انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بالا نیامدن ویندوز 8.1 بعد از نصب اوبونتو 14.04  (دفعات بازدید: 1218 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین oregon

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
با سلام
برای اولین بار اقدام به نصب سیستم عامل اوبونتو کردم و دانشی در این زمینه ندارم. مطابق دستور العملها مراحل را انجام دادم و شوربختانه پس از نصب صفحه بنفش رنگ (گراب) جهت انتخاب سیستم عامل (ویندوز 8.1 و یا اوبونتو) را مشاهده نمودم، اما هیچکدام عمل نکردند.پیام داده شده پس از انتخاب اوبونتو به صورت زیر است.
BusyBox ver 1.21.1 (Ubuntu 1:1.21.0-1ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
(initramfs)
پس از آن اقدام به repair-boot از راه usb کردم که از آن به بعد هیچ سیسم عاملی بر روی سیستم تشخیص داده نشد.(Missing operating system)
دوباره اقدام به نصب اوبونتو بر روی همان درایوهای قبلی نمودم.و دوباره خطای قبلی پیش رویم هست.
ضمن آنکه برند لپ تاپ ایسوس است.و روند نصب را از طریقdvd انجام دادم، زیرا با فلش usb و پس از انتخاب installing ubuntu روند نصب متوقف میشد و خطا میداد. (panic)
سپاسگزار خواهم بود مرا راهنمایی فرمایید.
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1394، 10:30 ب‌ظ توسط oregon »

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام.
یادت هست زمانی که در حال نصب بودی، قبل از مرحله پارتیشن‌بندی، کدوم گزینه رو انتخاب کردی؟

آفلاین oregon

• Newbie
  • *
something else انتخاب من بود اما این رو هم اضافه کنم که اوبونتو رئ بر روی درایو D یکی از سه درایو موجود بر روی لپ تاپ  (ایسوس) نصب کردم. سه پارتیشن root، home،swap رو هم ایجاد کردم. در بار اول root و home از نوع primary بودند که گمان کنم به دلیل تعدد تعداد این نوع پارتیشن ددیسک یه حالت dynamic تغییر وضعیت داده باشد. آیا موافق هستید؟ در غیر این صورت ممنون خواهم بود تا راهنماییم کنید.

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر

آفلاین oregon

• Newbie
  • *
پس از آن اقدام به repair-boot از راه usb کردم که از آن به بعد هیچ سیسم عاملی بر روی سیستم تشخیص داده نشد.(Missing operating system)

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
نقل‌قول
اگر ترمیم ناموفق بود، پیوند اینترنتی که یادداشت کردید را در ای‌میل یا انجمن‌های کمک‌رسانی قرار دهید.

آفلاین mersadkhan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل شما مربوط به secure boot و UEFI است شما باید یک بار دیگر دیسک ابونتوی خود را(اگر از فلاش استفاده می کنید باید با استفاده از rufus و گزینه only gpt آن را بسازید) و زمنا در بایاس خود این موارد را چک کنید .
https://help.ubuntu.com/community/UEFI
https://help.ubuntu.com/community/UEFIBooting
https://help.ubuntu.com/community/Installation/UEFI-and-BIOS

آفلاین oregon

• Newbie
  • *
نقل‌قول
اگر ترمیم ناموفق بود، پیوند اینترنتی که یادداشت کردید را در ای‌میل یا انجمن‌های کمک‌رسانی قرار دهید.

repair boot با موفقیت انجام شد اما هتگام روشن شدن دیگر هیچ سیستم عاملی شناخته نمیشود. (Missing Operating System)

آفلاین Ma3X

• *
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
کارش رو تموم کرده اما موفق نبوده دیگه!
خب اون لینک رو بذار این‌جا.