انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (کمک) راهنمایی در رابطه با نصب کارت گرافیک NVIDIA جی فورس :  (دفعات بازدید: 3281 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Joel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
  • به هم کمک میکنیم چون وجود انسان همینه .
    • Doctor PC
دوستان من سیتم عامل زوبونتو رو نصب کردم ولی یه مشکلی که دارم نصب کارت گرافیکم هست وقتی روی Additional Drivers کلیک میکنم شروع به جستو جو میکنه که در نهایت این رو تحویل من میده . ممنون میشم راهنماییم کنید که چی کار کنم .
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1394، 05:26 ب‌ظ توسط Joel »
چشم ها را باید شست جوره دیگر باید دید .

آفلاین MiLaD.TechS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • Stubborn Noob XD
خوب مشکل چیه ؟ منظورت اینه که درایور ها قدیمی هستن ؟

اگه جدیدترین درایور هارو میخای :

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt-get update

بعد توی additional drivers درایور های جدید تر رو میبینی

روی درایوری که عددش بزرگتره کلیک کن و apply changes رو بزن ، وقتی که تموم شد ریست کن ...
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1394، 12:15 ب‌ظ توسط MiLaD.TechS »
...Microsoft Windows Assumes I Am Not Smart

Linux Demands That I Prove It

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
روی درایوری که عددش بزرگتره کلیک کن و apply changes رو بزن ، وقتی که تموم شد ریست کن ...
همیشه این‌طور نیست.
بهتره برای؛
سری قبل از ۶۰۰۰ نسخه ۱۷۳،
سری ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ نسخه ۳۰۴،
سری ۸۰۰۰، ۹۰۰۰ و ۱۰۰ تا ۳۰۰ نسخه ۳۴۰،
سری ۴۰۰ و بالاتر نسخه‌های جدیدتر درایور رو نصب کرد.

دوستان من سیتم عامل زوبونتو رو نصب کردم ولی یه مشکلی که دارم نصب کارت گرافیکم هست وقتی روی Additional Drivers کلیک میکنم شروع به جستو جو میکنه که در نهایت این رو تحویل من میده . ممنون میشم راهنماییم کنید که چی کار کنم .
در حال حاضر درایور آزاد برای کارت شما نصب هست، اگر باهاش مشکلی داری، اولین درایور که توی لیست هست (nvidia-340) رو نصب کن.

آفلاین Joel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
  • به هم کمک میکنیم چون وجود انسان همینه .
    • Doctor PC
ممنونم از هر دو دوست که پاسخ دادن .
چشم ها را باید شست جوره دیگر باید دید .

آفلاین MiLaD.TechS

• Full Member
  • *
  • Stubborn Noob XD
additional drivers همیشه اخرین درایور سازگار با سخت افزار شما (stable) رو از مخازن توی لیستش میاره . به علاوه ی : نسخه بتا ( برای کارتهای گرافیک جدید ) نسخه legacy و نسخه nvidia-xxx.xx_updates که یعنی درایور با اخرین تغیراتی که روی اون اعمال شده (hotfix).

legacy > legacy with hotfixes > stable > stable with hotfixes > beta

مثلا اگه گرافیک شما درایور 358.50 رو پشتیبانی نکنه ، توی لیست additional driver هم این درایور نمیاد.

واسه همین گفتم روی اونی که عددش بزرگتره کلیک کنید .  ;)
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1394، 01:38 ق‌ظ توسط MiLaD.TechS »

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
خب در این‌صورت به‌جای نشون دادن نسخه‌های آزاد، ۱۷۳، ۳۰۴ (۲ نسخه) و ۳۴۰ (۲ نسخه)؛ فقط باید یک گزینه رو نشون می‌داد. (:

آفلاین MiLaD.TechS

• Full Member
  • *
  • Stubborn Noob XD
خب در این‌صورت به‌جای نشون دادن نسخه‌های آزاد، ۱۷۳، ۳۰۴ (۲ نسخه) و ۳۴۰ (۲ نسخه)؛ فقط باید یک گزینه رو نشون می‌داد. (:

حرفمو تصحیح کردم.

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
حرفمو تصحیح کردم.
این حرف در مورد شاخه‌ی updates درسته. یعنی منطقا شاخه nvidia-340-updates باید سازگارتر و امن‌تر از nvidia-340 باشه.
اما این‌طور نیست که نسخه جدیدتر درایور الزاما بهتر باشه. همون‌طور که گفتی توی نسخه‌های جدید، فیچرهای جدیدتر هستش که از لحاظ سازگاری و پایداری (مخصوصا توی این وضعیت فعلی پشتیبانی کارت‌های گرافیک توی گنو/لینوکس) عموما مشکلات بیشتری دارند.

آفلاین MiLaD.TechS

• Full Member
  • *
  • Stubborn Noob XD
حرفمو تصحیح کردم.
اما این‌طور نیست که نسخه جدیدتر درایور الزاما بهتر باشه. همون‌طور که گفتی توی نسخه‌های جدید، فیچرهای جدیدتر هستش که از لحاظ سازگاری و پایداری (مخصوصا توی این وضعیت فعلی پشتیبانی کارت‌های گرافیک توی گنو/لینوکس) عموما مشکلات بیشتری دارند.
هر نسخه stable از نسخه بتای قبلی درست میشه و قبل از اینکه تگ stable بهش بدن تقریبا تمام باگ هاش فیکس شدن.حدف اصلی درایورهای جدیدتر بهتر کردن عملکرد سخت افزار مربوطست پس چطور نسخه های جدیدتر میتونن الزاما بهتر نباشن !
این حرف شما در مورد نسخه بتا صدق میکنه .

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
سلام دوستان عزیز

من گرافیکم 7300 GO هستش بعد نصب 15.10 رفتم توی این بخش که درایور هارو لیست میکنه (چون کارت گرافیکم نصب نشده بود اصلا) بعدش اینجا 3 تا گذینه داشت 2 تاش مال خود شرکت Nvidia بود و یکیشم که یکی دیگه... من هر کدومو نصب کردم به راحتی نصب شد ولی منجر به این شد که بعد ریست کردن وقتی وارد اوبونتو میشم تمام ایکن ها انگار نخ کش شده!! خخ یعنی اینکه نشون داده نمیشن نصفه ان سیستم هنگه کار نمیکنه و هیچی نمیبینم!! من چیکار کنم!؟ 2 بار مجبور به نصب و پاک کردنش شدم... یکی منو راهنمایی کنه اصلا هیچی کار نمیکنه دسترسی به ترمینال و.. هم ندارم متشکرم