انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بالانیامدن اوبونتو گنوم بعد از نصب ادیشنال درایورز.gdm کلا بالا نمیاد.  (دفعات بازدید: 3012 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 58
بعد نصب ادیشنال درایورز و ریستارت دیگ اوبونتو گنوم بالا نمیاد.گرافیک لبتاب amd هست و لبتاب hp pro book4520s و گرافیک amd بود مدلش یادم نیست.چطور پیوریج کنم یا جی دی ام رو بالا بیارم
چطور گرافیک ک نصب کردم برگردونم به همون پیشفرض x.org ](*,)

Install fglrx AMD driver
این بود درایورش آقا چکارش کنم خوندم این باگ بوده چطور برگردونم.
یصفحه سیاه فقط بالا میاد ن میتونم با کنترل الت اف دو برم ب ترمینال ن دستورایی ک تو اسک اوبومتو هست واس مشکلم جواب میده.انصافا فرم خیییییییلللی کنده.خدا نکنه مشکل اساسی باشه. ؛(
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1394، 08:51 ب‌ظ توسط columbus »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
سلام مشکل درایور حل شد ولی دوباره همین اتفاق افتاد و اوبونتو بالا نیومد بعدش این صفحه اومد چشه؟هرچی نوشته رو امتحان کردم.چکنم حال ما رو گرفته این اوبونتو با این گیراش

دوستان انصافا انجمن خیلی ضعیفه.
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1394، 06:12 ب‌ظ توسط columbus »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کنار اوبونتو ویندوز داری؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
ن ندارم.این چیه حتی تو انجمنا خارجی هم جواب ندادن همچین تاپیک هایی رو ک مشکلشون شبیه مشکل منه.چ دلیلی داره اینجور بشه ویندوز ندارم ولی یکی از درایو هام ntfs هست کلا دوتا درایو داشتم ک یکیشو اکستنشن چار کردم دومی رو هنوز تبدیل نکردم بعد از ی خاموش کردن خواستم کارمو ادامه بدم اینجور شد.gdm  رو بادستور purge حذف کردم چطور دوباره نصبش کنم گفتم شاید درست بشه!
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1394، 07:19 ب‌ظ توسط columbus »

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
ن ندارم.این چیه حتی تو انجمنا خارجی هم جواب ندادن همچین تاپیک هایی رو ک مشکلشون شبیه مشکل منه.چ دلیلی داره اینجور بشه ویندوز ندارم ولی یکی از درایو هام ntfs هست کلا دوتا درایو داشتم ک یکیشو اکستنشن چار کردم دومی رو هنوز تبدیل نکردم بعد از ی خاموش کردن خواستم کارمو ادامه بدم اینجور شد.gdm  رو بادستور purge حذف کردم چطور دوباره نصبش کنم گفتم شاید درست بشه!
چرا هیچکس جواب نمیده؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
والا قبلا با این مشکل مواجعه نشدم و ندیدمش

اما یک کاری شاید جواب بده، مطمئن نیستم. تیری در تاریکی.

در زمان راه اندازی nomodeset اضافه کنید شاید کار کرد.

https://askubuntu.com/questions/38780/how-do-i-set-nomodeset-after-ive-already-installed-ubuntu

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
والا قبلا با این مشکل مواجعه نشدم و ندیدمش

https://askubuntu.com/questions/38780/how-do-i-set-nomodeset-after-ive-already-installed-ubuntu

شانس من مشکلاتی ک واس من پیش میاد واس هیشکی پیش نمیاد.انصافا حالم بهم میخوره از این گیرای گنو لینوکس.اینش خیلی بده.درد سره من ی دسکتاپ امن و بی دردسر میخوام واس همین پیگیرم.دبیان زیادی قدیمیه اوبونتو هم اینجوری آقا ی پیشنهاد بده من چ توزیعی استفاده کنم ب روز باشه و انقد کرش نداشته باشه.  واس این ک gd,  رو با دستور purge  حذف کردم چ گلی بمالم؟ چطور دوباره برش گردونم.گفتم شاید این کار درستش کنه.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
شانس من مشکلاتی ک واس من پیش میاد واس هیشکی پیش نمیاد.انصافا حالم بهم میخوره از این گیرای گنو لینوکس.اینش خیلی بده.درد سره من ی دسکتاپ امن و بی دردسر میخوام واس همین پیگیرم.دبیان زیادی قدیمیه اوبونتو هم اینجوری آقا ی پیشنهاد بده من چ توزیعی استفاده کنم ب روز باشه و انقد کرش نداشته باشه.  واس این ک gd,  رو با دستور purge  حذف کردم چ گلی بمالم؟ چطور دوباره برش گردونم.گفتم شاید این کار درستش کنه.
نتیجه nomodeset چی شد؟ کار نکرد؟

Debian چند نسخه داره یکیش پایداره که معمولا بسته هاش قدیمی هست.

اما نسخه Test آن بسته های جدیدتری داره. اگر با Debian مشکل ندارید، میتونید از این نسخه استفاده کنید.

بعد از Ubuntu خیلی ها از Linux Mint بیشتر رضایت دارند. امتحانش کردید؟

به غیر از اینها هم فقط میتونم Arch را پیشنهاد بدم، اما باید وقت بذارید و حسابی Config کنید.

خیلی از مشکلات راه حلش جلوتون هست، اما باید دقت کنید و بعضی ها هم باید حسابی وقت بذارید. :P

کلا از وقتی که کلا GNU/Linux استفاده میکنم، فقط تجربه کسب کردم و با خیلی از مشکلات مواجعه شدم.  :'(
اما تا این مشکلات نباشه، نمیشه تجربه و دانش کسب کرد.  :D
پس بیشتر صبور باشید.  ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مطمئناً مشکل از اوبونتو نیست. باید ببینی چه‌کار کردی که این‌جوری شده. مثلاً ممکنه پارتیشن‌ها رو دست‌کاری کرده باشی یا…
اوبونتوی بدبخت به زبون آدمیزاد بهت گفته چه‌کار کنی که بفهمی مشکل از کجاست. ولی تو نخوندی اصلاً. انتظار داری چه‌کار کنه؟ خودش، خودش رو تعمیر کنه؟

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
نه کار نکرد
دوست عزیز  منم همش تجربه کسب کردم و تنها چیزی ک باعث میشه برنگردم ب ویندوز بزور خودمو نگه داشتم همین آزادی و امنیتش ونرم افزاراشه.
دانیال اوبونتوی بدبخت انصافا مشکل داره . دوباره نصبش کردم و حالا این مشکل ب کلکسیون اضافه شده. البته قبل بود و بهش اعتنایی نمیکردم.وای فای و بلوتوث  گاهی یهو می پر. کلا کانکشن ندارم.واس این راه حلی داری؟ یا بنظرت همینجا حل میشه؟و اینا ادیشنال درایور های من هست.نصب کنم؟؟؟؟۰قابل توجه ک با نصب ادیشنال درایور هم مشکل پریدن وایفای و بلوتوث حل نشده) اسکرین شات ها رو ی ینگاه بندازید لطفا نظر سازندتون چیه
میتونم ی تاپیک براش باز کنم؟

« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1394، 09:33 ق‌ظ توسط columbus »

آفلاین رسول صفری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • رسول صفری |‌Rasool Safari
سلام مشکل درایور حل شد ولی دوباره همین اتفاق افتاد و اوبونتو بالا نیومد بعدش این صفحه اومد چشه؟هرچی نوشته رو امتحان کردم.چکنم حال ما رو گرفته این اوبونتو با این گیراش

دوستان انصافا انجمن خیلی ضعیفه.
سلام
دلیل مشکلتون رو نمیدونم ولی من قبلا دقیقا همین مشکل رو روی Kubuntu 15.04 داشتم که 2تا هارد داشتم و یکیش خراب بود ، مشکلات خیلی زیاد دیگه ایی هم داشتم ولی با حذف هارد معیوب و نصب مجدد سیستم عامل دیگه هیچ کدوم از مشکلات قبلی پیش نیومد .
Arch + KDE Plasma 5.9 :)

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
نه کار نکرد
دوست عزیز  منم همش تجربه کسب کردم و تنها چیزی ک باعث میشه برنگردم ب ویندوز بزور خودمو نگه داشتم همین آزادی و امنیتش ونرم افزاراشه.
دانیال اوبونتوی بدبخت انصافا مشکل داره . دوباره نصبش کردم و حالا این مشکل ب کلکسیون اضافه شده. البته قبل بود و بهش اعتنایی نمیکردم.وای فای و بلوتوث  گاهی یهو می پر. کلا کانکشن ندارم.واس این راه حلی داری؟ یا بنظرت همینجا حل میشه؟و اینا ادیشنال درایور های من هست.نصب کنم؟؟؟؟۰قابل توجه ک با نصب ادیشنال درایور هم مشکل پریدن وایفای و بلوتوث حل نشده) اسکرین شات ها رو ی ینگاه بندازید لطفا نظر سازندتون چیه

واس این نظری ندارین؟؟؟؟

آفلاین columbus

• Jr. Member
  • *
دوباره سلام من چند روزی هست ک زیاد تاپیک میذارم. آقا مشکل از کجاس

وای فای و بلوتوث  گاهی یهو می پر. کلا کانکشن ندارم.واس این راه حلی داری؟ یا بنظرت همینجا حل میشه؟و اینا ادیشنال درایور های من هست.نصب کنم؟؟؟؟۰قابل توجه ک با نصب ادیشنال درایور هم مشکل پریدن وایفای و بلوتوث حل نشده)یبار امتحان کردم. اسکرین شات ها رو ی ینگاه بندازید لطفا نظر سازندتون چیه

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
سلام دوست عزیز

۱− خروجی دستور زیر را بذارید:
lspci
۲− خروجی دستور زیر را بذارید:
inxi -M