انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بعد از نصب اوبونتو گراب رو نشون نمیده ومستقیما ویندوز بوت میشه،چرا؟(حله)  (دفعات بازدید: 2020 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
سلام دوستان.
بنده باز دوباره اوبونتو رو نصب کردم ورژن 14.04.3.دفعه اول که نصب کردم اونجایی که یه نقشه از کره زمین میاد من ایران رو انتخاب کردم و به همین خاطر همه تاریخها رو فارسی میاورد و توی ترمینال برام مشکل ساز شد.
از اونجایی که هنوز چیز خاصی روش نداشتم و نصبش هم 3-4 دقیقه بیشتر طول نمیکشید گفتم از دوباره نصبش کنم بهتره.
دوباره از روی فلش بوتش کردم sda8 رو به اندازه 20 گیگ برای روت کنار گذاشتم, 6 گیگ بعدی رو هم دادم به سواپ و حدود 50 گیگ هم گذاشتم برای هوم.
اما بعد از نصب وقتی که گفت ری استارت کن دیگه خبری از گراب نبود و مستقیما ویندوز میومد بالا.
اومدم تو حالت لایو گراب رو آپدیت کنم که گفت فلدر conw یا یه همچین چیزی رو پیدا نمیکنه.
من که کلهم پارتیشن روحذف و دوباره ایجادشون کردم پس همه چیز بایستی مثله روز اولش میشد دیگه!
الان مشکلم کجاست؟
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1394، 10:58 ب‌ظ توسط ehsan_faal »
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
  • GrayWolf
داداش
یه پیشنهاد میدم اگه ویندوزت بالا می یاد برنامه easy bcd رو نصب کن

بعد از گزینه add new Entry زبانه Linux/BSD رو انتخاب کن

بعد تو فرمی که میاد Type رو Grub2 انتخاب کن ،بعد یه اسم دلخواه تو Name بعد هم از قسمت Drive درایو boot/ ویندوز رو انتخاب کن وبعد تمام اگه ریستارت کنی باید هم ویندوز و هم اوبونتو رو بیاره.
Debian + Gnome Shell

دل نوشته های من توی وبلاگ شخصی : mkeihani.blog.ir

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
اوه کار با این نرم افزاری که گفتی اصلا جالب نیست به نظر من.
چند وقت پیش هم دنبال این بودم که اوبونتو رو به جای انتخاب از توی گراب از بوت لودر ویندوز انتخاب کنم که کلا همه چیز خراب شد و نه ویندوز داشتم و نه لینوکس.
امیدوارم این قضیه با راهنماییهای دوستان از طریق همین اوبونتو حل بشه.

آفلاین sadeghaf

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
کدوم ویندوز رو میخای با اوبونتو نصب کنی؟؟

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
کدوم ویندوز رو میخای با اوبونتو نصب کنی؟؟
؟
راستش منظورت رو نگرفتم.
من نمیخوام ویندوز نصب کنم،اصلا نمیدونم چه ربطی داشت به نصب ویندوز!
الان مشکل من اینه که حتی اگه از توی ویندوز بیام و پارتیشن های مربوط به لینوکس رو حذف کنم و دوباره اوبونتو رو نصب کنم،بعد از نصب گراب رو نمیاره.
در حقیقت من فقط میتونم با فلش و به عنوان کاربر لایو توی اوبونتو باشم.

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
یو اس بیتو فرمت کن اوبونتو رو دوباره رایت کن داخلش
اگه بوت نشد اوبونتو رو رو دی وی دی بریز و باز نصب کن.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
واقعا جای تعجبه واسم که چجوری مشکلی که مطرح کردم میتونه به غرمت کردن فلش ربط داشته باشه!!!!!!
عزیز من،یو اس بی خیلی عالی کار میکنه،اوبونتو لایو میاد بالا تمام مراحل نصبش هم انجام میشه منتها بعد از ری استارت کردن گراب نمیاد،مستقیما ویندوز بوت میشه.

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
واقعا جای تعجبه واسم که چجوری مشکلی که مطرح کردم میتونه به غرمت کردن فلش ربط داشته باشه!!!!!!

دقیقا دیشب داشتم همین نصبو انجام میدادم مشکلی که بر خوردم این بود که وقتی روی دسکتاپ نصب کردم همه چی عادی بود.
بعد وقتی خواستم رو لپ تاپ نصب کنم همین مشکل شما برخوردم. زمان رو رو ایران تنظیم کرده بود و اینکه یوزرم رو دقیقا همون یوزری که برای دسکتاپ تعریف کرده بودم اورد. نصب که کردم گراب لود نشد.
یه بار دیگه دیسکو ساختم اوکی شد.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
عزیز من،یو اس بی خیلی عالی کار میکنه،اوبونتو لایو میاد بالا تمام مراحل نصبش هم انجام میشه منتها بعد از ری استارت کردن گراب نمیاد،مستقیما ویندوز بوت میشه.

چرا عصبانی میشی شما ؟
کمک خواستین این دوستمون هم بر اساس تجربه ای که داشت راهنماییت کرد ، حالا شما امتحان میکردی خودت که میگی نصبش زیاد ازت زمان نمیبره ، امتحان میکردی شاید درست میشد ، مطمئنا قصدش فقط راه افتادن کار شماست هر کسی که پاسخ سوالتون رو میده

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
با وجود اینکه اصلا مقصر رو فلش نمیدونستم،ولی طبق حرف دوستمون یه بار فلش رو فرمت کردم و دوباره اوبونتو رو ریختم روش  و نصبش کردم وباز هم مشکل قبلی پابرجاست.
راستی اگه کسی از حرفایی که زدم ناراحت شده بنده ازش عذر میخوام.فقط ربط داشتن این قضیه به فلش یکم به نظرم خنده دار اومد.

با تشکر

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
سلام دوستان.
بنده باز دوباره اوبونتو رو نصب کردم ورژن 14.04.3.دفعه اول که نصب کردم اونجایی که یه نقشه از کره زمین میاد من ایران رو انتخاب کردم و به همین خاطر همه تاریخها رو فارسی میاورد و توی ترمینال برام مشکل ساز شد.
از اونجایی که هنوز چیز خاصی روش نداشتم و نصبش هم 3-4 دقیقه بیشتر طول نمیکشید گفتم از دوباره نصبش کنم بهتره.

لینوکس ویندوز نبود که مشکل برات پیش اومد همین اول پاکش کردی دوباره نصبش کنی میتونستی خیلی راحت درستش کنی کاش همون مشکلو تاپیک کرده بودی ;D
اما در مورد مشکلت ، الآن فقط ویندوز رو داری؟
میتونی اون سه تا پارتیشنی که برای اوبونتو ساختی رو از نو فرمتش کنی و دوباره بسازی؟

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
در مورد دوباره نصب کردن توضح دادم که چون هنوز چیزی روش نصب نکرده بودم و نصبش هم 3-4 دقیقه بیشتر طول نمیکشید گفتم بهتره به جاس سرچ تو نت دوباره نصبش کنم.
در مورد پارتیشنها هم بله چند بار تست کردم هم از توی ویندوز و هم از اوبونتو لایو پاکشون کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم ولی هیچ تغییری بوجود نیومد.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
از اوبونتو 14.04 LTS یا از 15.04 استفاده کن که در حال حاضر پشتیبانی میشه، اول با ویندوزت پارتیشن هارو NTFS فرمت کن بعد برو سراغ نصب و پارتیشناتو تنظیم کن و نصب رو انجام بده ببین درست میشه

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
در مورد قسمت اول باید بگم که ورژن اوبونتویی که استفاده میکنم رو توی پست اول گفتم و قسمت دوم رو هم تست کردم جواب نداد.
اصلا واسم خیلی عجیبه که چجوری این جوری شد!

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر