انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونگی حذف همه ی سیستم عاملها و نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 998 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین oostaa

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
سلام دوستای گلم . من دوتا سیستم عامل دارم ویندوز 7 و ابونتو ،میخواستم بپرسم که چطوری میتونم ویندوز 7 رو حذف کنم و تنها یه ابونتو تو سیستمم داشته باشم؟ و به خاطر اینکه من ابونتو رو کنار ویندوز نصب کردم احساس میکنم که سرعتش پایینه ،ایا نیازی هس که ابونتو رو هم حذف کنم و بعدش از اول یه ابونتو نصب کنم یا نه ؟ و اگه اینطوره چطور میشه  اوبونتو رو نصب کنم در حالی که هاردم پاک نشه و برنامه های نصب شده روی ابونتوی قبلیم هم حفظ شه  . ممنونم ازتون.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
پارتیشنی که ویندوز روش نصب شده رو پاک کنید تا حذف بشه .
درمورد سرعتش فکر نکنم چنان موثر باشه ، اما میتونید نظر بقیه دوستان رو هم بشنوید .
اوبونتو رو روی یک پارتیشن مجزا نصب کنید ، آسیبی به اطلاعاتتون وارد نمیشه :)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
سلام
خیر
هنگامی که کامپیوتر اطلاعات هارد رو شروع به پردازش میکنه از اولین سکتور که گراب قراره داره شروع میکنه و تا به وسط پارتیشن برسه تا سیستم عامل بعدی رو بخواد اجرا بکنه زمان میبره. هر فایلی که توی سکتور های ابتدایی نصب باشن یا قرار داشته باشن اونها سزیع تر اجرا میشن.
به خاطر همین اگه ویندوزو هم پاک کنین پارتیشنشو بازم سیستم همون طور میمونه
از برنامه ها بکاپ بگیرین یه روش ویژه داره فک کنم بعد اطلاعاتو تو سیستم جدید تو cache وارد کنین و نصب کنین.
موفق باشین

آفلاین oostaa

• Jr. Member
  • *
ممنونم ازتون . من اومدم از تمام اطلاعات بک اپ گرفتم . و وقتی میخواستم اوبونتو رو نصب کنم به جای somthing else  گزینه ی دوم یعنی erase رو انتخاب کردم به این امید که کل هارد سیستم رو فرمت کنه و بعدش اوبونتو رو نصب کنه . فک میکنید این اتفاق افتاده یا هنوز اطلاعات ویندوز و نسخه ی قبلی اوبونتو تو هارد هس ؟
اگه هنوز اون سیستم عاملای قبلی حجم هارد گرفتن چطور میشه فرمتشون کرد؟

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
شما اوبونتو رو به‌صورت لایو بیار بالا و در دش برنامه‌ٔ Gparted رو اجرا کن، با این برنامه به راحتی می‌تونی هاردت رو فرمت کنی و حالا هر نوع پارتیشنی که نیاز داشتی رو بسازی.
کافیه تو گوگل آموزش Gparted رو سرچ کنی، اگر با مشکل رو‌به‌رو شدی، اینجا بپرس.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
تا جایی که میدونم  erase فرمت میکنه همه پارتیشن هارو و پاک میکنه ، یه بار اینکارو کردم تموم اطلاعات پرید اونم دو روز مونده به تحویل پروژه دانشگاهم  ](*,)

آفلاین oostaa

• Jr. Member
  • *
از همه تو ن ممنونم . عالی بود راهنماییتاتون .