انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ضعف مدیران سایت ابونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 7365 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fatemi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
ضعف مدیران سایت ابونتو (حل شد)
« : 25 دی 1388، 03:03 ب‌ظ »
سلام  
من یه دو سالی هست که به این سایت سر میزنم . چرا این ویکی اینقدر دیر آپدیت میشه خیلی از آموزش ها واسه ابونتو 7.10 یا 8.4 هست . میخواستم بدونم ویکی رو تا سال 1400 آپدیت میکنید . من 12 سال دیگه یه سر بزنم  . اگه آموزش ویکی کامل باشه اینقدر سئوال های تکراری توی انجمن پرسیده نمیشه . مثلا نمونش لینک زیر . واقعا خجالت آوره . خب چرا این لینک بعد از چند سال هنوز آپدیت نشده؟
http://wiki.ubuntu-ir.org/VisualEffect
من خودم  بارها تنظیمات این لینک رو انجام دادم ولی هیچ وقت به نتیجه نرسیدم . دلیلشم ضعف مدیران سایت هست . اگه شماها آموزش هر نسخه رو بنویسید اینقدر وقت تلف نمیشه . مثلا همین compiz fusion که آموزش دادین . آخه این چیه . شخصی که ابونتو 9.10 رو نصب میکنه اصلا نیازی به این لینک نداره . ولی چون اطلاعی نداره میاد رو این آموزش کار میکنه . در صورتی که کمتر از یه دقیقه می تونه compiz fusion تو ابونتو 9.10 رو فعال کنه .
لطفا سایتتون رو به روز کنید.
« آخرین ویرایش: 25 دی 1388، 05:38 ب‌ظ توسط fatemi »

آفلاین bahramwhh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
پاسخ به: ضعف مدیران سایت ابونتو
« پاسخ #1 : 25 دی 1388، 03:59 ب‌ظ »
به نظر من نوشتن و حتی بروز آوری ویکی سایت وظیفه‌ی مدیران سایت نیست
وظیفه‌ی هرکس به شعار ابونتو احترام میذاره هست ( و البته باید وقت هم داشته باشه  ;))

وقتی شما هیچ‌کاری برای دیگران نمی‌کنید و فقط بلدید انتقاد بکنید ، انتظار نداشته باشید دیگران هم برای شما کاری بکنند !

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #2 : 25 دی 1388، 04:27 ب‌ظ »
سلام
به نظر من نوشتن و حتی بروز آوری ویکی سایت وظیفه‌ی مدیران سایت نیست
وظیفه‌ی هرکس به شعار ابونتو احترام میذاره هست ( و البته باید وقت هم داشته باشه  ;))

وقتی شما هیچ‌کاری برای دیگران نمی‌کنید و فقط بلدید انتقاد بکنید ، انتظار نداشته باشید دیگران هم برای شما کاری بکنند !
=D>
خب چرا این لینک بعد از چند سال هنوز آپدیت نشده؟
http://wiki.ubuntu-ir.org/VisualEffect
من خودم  بارها تنظیمات این لینک رو انجام دادم ولی هیچ وقت به نتیجه نرسیدم .
ولی من با همین تنظیمات تو ۹.۱۰ تمام مشکلاتم رو حل کردم!!!

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 25 دی 1388، 04:31 ب‌ظ »
سلام

دوست عزیز مدیران این سایت به طور کاملا رایگان ساعت ها وقت خودشون رو برای این سایت و کمک به کاربران صرف می کنن و هیچ چشم داشتی هم ندارند ! تکمیل و بروز رسانی ویکی فقط وظیفه ی مدیران نیست ! جوامع کاریری و انجمن های متن باز و لینوکسی با کمک و فعالیت کاربرانشون زنده هستند و به فعالیتشون ادامه میدن ! تکمیل ویکی و خیلی از کارهای دیگه وظیفه ی همه ی کاربرانی ( که مدیران هم شامل آنها میشوند !) هست که به رایگان از اوبونتو و خدمات پشتیبانی این سایت استفاده می کنند و وقت و توانایی کمک هم دارند.

آفلاین fatemi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 25 دی 1388، 05:06 ب‌ظ »
آقای بهرام شما یه جوری حرف میزنی مثل اینکه من تا حالا 100000000 انتقاد داشتم . من تا جایی که توانم بوده کمک کردم . بعد از دو سال این هم اولین انتقادم هست . در ضمن تا انتقاد نباشه راه پیشرفت باز نمیشه .و اینکه شما میگید آپدیت ویکی وظیفه مدیران نیست پس وظیفه کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس جوری که شما حرف میزنید من و شما هم میتونیم ویکی رو تغییر بدیم . لطفا اول فکر کنید بعد حرف بزنید .  و در جواب به آقا مهدی مطمئنن آموزش ویکی خیلی بهتر از این میتونه باشه چون خیلی ضعف داره.مسلما خیلی از آموزش ها واسه نسخه های قبل بوده نه 9.10 . و آقا حسین در جواب به شما که میگید مدیران وقتشونو به طور رایگان گذاشتند . خب لینوکس یعنی رایگان . یعنی کار بدون مزد
هر شخص باید به وظیفه خودش به نحو احسنت عمل کنه . حالا هر جوری که میخواد باشه .اگه نمیتونید به وظیفتون عمل کنید . من حاضرم تا ویکی رو به نحو عالی بدون هیچ توقع و مزدی آپدیت کنم. آیا شما حاضرید اونو به من بسپارید ؟
از دوستان خواهش میکنم با توجه به علاقه ایی که به این سایت دارن تعصبی جواب ندن..

آفلاین sudotux

• *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #5 : 25 دی 1388، 05:23 ب‌ظ »
هر شخص باید به وظیفه خودش به نحو احسنت عمل کنه . حالا هر جوری که میخواد باشه .اگه نمیتونید به وظیفتون عمل کنید . من حاضرم تا ویکی رو به نحو عالی بدون هیچ توقع و مزدی آپدیت کنم. آیا شما حاضرید اونو به من بسپارید ؟

هیچ کسی در این سایت وظیفه ای نداره و هر فعالیت و کمکی کاملا داوطلبانه و آزاد هست. درضمن هر کسی هر زمانی که مایل باشه میتونه در ویکی ثبت نام کنه و شروع به فعالیت کنه و نیازی به اجازه گرفتن از کسی نیست !! شما که ۲ ساله در اینجا عضو هستید ، عجیبه که این موضوع رو نمیدونید !

آفلاین fatemi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 25 دی 1388، 05:31 ب‌ظ »
خب من اعتراف میکنم که این موضوع رو نمیدونستم . واینو بی دقتی خودم میدونم . حالا که اینجوریه خودم درستش میکنم  \\:D/. از همه نظرات شما ممنونم .  با تشکر از آقا بهرام و مهدی و حسین عزیز . ببخشید بچه ها اگه از من ناراحتین :'( ببخشید آقا بهرام من نمیدونستم ویکی قابل دسترسیه .

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #7 : 25 دی 1388، 05:38 ب‌ظ »
لطفا اول فکر کنید بعد حرف بزنید

کمی مودبانه تر و آرام تر می توان انتقاد کرد ! اصول انتقاد کردن هم فراموش نکنیم ! در خارج از این قواعد و اصول چیزی شبیه فحاشی می شه...
امیدوارم بخش ویکی با حضور شما فعال تر بشه و بتوانیم از دانسته های مفید شما هم بهرمند شویم!

Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین bahramwhh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
« پاسخ #8 : 25 دی 1388، 05:40 ب‌ظ »
:'( ببخشید آقا بهرام من نمیدونستم ویکی قابل دسترسیه .

خواهش می‌کنم !
دیگه تکرار نشه !  ;D

آفلاین fatemi

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: ضعف مدیران سایت ابونتو (حل شد)
« پاسخ #9 : 25 دی 1388، 05:44 ب‌ظ »
 ;D \\:D/ :D :) بچه ها ممنون

آفلاین langar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
« پاسخ #10 : 25 دی 1388، 06:56 ب‌ظ »
وقتی این پست را دیدم یاد حرف یکی از دوستان افتادم

چند سال پیش با یه ان جی او کار می کردم. یکی از دوستان که عضو شورای مرکزی بود، چندین جلسه بدون هماهنگی در جلسات شرکت نمی کرد و به کارهایی که "داوطلبانه" نمی پرداخت.

بعد که تصمیم گرفتین تا ازش سوال کنیم و دلیل کارشو بدونیم یه جمله گفت"کار داوطلبانه است!"

قصدم دفاع و یا موضع گرفتن در برابر دوستان عزیزی که به صورت داوطلبانه و رایگان وقت می ذارن و کار می کنند، نیست. اما تصور کنید در یک ان جی او و کلا هرجایی که در آن منفعتی شخصی وجود ندارد(در ظاهر!) بخواهیم بدون هماهنگی، نظم و رعایت مقررات آن مجموعه عمل کنیم....چه فاجعه ای روی می ده. همین امروز که در هایتی زلزله اومده و یا در همین بم خودمان، اکثرا ان جی او های حرفه ای و بین المللی هستند که به صورت رایگان و داوطلبانه به این مکان های ناامن می رن و حتی جانشون رو به خطر می اندازند ولی این قابل توجیه که چون این افراد "داوطلبانه" اومدن پس هر کاری خواستن می تونن انجام بدن؟
بیشتر از این نمی خوام وارد بحث بشم چون باید وارد مسایل اجتماعی و فرهنگی شد.

