انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اپدیت فایر فاکس(حل شد)  (دفعات بازدید: 6183 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aleXx

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
اپدیت فایر فاکس(حل شد)
« : 13 بهمن 1388، 03:22 ب‌ظ »
من چندین بار فروم رو گشتم چند تا تایپیک پیدا کردمولی جوابمو نگرفتم

من فایر فاکس 3.5 دارمولی میخوام بکنمش 3.6
تو خود برنامه گزینه اشو نداره
تو مخازن هم نیست

وقتیمیری سایت فایر فاکس یه بسته بهت میده که پسوندشاینه tar.bz2
حالا وقتی میری اکسترکت میکنی و فایلداخلشو اجرا میکنی فایر فاکس اجرا میشه ولی با بستنش وقتی فایر فاکسو از راه معمولی باز میکنی همون قدیمیه هست

میخواستم بدونم چطوری میشه اینا رو درست رو کامپیوتر نصب کرد
لطفا توضیح کامل بدید
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1388، 03:25 ب‌ظ توسط sirmamal »

آفلاین h4x0r

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
    • h4x0r's homepage
پاسخ به: اپدیت فایر فاکس
« پاسخ #1 : 13 بهمن 1388، 05:45 ب‌ظ »
البته پیشنهاد همیشه این هست که از یک موتور جستجوی قوی و جهان‌شمول (!) استفاده کنید، مثلا گوگل  :)
اما در مورد فایرفاکس، چند راه دارید:
۱- صبر کنید تا به مخازن اضافه بشه (توصیه نمیشه)
۲- از سایت موزیلا دانلود بفرمایید و استفاده کنید، برای کپی، نصب و استفاده از میانبرها راهنما به مقدار کافی هست.
۳- از PPA اوبونتو-موزیلا استفاده کنید تا هر یک خط کدی که به برنامه اضافه می‌شود در کامپیوتر شما هم اعمال بشه  ;)
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla
sudo aptitude update
sudo aptitude full-upgrade
تا تیرماه ۱۳۸۹ نیستم

آفلاین aleXx

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 بهمن 1388، 09:13 ب‌ظ »
البته پیشنهاد همیشه این هست که از یک موتور جستجوی قوی و جهان‌شمول (!) استفاده کنید، مثلا گوگل  :)
اما در مورد فایرفاکس، چند راه دارید:
۱- صبر کنید تا به مخازن اضافه بشه (توصیه نمیشه)
۲- از سایت موزیلا دانلود بفرمایید و استفاده کنید، برای کپی، نصب و استفاده از میانبرها راهنما به مقدار کافی هست.
۳- از PPA اوبونتو-موزیلا استفاده کنید تا هر یک خط کدی که به برنامه اضافه می‌شود در کامپیوتر شما هم اعمال بشه  ;)
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla
sudo aptitude update
sudo aptitude full-upgrade

اون روش دو رو بیشتر توضیح بده.از اون همه که هست یکیشو بگو

آفلاین h4x0r

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
    • h4x0r's homepage
« پاسخ #3 : 13 بهمن 1388، 11:12 ب‌ظ »
این نکاتی که میگم رو یک نفر بچسبونه بالای در فروم  :P
۱- مودب باشیم
۲- احترام نگه‌داریم
۳- متوقع نباشیم
۴- تنبل نباشیم، یک مقدار تایپ کنیم و سرچ کنیم

خب جواب شما:
فایل مربوطه را از سایت موزیلا دانلود کن، بازش کن، منتقلش کن به یک دایرکتوری که قابلیت اجرایی بده به فایل‌ها مثلا (home/USER/bin)
حالا! از ترمینال با دستور مخصوص خودش (اسم فایل اجرایی) اجراش کن، یک پشتیبان از پروفایل بگیر و بعد فایرفاکس قدیمی را از طریق synaptic, usc, apt-get پاک کن. برای راحتی کار میتونی در جاهایی که شورتکات داشتی اونها را با وضعیت جدید سازگار کنی.

این یکی از اون همه!  ;D
اگر ابهامی هست‌(که نیست) لطفا با جستجو پیداش کنید
تا تیرماه ۱۳۸۹ نیستم

آفلاین aleXx

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: اپدیت فایر فاکس
« پاسخ #4 : 14 بهمن 1388، 03:47 ب‌ظ »

خب جواب شما:
فایل مربوطه را از سایت موزیلا دانلود کن، بازش کن، منتقلش کن به یک دایرکتوری که قابلیت اجرایی بده به فایل‌ها مثلا (home/USER/bin)
حالا! از ترمینال با دستور مخصوص خودش (اسم فایل اجرایی) اجراش کن، یک پشتیبان از پروفایل بگیر و بعد فایرفاکس قدیمی را از طریق synaptic, usc, apt-get پاک کن. برای راحتی کار میتونی در جاهایی که شورتکات داشتی اونها را با وضعیت جدید سازگار کنی.

این یکی از اون همه!  ;D
اگر ابهامی هست‌(که نیست) لطفا با جستجو پیداش کنید

من تمام فروم رو گشتم
اگر بخواین لیست تایپیک هایی رو که خوندم رو میذارم
ولی مشکلم اینه که همه فکر میکنن مثل خودشونم و حرفه ای
مثلا شما گفتی با دستورش.من ازکجا بدونم دستورش چیه؟
لطفا دقیق بگین.تو بقیه تایپیک ها هم همین طوری برام نا مفهوم بود
من از سایت موزیلا یه فایل با فرمت tar.bz2 گرفتم.لطفا بگید دقیقا باهاش چیکار کنم.کجا کپی کنم و تو ترمینال چه دستوری رو بدم

آفلاین parsibox

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 777
  • آچار فرانسه
    • سایت شخصی محسن داوری
« پاسخ #5 : 14 بهمن 1388، 04:36 ب‌ظ »
extract کن و فایل اجراییش را اجرا کن!!!!!!!!!!!!همین
اصلا نیازی به نصب نداره
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12830.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12928.new.htm
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12151.0.html
توجه : کلیه ی کاربران لینوکس در اصفهان که متقاضی شارژ یا راه اندازی ADSL پیشگامان یا صبانت هستند میتوانند از طریق ما 5% تخفیف بگیرند

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1598
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #6 : 14 بهمن 1388، 05:44 ب‌ظ »
به نظر من که تاپیک خوبی است و مشخصه که هر کس هم تلاشش رو کرده. در واقع سوال دقیق پرسیده نشده. تو تونستی فایرفاکس رو بگیری و آخرین نسخه رو اجرا کنی. حالا سوال اینه که چیکار کنی که هربار اجرای فایرفاکس * به شیوه معمولی * باعث اجرا شدن این نسخه جدید بشه.

خب نکته بر می گرده به شیوه معمولی تو برای اجرای برنامه ها. ایده من اینه که یک دایرکتوری توی هوم به اسم مثلا bin بساز و فایرفاکس رو اون تو باز کن. حالا کافیه توی منوها (مثلا گنوم) بگی که گزینه فایرفاکس توی منو بر می گرده به این برنامه. برای اینکار - توی گنوم - کافیه روی آیکون منو کلیک راست کنی و ادیت رو بزنی. حالا یک برنامه باز می شه که می ذاره منو رو ادیت کنی. اونجا برو روی فایرفاکس و فایل اجرایی خودت رو بهش بده (مثلا با فشار دادن براوز). خلاص و راحت. حالا هر بار بری توی منو اجراش کنی، نسخه جدید اجرا می شه.

البته روش شخصی من این نیست. من همون دایرکتوری بین رو دارم که به پت اضافه اش کردم و در نتیجه هر چیزی که اونجا باشه زودتر از چیزهایی که جاهای دیگه باشن اجرا می شه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین parsibox

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 777
  • آچار فرانسه
    • سایت شخصی محسن داوری
« پاسخ #7 : 14 بهمن 1388، 05:55 ب‌ظ »
خوب اینم که راحته باید از دستور ln استفاده کنی!
    ln -s INJA_ADDRESE_FILE_FIREFOX_RA_MIZARI /usr/bin/firefox
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12830.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12928.new.htm
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,12151.0.html
توجه : کلیه ی کاربران لینوکس در اصفهان که متقاضی شارژ یا راه اندازی ADSL پیشگامان یا صبانت هستند میتوانند از طریق ما 5% تخفیف بگیرند

آفلاین aleXx

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 14 بهمن 1388، 10:00 ب‌ظ »
به نظر من که تاپیک خوبی است و مشخصه که هر کس هم تلاشش رو کرده. در واقع سوال دقیق پرسیده نشده. تو تونستی فایرفاکس رو بگیری و آخرین نسخه رو اجرا کنی. حالا سوال اینه که چیکار کنی که هربار اجرای فایرفاکس * به شیوه معمولی * باعث اجرا شدن این نسخه جدید بشه.

خب نکته بر می گرده به شیوه معمولی تو برای اجرای برنامه ها. ایده من اینه که یک دایرکتوری توی هوم به اسم مثلا bin بساز و فایرفاکس رو اون تو باز کن. حالا کافیه توی منوها (مثلا گنوم) بگی که گزینه فایرفاکس توی منو بر می گرده به این برنامه. برای اینکار - توی گنوم - کافیه روی آیکون منو کلیک راست کنی و ادیت رو بزنی. حالا یک برنامه باز می شه که می ذاره منو رو ادیت کنی. اونجا برو روی فایرفاکس و فایل اجرایی خودت رو بهش بده (مثلا با فشار دادن براوز). خلاص و راحت. حالا هر بار بری توی منو اجراش کنی، نسخه جدید اجرا می شه.

البته روش شخصی من این نیست. من همون دایرکتوری بین رو دارم که به پت اضافه اش کردم و در نتیجه هر چیزی که اونجا باشه زودتر از چیزهایی که جاهای دیگه باشن اجرا می شه.

واقعا ممنون چون بالاخره تونستم

« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1388، 10:03 ب‌ظ توسط sirmamal »