیکار کنم کهکاری نتونه بکنه

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #4 : 30 امرداد 1394، 12:42 ب‌ظ »
نه منظورم اینه که یکی از اونایی که  به مودم وصل و مک ادرس من رو داره چه کار هایی میتونه بکنه؟
کسی که به Modem وصل بشه، می تونه به شبکه دسترسی داشته باشه. همین

مهمترین، استفاده از شبکه دسترسی به Internet هست.

بعدش دسترسی به PC ها دیگری که در شبکه هستند، البته باید راه نفوذ باشه. وگرنه هیچی.

من چیکار کنم کهکاری نتونه بکنه
با توجه به اینکه میشه MAC را جعل کرد، فقط و فقط رعایت نکات امنیتی میتونه به شما کمک کنه.

اول رمز نگاری را WPA2 و بالاتر قرار دهید. به هیچ عنوان WEP قرار ندهید.
دوم یک رمز سخت انتخاب کنید.
سوم در مواقعه ای که از Wireless استفاده نمی کنید، بهتره که خاموشش کنید.
چهارم WPS را حتما خاموش کنید.

اگر این نکات را به درستی رعایت کنید، ۹۸٪ احتمال دسترسی غیر مجاز میاد پایین.

اون ۲٪ هم فقط برای اینه که طرف بتونه بفهمه Modem شما چیه و از Bug های Modem برای نفوذ استفاده کنه. که کار هر کسی هم نیست و در اکثر مواقعه به تجهیرات خاص احتیاج هست.

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 31 امرداد 1394، 12:45 ق‌ظ »
مسئله من کانکت شدن اونا به مودم نیست اونا به اینترنت دسترسی دارن فقط میخوام اطلاعات سیستم من که مک ادرسش رو برای وصل شدن به مودم به اونا دادم حفظ بشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 31 امرداد 1394، 01:59 ق‌ظ »
مسئله من کانکت شدن اونا به مودم نیست اونا به اینترنت دسترسی دارن فقط میخوام اطلاعات سیستم من که مک ادرسش رو برای وصل شدن به مودم به اونا دادم حفظ بشه
منظورت از اطّلاعات سیستم چیه؟ عکس‌هات مثلاً؟ نگران نباش، تا وقتی خودت توی شبکه به اشتراکشون نذاری، کسی بهشون دسترسی نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Fire.Phoenix

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #7 : 31 امرداد 1394، 03:05 ق‌ظ »
منظورت از اطّلاعات سیستم چیه؟ عکس‌هات مثلاً؟ نگران نباش، تا وقتی خودت توی شبکه به اشتراکشون نذاری، کسی بهشون دسترسی نداره.
اگر برای مثال من یک پوشه یکی از سیستم ها یا هارد را بخواهم داخل شبکه به اشتراک بگزارم ممکنه کسی با دسترسی از طریق وب بتونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کند مثلا با داشتن ip یا امثال این ها و به طور کلی چگونه باید یک شبکه داخلی را از اینترنت ایزوله کرد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 31 امرداد 1394، 12:24 ب‌ظ »
شبکهٔ داخلی به صورت پیش‌گزیده از اینترنت ایزوله است، مگر این که روی مودم portforward یا چنین چیزی انجام بدی که بشه از بیرون هم به این شبکه دسترسی داشت.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Baraniii69

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #9 : 04 تیر 1395، 10:09 ب‌ظ »
سلام
دوستان منم این مشکل رو دارم. اینکه شرکت که توش کار میکنم اینترنت  در اختیارمون گذاختیارمونه اما گفتن که هک در حالتی هست که کاملا به گوشی من یا دیگران که استفاده میکنن اشراف دارن حتی مخاطبین و پیامها و تلگرام و هرچیزی انگار که گوشی من دست اوناست. میخاستم ببینم این امکان تا چه حد در دسترس هست؟
البته اینکه کدوم  رفته باشیم و میزان دانلود معقول هست ولی بقیش سایتابقیشممنون میشم افرادی که اطلاعات کافی دارند در اختیار منم بزارنم.ممنون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 05 تیر 1395، 10:10 ق‌ظ »
پرسش جدید > موضوع جدید