انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: اوبونتو ویندوز 10 را هنگام نصب شناسایی نمی کند.  (دفعات بازدید: 1597 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین f.falahati92

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام به همه
من روی لپ تاپم ویندوز 10 رو نصب کردم،حالا که میخوام اوبونتو رو نصب کنم، قسمتی که باید انتخاب کنم اوبونتو کنار ویندوز نصب بشه وجود نداره ،درواقع مینویسه که سیستم عامل دیگه ای پیدا نشد.وقتی هم گزینه somthing else رو میزنم پارتیشن های ویندوز رو نشون نمیده وکل هاردم رو که یک ترا هست به صورت free space نشون میده.باید چیکار کنم؟

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
سلام، به انجمن خوش اومدی
ویندوزت درست بالا میاد؟
چندتا پارتیشن داری کلا؟

آفلاین f.falahati92

• Newbie
  • *
ویندوزم مشکلی نداره ubuntu installer نمیتونه پیداش کنه.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
معمولا این مشکل برمیگرده به ضعیف بودن برنامه های پارتیشن بندی ویندوز که خوب این کار رو انجام نمیدن
اگه اطلاعات مهمی نداری یا میتونی بک آپ بگیری دوباره پارتیشن بندی کن! ولی با یه برنامه خوب مثل gparted
گهگاهی این مشکل برمیگرده به dynamic بودن پارتیشن شما و با تبدیلش به basic مشکل حل میشه . برای تبدیلش و اینکه آیا نیاز به بک آپ داره یا ... توی گوگل و ... سرچ کن

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
سلام به همه
من روی لپ تاپم ویندوز 10 رو نصب کردم،حالا که میخوام اوبونتو رو نصب کنم، قسمتی که باید انتخاب کنم اوبونتو کنار ویندوز نصب بشه وجود نداره ،درواقع مینویسه که سیستم عامل دیگه ای پیدا نشد.وقتی هم گزینه somthing else رو میزنم پارتیشن های ویندوز رو نشون نمیده وکل هاردم رو که یک ترا هست به صورت free space نشون میده.باید چیکار کنم؟
سلام
فکر کنم پارتیشن‌های شما به صورت داینامیک، پارتیشن‌بندی شده.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام
فکر کنم پارتیشن‌های شما به صورت داینامیک، پارتیشن‌بندی شده.
سلام
فکر کنم منم همینو نوشته بودم :D

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
برای رفع مشکل پارتیشن‌بندی داینامیک اینو ببین

آفلاین f.falahati92

• Newbie
  • *
سلام، به انجمن خوش اومدی
ویندوزت درست بالا میاد؟
چندتا پارتیشن داری کلا؟
یادم رفت بگم ممنون از خوش آمد گوییتون

آفلاین f.falahati92

• Newbie
  • *
ممنون از راهنمایی همه، نتیجه رو مینویسم

آفلاین su

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • Weblog
سلام به همه

سلام
برو ويندوز
يه قسمت از هاردت رو خالي كن يا جا خالي نداري يه قسمت از يه درايوت رو شرينك كن. بعد با يه برنامه مثلا mini partition tools بزن تو حال ext4 فرمت كن. بعد از همون something else بيا اون قسمت رو جدا نشون ميده. پاكش كن(انتخابش كن - رو بزن) بعد + بزن به /boot    با حجم 2048 مگابايت   دوباره + بزن با swamp يا همچي چيزي رو با حجم 500 مگابايت بساز و / رو با باقي حجم مونده بساز. منم ويندوز ده دارم اول زدم كل پارتيشن پاك كردم بعد ايجوري تونستم نصب كنم.
اگه تا هفده مهر ۱۳۹۶ یعنی روز اول ۳۱ سالگیم  به جایی خواستم نرسیدم . شروع میکنم به روزمرگی