انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا حاضر به فعالیت در سایتی مشابه توییتر ولی ایرانی هستید؟

بله
8 (27.6%)
خیر
21 (72.4%)

مجموع آرای اعضا: 29

نویسنده موضوع: آیا حاضر به فعالیت در سایتی مشابه توییتر ولی ایرانی هستید؟  (دفعات بازدید: 4520 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
من کلا اهل شبکه های اجتماعی نیستم،ولی اگه قرار باشه باشم خارجیش رو ترجیح میدم به این دلایل:
1- پروژه های ملی زیادی هست که علیرغم صرف سرمایه زیاد فقط یه کپی بی کیفیت از نمونه های مشابه خارجیش هستتن.به نظر من این جور تزها رو کسایی میدن که به یه جایی وصلن و منفعت بیشماری از مطرح کردن این جور طرحها تو جیبشون میره،مثلا موتور جستجوی ملی،یه کار کاملا ناشیانه که بعد از کلی هزینه و تلاش نیروی انسانیه به نظر من کارنابلد تازه میان و تحلیل میکنن که چرا ازش استقبال نمیشه!
2-اطلاعات شنود میشه قبول،اما بنده به شخصه با شنود اطلاعاتم توسط اونوریها راحت ترم ،چون اگه اطلاعاتم توسط هموطن(البته هموطن که نمیشه گفت بهشون،شاید داروغه مناسب تر باشه)شنود بشه 100% توی زندگیه آیندم توی این کشور اثر بدی میذاره.(نمونه هاش رو خودم دیدم،اگه کسی هم میگه نیست پیشنهاد میکنم با چشم بازتر دور و برش رو ببینه)
3-دوست دارم پیشرفت کنم و نمونه های داخلی تو این زمینه هیچ حرفی برای گفتن نداره.
4-دست اندر کاران کشور ما بیشتر اهل شعارن تا عمل.نمونش همین یوز ایرانی، که واسه جلوگیری از انقراضش پیراهن تیم ملی و موتور جستجو گری به اسمش راه انداختن و هواپیما ها رو با نقشش منقش کردن،دریغ از اینکه یه نیم نگاهی به اصل خود عمل داشته باشن،نمیخوام به حاشیه برم اینو گفتم که بگم اگه واسه بالفرض فلان پروژه ملی هم اینقدری که برای حواشیش هزینه میکنن به اصل خود کار توجه میکردن الان وضع خیلی بهتر بود.

اینها نظرات شخصی بنده بود،لطفا متعصبانه موضع نگیرید.
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1394، 01:19 ب‌ظ توسط ehsan_faal »
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
نظرت درسته اما فرقی نداره ، شما توی امریکا هم باشی و مطالب سیاسی خلاف نظر دولت منتشر کنی توی زندگیت تاثیر خواهد داشت
اینکه میگی تاثیر داره رو هم صد درصد باهات موافقم شکی درش نیست
اما راستم میگی توی ایران اکثر پروژه ها که کلید میخورن یا منفعتی برای شخص یا گروه خاصی داره یا اینکه یه کپی برداری بی کیفیت میشه
اما من هم گفتم بدم نمیاد مثلا بهترین مسنجر توسط بچه های ایرانی نوشته شده باشه
مشکل اینجاست ما کاری رو شروع میکنیم که نوآوری نداره هیچ تازه بعد از کلی سال به پای نمونه مشابه هم نمیرسه ، مثل موتور جستجوی سلام که خودم خیلی اول کار ازشون حمایت کردم اما دیدم یه جایی ولش کردن ، انگار پروژه تحصیلی یه عده بوده و بعد از گرفتن نمره دیگه بیخالش شدن( نگفتم حتما گفتم انگار ، قصد توهین هم ندارم)

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
یه سوال برام پیش اومده، اگه شبکه اجتماعی‌ای مشابه توییتر و ایرانی داشته باشیم حاضرین توش فعالیت کنین؟ البته اگه در کنار فقط پست گذاشتن یک پیام رسان ساده هم داشته باشه.
تجربه ثابت  کرده اینکه صرفا یک توییتر ایرانی بسازیم، با شکست مواجه میشه! باید یه ایده خاص داشته باشید  ;)

سایت‌های ایرانی‌ حت اگر بخواهند هم نمیتونند که حقوق کاربر رو رعایت کنند . مجبور به سسنسر ، نقض حقوق کاربر و آزادی‌های کاربر ، نقض حقوق بشر و ... هستند که در صورتی‌ که سایت مقاومت کند فیلتر و یا ادمین سایت دستگیر میشود .
بقیه یعنی رعایت میکنن؟ یعنی فیس بوک و توییتر رعایت میکنه؟ مسلما نه! فکر کنم دیگه همه حرف های اسنودن رو شنیدن. توییتر هم مثه اونای دیگه. وقتی سرویس جاسـ و سی آمـ ـر یـ ـکـ ا و اسـ ـرائـ ـیـ ـل ازش چیزی بخواد مجبوره بهشون بده اطلاعات رو.

وقتی‌ سرویس رایگان ، عالی‌ ، مثل توییتر هست که بدون سانسور و آزاد هست و اطلاعات کاربر رو به دولت ایران نمیفروشه چرا باید اومد مشابه فارسی زد ؟
چون فیلتره، خیلیا دسترسی به فیلتر شکن ندارن، روی گوشی یا...

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
نقل‌قول
چون فیلتره، خیلیا دسترسی به فیلتر شکن ندارن، روی گوشی یا...

اگه به این دلیل بخواد ساخته بشه که میشه شبیه یک اتوماسیون داخلی و کاربرای خارجی واردش نمیشن چون قطعا بخاطر رفع فیلترینگ اگه کار بشه نمیتونه نظر اونارو هم جلب کنه
حالا بنظرم دلیل اصلی استفاده از شبکه های اجتماعی ارتباط داشتن با بیرون از مرزها با هزینه پایینه

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
اگه به این دلیل بخواد ساخته بشه که میشه شبیه یک اتوماسیون داخلی...
نه فقط به این دلیل! بله 100% حق با شماست. همه ما نمونه های این چنینی رو دیدیم که آخرشم موفق نشدن. اما در پاسخ اون دوست عزیز عرض کردم که استفاده از توییتر هم همچین ساده نیست، که یکی از دلایلشم این بود. وگرنه که خیلی راحت و باحاله.

من تجربه راه اندازی شبکه های اجتماعی رو داشتم، تقریبا یه چند سالی هم درموردش تحقیق داشتم. به نظرم به هر حال راه اندازی یه همچین سایتی یه ایده خاص میخواد تا متمایزش کنه. و صرف اینکه یک توییتر ایرانی راه اندازی بشه کاملا اشتباهه.

البته اگر کمک خواستین بنده در خدمتم، ایده هایی هست که هم سایت بین المللی باشه، هم OpenSource باشه، هم آزاد باشه، هم تحت وب، هم تحت موبایل، هم App داشته باشه واسه Android و OSها و پلتفرم های دیگه. و خیلی ایده های دیگه

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
منم مخالفم چون اونقدر جامع نیست مثلا فرض کن شما توبیت های freedom press رو می خونید خب انتشارات فریدام که نمی یاد توی سایت ایرانی عضو بشه! پس ما مجبور خواهیم بود که توی هر دو جا لاگین کنیم که اصلا خوش آیند نیست. و خب من که اعتماد نمی کنم(من حتی به همین سایت هم اعتماد زیادی ندارم-نه به خاطر افرادش بلکه به خاطر اینکه تحت قوانین دولتی عمل می کنند)
بدبختی ما اینه که تو جامعه مون اینه که فکر میکنیم که همسایمون دزده، دزده بالاشهرمون جنتلمن
دوست عزیز فکر میکنی اطلاعات بیکاره بیاد کامت من و تو رو بخونه بر فرض خونده بیاد با محملاتی که میگیم بیاد جمعمون کننه ببره ببره که چی
از طرفی فکر میکنی مرغ همسایه غاز !!! NSA و صدتا سازمان خارج از کشور از فیس بوق و توییتر نمیان اطلاعات بگیرن نمونش اسنودان
والا با این فکراتون
راستش من تو کف این موندم که این حرف ها جه ربطی به نظر من داشت! که نقل قول کردی.
من می گم که آدمای خارجی که ما دوستشون داریم و می خواهیم که باهاشون رابطه داشته باشیم نمی آیند توی یک سایت ایرانی عضو بشوند و ما مجبور هستیم که هم در سایت جهانی باشیم و هم در سایت ملی که خب ناجوره و باعث می شه که این فرد بعد از مدتی بیخیال سایت ایرانی بشه!
درضمن چیزهایی که تو بهش می گی کامنت محمل تا حالا چندبار برای من مشکلات
جدی ایجاد کردند.

شرمنده اشتباهی نقل قول کردم اما کلا زیادی جدی گرفتیم من خودم چندتا سازمان نظامی امنیتی کار کردم  هر جا  هم پرسیدن فیس بوق داری گفتم اره مربوط به کارمه 
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین batman44

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
چراکه نه . نمونه ی همین شبکه ها هم همین الان هم هستن . میبینین که چقدر ازشون استقبال میشه ایرانی یا خارجی بودنش مهم نیست

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
از نظر من ایده جالبی نمیتونه باشه
یه جورایی محدود کننده یا کار اضافه هست فارق از صحبت های دوستان در مورد حریم خصوصی و..
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
یه جورایی محدود کننده یا کار اضافه هست فارق از صحبت های دوستان در مورد حریم خصوصی و..
اگر هدفش خاص باشه، میتونه ایده جالبی بشه!

ببخشید میتونم بپرسم از چه نظر محدود کننده!؟

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
با شبکه های اجتماعی کار نکردم ولی با توجه به نظر دوستان و نظر خودم:
به اختمال قوی این پروژه مثل صد تای دیگه(موتور های جستجو و نرم افزار ها و ...) بسیار الکی خواهد بود مگر اینکه یک ایده درست حسابی و جذاب داشته باشه. اگه فقط یک تویتر ایرانی باشه هم دیگه اصلا بدرد نمیخوره!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
اگر هدفش خاص باشه، میتونه ایده جالبی بشه!

ببخشید میتونم بپرسم از چه نظر محدود کننده!؟
این مورد خیلی شبیه به بحثی بود که قبلا تو گروه تلگرامه اوبونتو به میان اومد
اینکه برنامه ای توسعه داده بشه که مختص اوبونتو باشه و مثل تلگرام کار کنه
خیلی ها گفتن که وقتی میان تلگرام و به گروه سر میزنن با خانواده و دوستانشون هم حرف میزنن و با یک نرم افزار از وقت و زمانشون بهتر استفاده میکنند
این مورده دوری از فروم از نظرم مثل همونه و محدود کننده میشه
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
خیلی ها گفتن که وقتی میان تلگرام و به گروه سر میزنن با خانواده و دوستانشون هم حرف میزنن و با یک نرم افزار از وقت و زمانشون بهتر استفاده میکنند
مختص اوبونتو شاید کار جالبی زیاد نباشه، ولی اگه همه توزیع ها و درکل جامعه گنو لینوکس رو دربر بگیره چی؟
مثلا این ایده: شبکه اجتماعی کاربران گنو/لینوکس
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,125266.0.html
اتفاقا بنظرم این باعث میشه که افراد بیشتر در ارتباط باشن.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق

مختص اوبونتو شاید کار جالبی زیاد نباشه، ولی اگه همه توزیع ها و درکل جامعه گنو لینوکس رو دربر بگیره چی؟

این یه چیزی!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
اون تاپیک رو خوندم و به نظرم اگه تروتمیز درست بشه موفق میشه
اما سوالی که الان دارم اینه که فروم اوبونتو چی میشه؟
چرا امکانات این انجمن انقد کم هستند و هیچ بهبودی ندارن؟
سال گذشته همین بود امسال هم همینه

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
اون تاپیک رو خوندم و به نظرم اگه تروتمیز درست بشه موفق میشه
خوشحالم کردین ;D اگر استقبال بشه حتما راه اندازی میکنم (ببینم چقدر توی این سایت موافق داره)

نقل‌قول
اما سوالی که الان دارم اینه که فروم اوبونتو چی میشه؟
چرا امکانات این انجمن انقد کم هستند و هیچ بهبودی ندارن؟
سال گذشته همین بود امسال هم همینه
فروم اوبونتو یکی از مرجع های اصلی پشتیبانی لینوکس و بخصوص ubuntu باقی می مونه.
ولی همه باید به پیشرفت جامعه گنو لینوکس کمک کنیم. من اگر احساس کنم یه کاری مفیده برای این جامعه و منم تواناییشو دارم حتما انجامش میدم.
توی یه تاپیک نوشته شده:
اگر امکانش هست به سیستم tapatalk هم اضافه کنید و اگر همچنان به دلایلی مثل
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,31632.15.html
پایبند هستید بهتره قالب واکنشگرا بشه تا روی موبایل و تبلت بشه راحت تر استفاده کرد
tapatalk که امکانش نیست، ولی قالب واکنشگرا توی برنامه هست