انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در پیدا کردن مخازن بازی خوب و مناسب با نسخه‌ی اوبونتوی خودمان با پسوند deb.  (دفعات بازدید: 6035 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
با سلام خدمت همگی. آقا می‌خواستم ببینم چرا بازی با پسوند deb. به زور پیدا میشه و اگر هم پیدا شد دوباره معلوم نیست باز چی میخاد. یه بار دیتا میخاد یه بار وابستگی‌ها رو میخاد و... .  ](*,) ](*,) ](*,) ... . خلاصه پدر آدمو در میاره و تازه جالب اینکه سر آخر هم نصب و اجرا نشه !!!؟؟؟. در کل منظورم سایتی هست که بشه مثلا با یک سیستم دیگه یا اصلا با موبایل دانلودش کنیم و بیاریم مثل بچه آدم روی سیستم خودمون نصبش کنیم. اکثر تازه واردها مثل من اول میریم بازی دانلود میکنیم بعد موقع نصب میبینیم که ای بابا ... . پسوندش tar.gz  tar.bz  tar.xz  tar.bz2  نمیدونم تار..... که حتما میدونید دیگه. حالا میاییم نصبش کنیم یکی میگه این دستور یکی میگه اون دستور یکی میفرماید آقا برو از مرکز نرم‌افزاری نصب کن و خلاصه یک وضعی. خوب آقای عزیز اگه تو مرکز نرم‌افزارها نبود یا اصلا میخاستم از یه سیستم دیگه دانلود کنم و بعد نصبش کنم چاره چیه ؟؟؟. (البته این مشکل ظاهرا در دانلود نرم‌افزار ها هم باید باشه).
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1394، 04:05 ب‌ظ توسط حبیبیان »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
الان دقیقا شما توقع دارید چه راهی رو پینشهاد کنیم ؟‌ با مخازن که مشکل دارید ، با فایل های فشرده هم که مشکل دارید (واقعا دلیلش رو نمفهمم) ، exe میخواین ؟
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
steam نصب کن.

بله محمدصادق عزیز راه خوبی را داره جلوی پات میذاره اینجوری هم پول میدی و حق نشر را زیرپا نمیذاری هم همه بازی هست توش.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
با سلامی دیگر. در جواب آقا کوشا باید عرض کنم که در بالا اشاره کردم یک سایتی که کل یک برنامه یا بازی را با پسوند deb. داشته باشه که بشه با سیستم عاملهای مختلف از جمله مثلا اندروید اون بسته رو دریافت کنیم و روی سیستممون نصبش کنیم (که برای افراد تازه واردی مثل من میتونه خیلی کار راه انداز باشه). بعد هم اینکه با بسته‌های فشرده‌ی تاردار و بیتار  ;) که فقط من مشکل ندارم اگه یه جستجو کنی میبینی که بیشتر افرادی که این مشکل رو دارن آخر پستشون (حل شد ) نداره. exe. هم که چه عرض کنم. در جواب آقای ماتریکس هم باید بگم که استیم نمیدونم چیه و کارش چجوریه یه بررسی‌ای میکنم. ولی فکر نکنم این مشکل که گفتم حل بشه. در جواب آقای حیدری هم (با فرض ma3x = محمد صادق) که گفتم. اگر پولی باشه که نمی‌ارزه. وقتی بازی رایگان هست بریم پول بدیم.؟!. خلاصه هنوز جوابمو نگرفتم.
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1394، 03:41 ق‌ظ توسط حبیبیان »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
شما میتونید بازی موردنظرتون رو از مخازن با پسوند deb دریافت کنید و هر زمان که تمایل داشتید نصب کنید .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین مرتضی آقابیگی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
    • http://qomac.ir/u/morteza/profile
سلام
منظور آقای حبیبیان اینه که چرا تو لینوکس اکثر بازیا یه فایل نصبی مثل فایلای نصبی اندروید یا ویندوزی ندارن که فایل نصبیو دانلود کنی بعد آفلاین نصبش کنی
ـ
پاسخ
اصولا تو لینوکس این مشکل متاسفانه هست البته برای ما که اینترنتمون داغونه این موضوع مشکل به حساب میاد
ولی خب بعضی از بازی‌های لینوکس این مشکلو ندارن ک داخل سایت خود بازی فایلش هست میتونید دانلود کنید مثل
annex
urban terror
supertuxkart
teeworlds
چون خارجیا خودشون این مشکلو خیلی کمتر دارن از  تگ خاصی برای نشون دادن این موضوع استفاده نمی‌کنن به هر حال من دو تا سایت میشناسم که بازیای لینوکسو با فایل اجرایی برای دانلود میزارن
http://itch.io/games/platform-linux
http://www.indiedb.com/search?q=linux&sa.x=0&sa.y=0
ـ
در مورد استیم هم باید بگم که درسته امکانات زیادی داخل استیم هست ولی هم سرعت دانلود با استیم کمتره هم پش سر هم باید آپدیت بشه
« آخرین ویرایش: 19 آبان 1394، 11:56 ب‌ظ توسط مرتضی آقابیگی »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
منظور آقای حبیبیان اینه که چرا تو لینوکس اکثر بازیا یه فایل نصبی مثل فایلای نصبی اندروید یا ویندوزی ندارن که فایل نصبیو دانلود کنی بعد آفلاین نصبش کنی
پاسخم هنوز هم همونه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
با تشکر از دوستان گرامی. آقا مرتضی ٬ سایتهایی که گفته بودید رو دیدم . سایت اولی به نظرم جالب نبود و سایت دومی هم خوب بود ولی کامل نبود و  باید قبلش ثبت نام هم بکنیم. شبیه سایت دومی ٬ خودم سایتهایی رو دیده بودم مثلاً سایت    http://pkgs.org که اگه بسته ها رو کامل با دیتا و وابستگیهاشون در یک بسته میزاشت سایت توپی از این بابت میشد. در مورد دریافت از سایت اصلی بازیها من در مورد بازی سوپر تاکس کارت امتحان کردم دیدم  بستش از نوع فشرده با پسوند تارداره و بعدش هم اینکه پیوند دریافتش هم برگشت داده میشه و خلاصه مشکل داره. آقا کوشا ٬ متاسفانه در عمل متوجه جوابتون نمیشم اگه زحمت نمیشه لطف کنید به طور مثال شیوه‌ی دریافت بازی stunt rally یا مثلاً speed dreams رو از مخازن با استفاده از موبایل با سیستم اندروید توضیح بدید ممنون میشم. :)
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1394، 04:01 ب‌ظ توسط حبیبیان »

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
چرا با استفاده از موبایل ؟
میتونید با دستور زیر نرم افزار مورد نظر رو از مخازن دانلود کنید :
apt-get download Package
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
آقا کوشای گرامی ٬ اگه پستهای قبلی رو خوب خونده باشی اونجا اشاره کردم که میخام یه حالتی رو در نظر بگیرید که با یک سیستم دیگه بخام بسته‌ای رو دریافت کنم و نه با سیستم خودم. در هر صورت ممنون. :)

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
کسی از دوستان نظری نداره؟؟!!

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
از چه راهی به اینترنت دسترسی داری؟
کامپیوتر خودم به اینترنت وصل نیست اما برای نصب نرم افزار ها روی اون این روش رو دنبال میکنم: نرم افزار ها رو روی یه کامپیوتر دیگه که اوبونتو داره(بصورت زنده هم میشه) نصب میکنم، بعد فایل های deb رو از /var/apt/archive/ کپی میکنم توی فلشم و میبرمش توی کامپیوتر خودم و همشو با dpkg می نصبم. اسمش رو گذاشتم نصب بصورت موازی :D
نکته:در مورد آدرس مطمئن نیستم.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین حبیبیان

• Newbie
  • *
سلام خدمت آقای کریمی زاده. فعلاً فقط با موبایل به شبکه دسترسی دارم برای اینکه مودمی که دارم درایور لینوکسی نداره و برای اون مشکلش یه پست دادم که فعلنه هنوز حل نشده. بله این روشی که شما میفرمایی در جاهای مختلفی از این سایت مطرح شده و فکر کنم مکان درستش این باشه :
/var/cache/apt/archives/
;) . به صورت دیسک زنده رو نمیدونم . در هر صورت متاسفانه این روش هم برای من کار ساز نیست چون روشی میخام که در اون کلاً از یه سیستم عامل دیگه مثلاً همین اندروید بتونم بسته یا بازی‌ای رو به طور کامل از یه سایتی با پسوند deb. بگیرم. اسم روشت هم خوب به نظر میاد. ویکیش کنی چه طوره ;). از پاسخت هم ممنون.

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
بابت آدرس شرمنده.
میتونی گوشیت رو مودم کنی(نمیتونی؟)
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC