انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا موافق به ایجاد یک بخش در مورد به امنیت در اوبونتو هستید؟

بله
26 (96.3%)
خیر
1 (3.7%)

مجموع آرای اعضا: 27

نویسنده موضوع: امنیت در اوبونتو  (دفعات بازدید: 7161 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
امنیت در اوبونتو
« : 17 بهمن 1388، 12:00 ب‌ظ »
من چون تو زمینه امنیت خیلی نمیدونم خوشحال میشم که دوستانی که در زمینه ی
امنیت استاد هستند یا اطلاعاتی دارن در اختیار ما هم بزارن تا ماهم ازاین اطلاعات
استفاده کنیم.
این اطلاعات میتواند شامل :
کتاب
آموزش های تصویری
آموزش های شخصی
و....
باشد.
ممنونم

آفلاین mahdisama

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 344
پاسخ به: امنیت در اوبونتو
« پاسخ #1 : 17 بهمن 1388، 02:41 ب‌ظ »
سلام.
با اجازه از NarbeH جان.
http://www.snoopmag.net/archive.html
مجله اردیبهشت.
شاد و موفق باشید.

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
« پاسخ #2 : 17 بهمن 1388، 02:47 ب‌ظ »
+1
بسیار عالی... البته به زبان ساده که برای ما مبتدی ها هم قابل استفاده باشه...

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #3 : 27 فروردین 1389، 07:01 ب‌ظ »
واقعا نمی دونم چرا کسی چیزی راجع به امنیت نمیگه :o ::)
نه تو ویکی چیزی هست و نه یه قسمت جداگانه تو انجمن وجود داره ](*,)
هر وقت هم یک تازه کار مثل من در مورد امنیت اوبونتو سوال کرده فقط گفتن که لینوکس ویروس نداره و یا اینکه اوبونتو خودش فایروال داره و کاربران خانگی احتیاج به چیز دیگه ای ندارن و یا اینکه اصلا شما چی داری که نگران از دست دادنش هستی!! و خلاصه از این جور صحبت ها.
ای کاش دوستای امنیتی مون یه ذره بیشتر حواسشون به ما تازه کارا بود!! [-(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 28 فروردین 1389، 01:10 ق‌ظ »
واقعا نمی دونم چرا کسی چیزی راجع به امنیت نمیگه :o ::)
نه تو ویکی چیزی هست و نه یه قسمت جداگانه تو انجمن وجود داره ](*,)
هر وقت هم یک تازه کار مثل من در مورد امنیت اوبونتو سوال کرده فقط گفتن که لینوکس ویروس نداره و یا اینکه اوبونتو خودش فایروال داره و کاربران خانگی احتیاج به چیز دیگه ای ندارن و یا اینکه اصلا شما چی داری که نگران از دست دادنش هستی!! و خلاصه از این جور صحبت ها.
ای کاش دوستای امنیتی مون یه ذره بیشتر حواسشون به ما تازه کارا بود!! [-(
خب راست گفتن دیگه. ;)
مشکل امنیتی شما چی هست که می‌خواین بیش‌تر در موردش بدونین؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 28 فروردین 1389، 01:12 ب‌ظ »
خیلی خوب. یه کاربر رو فرض کنید مثل "من": O0
(البته می دونم که بین علما راجع به اینکه کاربری مثل "من" اصلا باید با لینوکس کار کنه یا نه بحثه!! ولی خودم فکر می کنم ایجاد توزیع هایی مثل اوبونتو جذب همین کاربرها است)
من یک کاربر معمولی کامپیوترم یعنی کار اصلیم کامپیوتر نیست و نمی تونم وقت زیادی رو صرف یادگیری کامپیوتر کنم. در ضمن انگلیسیم هم بد نیست :-k ولی سرعت خوندم به انگلیسی خیلی کمتر از فارسیه!! یعنی برای یادگیری کامپیوتر ترجیح می دم متن فارسی بخونم تا انگلیسی (قابل توجه کسانی که در پاسخ به سوال به لینک انگلیسی ارجا میدن). در ضمن من تو ایران زندگی می کنم و برای هیچ نوع نرم افزاری لازم نیست پول بدم (فعلا بحث وجدان راه نندازین!) . خب من چه انتظاری از یک کامپیوتر دارم؟
۱- من می خوام با کامپیوتر به موسیقی گوش بدم و فیلم ببینیم : کدوم آدم عاقلی power dvd و jetaudio رو ول می کنه میاد سراغ vlc
۲- می خوام با نرم افزارهای تخصصی رشته خودم کار کنم : فکر نکنم کسی باشه بگه که لینوکس تو این زمینه قوی تره
۳- می خوام تو اینترنت گشت بزنم : اینجاس که لینوکس برای من نقطه قوته :D.  فکر کنم لازم نیست که راجع به ضعف های ویندوز تو این زمینه (اونم این ویندوزی که ما می خریم ۱۰۰۰ تومن) چیزی بگم
خلاصه برای من امنیت اوبونتو مسئله خیلی مهمیه و دوست دارم حداقل بیشتر در بارش بدونم. تا مثلا بدونم کسی جاسوسی منو نمی کنه (از ISP محترم گرفته تا نرم افزارهای جاسوسی و ...) و مثلا با خیال راحت یه خرید اینترنتی انجاو بدم (با همین کارتهای عضو شتاب!!) .
در ابتدا این حرفها رو که لینوکس ویروس نداره و... رو قبول می کنم ولی بعد از یه مدت مثلا یه جا می خونم که یه بنده خدایی سیستمش دچار حمله شده!! بعد دوستان می گن که این ویروس نبوده و مثلا تروجان، کرم،روتکیت و...  بوده (توجه کنید که برای من مهم نیست که اونو ویروس صداش می کنن یا کرم یا هزارپا ;D). و اینکه اگه یه کاربر معمولی مثل من اهمیتی برای کرکر های نداره، پس چرا کرکر های ویندوزی اینقدر به کاربرهای مثل من اهمیت می دن .

مسئله وقتی برام مهمتر میشه که میبینم تو سایت های بیگانه ;) (مثلا همین فروم انگلیسی اوبونتو) در زمینه امنیت حرف های زیادی زده شده ولی متاسفانه در اینجا هیچکس چیزی ازش نمیگه

ببخشید که خیلی طولانی شد!! امیدوارم آخرش منظورم رو رسونده باشم :o

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 28 فروردین 1389، 05:03 ب‌ظ »
۱- مسلما حتا روی ویندوز هم vlc خیلی قوی تر از jetaudio و powerDVD هستو نمی‌دونم چه‌طور به این تیجه رسیدید که این همه آدم عاقل نیستن :D
۲- در برخی رشته‌ها مثل برق لینوکس قوی‌تره ولی در بیشتر رشته‌ها نرم‌افزارهای لینوکسی تخصصی کم‌تر هستن و اون‌هم به دلیل اینه که اصحاب اون رشته کم‌تر از لینوکس اطلاع دارن. این وظیفه‌ی من و شماست که رشته‌ی خودمون رو با ورود به لینوکس مطرح کنیم
۳- چیزهایی که می گین درسته ولی قبول کنین اون کسی که بهش حمله شده به خاطر سهل انگاری خودشه که به اون هزارپا (:D) مجوز دسترسی داره یا پورت‌ها رو برای ورود هکرها باز گذاشته. برای همین هم هست که تو لینوکس مساله‌ی امنیتی نداریم، بلکه بحث بر سر مقاوم نگه‌داشتن اونه.

به هرحال تمام چیزی که شما می‌خواین در شماره ۲.۵ مجله امنیتس اسنوپ گفته شده (اون هم به فارسی ;)) که شما با دریافت اون از مسیر http://www.snoopmag.net/dl/click.php?id=3 می‌تونین مقاومت سیستم خودتون رو تضمین کنین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!
« پاسخ #7 : 28 فروردین 1389، 08:25 ب‌ظ »
واقعا بحث به جایی رو مطرح کردید بچه ها، من هم معتقدم باید یه همچین بخشی وجود داشته باشه حتی اگه هیچ بدافزاری واسه گنو/لینوکس نداشته باشیم.

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #8 : 28 فروردین 1389، 11:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
۲- در برخی رشته‌ها مثل برق لینوکس قوی‌تره ولی در بیشتر رشته‌ها نرم‌افزارهای لینوکسی تخصصی کم‌تر هستن و اون‌هم به دلیل اینه که اصحاب اون رشته کم‌تر از لینوکس اطلاع دارن. این وظیفه‌ی من و شماست که رشته‌ی خودمون رو با ورود به لینوکس مطرح کنیم
اهم....بعله....
در این مورد باید بگم که در رشته‌های برق و مکانیک و فیزیک (نخ‌سوزن این فیزیک با وضعیت Scientific Linux که CERN(امیدوارم بشناسید،یا بسرچید) تولید می‌کنه) از همه سریم. در مورد ریاضیات هم که کم نمیاریم. حالاایشون رشتشون رو بفرمایند ما حداقل ببینیم کجا کمبود داریم.

در مورد قضیه‌ی VLC هم بگم که من زمانی که شیر رو از شن‌کش(یا GNU رو از Linux) تشخیص نمی‌دادم هم از VLC استفاده می‌کردم.(البته زیر پنجره‌ها(یعنی تحت ویندوز)).

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 29 فروردین 1389، 12:28 ق‌ظ »
۱- مسلما حتا روی ویندوز هم vlc خیلی قوی تر از jetaudio و powerDVD هستو نمی‌دونم چه‌طور به این تیجه رسیدید که این همه آدم عاقل نیستن :D
اول توضیح بدم که "کدوم آدم عاقلی" رو به شوخی گفتم و خدا نکرده قصدم بی احترامی نبود. :-X
 بعدش اینها که گفتم فقط یه مثال بود چون خودم زیاد باهاشون درگیرم و حرف اصلی چیز دیگه بود.من یه سری فیلم دارم که با vlc مشکل داره، یه سری دیگه هم با mplayer مشکل داره، یه سری دیگه هم کلا مشکل داره!! ](*,)
یعنی شما تاحالا نشده که یه dvd بزارین و با این نرم افزارها مشکل داشته باشن؟  مثلا جلو عقب نره یا مشکلهای از این دست؟  ::)(البته نمی دونم مشکل از codec ها است یا این نرم افزارها)

نقل‌قول
به هرحال تمام چیزی که شما می‌خواین در شماره ۲.۵ مجله امنیتس اسنوپ گفته شده (اون هم به فارسی Wink) که شما با دریافت اون از مسیر http://www.snoopmag.net/dl/click.php?id=3 می‌تونین مقاومت سیستم خودتون رو تضمین کنین
خیلی ممنون. حتما این رو سر فرصت می خونم
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1389، 12:44 ق‌ظ توسط pooria892 »

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 29 فروردین 1389، 12:40 ق‌ظ »
نقل‌قول
اهم....بعله....
در این مورد باید بگم که در رشته‌های برق و مکانیک و فیزیک (نخ‌سوزن این فیزیک با وضعیت Scientific Linux که CERN(امیدوارم بشناسید،یا بسرچید) تولید می‌کنه) از همه سریم. در مورد ریاضیات هم که کم نمیاریم. حالاایشون رشتشون رو بفرمایند ما حداقل ببینیم کجا کمبود داریم.

در مورد قضیه‌ی VLC هم بگم که من زمانی که شیر رو از شن‌کش(یا GNU رو از Linux) تشخیص نمی‌دادم هم از VLC استفاده می‌کردم.(البته زیر پنجره‌ها(یعنی تحت ویندوز)).

رشته من مکانیکه.
البته باید اعتراف کنم که زیاد نگشتم ولی چه نرم افزاری هست که جای solidworks، fluent، carrier، refrig، EES،ansis، caesar، pdms  و کلی نرم افزار دیگه رو بگیره؟ منکه فقط یه نرم افزار پیدا کردم به اسم salome meca که آدم رو یاد autocad 14 می ندازه  که با ویندوز ۳.۱  اجرا میشد :D در ضمن منظور من چیز دیگه بود. حتی اگر نرم افزار های خیلی خوبی هم تو این زمینه ها وجود داشته باشه، کمتر کسی به خاطر اونها میاد سراغ لینوکس. یعنی علت مهاجرت چیز دیگس (امنیت)