انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: 13 اینچ، 14 اینچ یا 15 اینچ و لمسی کدوم رو برای لپتاپتون ترجیح می دید؟  (دفعات بازدید: 7363 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
و چرا؟
(نه از منظر یک گیمر یا فیلم-باز که 60 اینچ هم کم میاد!)
از نگاه یک برنامه نویس
از نگاه یک دانشجو که برای پایان نامه اش به لپتاپ نیاز داره
از نظر یک وبلاگ نویس
از نظر ...
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1394، 12:05 ق‌ظ توسط dorf »

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
من قبلا  ۱۵.۶ داشتم که به خاطر اینکه تو هر کیفی جا نمی‌شد اذیت می‌کرد
الان ۱۴ اینچ دارم که هر جا هر کیفی بیاد دستم لپتاپه توش جا میشه اما گاهی اوقات دلم برای مانیتور عریض ۱۵.۶ تنگ می‌شه
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1394، 12:20 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
بنظر من ۱۵ چون صفحه بزرگ تر برای بازی تماشای فیلم کار با برنامه های طراحی و برنامه نویسی و ... دید بیشتری بهتون میده و خیلی بهتره ولی از لحاظ حجم و جرم یه کمی اذیت میکنه.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
اگر برای راحتی اهل هزینه کردن هستید. میتونید از Pocket Projector استفاده کنید.

برای نمونه، یکی از کسانی که تازه باهاشون آشنا شدم بجای خرید LapTop و Tablet یک Mobile خرید به همراه Pocket Projector و KeyBorad.
هر جا که میره خیلی راحت می تونه ازشون استفاده کنه.
مثلا چند وقت پیش که رفته بودیم مسافرت و اونجا باهاشون آشنا شدم. می خواستیم Video های ضبط شده را تماشا کنیم.
خیلی راحت از تو کیف Pocket Projector در آورد و...

اینطوری دیگه نیازی نبود Mobile دست به دست بشه و...

البته یک مقدار که الان جستجو کردم دیدم، قیمتش بالاست. ولی به عنوان یک ایده میشه بهش نگاه کرد.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
دقیقاً بستگی به کار شما داره. هر کدوم خوبی‌ها و بدی‌های خودشون رو دارن. اونی که کوچیکتره، سبکتره و جای کمتری می‌گیره. در عوض معمولا مشخصات پایینی داره و اگه مشخصات بالایی اشته باشه قیمت بالایی هم داره.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
من یه لپ تاپ سبک، کوچک (۱۳ اینچی) و باریک رو انتخاب می کنم، برام جا به جاییش خیلی مهمه.

پ.ن: کل این جمله تو کلمه ی الترابوک خلاصه میشه :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من هر سه تاش رو داشتم.
برای کار روزانه ۱۳ اینج خیلی کوچیکه و فضای کافی برای پنجره‌ها رو هم نداره در مواردی.
از طرفی ۱۵ اینچ خیلی سنگینه و جابه‌جایی لپ‌تاپ رو با مشکل مواجه می‌کنه.
برای من ۱۴ اینچ ایده‌آله.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
سلام
خوب من الان یه ۱۵٫۶ دارم که سنگینه و به خاطر اینکه به مترجم انلاین برای رشتم نیاز دارم مجبورم تغریبا همیشه باخودم به دانشگاه ببرم(قبلا نمیشد از گوشی به نت دانشگاه وصل شد) اما الان واقعا ترجیح میدم یه لبتاپ کوچیک و سبک داشته باشم.
من احتمالا یه نوت بوک بین ۱۰ تا ۱۳ اینچ رو ترجیح بدم.(چند وقت دیگه احتمالا یکی بخرم)
این رو هم خاطر نشان کنم که با حدود ۱-۱٫۲۰۰ میشه نت تاپ هایی با پردازنده ۲ هسته ای و ۴ گیگ رم و ۳۲۰−۵۰۰ گیگ هارد تهیه کرد پس خیلی هم پردازش ضعیفی ندارن.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
من در حال حاضر خودم 15/6 دارم. بین 14 و 15، سنگینی فکر نمی کنم خیلی ملاک باشه چون 14ها تقریبا هم وزن 15ها هستند. 15/6 بزرگه که نمی ذاره از کوله استفاده کنم. از کیف دستی بدم میاد.
این رو هم خاطر نشان کنم که با حدود ۱-۱٫۲۰۰ میشه نت تاپ هایی با پردازنده ۲ هسته ای و ۴ گیگ رم و ۳۲۰−۵۰۰ گیگ هارد تهیه کرد پس خیلی هم پردازش ضعیفی ندارن.
تا حالا از این نمونه هایی که می گید ندیدم که فقط گرافیک اینتلی باشند! زور داره که لپتاپ ضعیف بخریم و تازه درگیر مشکلات کارت گرافیک مجزا هم باشیم.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
من در حال حاضر خودم 15/6 دارم. بین 14 و 15، سنگینی فکر نمی کنم خیلی ملاک باشه چون 14ها تقریبا هم وزن 15ها هستند. 15/6 بزرگه که نمی ذاره از کوله استفاده کنم. از کیف دستی بدم میاد.
تا حالا از این نمونه هایی که می گید ندیدم که فقط گرافیک اینتلی باشند! زور داره که لپتاپ ضعیف بخریم و تازه درگیر مشکلات کارت گرافیک مجزا هم باشیم.

نت بوک؟؟؟؟
من منظورم نت بوک بود اشتباهی نت تاپ نوشتم.
یه سر به سایت زیر بزنید میبینید که اکثر مدل ها پردازنده ۲ هسته ای و ۲ گیگ رم با ۲۵۰تا۳۲۰ گیگ رم دارند.
http://www.asuscenter.ir/category/89-%D9%86%D8%AA-%D8%A8%D9%88%DA%A9-netbook.aspx
دقت نکردم ولی فک کنم تمامی مدل ها گرافیک اینتل داشته باشند.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
از پردازنده هاش سر در نیاوردم! (سری اتم، نوع ARM؟ برای گوشی مگه نیست! ???)

لمسی بودن ارزشش رو داره؟ (مثل سری Flex لنوو) گنوم و پلاسما در شرایط فعلی ریسپانس خوبی روی این صفحات دارند؟

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
از پردازنده هاش سر در نیاوردم! (سری اتم، نوع ARM؟ برای گوشی مگه نیست! ???)

لمسی بودن ارزشش رو داره؟ (مثل سری Flex لنوو) گنوم و پلاسما در شرایط فعلی ریسپانس خوبی روی این صفحات دارند؟

خیر اتم به معنای ARM یا همون پردازنده موبایل نیست.
بلکه به نسلی از پردازنده های بسیار کم مصرف اینتل مربوط میگردد که برای استفاده در تبلت و نت‌بوک طراحی گردیده اند.
نمیدونم که گنوم و پلاسما چگونه عمل میکنند چون تست نکردم.
اما با توجه به پیشرفت روزافزون به نظر میتواند نقطه مثبتی باشد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
صفحه لمسی روی لپ‌تاپ افتضاحه هنوز
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohammadst111

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
اقا لپ تاپ من لمسیه نمیشه بگی خیلی بده نمیشه بگی خیلی خوبه یه اپشن مسخره است که نبودش هیچ چیرو تغییر نمیده
{code/}

آفلاین سندباد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 262
اگه من بخوام بخرم 13 ایسوس لمسی میخرم حملش هم راحتره نمیخوای باهاش فیلم ببینی که واسه فیلم دیدن تلویزیون ساختن
اگه مانیتور باشه هر چه بزرگتر بهتر چون نمیخوای جابجاکنی روی میز میخواد بمونه