از همه کسانی هم که دارن اینجا و کلا روی پروژه Open surce به صورت رایگان و داوطلبانه وقت و انرژی می ذارن، صمیمانه سپاس گذارم.

به امید دنیایی آزاد به مانند برنامه های آزاد   و دنیایی بدون مزد و بردگی به مانند برنامه های رایگان

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #11 : 25 دی 1388، 07:12 ب‌ظ »

چند سال پیش با یه ان جی او کار می کردم. یکی از دوستان که عضو شورای مرکزی بود، چندین جلسه بدون هماهنگی در جلسات شرکت نمی کرد و به کارهایی که "داوطلبانه" نمی پرداخت.

بعد که تصمیم گرفتین تا ازش سوال کنیم و دلیل کارشو بدونیم یه جمله گفت"کار داوطلبانه است!"

قصدم دفاع و یا موضع گرفتن در برابر دوستان عزیزی که به صورت داوطلبانه و رایگان وقت می ذارن و کار می کنند، نیست. اما تصور کنید در یک ان جی او و کلا هرجایی که در آن منفعتی شخصی وجود ندارد(در ظاهر!) بخواهیم بدون هماهنگی، نظم و رعایت مقررات آن مجموعه عمل کنیم....چه فاجعه ای روی می ده. همین امروز که در هایتی زلزله اومده و یا در همین بم خودمان، اکثرا ان جی او های حرفه ای و بین المللی هستند که به صورت رایگان و داوطلبانه به این مکان های ناامن می رن و حتی جانشون رو به خطر می اندازند ولی این قابل توجیه که چون این افراد "داوطلبانه" اومدن پس هر کاری خواستن می تونن انجام بدن؟

از همه کسانی هم که دارن اینجا و کلا روی پروژه Open surce به صورت رایگان و داوطلبانه وقت و انرژی می ذارن، صمیمانه سپاس گذارم.

به امید دنیایی آزاد به مانند برنامه های آزاد   و دنیایی بدون مزد و بردگی به مانند برنامه های رایگان

+1

کار داوطلبانه و "مسئولیت پذیری" !
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #12 : 25 دی 1388، 07:33 ب‌ظ »
عجیبه که نمی‌دونستین ویکی توسط تمام کاربرانش قابل ویرایشه!! اصولاً فلسفهٔ ویکی همینه که هر کسی که عضو شد بتونه ویرایش کنه!!

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #13 : 25 دی 1388، 09:31 ب‌ظ »
آقای بهرام شما یه جوری حرف میزنی مثل اینکه من تا حالا 100000000 انتقاد داشتم . من تا جایی که توانم بوده کمک کردم . بعد از دو سال این هم اولین انتقادم هست . در ضمن تا انتقاد نباشه راه پیشرفت باز نمیشه .و اینکه شما میگید آپدیت ویکی وظیفه مدیران نیست پس وظیفه کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس جوری که شما حرف میزنید من و شما هم میتونیم ویکی رو تغییر بدیم . لطفا اول فکر کنید بعد حرف بزنید .  و در جواب به آقا مهدی مطمئنن آموزش ویکی خیلی بهتر از این میتونه باشه چون خیلی ضعف داره.مسلما خیلی از آموزش ها واسه نسخه های قبل بوده نه 9.10 . و آقا حسین در جواب به شما که میگید مدیران وقتشونو به طور رایگان گذاشتند . خب لینوکس یعنی رایگان . یعنی کار بدون مزد
کاملا در اشتباه هستید گنو/لینوکس معنی رایگان بودن رو نمیده و در واقع نرم‌افزارهای آزاد معنی رایگان بودن رو نمیدن. نرم‌افزارهای آزادِ پولی هم وجود داره. بنابراین همیشه به آزاد بودن فکر کنید نه قیمت. به نظر من اولین جایی که در ویکی باید بخونید اینجاست:
http://wiki.ubuntu-ir.org/WhyGNU
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین sorena

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 484
« پاسخ #14 : 25 دی 1388، 10:32 ب‌ظ »

منظور شما رُ متوجه شدم دوست ولی به این موضوع توجه داشته باشید که وظیفه یک ناظر مدیریت و حفظ نظم فروم و ویکی هست ، اگه دوستی از ناظران از وظیفه نظارتی و مدیریتیش به بهانه داوطلبانه بودن کار شونه خالی بکنه ( که بعضی دوستان این کم لطفی رُ میکنند البته نه به این دلیل بلکه یه خاطر مشغله زیاد ) حق با شماست ولی نوشتن راهنما در فروم و ویکی و پاسخ دان به سوال دوستان و مسایلی از این قبیل دیگه در حیطه وظایف دوستان ناظر (لااقل در انجمن ما ) نیست و یک ناظر در این زمینه‌ها به اندازه بقیه کاربران سهم و مسئولیت داره.
In The World That Has No fences Or Walls , Who Need Gates Or Windows