انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کدام Mobile یا Tablet، قابلیت تغییر سیستم عامل دارند؟  (دفعات بازدید: 5227 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوستان

اول اگر جای موضوع اشتباست، پیشاپیش معذرت میخوام. :oops:

دوم قصد دارم تا آخر امسال و یا قبل از تابستان سال دیگر یک Mobile جدید تهیه کنم که از Galaxy S5 قویتر باشه. ( منظورم از قویتر به لحاظ سخت افزاری هست. می خوام RAM و CPU بالاتر داشته باشه. )

مقداری که جستجو کردم به غیر از BQ Aquaris E5 و BQ Aquaris E4.5 فقط یک مورد خوب پیدا کردم: Meizu MX4 Pro

در کل ملاک های من برای انتخاب یک Mobile یا Tablet خوب بعد از قوی بودن CPU و کیفیت Camera:

- حتما قابلیت تغییر سیستم عامل داشته باشه. ( در الویت Debian و Ubuntu هستند. اما با Kali Linux و Arch Linux هم میتونم کنار بیام. )
- نیاز دارم تا RAM بیش از 3GB باشه. ( حداکثر یک 1GB برای سیستم عامل، 1GB برای برنامه های پراستفاده و بقیه هم برای روز مبادا )

عملا قصد دارم تا از Mobile یا Tablet به عنوان یک LapTop استفاده کنم. 8) ( اصلا قابلیت پیامک و مکالمه برام مهم نیست. )

من برنامه نویسی PHP انجام میدم و خیلی در حال حرکت هستم.
اگر بخوام از LapTop استفاده کنم، خیلی جاها نمیشه. :( مثلا در مترو بخصوص زمانی که ایستاده باشید. ](*,)
اما در حالت ایستاده، کار با Mobile یا Tablet خیلی راحت تره \\:D/، دلیل اصلیش هم سبکتر بودن هست. ;)

میدونم که میشه با نصب چند برنامه روی Galaxy S5 کارم را راحت کنم و هزینه اضافه نکنم، اما در مواردی پیش اومده که برنامه ای که نوشتم نیاز داشته تا به مواردی در Server دسترسی داشته باشه، که در Android یا اون برنامه پیاده سازی نشده. ](*,)
و البته از اینها مهمتر سرعت.
مثلا Drupal 8 در Galaxy S5 بعد از نصب حدود ۳ ثانیه طول میکشه که کامل بارگذاری بشه. ( فقط نصب کردم، حتی وارد مدیریت هم نشدم. )

به صورت خلاصه: نیاز به Mobile یا Tablet دارم تا بتونم به عنوان یک Web Server همراه، و جایگزین LapTop ازش استفاده کنم.
نکته: به غیر از مرورگر، اجرای PHP، LAMP و در نهایت پخش Musics و Videos استفاده دیگه ای ندارم.

با توجه به این شرایط، پیشنهاد شما چیه؟

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
اسپم نکنم ولی باید این رو بگم که بتونم برم بخوابم: کمی عجیبه که سال دیگه قصد خرید دارید، اما امسال در موردش تحقیق می کنید!

صبر کنید سال میلادی آینده از 16.04 به بعد که اوبونتوی تاچ+دسکتاپ رسما منتشر بشه خبرهای خوبی احتمالا در راه باشه

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
اسپم نکنم ولی باید این رو بگم که بتونم برم بخوابم
الان و خواب  :o تازه اول شبه  ;D

کمی عجیبه که سال دیگه قصد خرید دارید، اما امسال در موردش تحقیق می کنید!
فکر نکنم زیاد عجیب باشه. برای مثال ممکنه خبری در مورد اومدن Mobile جدید اومده باشه که ندیده باشم.
اینطوری شاید همون Mobile مناسب باشه و منتظر بمونم تا بیاد.

از طرفی، معمولا هرچی بیشتر بگذره، قیمت Mobile و Tablet کمتر میشه. ( البته اگر $ گرونتر نشه و غیره )

صبر کنید سال میلادی آینده از 16.04 به بعد که اوبونتوی تاچ+دسکتاپ رسما منتشر بشه خبرهای خوبی احتمالا در راه باشه
متاسفانه تا اون موقعه تابستان شروع شده.
از طرفی حتی اگر تا اون موقعه هم صبر کنم:
۱- باید بعدش منتظر باشم تا Ubuntu Touch برای Galaxy S5 آماده بشه ( که ممکنه نشه )
۲- باید برم سراغ خرید Mobile یا Tablet که شاید با Ubuntu Touch جدید سازگار باشه.

در هر دو حالت مطمئنا تابستون تموم میشه. در حالی که من برای تابستون نیاز به خرید Mobile یا Tablet دارم.

الان هم چون دارم سعی می کنم پس انداز کنم، در نتیجه بسته به قیمت Mobile یا Tablet ممکنه زودتر یا دیرتر بتونم بخرم.

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
میخواهید به صورت کامل روش لینوکس نصب کنید یا مثلا مجازی روی اندروید ؟
اگه صرفا دنبال ابزار هستید کالی لینوکس رام اندروید پیشرفته ای رو تولید کرده که تمام نیاز های شمارو برطرف میکنه
میتونید روی انواع نکسوس نصب کنید چه تبلت و چه موبایل
nexus 5x , nexus 6p هردو گوشی های قدرتمندی هستند که تا چند هفته شاهدشون هستیم
همچنین کالی نت هانتر تمام نیاز های شمارو فکر کنم برطرف کنه

ولی اگه یک گجت خیلی خفن نیازدارید فکر کنم سرفیس برای شما فوق العاده باشه حالا اگه رو اسم ماکروسافت حساس هستید میتونید دنبال برند دیگه ای مثل لنوو باشید ولی ماکروسافت سرفیس رو نمیسازه تحت لیسانسش هست
اگه سرفیس یا یک لب تاب تبلتی بگیرید یعنی قابلیت نصب ویندوز داشته باشه ویندوز رو پاک میکنید و لینوکس میریزد و راهت هم میشه باهاش کارکرد
و یک سوال از دروپال روی اس فایو چه استفاده ای میکنید ؟

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
میخواهید به صورت کامل روش لینوکس نصب کنید یا مثلا مجازی روی اندروید ؟
می خوام Android را حذف کنم و سیستم عامل مورد نظر را نصب کنم.

اگه صرفا دنبال ابزار هستید کالی لینوکس رام اندروید پیشرفته ای رو تولید کرده که تمام نیاز های شمارو برطرف میکنه
"کالی لینوکس رام اندروید" ???
میشه بیشتر توضیح بدید که منظورتون چیه؟
چون تا اونجا که در خوده Kali Linux هم دیدم، Kali Linux به صورت مجزا ARM ساخته شده و ربطی به Android نداره.

میتونید روی انواع نکسوس نصب کنید چه تبلت و چه موبایل
nexus 5x , nexus 6p هردو گوشی های قدرتمندی هستند که تا چند هفته شاهدشون هستیم
من که هرچی جستجو کردم نتونستم مشخصات سخت افزاری این Mobile ها رو پیدا کنم.
البته به غیر از http://www.droid-life.com/2015/08/24/huawei-nexus-starts-making-in-hand-appearances-codename-angler-3gb-ram-snapdragon-810-64gb-storage/

به طور کلی فعلا فقط معرفی شدند و در دست کارند.
تا مشخصات کاملشون اعلام نشه، نمیشه تصمیم گرفت.

اما باز هم یک مشکل هست، هزینه.
همانطور که میدونید به طور کلی اینگونه Mobile ها وقتی که تازه وارد بازار میشن، هزینه بسیار بالایی دارند.
در حالی که بعد از یک سال شاهد هستم که قیمت ها تا نصف هم کاهش پیدا میکنه.
مطمئنا وقتی این Mobile ها بیان به بازار میشه با پولشون، حداقل ۲ گوشی مشابه آنها را خرید. مگر اینکه مثل Galaxy S5 جوری ایجاد وسوسه کنند که نشه صبر کرد. :P

همچنین کالی نت هانتر تمام نیاز های شمارو فکر کنم برطرف کنه
تا اونجا که میدونم، Kali NetHunter در واقع Kali Linux NetHunter هست که کاملا مشخصه که Kali NetHunter همون Kali Linux هست و فرقی ندارند.

ولی اگه یک گجت خیلی خفن نیازدارید فکر کنم سرفیس برای شما فوق العاده باشه حالا اگه رو اسم ماکروسافت حساس هستید میتونید دنبال برند دیگه ای مثل لنوو باشید ولی ماکروسافت سرفیس رو نمیسازه تحت لیسانسش هست
اگه سرفیس یا یک لب تاب تبلتی بگیرید یعنی قابلیت نصب ویندوز داشته باشه ویندوز رو پاک میکنید و لینوکس میریزد و راهت هم میشه باهاش کارکرد
البته طبق جستجوهایی که کردم امکان نصب GNU/Linux در Surface وجود داره، اما تا اونجا که میشه در مورد Windows و ابزارهایی که برای اون طراحی شده بحث نشه، خیلی بهتره.

یک سوال از دروپال روی اس فایو چه استفاده ای میکنید ؟
همانطور که اشاره کردم برنامه نویس هستم و قصد دارم تا از Mobile یا Tablet به عنوان LapTop استفاده کنم، چون خیلی در حال حرکت هستم.
الان هم همین کارو کردم و تا حدود خیلی زیاد Galaxy S5 را تبدیل به یک Server جیبی همراه کردم.
پس اگر بخوام برای مشتری کاری انجام بدم نیاز به استفاده و اجرا برنامه های مورد نیاز در Mobile دارم.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
با توجه به صحبت‌هاتون و اگه گوشیتون روت هست نصب اوبونتو به صورت مجازی رو گوشی میتونه گزینه خوبی باشه. من خودم به صورت مجازی اوبونتو رو نصب کردم و روش وب سرور و پی اچ پی هم نصب کردم و گوشیم قشنگ شده یه سرور. اینجا نوشتم چیکار کردم:
http://hamedworld.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
با توجه به صحبت‌هاتون و اگه گوشیتون روت هست نصب اوبونتو به صورت مجازی رو گوشی میتونه گزینه خوبی باشه. من خودم به صورت مجازی اوبونتو رو نصب کردم و روش وب سرور و پی اچ پی هم نصب کردم و گوشیم قشنگ شده یه سرور. اینجا نوشتم چیکار کردم:
http://hamedworld.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF
نصب سیستم عامل GNU/Linux به صورت مجازی در حالتی منطقی هست که شما نیاز به کاری داشته باشید که به صورت طبیعی در Android امکان پذیر نباشه.
و چون می خوام کلا Android را هم حذف کنم، باز هم مجازی سازی به دلم نمیشینه.

البته اینم اضافه کنم که هنوز بخاطر گارانتی ROOT نکردم. ( یک بار ROOT کردم و بعدش برای یک مشکل بردمش نمایندگی رسمی، وقتی پس گرفتم حتی KNOX به حالت اول برگشته بود. بعد اون دیگه ROOT نکردم. )

برای آموزش واقعا ممنون، بخصوص در مورد معرفی Hacker’s Keyboard.  \\:D/
الان که دیدمش تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم که قبلا نصبش نکردم. ](*,)

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
https://www.kali.org/kali-linux-nethunter/

لینوکس نیست
 یک رام اندروید هست قسمت  توضیحات نوشته

تعداد زیادی ابزار روی کرنل لینوکس اندروید نصب کرده و روی لینوکس هم aircrack-ng به عنوان مثال نصب شده با ترمینال میشه راحت کارکرد مثل لینوکس دسکتاپ

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
https://www.kali.org/kali-linux-nethunter/

لینوکس نیست
 یک رام اندروید هست قسمت  توضیحات نوشته

تعداد زیادی ابزار روی کرنل لینوکس اندروید نصب کرده و روی لینوکس هم aircrack-ng به عنوان مثال نصب شده با ترمینال میشه راحت کارکرد مثل لینوکس دسکتاپ
بله درست می فرمایید. الان که دقیق تر بررسی کردم، حرف شما درسته.

