انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گروه کاربران آرچ لینوکس ایران راه اندازی شد!  (دفعات بازدید: 2385 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 257
  • حرف کم بزن --- عمل کن یکم
    • وبلاگ شخصی حسین دیباپور
باسلام.
همونطور که خیلی از شما در جریان هستید، انجمن قبلی آرچ لینوکس ایران (archlinux.ir) بنا به دلایل نا معلوم متوقف شد و دیگه فعالیت نمیکنه. یکی از دوستان خیلی تلاش کرد که مالکیت انجمن و ویکی رو تحویل بگیره. اما گویا مالک سایت حاضر به این کار نشد و حتی قصد فروش هم نداشت. قصد ادامه فعالیت هم نداشت!

برای همین تصمیم گرفته شد که یک جامعه کاربری جدید راه اندازی بشه. دوست خوبمون آرش شمس این کار رو انجام داد و جامعه کاربری آرچ لینوکس ایران رو با آدرس جدید(archusers.ir) راه اندازی کرد.

هدف این سایت راه اندازی یک جامعه فعال و پربار هست. و همینطور تصمیم گرفته شد که ویکی آرچ هم به زبان فارسی ترجمه بشه.

میدونید که ویکی آرچ یکی از بزرگترین ویکی‌ها بین توزیع های لینوکس هست.
ترجمه چنین منبع عظیمی نیاز به مترجم و نویسنده های زیادی داره.
برای درک بهتر حرفم این صفحه رو ببینید:
https://wiki.archlinux.org/index.php/ArchWiki:Statistics

خوب حالا درخواستی که از شما دوستان داریم این هستش که کمکی هرچند کوچک برای سریع تر ترجمه شدن ویکی انجام بدید. چون ویکی آرچ نه تنها مختص خود آرچ نیست، بلکه با مطالعه اون میتونید خیلی بیشتر در مورد لینوکس اطلاعات کسب کنید. مثلا صفحه systemd: این مطلب برای اوبونتو بعد از ۱۴.۰۴ هم کاربرد داره!
و همینطور بخش های دیگه ویکی که بین خیلی از توزیع های لینوکس مشترک هست. پس هدف فقط آرچ نیست. بلکه با ترجمه ویکی میتونیم یه منبع فارسی خیلی بزرگ و کامل برای لینوکس ایران داشته باشیم. و همینطور با مطالعه دقیق مطلب و ترجمه، اون فرد مطلب مورد نظر رو به صورت کامل یاد میگیره. پس خود به خود سطح اطلاعات کاربران لینوکس بالاتر میره.

امیدوارم که شما دوستان عزیز بتونید کمکی هرچند کوچیک برای ترجمه ویکی و انجمن آرچ بکنید.
اگر هم پیشنهاد یا انتقادی دارید، با کمال میل میخونم. :-)

ممنونم.
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1394، 10:56 ب‌ظ توسط حسین دیباپور »

آفلاین Mehrdad Dolatkhah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • Impossible Impossible
    • غیرممکن غیرممکنه !!!
خیلی عالیه ! مدت ها بود منتظر راه اندازی یک جامعه کاربری برای آرچ بودم اونم به زبان فارسی !
http://mskm.ir/
Imagination is more important than science

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
آقا من نمی خوام که ایمیل وارد کنم! حالا چجوری ثبت نام کنم؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
آقا من نمی خوام که ایمیل وارد کنم! حالا چجوری ثبت نام کنم؟

توی انجمن اوبونتو هم باید ایمیل وارد کنید !!! :(

همون طور که اینجاثبت نام کردید اونجام بکیند  :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس