انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با نصب لینوکس  (دفعات بازدید: 1028 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lionel_mnb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل با نصب لینوکس
« : 12 مهر 1394، 07:54 ب‌ظ »
سلام دوستان
چند روزی است که میخام اوبونتو 14.04.3 رو نصب کنم اما نمیشه.دیگه واقعا کلافه شدم.لطف میکنید اگه راهنمایی کنید. ](*,)

فایل iso این نسخه رو با poweriso رو dvd ریختم و شروع کرم به نصب.دفعه اول بعد از اینکه گزینه install ubuntu رو زدم یه صفحه اومد ک وسطش نوشته بود اوبونتو و چند تا نقطه رنگی که مثلا داشت لود میشد بعد از یه مدت کوتاه دیگه لود نمیشد(رنگ نقطه ها عوض نمیشد ;D) و انگار فریز شده بود. با دکمه power لپ تاپ رو خاموش و روشن کردم و ایندفه مشکل حل شد وتا قسمت پارتیشن بندی رفتم.یکم تو پارتیشن بندی به مشکل برخوردم واسه همین از نصب خارج شدم تا برم در مورد نحوه پارتیشن بندی اطلاعات کسب کنم 8).با برنامه partition master پارتیشن هامو درست کردم.یه primary که system reserved بود که موقع نصب ویندوز 10 خودش ایجاد میشه.یه primary هم واسه ویندوز 10(که نصبه) و یه primary هم واسه اوبونتو که البته نوعش ntfs است که گفتم موقع نصب عوضش میکنم.یه logical هم برای فایل هام و یه logical هم واسه swap area که اونم از نوع ntfs است وموقع نصب لینوکس نوعش رو عوض میکنم.
حالا بعد از این کارا متاسفانه نصب لینوکس شروع نمیشه.هم از dvd و هم از فلش بوتیبل امتحان کردم.تازه دو تا فایل iso جدا رو هم امتحان کردم اما نشد که نشد :'(.وقتی بوت میکنم محیط گرافیکی نصب لینوکس نمیاد و گنو گراب میاد و از اونجا وقتی install ubuntu یا try without installing رو هم که میزنم مثل دفعه اول اسم اوبونتو و چند تا نقطه میاد و بعد چند لحظه انگار دوباره فریز میشه :o.
دوستان ببخشید اگه طولانی شد.گفتم همه چی رو بنویسم شاید یکی بتونه کمکم کنه آخه دیگه کلافم کرد. ](*,)
ممنون میشم راهنماییم کنید. ;) ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : مشکل با نصب لینوکس
« پاسخ #1 : 12 مهر 1394، 08:52 ب‌ظ »
سلام.
با توزیع هایی غیر از ۱۲٫۰۴٫۳ هم تست کردی؟
پارتیشن های مورد نیاز لینوکسی رو بهتره به هم متصل کنی و بعد کلا پاک کنی و بعد توی پارتیشن بندی، از اون یک پارتیشن، پارتیشن های مورد نیاز رو بسازی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #2 : 12 مهر 1394، 09:41 ب‌ظ »
سلام
گفتهٔ رسول رو حتما انجام بده و پارتیشنهارو خام بساز و فرمت و قالبی براش درنظر نگیر که خود اوبونتو اونارو بشناسه و فرمت کنه ; و غیر از اوبونتو رو هم استفاده کن ببین چه تفاوتی ایجاد میشه ؟
مشخصات سیستم ( مخصوصا گرافیک ) رو کامل بگو .
از جدیدترین نسخه استفاده کن و ۱۴.۰۴.۳ رو بذار برای بعدها تا مشکلات کمتر باشه و در ضمن ، چندماه دیگه یه نسخهٔ lts ارائه میشه که خیالت از پشتیبانی طولانی راحت میشه پس الان با جدیدترین‌ها پیش برو .
یه بار برعکس کار کن یعنی اول اوبونتو رو نصب کن بعدش ویندوز ; ببین تاثیری داره ؟

موفق باشی ;)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین lionel_mnb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 13 مهر 1394، 08:00 ب‌ظ »
اول از همه ممنون بابت جوابا.

با توزیع هایی غیر از ۱۲٫۰۴٫۳ هم تست کردی؟
نسخه 15.04 رو هم تست کردم اما نشد که نشد ](*,) ](*,).
پارتیشن های مورد نیاز لینوکسی رو بهتره به هم متصل کنی و بعد کلا پاک کنی و بعد توی پارتیشن بندی، از اون یک پارتیشن، پارتیشن های مورد نیاز رو بسازی.
پاک کردم اما اتفاق خاصی نیفتاد.
مشخصات سیستم ( مخصوصا گرافیک ) رو کامل بگو .
asus n550jk
graphic 4 ddr3
ram ddr3 8GB
cpu corei7 4700HQ 2.4GHz
یه بار برعکس کار کن یعنی اول اوبونتو رو نصب کن بعدش ویندوز ; ببین تاثیری داره ؟
تازه ویندوز 10 نصب کردم کلی برنامه روش ریختم کی حوصله داره دوباره نصب کنه باو :o :o.

و در آخر دوستان شاهد باشین من خواستم لینوکسی بشم لینوکس نخواست ;D ;D.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #4 : 13 مهر 1394، 09:16 ب‌ظ »
سلامی دوباره

مثل اینکه اداهای زیادی داره ... برای نمونه لینک زیر رو ببین :

Linux on Asus N550JK

مثلا شاید از یوفی باشه ???
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 13 مهر 1394، 10:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
و در آخر دوستان شاهد باشین من خواستم لینوکسی بشم لینوکس نخواست ;D ;D.

برعکس گفتی  ;D
و در آخر دوستان شاهد باشین من خواستم لینوکسی بشم، لپ تاپم نذاشت  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #6 : 18 مهر 1394، 10:13 ب‌ظ »
عزیز این مشکل به خاطر اینه که تو حالت UEFI نصب میشه. از صفحه بایوس بوت هاتو بیار و چک کن ببین قبل از اسم دیسکت نشانه [UEFI] نداره...