انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ۶ مورد از برترین موتورهای جستجوی رایگان دسکتاپ لینوکس  (دفعات بازدید: 4146 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
برنامه کاربردی نرم افزاری Desktop search به جای اینکه صرفا به جستجو در اینترنت اکتفا کند به جستجوی محتوای فایلهای کامپیوتر می پردازد.هدف این نرم افزار اینست که این قابلیت را به کاربر بدهد تا اطلاعات را برروی کامپیوتر آنها موقعیت دهی کند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران از linuxlinks.com، این اطلاعات شامل ایمیل ها، اسناد، فهرست تماسها، فایلهای گرافیکی و همچنین فایلهای صوتی و تصویری است.جستجو در فضای هارد دیسک بسیار به کندی صورت می گیرد به همین منظور موتورهای جستجوی دسکتاپ یک پایگاه داده ایندکس را می سازند و سازماندهی می کنند و فضای این پایگاه داده ضمن فعالیت سیستم و ورود داده ها به آن پرمی شود در نتیجه این سیستم اندیس گذاری هنگامی سیستم مورد استفاده قرار نمی گیرد،غیر فعال می باشد.
یکی از منافع اصلی این نوع نرم افزار اینست که آن این امکان را به کاربر می دهد تا داده های ذخیره شده برروی هارددیسک را به طور آنی موقعیت دهی نماید.در زیر 6 مورد از موتورهای جستجوی دسکتاپ را می بینید:
Beagle: جستجوی اسناد، آرشیو گفتگوها، ایمیل و فهرست تماسها
Recoll: جستجوی متن
Tracker: ذخیره داده های معنائی
Google Desktop: نرم افزار جستجوی دسکتاپ گوگل
Point: جستجوی فردی و جستجوی متا "Meta search"
DocFetcher: جستجوی سریع سند

پ.ن: البته نرم افزار GnomeDo هم بسیار عالی هست. البته اگه بشه توی این دسته نرم‌‌افزار ها قرارش داد!
منبع:http://www.iritn.com/ITshow-news-16340.htm
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1388، 03:45 ب‌ظ توسط فاراب »
Godisnowhere

آفلاین MaSmart

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
مرسی خیلی مفید بود.
فقط یک سوال، برنامه‌ای هست که بتونه متون داخل یک فایل PDF رو بخونه و اونها رو تگ کنه؟
SEEDERS ARE ALWAYS PROTECTED BY GOD!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه یه پلاگین ترکیبی برای GnomeDo نوشته بشه که نتایج رو با نتایج این موتورها ترکیب کنه عالی می شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
مرسی خیلی مفید بود.
فقط یک سوال، برنامه‌ای هست که بتونه متون داخل یک فایل PDF رو بخونه و اونها رو تگ کنه؟

فکر میکنم برای این کار PDF شما باید حالت متنی داشته باشه، یعنی صرفا تصویر نباشه. در غیر اینصورت خیلی مشکل میشه.
Godisnowhere

آفلاین MaSmart

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
فکر میکنم برای این کار PDF شما باید حالت متنی داشته باشه، یعنی صرفا تصویر نباشه. در غیر اینصورت خیلی مشکل میشه.
[/quote]

تمام PDFهام متنند. برنامه‌ای می‌شناسی که بتونم تگ کنم PDFهام رو؟
مرسی
SEEDERS ARE ALWAYS PROTECTED BY GOD!

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
مندلی روامتحان کن:

http://www.mendeley.com/
اینجا هم میتونی روش کارش رو ببینی:

http://www.mendeley.com/how-it-works/
به نظر من بهترینه. مجانیه اما هنوز تحت مجوز آزاد منتشر نشده. ممکنه آزاد بشه ممکنه نشه.