انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل همیشگی لپتاپ های دارای دو کارت کارت گرافیک(Hybrid Graphics) در لینوکس  (دفعات بازدید: 4027 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین davar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
سلام به همه.متاسفانه یکی از مشکلایی که دنیای لینوکس تا امروز باهاش سروکله زده پشتیبانی از دو کارته گرافیک در یک سیستم یا به قولی (hybrid graphics) هست که یکی داخل cpu هست که intel هست و کم قدرته و برای کارهای روزمره هست و کارت گرافیک دوم که یا nvidia هست یا amd برای بازی و کارهای گرافیکی استفاده میشه و در مواقع نیاز فعال میشه.ولی لینوکس تا به امروز یکی از بزرگترین مشکل هاش همینه که نمیتونه از گرافیک قویتر به خوبی استفاده کنه و جالب اینه که از کارته گرافیکه اول هم نمیتونه صد در صد کارایی بکشه.
اینطور که پیداست و لااقل من در دوستان و اطرافیانم دیدم همین مشکل باعث شده تا اکثره کسایی که لپ تاپ دارن از نصب اوبونتو پشیمون بشن.

من اوبونتو 15.10 رو اجرا کردم و با درایورهای پیشفرض لینوکس تو محیطش گشت و گزار کردم ولی وقتی پنجره هارو بزرگ و کوچیک میکنیم کناره ی پنجره ها نوعی برفک یا نویز میزنه و میزنه تو ذوقه آدم.درضمن درایورهای پیشفرض لینوکس قدرته کافی برای بازی و کارای گرافیکی رو ارائه نمیدن. و کارته گرافیک اصلی که nvidia یا amd هست هم با درایورهای پیشفرض لینوکس کاملا سازگار نیستن.

چکار کنیم تا بتونیم با خیاله راحت بازی و کارهای گرافیکی در اوبونتو بکنیم؟

هدف از ایجاد این تاپیک اینه که هرکسی که اطلاعی درمورد حل مشکل استفاده از کارت گرافیک های intel/amd یا intel/nvidia در کناره هم داره یا حداقل روشی میدونه تا بشه بالاترین کارایی رو در نرم افزارهای گرافیکی در اوبونتو داشت ارائه بده!

لطفا روشهای قدیمی رو نگین چون در کارتهای گرافیکه جدید کارایی نداره!
« آخرین ویرایش: 10 دی 1394، 05:50 ب‌ظ توسط davar »

آفلاین Amir2448

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
من این مشکل رو با لب تاب aser travelmat 5760g داشتم
رفتم تو تنظیمات بایوس و کارت گرافیک و از حالت swichable در آوردم و الان لب تاب من کارت گرافیک ضعیفش غیر فعال شده و فقط با کارت گرافیک قوی تر کار می‌کنه و از دست مشکلات دو کارت گرافیک راحت شدم
اینم یکی از راحت حل هاشه 8)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
من این مشکل رو با لب تاب aser travelmat 5760g داشتم
رفتم تو تنظیمات بایوس و کارت گرافیک و از حالت swichable در آوردم و الان لب تاب من کارت گرافیک ضعیفش غیر فعال شده و فقط با کارت گرافیک قوی تر کار می‌کنه و از دست مشکلات دو کارت گرافیک راحت شدم
اینم یکی از راحت حل هاشه 8)
دوست من مدت هاست که کسی با گرافیک AMD و Intel دیگه این مشکل رو نداره.
در مورد انویدیا هم محدود افرادی انم فقط با نصل 900 این مشکل رو دارن که بازم prime کمک زیادی می کنه.
به تاریخ پست حتماً دقت کنید.
1394 هستش.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).