راستی دوستان طبق بررسی هایی که کردم Galaxy Note 10.1 2014 Edition خیلی عالیه. ( هم پردازنده مناسب و هم RAM 3GB )
اما متاسفانه براش سیستم عامل پیدا نکردم. ( فقط برای نسخه قدیمی پیدا کردم که RAM 2GB داره )

احیانا کسی در جریان هست که میشه سیستم عاملش را عوض کرد؟ ( آیا این Tablet مثل نسخه قدیمی قابلیت تغییر سیستم عامل داره؟ )

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
میتونین یه گوشی meizu mx4 بخرین و روش اوبونتو نصب کنین
http://bestchina.ir/product/meizu-mx4-32gb/

این گوشی به صورت رسمی براش اوبونتو هست. و اینکه این گوشی یه نسخه pro هم داره که نمیدونم رو اون هم اوبونتو نصب میشه یا نه!

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
میتونین یه گوشی meizu mx4 بخرین و روش اوبونتو نصب کنین
http://bestchina.ir/product/meizu-mx4-32gb/

این گوشی به صورت رسمی براش اوبونتو هست. و اینکه این گوشی یه نسخه pro هم داره که نمیدونم رو اون هم اوبونتو نصب میشه یا نه!
خیلی ممنون دوست عزیز

آیا مطمئن هستید که Meizu MX4 32GB میتونه جوابگوی کاری که میخوام انجام بدم هست؟
از نظر پردازنده که مطمئنا جواب میده. اما از نظر RAM آیا جوابگو هست؟ چون 2GB هست و حساب کردم که حداقل به 3GB نیاز هست. ارسال اول را مشاهده کنید.

راستی Meizu MX4 Ubuntu Edition هم هست اما پردازنده پایینتری داره.

در مورد Meizu MX4 PRO هم از لحاظ پردازنده و RAM کار منو ۱۰۰٪ راه میندازه. اما پیدا نکردم که بشه روش Ubuntu نصب کرد. ](*,)

البته با توجه به آدرس زیر به صورت پیشفرض Ubuntu Touch نصب هست. اما منبع معتبر دیگه ای پیدا نکردم:
http://www.phonearena.com/news/Ubuntu-Touch-powered-Meizu-MX4-Pro-caught-in-the-wild_id61464

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
طبق مقایسه زیر Meizu MX4 PRO از Galaxy S5 قویتره

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6815&idPhone2=6033

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
Meizu MX4‌ دونسخه داره که یکی اندرویدی هست و اون یکی اوبونتویی و باید بشه رو نسخه اندرویدی اوبونتو رو نصب کرد.‌با توجه به ویکی اوبونتو
https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices
فقط اوبونتو رو نسخه معمولی کامل ساپورت میشه رو نسخه pro کامل پشتیبانی نمیشه.

درباره اینکه کارتون رو، رمش راه میندازه یا نه نظر قطعی نمیتونم بدم اما با شناختی که از اوبونتو دارم دو گیگ نباید کم بیاد!

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
فعلا تا وضعیت Meizu MX4 PRO بخواد مشخص بشه، Motorola Nexus 6 را در نظر می گیرم.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6815&idPhone2=6033&idPhone3=6604

دوستان عزیز لطفا اگر مورد مناسبی دیدید حتما اطلاع دهید. پیشاپیش ممنون

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
فعلا تا وضعیت Meizu MX4 PRO بخواد مشخص بشه، Motorola Nexus 6 را در نظر می گیرم.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6815&idPhone2=6033&idPhone3=6604

دوستان عزیز لطفا اگر مورد مناسبی دیدید حتما اطلاع دهید. پیشاپیش ممنون

نکسوس ۶ که براش اوبونتو نیست...