انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: گراب با Raid بودن بوت درایو مشکل داره؟ راه حل چیست؟  (دفعات بازدید: 1204 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین exijen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام به همه اساتید.
شاید سئوالم خیلی ابتدایی باشه، ببخشید.
من اوبونتو سرور 14.04 رو نصب کردم. در پایان نصب DVD رو داد بیرون و سیستم Restart شد. وقتی سیستم میاد بالا، یه صفحه مشکی نمایش داده میشه و Spacer چشمک زن نمایش داده میشه و امکان تایپ هم نداره.
میشه راهنمایی کنید.
ممنون

---------------
مشکل Raid بودن بوت درایو هست که با بدبختی اینو فهمیدم. در این وضعیت گراب درست عمل نمیکنه.
« آخرین ویرایش: 16 دی 1394، 07:26 ب‌ظ توسط exijen »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
قبل از بوت لودر؟‌ بعد از بوت لودر؟
کامل‌تر مشکلت رو توضیح بده و بگو که کلا چه کارهایی انجام دادی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
یک عکس از اون صفحه که میگی بذار.

آفلاین exijen

• Newbie
  • *
سلام و ممنون از پاسخ های دوستان. یه جورایی از این انجمن نا امید شدم و سر نزدم. الان اتفاقی دیدم 2 تا جواب اومده خوشحال شدم. :)
مشکل رو پیدا کردم، اینجا میزارم برای آیندگان.
من در کامپیوترم 2 تا هارد داشتم که اونها رو با هم میرور (raid1) کرده بودم. مثل اینکه گراب با این موضوع مشکل داره. یعنی بوت درایو نباید raid داشته باشه. اگر raid داشته باشه گراب نمیتونه اونو پیدا کنه.
وقتی Raid رو برداشتم، اوبونتو اومد بالا بدون هیچ مشکلی.
حالا اگر امکان داره در ادامه راه کمک کنید.
چطور میتونم اوبونتو سرور رو نصب کنم و Raid هم داشته باشم؟ بدون Raid که نمیشه. مادر بورد من ایسوس Z87-c هست که میتونم روش Raid0,1,5,10 رو داشته باشم. نمی خوام از Raid نرم افزاری استفاده کنم چون اطمینانی بهش نیست. البته Raid روی مادربورد هم خیلی تعریفی نداره مثل اینکه، یعنی قابل انتقال به یک PC دیگه نیست.
ممنون میشم اگر کسی میتونه کمک کنه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
Grub با RAID هیچ مشکلی نداره. فقط باید مطمئن باشی که توی RAID ماژول mdraid1x بارگذاری شده.

آفلاین exijen

• Newbie
  • *
ممنون. میشه بیشتر توضیح بدید، در حین نصب اوبونتو باید از وضعیت این ماژول مطلع بشم یا بعد از نصب؟ آخه وقتی نصب تموم میشه، اوبونتو لود نمیشه و من دسترسی به هیچی ندارم، الا با Boot-Repair ؟ ضمنا فکر کنم الان mdadm کار raid رو انجام میده ;)