انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال در مورد فرمت کردن هارد اکسترنال  (دفعات بازدید: 1022 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
سلام
من یه هارد اکسترنال رو میخواستم توی ویندوز فرمت کنم و تیک quick format رو برداشتم. بعد از سه ساعت و نیم فقط بیست و هفت درصد جلو رفت! وارد اوبونتو شدم و gparted رو باز کردم. روی اسم هارد که sdb1 بود کلیک راست کردم و format to ntfs رو انتخاب کردم و در عرض حدود پونزده ثانیه هارد فرمت شد!!  :o
اشتباهی صورت نگرفته؟؟!!
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : سوال در مورد فرمت کردن هارد اکسترنال
« پاسخ #1 : 02 مهر 1394، 11:11 ق‌ظ »
سلام
من یه هارد اکسترنال رو میخواستم توی ویندوز فرمت کنم و تیک quick format رو برداشتم. بعد از سه ساعت و نیم فقط بیست و هفت درصد جلو رفت! وارد اوبونتو شدم و gparted رو باز کردم. روی اسم هارد که sdb1 بود کلیک راست کردم و format to ntfs رو انتخاب کردم و در عرض حدود پونزده ثانیه هارد فرمت شد!!  :o
اشتباهی صورت نگرفته؟؟!!

نمیدونم باgparted چقدر کار کردین، ولی اشتباهی هم که خودم اوایل کار میکردم این بود که نمیدونستم بعد انتخاب پارتیشن برای فرمت باید گزینه apply all operation رو بزنم. علامتش یه فلشه، شبیه فلش اینتر.

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #2 : 02 مهر 1394، 11:16 ق‌ظ »
سلام
اشتباهی صورت نگرفته؟؟!!

نمیدونم باgparted چقدر کار کردین، ولی اشتباهی هم که خودم اوایل کار میکردم این بود که نمیدونستم بعد انتخاب پارتیشن برای فرمت باید گزینه apply all operation رو بزنم. علامتش یه فلشه، شبیه فلش اینتر.

بله درسته همون کارو کردم ، تا اون دکمه رو نزنی کارایی که کردی اعمال نمیشه. فقط از همین مدت کم تعجب کردم چون هیچ دکمه ای به اسم quick format ندیدم که بخواد فعال یا غیر فعالش کنم.
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین Sarvad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
« پاسخ #3 : 02 مهر 1394، 04:23 ب‌ظ »
سلام

منم قبلا با Disk هارد اکسترنال رو فرمت کردم که به همین سرعت بود و مشکلی هم بعدا پیش نیومد.

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #4 : 02 مهر 1394، 05:16 ب‌ظ »
وقتی تیک Perform a quick format رو برمی‌داری، پارتیشن به‌صورت Low-level فرمت می‌شه. اگر تیک رو فعال کنی، مثل gparted سریع فرمت می‌کنه.